» »

kako priklopiti časovni rele

kako priklopiti časovni rele

lacen1234 ::

imam tale časovni rele:

http://image.schrack.com/datenblaetter/...

rad bi da se vklopi z zamikom npr 5 min z funkcijo E

to sem nastavo zdaj pa me zamina kam priklopim fazo in nulo za vhod in pa izhod. lp

AnubisVX ::

Mislim da nekako tako:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnubisVX ()

lacen1234 ::

fazo na a1 nulo na a2 za vhod za izhod pa faza na 15 nula na 18 pa more delat ?

mirator ::

lacen1234 je izjavil:

fazo na a1 nulo na a2 za vhod za izhod pa faza na 15 nula na 18 pa more delat ?

Tako boš naredil direktni kratek stik.
Saj ti je AnubisVX lepo narisal:
Faza na A1 in 15
Nula na A2 (in apsolutno ne na katerikoli drugi kontakt)
18 je izhod na svetilko - torej dovod faze preko časovnega releja na svetilko.

lacen1234 ::

jaz bi rad vezal brez svetilke iz bilokakšnega stikala. vhod faze in nule in izhod faze in nule na porabnika če me razumete

lacen1234 ::

se popravljam....jaz bi rad vezal brez svetilke oz bilokakšneka stikala. vhod faze in nule in izhod faze in nule na porabnika če me razumete

mirator ::

Potem moraš namesto žarnice priklopiti pomožni rele z dvema preklopnima kontaktoma. En kontakt uporabiš za vklop - izklop faze, drugega pa za vklop - izklop nule.

AnubisVX ::

Če te jaz prav razumem hočeš nekako tako:



Ko pripelješ na vhod napetost, se izhod vklopi čez toliko časa kot je nastavljen rele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnubisVX ()

mirator ::

AnubisVX, še enkrat si poglej prvo shemo, ki si jo pravilno narisal in sedaj drugo, ki je sicer tudi pravilna, ampak kaj pa je med njima razlika, razen da v drugi shemi nimaš svetilke?
@lacen1234 sprašuje, kako naj z zakasnitvijo vklopi tako fazo kot nulo.

lacen1234 ::

zaj upam da prav razumem. jaz razumem tvojo sliko tako:
 skica

skica



upam da se ne motim

mirator ::

lacen1234 je izjavil:

zaj upam da prav razumem. jaz razumem tvojo sliko tako:
 skica

skica



upam da se ne motim

Prav razumeš, vendar to ni tisto, kar ti praviš, da želiš. Tvoja skica je funkcionalno povsem enaka skici, ki jo je priložil @AnubisVX. Izjasni se ali hočeš časovno prekinjati samo fazo ali fazo in nulo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

lacen1234 ::

hočem zakasnjen vklop. torej če je prekinjena faza ne vklopi porabnika takoj ampak ko poteče 5 min katere sem nastavil ?

KraitPay ::

Zakaj bi prekinjal nulo?
Kaj sploh želiš priklopiti oz. kako deluje aplikacija v katero boš montiral ta rele?

AnubisVX ::

Mirator, trenutno so tu 3 različne vezave, katere so vse pravilne in delujejo. Drugo shemo sem narisal zato ker vsakdo vidi električne načrte na drugačen način. Enim pač bolj ustreza 1. slika, drugim 2. ali 3.
Če si prebereš vprašanje od lacen1234, vidiš da ne sprašuje kako naj "preklopi" fazo in nulo, pač pa kam naj "priklopi" fazo in nulo.

lacen1234, najbolje da zvežeš rele po tvoji shemi in mora delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnubisVX ()

lacen1234 ::

Sem že rešil zadevo! Hvala obema. Točno to sem hotel. Povezo sem tako, kot je na skici in stvar deluje. Nastavljeno imam funkcijo E - 5 min zamika in deluje tako, kot je anubis reko, da se rele vklopi točno takrat kadar je nastavljen . Se opravičujem za nejasnosti ampak se še učim. Hvala še 1x.

mirator ::

lacen1234 je izjavil:

hočem zakasnjen vklop. torej če je prekinjena faza ne vklopi porabnika takoj ampak ko poteče 5 min katere sem nastavil ?

Ves čas imaš to shemo pred očmi, pa ti še vedno ni nič jasno tako, da se že kar malo bojim zate, da se ti kaj ne zgodi.
Namesto žarnice boš pač priključil svojo napravo. Nula direktno na sponko naprave, faza pa preko sponke 18 časovnega releja. Pa ne pozabi še na zaščitni vodnik. Aja, stikalo s katerim vklapljaš celotno zadevo pa moraš vezati v fazo pred sponko A1.

