» »

Menjalnik - popravilo

Menjalnik - popravilo

m0LN4r ::

Pozdravljeni,

zadnje čase opažam, da imam na polotu pri menjalniku vedno mal več lufta. Menjalnik zaenkrat dela brez problema, ampak pred zimo bi/bom verjetno tole zrihtal.

Kaj bi lahko to bilo ? A naj menjam tudi sklopko istočasno in mogoče še kak rikverc zobnik? Torej vse naenkrat?

Da opišem težavo. Opazil sem da je v leeru vedno več lufta, recimo prej sem lahko gibal ročko samo levo desno, zdaj pa ga lahko že eliptično.
Pač občutek začenja biti podoben, kot pri kakem 20 let starem cliotu, kjer je že vsepovsod mal lufteka, tudi v sami brzini.

Pa je to normalno, da ga vržem iz brzine in v brzino z dvemi prtsi? Mislim, pri novem polotu ga bolj zagrabi oz. bolj drži.

PS:
Olje v menjalniku je bilo menjano letos, a je možno, da mi je mehanik vlil not preredko olje ali je to zaradi vročine?

V glavnem mal pojasnila bi okoli tega, kje začeti z menjavo oz. kaj bi lahko bil vzrok.
Potem pa še, kje na štajerskem je kak dober mehanik?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

ce je problem le v rocici in je prestavljanje "normalno", je lahko problem le v pusah rocice. torej, menjas tistih par gumic in bo prestavna rocica fiksna kot nova:)

m0LN4r ::

ce je problem le v rocici in je prestavljanje "normalno"

Ja nekako tako je ja

Kako dolgo traja menjava pri mehaniku? Pa recimo cena?

Če ima kdo popravlja doma, ZS.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

Jaz sem jih menjaval na starem Volvu S40. Kosi so bili okoli 15eur, delo pa ne vem, ker sem naredil se servis zraven. Sklepam, da je cca 30min dela. Pac "odklopit" os rocice, zamenjat gumice in nato nazaj "priklopit".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peugeot 308 cc

Oddelek: Loža
51369 (1191) Scorpy84
»

Težave z menjalnikom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018120 (13958) bambam20
»

Vsiljevanje avtomatskih menjalnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19754636 (47246) SuperVeloce
»

Menjalnik pri avtomobilu

Oddelek: Na cesti
91950 (1613) power12

Več podobnih tem