» »

Spar mobil

Spar mobil

««
7 / 10
»»

šernk ::

še zmer nimajo tej avtomatskega podaljševanja paketov? Ko se že skor odločiš za spar mobil te to odbije...

vsak mesec smsi za podaljšat...pa sklapljat prenos podatkov, da ne govorim da mi lahko ob polnoči poteče paket ob enih zjutraj mi začne pa mobitel aplikacije posodabljat in gre 100MB podatkov (ja lahko sklopim, da naredi to samo na WIFI ampak zakaj bi, če imam 3000enot in LTE vrh glave?)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

miko22 ::

mah kaj taktežko 1x na mesec(!!) napolnit in poslat sms?
Lenuhi:D

dejanslo ::

Ni poanta, da zaslužijo 1eur od tvoje "mesečne naročnine", ampak to, da ti prideš v trgovino kupit kartico in še kaj, ko si že tam. Zato, imho, bo žal tako tudi ostalo.
There`s More Than One Way To Do It

šernk ::

pa sej lahko polniš prek spleta, torej trgovine itak ne vidiš, je tako ali tako ne vidim razen za akcije ki so res ugodne.

problem je zgoraj omenjeno, ob polnoči se prekine paket in po ponovni aktivaciji moraš sejo interneta prekinit, da se ti začne spet v paketu štet. To moram dobesedno skenslat prenos podatkov in nazaj uklopit.

torej bom imel dve aplikaciji: eno za poslat avtomatski sms vsakih 30 dni, drugo da mi vsakih 30 dni ob 00:02 sklopi podatke in nazaj uklopi. ali pa popolnoma spremenit moje navade uporabe mobitela. pol pa raje dam 3eur več, da mam s tem mir.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

miko22 ::

V čem je težava če ti prekine sejo? Saj ti itak sam telefon prekinja sejo občasno ko ne rabiš telefona. Ne razumem zakaj imaš s tem problem?

MrStein ::

Saj je lepo napisal: sicer se zaračuna kot presežek, za težke evre.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

šernk ::

sem jim poslal vprašanje na mail, če bodo v kratkem morda omogočili avtomatsko podaljševanje paketa.

odgovor:
obveščamo vas, da zaradi sistemskih omejitev trenutno samodejnega podaljšanja še ne bo. Bo pa možno paket predčasno podaljšati, tako da boste lahko podaljšanje uredili ob prejemu SMS-obvestila o poteku veljavnosti. Točen datum, kdaj bo ta možnost na voljo, trenutno še ni znan.


zdej imam pa cca 15 dni časa za se odločit ali it na sparmobil in tvegat ali ne :|

ali bi skoču za pol leta na izimobil pa pol da vidmo kam se to razvije. Telekom omrežje je pogoj no.1!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

modelno1 ::

T-2?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

Jaz sem preklopil na sparmobil. Moti me edino to, da je pregled porabe preko sms-a. NImajo niti ene običajne aplikacije. Hot ima to rešeno vzorno.

šernk ::

brezčasni Midi je premalo podatkov (rabim cca 2gb vsaj, za ostalo mi je bolj ali manj vseeno ker je 500enot za sms in klice dovolj), brezčasni M je pa že 14eur, mislim da sicer imajo nek paket za 10eur, ki pa ga ne najdem nikjer.

pa tudi T2 mi je zaenkrat odsvetoval, nekdo ki mu precej verjamem glede tega.

moti me tudi njihovo lastno omrežje in gostovanje v telekomovem, kjer ni signala, ker pol to sam nekaj skače signal levo desno (in kot zakleto postavljajo v Novi Gorici lasten oddajnik ravno sedaj, ali pa je bil pred kratkim zgrajen in je edini 50km okoli mene!), na nobenem androidu od 6.0 naprej pa še nisem imel delujoče funkcije za zaklenit na določeno omrežje, pa z androidi tudi precej kolobarim po custom romih.

po drugi strani pa tej nizkocenovniki prvi odpovejo, ko je omrežje zasedeno, saj ima telekom prednost pri povezavi z določeno bazno postajo. Ne vem...bomo razmišljali naprej :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

modelno1 ::

Kaj pa ta paket?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

šernk ::

ja to je tist paket, ki mi je padel v oči pa ga nisem uspel najti včeraj na hitro.

je tu kdo ki si lasti T2 da pove izkušnje? predvsem menjavanje omrežja med njihovim in telekomom me zanima.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

6151 ::

Jaz imam kar ročno na telekom
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

w4nkst4 ::

Zanoma me ce lahko kdo ki uporablja sparmobil preveri hitrost lte...ali je res 50 /10/ali je 20/5?