KraitPay ::

Hm...niti meni ni jasno kaj hočeš narediti?

hočem zakasnjen vklop. torej če je prekinjena faza ne vklopi porabnika takoj ampak ko poteče 5 min katere sem nastavil ?


Če je faza prekinjena rele tako ni aktiven! Ko je rele aktiven se čez 5min aktivira izhod, seveda mora rele še vedno biti pod napetostjo.

Tole je ensotaven rele z zakasnjenim vklopom.

lacen1234 ::

mirator je izjavil:

lacen1234 je izjavil:

hočem zakasnjen vklop. torej če je prekinjena faza ne vklopi porabnika takoj ampak ko poteče 5 min katere sem nastavil ?

Ves čas imaš to shemo pred očmi, pa ti še vedno ni nič jasno tako, da se že kar malo bojim zate, da se ti kaj ne zgodi.
Namesto žarnice boš pač priključil svojo napravo. Nula direktno na sponko naprave, faza pa preko sponke 18 časovnega releja. Pa ne pozabi še na zaščitni vodnik. Aja, stikalo s katerim vklapljaš celotno zadevo pa moraš vezati v fazo pred sponko A1.


počasi sem skapiral.za ozemljitev sem tudi poskrbel ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lacen1234 ()

Klemen99 ::

Jaz imam enak rele, sam moram prikazati v soli kavse funkcije releja. Zanima me ali je vezava enaka? Ali te funkcije delujejo samo preko mebjalnega stikala v releju ali tudi preko tuljave releja? Sem vezal tako kot kaze v navodilih ampak mi pri vseh funkcijah deluje samo kot zakasnitev.

Lp

mitja46 ::

Pozdravljeni.
Rabim pomoč na kakšen način in z kakšnim relejem vezati sledečo stvar?

imam 3f elektro motor ki se ga vklopi po končanem delu motor izklopim po 30s se vklopi rele-kontaktor ki deluje 30s s tem je ciklus končan. Je kakšna ideja kako to vezati? hvala in lep pozdrav

mirator ::

Dajva najprej razčistiti, zakaj pravzaprav gre. Očitno je samo, da ti vejice ne gredo.
Torej, če sem prav razumel:
- imaš 3f motor, ki se ga vklopi (logično, samo napiši kako ga vklopiš, direktno, preko zvezsa trikot stikala ali kako drugače?)
- po končanem delu motor izklopiš (logično, ko nekaj končaš, potem pač izklopiš - zopet ne vemo ali s stikalom ali s tipko)
- po 30 s se vklopi rele-kontaktor, ki deluje 30 s (se pravi rele se vklopi z izklopom motorja ali kako? Zakaj se po izklopu motorja sploh vklopi kontaktor in kakšno funkcijo ima in kaj se z izklopom kontaktorja zgodi?
- tako je ciklus končan (kakšen ciklus, avtomatsko ali po ponovnem ročnem vklopu in izklopu motorja?)

mitja46 ::

Motor je 4kw vklopi se preko tipke na 3f kontaktor in ravno tako izklopi. Gre za stresanje filtrov ko končanem obratovanju ventilatorja. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitja46 ()

mirator ::

Se pravi. Ti bi rad, da se, ko izklopiš ventilator, po 30 s avtomatsko vklopi elektromotor za stesanje filtrov in se po 30 s avtomatsko izklopi?

mitja46 ::

Tako in ,da v tem času ni možen ponovni vklop glavnega motorja torej 1minuti.lp

mirator ::

Potreboval boš dva časovna releja, ki dobita istočasni impulz za aktiviranje. Prvega s 30 s zakasnitvijo vklopa, drugega pa s 60 s zakasnitvijo izklopa. Prvi časovni rele mora imeti en zapiralni kontakt, ki bo vklopil po 30 s elektromotor stresalnika. Drugi časovni rele mora imeti dva zapiralna kontakta. Z enim se ustvari blokada proti zagonu ventilatorja v času 60 s po izklopu, z drugim pa se po 60 s ustavi elektromotor stresalnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklop faze z relejem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2811006 (3249) mirator
»

Vezava elektrike pri viseči svetilki

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1911271 (10218) energetik
»

Shema za uklop pumpe s PCjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334185 (3445) DimmniBurek
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233587 (2994) Jackal
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242118 (1618) TESKAn

Več podobnih tem