» »

Word (2003 - ali 2007) - kazalo strani ("naprednejše - dva oštevilčenja v enem dokumentu")

Word (2003 - ali 2007) - kazalo strani ("naprednejše - dva oštevilčenja v enem dokumentu")

gforce ::

Zanima me, kako bi v Word dokument vstavil dve različni oštevilčenji? Prva stran NE sme biti oštevilčena, kazalo mora biti oštevilčeno z velikimi rimskimi številkami (začne se pri I, II) ostali del vsebine pa z navadnimi (začne se pri 1,2,3). Nekaj sem probaval z vstavljanjem Break > Next Page pa mi nikakor ne uspe v dokument vstaviti dveh različnih oštevilčen. Pa tudi nekaj sem probaval s "Section Page" ampak mi enostavno ne rata...

(P.S. - raznorazna "improviziranja" odpadejo, mora biti narejeno pravilno!)
  • spremenil: gforce ()

solatko ::

Če ne znaš drugače, naredi dva dokumenta in jih spoji.

bili_39 ::

He he, vsako leto ista vprašanja - bi lahko že naredili lepljivek.

Delaš z odseki ali section (angleško) (vstavi - prelom - odsek (nova stran).
Nato za vsak odsek posebej izbereš kako ga boš številčil. Na nastavitvah strani (page format) izbereš še različni strani (leva desna) in drugačna prva stran (po potrebi)

Dalje pa je samo še delo: recimo, da želiš številčenje v nogi, se postaviš v nogo (pogled - glava, noga) in vstaviš polje za številčenje strani...

Aha, sem opazil, da imaš angleški office. Torej Insert - break - section break (new page).
V vsakem odseku: View - header, footer, izbereš footer in vstaviš page number.

V naslednji sekciji ne pozabi izklopit povezave za nazaj (da ne kopira nastavitev).

to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bili_39 ()

gforce ::

To sm naredu ampak mi vedno oštevilči samo 1 stran posamezne sekcij. Naprej pa ne oštevilči??

Edit: mi je končno uspelo, bili, hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()

globoko grlo ::

mene pa zanima kako printaš tak dokument

narediš section brake in imaš 2x 1st page in tako naprej

kako torej sprintat recimo 3 page iz section 1 in 5 page iz S2

tnx

bili_39 ::

p3s1,p5s2
to vstaviš v izbiro strani za printanje. Brez oznak bo printal absolutne strani.
To navodilo je prikazano pod okencem za izbiro strani za printanje.

globoko grlo ::

tnx

Sanyuska ::

Zdravo!!

Spet ena, ko ne obvlada word ;)...mene pa zanima:
prvih 6 strani nimam in nočem imeti oštevilčene..mi je gratalo ;), potem pa ne znam, da mi zadnje 2 strani ne bi oštevilčilo v istem dokumentu,.. je možno, da se to zrihta v enem dokumentu??

prtenjam ::

Na popolnoma enak način kot se to dosegli na začetku, dosežete tudi na koncu. Dokument ločite na TRI sekcije. Prva sekcija (6 strani) ni oštevilčena, druga sekcija (N strani) je oštevilčena in zadnja sekcija (2 strani) zopet ni oštevilčena!
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

globoko grlo ::

živ, spet jest

Kako pobrišem odseke(section)? Namreč imam 2 fajla, v obeh so različni odseki, zdej pa iz enga kopiram tekst v drug fajl in mi tudi prenese odseke, tko da se strani potem ne številčijo ok. Torej bi pobrisal vse te nastavitve in na novo določil odseke.

tnx

Ziga Dolhar ::

Vklopi prikaz nevidnih znakov (paragraph mark ikonca - oni čudni "P"), pa boš "videl" prelom in ga lepo zbriši.
https://dolhar.si/

GeForce ::

No sedaj imam pa tudi jaz probleme z Wordom in številčenjem. (In ne nisem gforce)
Uspelo mi je narediti 2 odseka. Prvi odskek sta prvi dve strani ki morata biti oštevilčeni z rimskimi številkami, drugi odsek pa so starni od 3-7 in morajo biti oštevilčene 1,2,3,.... In sedaj ko izbedem v prvem odseku oštevilčenje I,II,III,.. mi avtomatsko tako oštevilči tudi drugi odsek, le da na tretji stani začne še enkrat I,II,III,... Kaj naj naredim, da bom lahko odseka oštevilčil drugače?

Aja imam pa Office 2010.

Ziga Dolhar ::

POjdi na nogo drugega odseka, in v orodni vrstici izklopi "Link to previous".
https://dolhar.si/

GeForce ::

Hvala/thanks/grazie/danke dela :D

nhjghvfhj ::

Jaz bi tudi prosil za pomoč pri oštevilčevanju, strani imam pač normalno označene, potem pa pride ne eno stran slika ki se zarotira za 90 stopinj tako da je čim boljše vidna, problem je ker mi tudi stran označeno potem za 90, torej na desnem robu, jaz bi pa rad da je normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309049 (2225) Galaxy
»

Vstavljanje številk strani v wordu

Oddelek: Operacijski sistemi
83736 (3586) hobbit
»

Word pomoč

Oddelek: Programska oprema
51275 (1244) Mike07
»

Številčenje strani v wordu

Oddelek: Programska oprema
610088 (10088) PrljaviDzem
»

urejanje v wordu

Oddelek: Programska oprema
84504 (4367) kolombo

Več podobnih tem