Kaksen odgovor??? Lahko kdo stestira hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

cekr ::

Obljubljajo sicer 50/10, v resnici pa je 20/5.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

duh1 ::

miko22 je izjavil:

Jaz sem preklopil na sparmobil. Moti me edino to, da je pregled porabe preko sms-a. NImajo niti ene običajne aplikacije. Hot ima to rešeno vzorno.


Preverjanje stanja: vtipkajte *144# in pritisnite tipko Kliči. Na zaslonu se prikaže informacija o trenutnem stanju in datumu veljavnosti.

miko22 ::

duh1 je izjavil:

miko22 je izjavil:

Jaz sem preklopil na sparmobil. Moti me edino to, da je pregled porabe preko sms-a. NImajo niti ene običajne aplikacije. Hot ima to rešeno vzorno.


Preverjanje stanja: vtipkajte *144# in pritisnite tipko Kliči. Na zaslonu se prikaže informacija o trenutnem stanju in datumu veljavnosti.


Ja, to izveš, kaj pa preostale enote? To pa moraš pošiljat sms

šernk ::

Ima kdo kakšno vrednostnico? prvo polnjenje je obvezno preko fizične vrednostnice, danes prenesli številko...želim napolnit preko neta in evo morajo poslat neko kodo v sms in seveda številka ni aktivirana še.

trgovine pa zaprte. Če kdo ima...dam 7 eur na paypal za vrednostnico vredno 5 eur.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

šernk ::

aja to velja samo za danes na praznik, jutri ne velja več :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

w4nkst4 ::

Js sm obrazce poslou na mejl sparmobil@telekom.si v sredo...torrj lahko pricakujem opravljen prenos danes ali sele v ponedeljek?

Obstaja kje kaksna akcija spar mobi 10+10?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

šernk ::

meni bi takoj naslednji dan naredil prenos, ampak se je zakompliciralo ker spar sim kartica ni obstajala. Verjetno jo je blo treba v mobitel dat, da se aktivira, ker drug dan pol nism mel problema ko sem to naredu, čeprav je njihov support neuporaben.

meni so potem iz srede na četrtek prenesli številko, čeprav so mi na me2 v sredo dejali da prenosi številk do ponedeljka niso mogoči. tako da drugi telefon mi prenesejo na me2 v ponedeljek, ti če dosedaj nisi dobil smsa, boš najbrž v noči iz ponedeljka na torek imel prenos.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

w4nkst4 ::

ja js simke nimam v telefonu...sem razumel da se najprej opravi prenos številke in nato vstavim simko v mobi...sej prenos se vseen opravi tut če simke ni v mobiju ane...

od spara support je res v k*....pošljem obrazce za prenos cifre na sparmobil@telekom.si in kličem na spar in rečejo da ne morjo dostopat do tega mejla, pol kličem na telekom in so oni zrihtal, wtf ne morjo dostopat do mejla fail hahahh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

šernk ::

kaj vem, meni so rekli da sim ne obstaja. pol sem drug dan preveru številke in so ble prave, skeniru sim kartico in jim jo poslal na mail, jo vstavu v rezervni telefon in ni blo več težav. Razen tega, da sm za aktivirat sim kartico mogu it pol v spar po fizično kodo...

glede supporta pa kot sem rekel, raje jih sploh klical ne bom več, 2x sem jih klical 2x mi niso mogli nič pomagat. očitno imajo na supportu 2 zaposlena študenta, na mailu se pa itak telekomovci oglašajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

