» »

Različni robovi v wordovem dokumentu

Različni robovi v wordovem dokumentu

winko ::

Imam sledeč problem, imam dokument v katerem moram narediti različne robove določenih velikosti.

Prvih nekaj strani naj bi bilo enostransko tiskanih. Imele naj bi notranji rob 3,5cm vse ostale robove pa 2,5cm

Naslednje strani naj bi bile obojestransko tiskane in naj bi imele zrcalne robove. Notranji rob naj bi bil 3,5cm in ostali 2,5cm.
Uspelo mi je narediti tak dokument, ampak z robovi ki so že določeni v Wordu, ko sem pa spreminjal robove na moje mere, se mi je vse skupaj podrlo.

Pa še ena stvar, tam kjer se dokument "lomi" kjer je prehod iz navadnih robov v zrcalne robove ne sme biti prazne strani.

Prosim za pomoč. Hvala!

anko ::

Section break/Prelom odseka.
Potem lahko za vsak odsek nastavljaš svoje robove, svojo orientiranost strani (pokončno, ležeče)...

winko ::

Ja tole je pod postavitev strani -> prelom odseka -> neprekinjeno. Ampak mi ne deluje.

anko ::

postavitev strani -> prelom odseka -> nova stran
Deluje, preverjeno n-krat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

winko ::

Jaz nimam možnosti nova stran. Imam naslednja stran; neprekinjeno: soda stran in liha stran.

anko ::

Mora biti. Je že od bogve katere verzije. Če se prav spomnim, je bila že vsaj v verziji 6.0 če ne že prej.
Katero verzijo imaš?

winko ::

Word 2010 Različica 14.0.6023.1000

anko ::

Takole bi moralo izgledati:
 SectionBreak

SectionBreak



Preveri v opcijah, če imaš slučajno ravno to izključeno na traku.

winko ::

Ja, tako izgleda. Ampak jaz ne smem imeti v dokumentu prazne strani. Če kliknem na tole, mi doda eno prazno stran v dokument.

anko ::

Ne doda prazne strani. Samo odsek ti naredi...
 Section Break

Section Break


Jaz imam sicer Word 2013 in nemško verzijo, ampak zadeva je popolnoma enaka.

winko ::

Aha. A meni doda prazno stran, ker to delam že v obstoječem dokumentu?

anko ::

Odvisno kako imaš prej in naprej postavljeno. To ti včasih naredi, če vtaviš prelom nekje na dnu strani, po nekaj prelomih vrstic. Vrže prelom na naslednjo stran in imaš tako eno prazno stran vmes.

winko ::

Ja tole mi zdaj dela preglavice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309072 (2248) Galaxy
»

Diploma - robovi

Oddelek: Pomoč in nasveti
185059 (3799) hmm23
»

Zrcalni robovi

Oddelek: Programska oprema
114328 (2207) hodor
»

Word (2003 - ali 2007) - kazalo strani ("naprednejše - dva oštevilčenja v enem dokume

Oddelek: Programska oprema
1410364 (7573) nhjghvfhj
»

Kako vstaviti stran v .doc?

Oddelek: Programska oprema
61614 (1523) Vikking

Več podobnih tem