» »

Diploma - robovi

Diploma - robovi

Anchie ::

Pozdravljeni!

Diplomo urejam in se mi je nekako ustavilo pri spremembi robov. Uspela sem spremeniti zgornji in spodnji rob in rob od noge... ampak kar mi ne gre, oz. ne razumem je to, da v smernicah za diplomo mi piše: zunanji, zgornji in spodnji robovi so 2,5 cm, notranji robovi 3,5 cm. Zgornji in spodnji rob sem naredila tako kot piše, vendar ne razumem, kje naj nastavim notranji in zunanji rob. Te možnosti namreč nimam v Wordu 2003. Tam mi da možnost ZGORAJ, NA DNU, LEVO in DESNO, ZA VEZAVO in POLOŽAJ ROBA ZA VEZAVO.

Upam da sm dost jasno povedala, kje pravzaprav imam problem. :)

Že vnaprej se Vam vsem zahvaljujem za pomoč!

Lep pozdrav!

Anja

eric_cartman ::

Torej levi rob moraš imeti nastavljen na 3,5 cm odmika, desni rob na 2,5.

Notranji rob pomeni tisti rob, kjer bo vezava. To je torej levi rob. Desni rob oz. zunanji pa tisti, ki je pri diplomi na nasprotni strani od vezave. Upam, da sem prav razumel kar si želela vprašati. :)

Problem se pojavi samo če boš imela dvostranski tisk. Kjer bo vsak drugi notranji rob potem desni oz. vsak drugi bo levi.. Kar potem pomeni, da bi eno stran, ki bo imela na levi strani notranji rob nastavit na 3,5 cm in zunanji rob na 2,5. Pri naslednji strani pa je potem desni rob notranji, kar pomeni, da bi morala nastavit desni rob na 3,5 in levega na 2,5. :) To se potem malo zakomplicira.

Zgodovina sprememb…

Anchie ::

Super. Točno to sem hotela vedeti.
Res hvala za hitri odgovor in pomoč! :)

HVALA!

Anchie ::

Ok...

Jst sm to zdej use nardila. Mam pa naslednji problem. Ravnokar sem nastavila robove, tako kot je napisano z tvojo pomočjo ( hvala :) ) Zdej mi je pa mal čudno, ker na nekaterih straneh je lep razmak od zgornjega roba... pri nekaterih straneh pa je veliko večji razmah zgoraj...
PRMER:
( ne moram tu prilepit slike, ki sem jo naredila, da bi pokazala kako izgleda, kdor bi mi znal pomagati, oz. vsaj ve o čem govorim, lahko pošljem sliko, kako to izgleda na mail )

Hvala spet za pomoč :D

eric_cartman ::

Označi tisti narobe obrnjen P, ki se nahaja v tisti orodni vrstici, kjer imaš možnosti nastavljanja odstavkov in naštevanj ipd. Potem pa poglej, če imaš v glavi kakšen skriti presledek vrstice.

Kar bi še lahko bilo možno, da se zgodi kaj takega, so nastavitve velikosti in oblivanja slik ter grafov in razpredelnic. Preveri če imaš povsod razmak med vrsticami tak kot mora bit. Mislim, da je skoraj pri vseh diplomah na 1,5.

To so zaenkrat moje ideje..Slika mi ne pomaga dosti, ker vem kaj misliš, vendar ne vidim oz. ne morem samo prek slike ugotovit kaj se dogaja z dokumentom.

Anchie ::

Oj!

To vse sem sprobala in ni ne eno in ne drugo, saj grafov zaenkrat še nimam umeščenih, in sem označila celo besedilo in dala razmik 1,5 in je še zmeraj isto. Dvakrat sem kliknila na praznino, ki je zgoraj in mi pokaže, kot da je tako velik prostor za vpisovanje glave, vendar je tako velik samo na zadnji strani in pri kazalu, na ostalih straneh pa je normalno 2,5 razmika od roba zgoraj. :/ Ne vem več kaj lahko naredim, da bi normalno prišle tudi te dve strani. Če dam vmes presledke, da je priloga na novem listu mi to spet naredi na zadnji strani. :S
Hvala!

mgermo ::

Dej datoteko na dropbox ali podobno, pa lahko pogledamo.

eric_cartman ::

Dej datoteko na dropbox ali podobno, pa lahko pogledamo.


Not smart... Ni še objavljena in tako še nima avtorskih pravic.. Pri nas se krade in goljufa na veliko..Raje naj jo odnese kakšnemu kolegu ali pa profesorju-mentorju, ki se spozna na to.

mgermo ::

To je res. A krade se bolj ko ne nekaznovano tudi iz objavljenih diplomskih.

Anchie ::

sj niti nisem imela namena poslat celotne diplomske. Bila pa sem pripravljena poslat samo sliko, ki sem slikala kako izgleda. Diplomske pa v nobenem primeru ne pošiljam, dokler je nimam uradno narejene in dokler je ne končam do konca.

Hvala vseeno za pomoč! Upala sem, da mi boste lahko kako tako pomagali, pa vidim da bom mogla sama rešit problem :/ Hvala vama za pomoč! :D

Mavrik ::

eric_cartman je izjavil:

Dej datoteko na dropbox ali podobno, pa lahko pogledamo.