Verjetno treba SIM vstaviti enkrat, da se aktivira. ZA prenos številke pa res ne rabi bit "vklopljena".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

w4nkst4 ::

hitrost lte je 20/5 ali kaj več?

solatjek ::

Jaz sem na SPAR kake 4 mesece. Sem se pa že v začetku ubadal s suportjo, ki mi ni nič pomagala. Dobil sem SMS od prejšnjega operaterja, da je številka prenesena, vstavim SPAR kartico in ni delovala, še vedno je delovala stara. Klical oba operaterja, starega in SPAR in oba trdita, da je številka aktivirana, da mora delovati, jaz sem pa še vedno klical s staro SIM-ko. Oboji so vstrajali, da je vse OK, obljubili, da bodo preverili in ker nekaj ur ni bilo nobenega odziva, sem poklical telekom, povedal za situacijo, kjer so mi z nekaj kliki v 2 minutih kar preko telefona uredili in pojasnili, da je prišlo do napake pri prenosu. Podpora SPAR mobila je res slaba, tudi trudijo se ne.

Moti me še:
- pošiljanje SMS vsak mesec - ni avtomatskega podaljševanja, čeprav je včasih lahko koristno, npr. med dopustom, ko ne rabim telefona, pač ne podaljšam.
- če je stanje nizko, te kljub zakupljenim enotam nonstop opozarja, ko nekoga kličeš
- odkar imam SPAR kartico v aparatu me velikokrat opozarjajo sogovorniki, da slišijo samega sebe

Vse skupaj je bolj tak, malo dnarja, malo muzike, IZI je bil za enak denar precej boljši, ampak ga bo sedaj mobitel slej ko prej priključil k sebi s svojimi mobi ceniki...

šernk ::

- odkar imam SPAR kartico v aparatu me velikokrat opozarjajo sogovorniki, da slišijo samega sebe


to ne vidim logike zakaj bi bila kartica kriva. Prej telefon.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

solatjek je izjavil:


Vse skupaj je bolj tak, malo dnarja, malo muzike, IZI je bil za enak denar precej boljši, ampak ga bo sedaj mobitel slej ko prej priključil k sebi s svojimi mobi ceniki...

S to logiko bi ljudje že davno nehali uporabljati T-2, ker "bo itak kmalu propadel". No, 10 let pozneje še vedno lepo deluje.
In prav tako IziMobil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

šernk ::

z razliko da T2 je še vedno samostojno podjetje, medtem ko izimobil pa ne obstaja več, je samo še blagovna znamka, ki bo prej ali slej ukinjena (osebno predvidevam da junij/julij). nič bat telekom ga ni kupil, da bo fural nizkocenovnika naprej.

Debitel je telekom kupil novembra 2015 se mi zdi, 1.6.2016 je pa debitel bil popolnoma ukinjen in uporabniki bili prenešeni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

šernk je izjavil:

bo prej ali slej ukinjena

Ja, saj. Tako kot T-2. In eni so res šli iz T-2. Ker "bo kmalu ukinjena".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

šernk ::

kakšna je povezava med T2 in izimobilom? resno, ker osebno je ne vidim. sicer pa me boš lahko citiral čez leto dni če bo karkoli v povezavi z izimobilom še obstajalo in mi rekel: sem ti rekel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

w4nkst4 ::

Obstaja kje kaksna akcija spar mobi 10+10?

sparmobil lte: D 50,17MBPS, U 11,14MPS....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

w4nkst4 ::

Kje se dobi izpisek vseh klicev in smsev tako kot majo vsi ostali operaterji?

m3k ::

w4nkst4 je izjavil:

hitrost lte je 20/5 ali kaj več?

Mirko tipka na radirko ////

w4nkst4 ::

Res je.sem na sparmobilu.preverjeno 50/10...se vedno me zanima kje pri sparmobilu dobim izpisek

solatjek ::

šernk je izjavil:

- odkar imam SPAR kartico v aparatu me velikokrat opozarjajo sogovorniki, da slišijo samega sebe


to ne vidim logike zakaj bi bila kartica kriva. Prej telefon.


