» »

Fritz box in udpxy

Fritz box in udpxy

poki66 ::

Zamenjali so mi modem sinope (adsl) z fritz box 7360 (vdsl2) in od takrat mi sioltv ne dela preko udpxy programa. Nikjer v modemu ne dobim nastavitve da bi definiral izhod kot video. Kar sem testiral mi na lan 4 dela samo internet na ostalih treh pa internet in sioltv. Kako nastaviti da bo na recimo lan3 samo video. Po mojem bi potem zadeva spet delala. V primeru da pa hočem gledat isti program kot je trenutno na siolboxu ali sagemu pa program predvaja tudi na vlc prek udpxy. Seveda morda kake pol minute potem začne slika štekat in zamrzne na obeh. Prosim za kak predlog kako naj odpravim nastalo težavo.

Vaseer ::

FRITZ!Box 7360 glede na priključeno napravo, samodejno nastavlja namembnost LAN portov. Ročno tega ne moreš popravit.
Nastavlja glede na to, kater VLAN zahteva naprava. Sagem zahteva video VLAN, BOX pa video ali video+net.
PC prvzeto dobi net VLAN in ti zato ne deluje - net VLAN je tagiran, zato PC/mrežna privzeto dobi net signal.

Na mrežni boš moral nastavit video VLAN in potem bi ti moralo delat.

poki66 ::

Vaseer je izjavil:



Na mrežni boš moral nastavit video VLAN in potem bi ti moralo delat.

Na mrežno mi prihaja samo video, saj imam računalniško kartico preko stikala vzporedno vezano s sagemom.
Tako da mislim da VLAN ni rešitev.

Buldožer ::

Hint: Fritzbox vlane na portu nastavi glede na mac naslov. Po defaultu data vlan, če pa je mac pravi pa voice/video/"trunkiran" vlan.
Več glav več ve. No, ni nujno!

telexdell ::

vlan vs trunkiran vlan???? Daj pojasni malo.

PS- če na vrata 1 dam SIP telefon bo delal?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Bakunin ::

Enlev ::

Imam podoben problem kot je tukaj že opisan - zamenjali modem z Fritz!box 7360 in mi iptv ne deluje več. Vem da je tema stara, vendar je najbližje mojemu problemu.

"Hint: Fritzbox vlane na portu nastavi glede na mac naslov. Po defaultu data vlan, če pa je mac pravi pa voice/video/"trunkiran" vlan. "

pri tej rešitvi ne najdem pravih nastavitev v routerju


"Na mrežni boš moral nastavit video VLAN in potem bi ti moralo delat."

ne vem in ne najdem informacij kako v windowsih nastaviš mrežno na video ali trunk


Prosim za kakšen nasvet ali pomoč

melhiat ::

Evo, da še jaz dodam svojih 5c.
Mi je uspelo spremenit mrežno kartico, da se predstavi kot box na Fritzu 7360.
Vse kaj sem naredil je to da sem pogledal boxova MAC addresso v box-ovih nastavitvah in jo pol povečal za 1. (kot že omenjeno v enem od prejšnjih postov)
recimo:
00 04 30 61 d5 3a
v
00 04 30 61 d5 3b
in multicast tv je začel delovati normalno.

in še link do programčka.
http://download.cnet.com/Technitium-MAC...

lp

SeMiNeSanja ::

MAC adreso povečal za 1?

Samo upaj, da nisi s tem koga drugega dol počil, ki je imel definirano točno to adreso :)

Realno gledano verjetnost, da se to zgodi ni ravno prevelika, izključiti se jo pa tudi ne da.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910455 (3842) Daniel
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317599 (6250) damirj79
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6112952 (8620) Master_Yoda
»

Mikrotik kot drugi router

Oddelek: Omrežja in internet
122479 (2067) Izak
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198274 (4167) kihc

Več podobnih tem