Not smart... Ni še objavljena in tako še nima avtorskih pravic.. Pri nas se krade in goljufa na veliko..Raje naj jo odnese kakšnemu kolegu ali pa profesorju-mentorju, ki se spozna na to.


Joj, kakšno bedarijo si pa ti zdaj to povedal. Jasno da si nosilec avtorskih pravic kakor hitro si naredil avtorsko delo :D
The truth is rarely pure and never simple.

[D]emon ::

V nastavitvah dokumenta spremeni margine, imas opcijo za nastavitev marginov za print. Ma da pozauga.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

hmm23 ::

Tudi jaz urejam diplomsko in imam težave z robovi.

1. Uredim robove (zgoraj, spodaj, zunanji, notranji) kot je treba, potem pa mi pri printanju premakne robove (zgoraj, spodaj) za kakšen cm več kot je potrebno?? Levi pa desni rob sta v redu, samo besedilo je od zgornjega in spodnjega roba odmaknjeno več kot bi moralo biti? Presenetilopa me je to, da vsebina je v tem vrstnem redu kot mora biti, torej ne pomakne kakšne vrstice na novo stran, kot bi pričakoval, glede na to da je zaradi pri printanju premaknjenih robov manj prostora na strani.
V čem je težava oz. kaj naj naredim da bo naredilo kot je treba preden dam vezat nalogo?

2. Poleg tega ko pretvorim wordovo datoteko v pdf mi vmes naredi eno stran prazno in imam zaradi tega težavo pri natiskanju? Mogoče kdo ve kaj je razlog oz. kaj naj naredim da mi te naredi nepotrebne prazne strani.

Imam pa Word 2007.

Lepo prosim za pomoč, še posebej za 1. problem! Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

harvey ::

Že večkrat povedano word postavlja besedilo glede na printer, vendar vseeno še nisem zasledil takegaa odstopanjane kot v tvojem primeru. Da se kakšna vrstica premakne po straneh je običajno, da pa robovi toliko odstopajo je pa čudno. Das nimaš nogo in glavo s kakšno čudno nastavitvijo?

A pdf narediš kot shrani kot PDF direktno v Wordu ali to delaš s kakšnim orodjem ala CutePDF, ki emulira printer?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hmm23 ::

harvey je izjavil:

Že večkrat povedano word postavlja besedilo glede na printer, vendar vseeno še nisem zasledil takegaa odstopanjane kot v tvojem primeru. Da se kakšna vrstica premakne po straneh je običajno, da pa robovi toliko odstopajo je pa čudno. Das nimaš nogo in glavo s kakšno čudno nastavitvijo?

A pdf narediš kot shrani kot PDF direktno v Wordu ali to delaš s kakšnim orodjem ala CutePDF, ki emulira printer?

PDF naredim kot shrani kot PDF direktno v Wordu

za glavo in nogo bom pogledal, vendar ne bi smelo biti nič čudnega...

Sem razmišljal, da se mogoče ne pomaknejo robovi zaradi vključenost zrcalnih robov? V wordu sicer vse lepo pokaže, sem šel meriti robove kar z ravnilom čez ekran pri 100% zoom level pa je vse ok...edinu pri tiskanju je težava

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

harvey ::

Lahko je tole finta
1 A4/Letter adjust nastavitev
2. ali pa da nimaš odkljukano med nastavitvami Show white space...
 margins

margins

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hmm23 ::

Hvala za odgovor, bom probal, če ne pa bom pa šel v fotokopirnico, pa tam vprašal, oni že morajo vedeti po toliko natisnjenih diplomah.
Imam odkljukano Show white space, nimam pa object anchors in show all formating marks, vendar to verjetno ne vpliva na robove?

Sem pogledal glavo in nogo pa ne opazim nič čudnega. Header from top in footer from bottom verjetno nista povezana z robovi? ker tega nisem spreminjal, sem pustil tako kot je samo naštimalo

harvey ::

Imam odkljukano Show white space, nimam pa object anchors in show all formating marks, vendar to verjetno ne vpliva na robove?

Neka butasta fora je verjetno po sredi :), a na printerju imaš privzeto stran nastavljeno kot A4 in ne Letter. Da ti pa pri pdfju prazno stran doda, pa verjetno kak prelom strani pade na drugo stran in ustvari prazno stran.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

hmm23 ::

Sem nastavil zdaj na A4, prej je bilo res letter, če je kakšna razlika. Bomo videli...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj obojestranska poravnava besedila v diplomski nalogi?

Oddelek: Loža
498823 (7126) moj_nick
»

Zrcalni robovi

Oddelek: Programska oprema
114318 (2197) hodor
»

Različni robovi v wordovem dokumentu

Oddelek: Programska oprema
121678 (1578) winko
»

Diplomska naloga - M$ word sucks

Oddelek: Loža
215008 (4256) bobby
»

Word je izgubil navpično ravnilo ?

Oddelek: Programska oprema
61515 (1431) perci

Več podobnih tem