Danes poskusil HOT sim kartico v mojem telefonu. Kvaliteta zvoka bistveno boljša in na sogovornikovi strani nobenega odmevanja. Če bi bil aparat kriv, bi tudi na HOT odmevalo, po moje.

MrStein ::

Saj, SIM ima "neko vlogo" pri telefoniranju, ni tam za okras.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mailer ::

Ali enote pri paketu Spar 3000 veljajo tudi če kličem v omrežje simobila?
Na spletni strani namreč zgoraj piše, da enote veljejo za vsa slovenska omrežja, medtem ko pri paketu 3000 piše, da to velja samo za omrežje Telekoma Slovenije.
Lahko kdo od uporanikov napiše ali se enote odštevajo od zakupljenih količin ali je treba gledat po ceniku 6,6 centa/min?

Kako je z prenosom podatkov v tujini, če sem recimo v Avstriji ali na Hrvaškem?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

solatjek ::

Eno se lepo odštevajo neglede na to v katero omrežje kličeš, ne pobira ti ostalega dobroimetja vstran.

Za tujino pa ne vem, naj napiše kdo, ki uporablja v tujini.

Dimnik ::

Tole, da so enote v telekomovem omrežju je motilo v opisu tudi mene in sem raje vzel hot

solatjek ::

Jaz bom tudi šel na A1 omrežje (ne vem kaj še BOB, HOT...), ker v telekomu je tako slab zvok, da kar hudo. Mislil sem, da je z aparatom kaj narobe, pa sem poskusil s tremi, vedno ko se s kom pogovarjam, me sprašujejo, če sem prehlajen ali pa pravijo, da odmeva v slušalki. Sparmobil jem bolj boga zadeva, podpora pa tako nikakva, na Telekomu ne morejo pomagati, pri Sparmobilu pa ne znajo pomagati...

mailer ::

Prenos podatkov v tujini se obračunava po ceniku. Hofer je nedvomno tu boljši saj ponuja v paketu mini 1,9GB prenosa podatkov v tujini od skupno na voljo 3GB.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

cekr ::

mailer je izjavil:

Prenos podatkov v tujini se obračunava po ceniku. Hofer je nedvomno tu boljši saj ponuja v paketu mini 1,9GB prenosa podatkov v tujini od skupno na voljo 3GB.


Podatki v tujini se lepo pobirajo s kupčka.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mailer ::

Zdaj sem preveril, če želim lahko porabim v tujini tudi 5000 enot oz MB prenosa podatkov, hitrost preko LTE pa je 4MB k uporabniku in 1M od uporabnika.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

w4nkst4 ::

če pošleš LTE na 1918 imaš 50/10, brezplačno...velja za slovenijo, v tujini praviš da je 4/1???

mailer ::

ZA tujino ne vem kako je, bo moral povedat nekdo, ki to uporablja. Bom poskusil z Spar mobilom, če mi ne bo odgovarjalo grem na Hot.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

miko22 ::

Jaz imam sparmobil. Razen tečnega polnjenja, je vse ok.Tudi tujina
Je pa poceni

solatjek ::

Preklopil na HOT (iz SPARMOBILA), kvaliteta glasu pri pogovoru je v A1 omrežju neprimerljiva z zatohlim SPARMOBILOM oz. Telekomom.

Torix ::

Tudi jaz sem preklopil iz sparmobila na HOT. Pa mi je žal. Večkrat brez signala oziroma mnogo slabši signal A1 omrežja kot pa Telekoma.

w4nkst4 ::

odvisno je od samega telefona katere frekvence podpira, še bolj pa je odvisno kje se nahaja bazna postaja operaterja in kako zasedena je...nekje bo bolje delal a1 nekje telekom, imam oboje sparmobil in hot in je točno tako kot sem povedal, odvisno kje se nahajaš...
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586223 (5691) Jerry000
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649689 (12017) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440634 (16980) VrtniPalcek
»

Sparmobil ali Izimobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
174254 (3153) bela120
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264087 (3530) BlaY0

Več podobnih tem