» »

Težava s pomnilnikom - Ram

Težava s pomnilnikom - Ram

cosa nostra ::

Lp --> Formatiral sem rač.(4 gb rama, 2,9 GHz, WIN XP,) in namestil gor WIN 7. Problem je ta,da se računalnik 3 krat zažene preden pride do biosa in da kar naključno zamrzuje(včasih takoj, včasih po 10 min.) Seveda se posumil RAM kar je tudi potrdil WIN MEMORY DIAGNOSTIC, ki je izpisal, da ima rač. težavo s pomnilnikom. In zdaj me zanima če je kakšna druga rešitev kot pa ta da je potrebno ram menjati ? Hvala

kuglvinkl ::

Če ni navit, kar pomen,d a ga lahko spustiš, ne, ni druge kot menjat. Za 100% je pa RAM za probat v drugi plati.
Your focus determines your reallity

cosa nostra ::

Je možno tudi da bi to javilo zaradi okvare trdega diska ?

MIHAc27 ::

Win memory je bolj tak tak... ampak če ti že ta teži, da je z ramom nekaj narobe, verjetno bo.
Sam ti svetujem, da potegneš iz interneta Hiren ali pa ultimate boot Cd-je in jih spečeš. Oba imata kup diagnostičnih orodij, tebi najpomembnejši Memtest.

To zaženi, in če tu dobiš napake... je ram res zanič. Če imaš 2x po 2Gb, odstrani eno palčko in ponovno testiraj. Ponavadi crkne najprej samo ena.

Disk je tudi lahko krivec za zmrzavanje.

Nekateri rami DDR3 1600mhz so tudi delali težave, čeprav so bili za os.ploščo uradno podprti. Na 1333Mhz so delali brez težav.

cosa nostra ::

LP ... rama sta 2x2GB DDR2 800 mHz. Sem odstranil en ram in zdaj delujo normalno. Upam da še nebo zdaj drugi odpovedal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
201997 (1519) Hanzo
»

Nova kišta - bsod

Oddelek: Strojna oprema
442478 (1601) Toomy
»

RAM upgrade, vprašanje glede frekvenc itd.

Oddelek: Strojna oprema
5727 (662) Vanadium
»

Windows 7 Beta - test, vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
191755 (1142) mtosev
»

Problem zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101124 (1020) faceonline

Več podobnih tem