» »

Windows 7 Beta - test, vprašanje

Windows 7 Beta - test, vprašanje

echoman ::

Lep pozdrav!
Namenjen sem k testu novega Windows-a 7. Stvar pa je taka, da na PC zaradi podatkov ne mislim nalagati operacijskega sistema, vendar na prenosni računalnik. Seveda pa tu nastane problem - Problem je v tem, da nevem če bi računalnik zadostoval vsaj nekaj potrebam, ter mi omogočil test Windows-a.

Seveda, če je premalo RAM-a, ki ga tudi mislim dograditi (v primeru, da je prazen še en slot, ter ob navodilih, kako to storiti), bi vprašal še nekaj podatkov o tem, kako pogledam, dogradim itd. v prenosni računalnik RAM.

Povezava do lastnosti (opisa) prenosnega računalnika: http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Hvala za odgovore in svetovanje!

EDIT: dodajam še povezavo do pregleda računalnika po spisku, na uradni strani - http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs... (spisek je v pdf formatu!)
  • spremenil: echoman ()

Gwanaroth ::

Pomojem je prešvoh.

Jaz mam W7 na 2GHz Turion X2, 2GB RAMa, sata disk in deluje precej precej odzivnejše kot XPji. Imam naloženo 3 tedne, tako, da bi moglo bit že kar zapackano s programjem, vendar je zaenkrat popolnoma isto odzivno, kot po sveži instalaciji. Uporabljam kot primarni OS, vse deluje BP, driverje je poinstaliralo vse same, edino za grafiko (ati) sem moral ročno.
Lights often keep secret hypnosis..

echoman ::

OK. Kaj pa glede RAM-a? Če mi lahko nekdo da link do pravega, ter pove kako se ga vgradi?

Hvala!

bluefish ::

Pravzaprav bi delovalo tudi z 1GB RAMa. Seveda ne tako odzivno in je priporočeno imeti vsaj 2GB.
Za vgradnjo pa potrebuješ 1GB DDR2 667Mhz RAM za prenosnike.

echoman ::

Pravzaprav bi delovalo tudi z 1GB RAMa. Seveda ne tako odzivno in je priporočeno imeti vsaj 2GB.
Za vgradnjo pa potrebuješ 1GB DDR2 667Mhz RAM za prenosnike.


Torej lahko vgradim 2GB DDR2 667MHz SO-DIMM al samo DIMM RAM-a? Samo kako? :D

bluefish ::

Lahko vgradiš le še eno palčko 1GB RAMa, saj tvoj prenosnik sodeč po specifikacijah podpira le 2GB max.
O načinu vgradnje pa kdo drug.

echoman ::

V tem guidu piše, da podpira do 4GB RAM-a?

bluefish ::

a, ups, sem gledal napačno reč. Ja, potem vzemi 2GB.

c00L3r ::

Kako se fizično vgradi ram v prenosnik imaš na youtube polno videov. Sicer pa ni neka umetnost.

buneech ::

SO-DIMM je RAM za v prenosnike, ker je manjši kot DIMM.

mmmato ::

Kateri DVD emulator uporabljate na win7? daemon tools ne dela
http://www.turnofftheinternet.com/

bluefish ::

VirtualCloneDrive.

echoman ::

potem je ta pravi RAM?

sem gledal, kako se vgradi še en ram, ampak mi ni jasno kaj moram odpreti? na tem videu kaže da morem veliko odprtino, na tem pa manjšo. Pod prenosnikom pa sta 2 odprtini.

Ko bom dogradil RAM, bo potem računalnik dovolj močan za Windows 7 ali še vedno ne?

Hvala za vso vašo pomoč!

bluefish ::

Poganjal ga boš lahko, bo pa potrebno nekaj stvari verjetno izključiti (Aero ti najbrž že privzeto ne bo deloval).

echoman ::

Poganjal ga boš lahko, bo pa potrebno nekaj stvari verjetno izključiti (Aero ti najbrž že privzeto ne bo deloval).


je tisti ram potem pravi, ki sem ga v prejšnjem postu navedel?

Gwanaroth ::

Da.
Lights often keep secret hypnosis..

echoman ::

Ok, sem dobil. Samo nevem, če bi to sam delal. Povejte mi vi - drgač pa prenosnka še nikol nism odpiru itd.

Hvala!

imallears ::

Joj kaj ga strašite, če 7ka dela brez aerota na 1gb ram pa 1,2ghz p3 pa ati rage 32mb skor isto k XPji.

Ja delal ti bo zdej z 2gb normalno.

A maš pod garancijo še laptop? Če maš, ne diraj, raj dej tam na servisu da ti dajo not.

Zgodovina sprememb…

Gwanaroth ::

Jaz ti ga lahko vgradim.
Lights often keep secret hypnosis..

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo R61i Procesor ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111995 (1831) solatko
»

RAM-i

Oddelek: Pomoč in nasveti
61299 (1237) Brias
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202015 (1537) Hanzo
»

nadgradnja ram-a prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
61391 (1286) Erikk
»

Problem dodajanje RAM-a v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171883 (1479) Pyr0Beast

Več podobnih tem