» »

Identifikacija aktivnosti računalnika preko pinga

Identifikacija aktivnosti računalnika preko pinga

poweroff ::

Imam en malo bolj nenavaden problem. Skrbim za neke mašine in bi mi prav prišlo, če bi lahko z neko aplikacijo preverjal ali so določeni računalniki aktivni (prižgani) ali ne.

Načeloma to lahko delam preko pinga, zanima pa me, če obstaja kakšno grafično orodje, ki bi periodično preverjalo dosegljivost ciljnih IP-jev in pokazalo kdaj so aktivni. Podobno, kot ima Skype, ki poleg uporabnika prikaže zeleno ikonico, če je on-line in sivo, če je offline.

A obstaja kakšna grafična reč za to - po možnosti za Linux. Stvar je v tem, da na target sisteme ne želim nameščati nikakršnega softwera (če se le da).
sudo poweroff

zee ::

Ganglia to zna, vendar moras namestit kliente. :-(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

black ice ::

Ping screenlet.

OrkAA ::

Od preprostejsih monitoring resitev, ki delujejo na linuxu mi prvi pade na pamet Monit - https://mmonit.com/monit/

Bakunin ::

kaj pa "fping" ?

je preprosto CLI orodje - taman za v crontab

" -u Show targets that are unreachable."

poweroff ::

sudo poweroff

Apple ::

Bash skripta, ki ti vsako mašino popinga, npr. 5x na vsako minuto. Dosegljivost/ndeosegljivost poupdateaš v MySQL bazi za vsako mašino posebej. V PHPju napišeš potem še skripto, ki ti prebere tabelo in za vsako mašino pripne zraven pravo ikono. In imaš doma narejen produkt :)
LP, Apple

SeMiNeSanja ::

Hmmm... kaj pa mašine, ki so na DHCP?
V bistvu nebi bilo slabo pred pingom še malo pogledat ARP tabelo.

Žal to iz remote brez vsaj enega 'agenta' na oddaljenem omrežju ne bo šlo.

Invictus ::

Nagios, Cacti, ... itn.

Teh zadev je malo morje. Google ti bo vse našel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Orodij je res ogromno, samo čim pa potrebiješ neko čisto simplistično zadevo, ki bo služila samo eni in edini nalogi, a to opravljala bolje kot vse ostale variante, se pa izbira hitro zoža - včasih celo toliko, da se morda dejansko splača nekaj sam napisat, kar bo 100% ustrezalo lastni predstavi o rešitvi, ki jo potrebuješ.

Naigos, Cactic in podobne zadeve se mi zdijo preobsežne, če res potrebuješ samo on/off indikatorje posameznih mašin. Seveda se lahko tudi motim, ker v praksi nisem uporabljal ne eno ne drugo rešitev.

c3p0 ::

V kolikor te ne moti, da je mašina lahko že čisto zaciklana, na ping pa še veselo odgovarja, je to OK rešitev.

Drugače pa priporočam Nagios oz. Icinga ali Zabbix, remote klienti niso potrebni. Sploh na Zabbixu lahko vse naklikaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Orodja za nadzor IT mrež (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
529680 (7769) louser
»

Kako masovno pingat?

Oddelek: Programiranje
448987 (6974) ragezor
»

Nagios in vizualizacija podatkov

Oddelek: Programska oprema
161046 (721) Bizkit45
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333546 (2234) SasoS
»

nakup file serverja... kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412848 (1511) madmitch

Več podobnih tem