» »

Izgubljamo boj za čisto okolje?

Izgubljamo boj za čisto okolje?

Kashy ::

Zdravo!
Sem študentka naravovarstva in v okviru diplome delam raziskavo. Tema je primerna za vsakogar. Z vašimi odgovori na nekaj kratkih in zanimivih vprašanj mi boste v veliko pomoč!

Ugotavljam stopnjo ozaveščenosti prebivalstva o pomenu ekosistemov v naravi, predvsem mokrišč.

https://www.1ka.si/a/70850

Hvalaa :)

sandmat ::

preden analiziraš odgovore se posvetuj z lokalnim računalničarjem ali matematikom. Anketa nikakor ni primerna za kakršnekoli sklepe, saj je zelo neuravnotežena in je napisana na način, s katerim lahko že v naprej predvidevamo rezultate.

l0g1t3ch ::

Kashy je izjavil:

Zdravo!
Sem študentka naravovarstva in v okviru diplome delam raziskavo. Tema je primerna za vsakogar. Z vašimi odgovori na nekaj kratkih in zanimivih vprašanj mi boste v veliko pomoč!

Ugotavljam stopnjo ozaveščenosti prebivalstva o pomenu ekosistemov v naravi, predvsem mokrišč.

https://www.1ka.si/a/70850

Hvalaa :)

Sem jo izpolnil pa mi je žal da sem jo ker je izredno pristranska...

ziga1990 ::

sem jo skoraj izpolnil ampak ko sem opazil pristranskost sem prekinil sem dobil občutek da ta anketa ni namenjena da pove kaj si mi mislimo ampak bolj ali manj da potrdimo tvoje mnenje o temi.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Kashy ::

Moje mnenje oziroma pričakovani rezultati so pravzaprav nasprotni od do sedaj zbranih rezultatov. Napisana je na način, da jo razume vsakdo, pregledana pa iz strani poklicnih biologov. Sandmat hvala za nasvet, predvidevam da je problem v populaciji, ki se odloči za klik na anketo - v večini ljudje, ki skrbijo za okolje, saj je že mreža mojih poznanstev v tem krogu.

dailyslave ::

Kaj je sploh pomembno, koliko so ozaveščeni prebivalci, ko pa trop prišlih in prihajajočih beguncev nima popolnoma nobenega zavedanja o pomenu okolja?

Sicer pa bo sedaj Vatikan 2.0 uvevel celosvetovni davek, za C02.

Raje napiši diplomo ki ima kak smisel, ne pa pogrevanje stare župe o zlobnih posameznikih ki parkirajo star avto v gozdu. Ali pa vsaj v diplomo prilepi efekt vpliva posameznika (s celotnim luksuzum kot so klima, avto in ko potegnejo vodo na VCju po #2) v primerjavi s kapitalisti ki se tako radi zgražajo nad ljudstvom ki gre z avtom v službo...

Imaš na izbiro da narediš politično korektno diplomo ki ti bo pinesla lepo oceno, ali pa narediš nekaj dejansko koristnega za okolje (če že študiraš naravoslovje) in jutrijšno Kashy. Naši nasledniki si ne bojo mogli za kosilo privoščiti poliične korektnosti.

Spusti se malo v teorije zarote (oz. s prevodom: kako diskreditirati zanikalce)...

Kashy ::

Lahko se sam ne spustiš v raziskavo teorij zarote, v kolikor te področje tako močno zanima. Moja želja ni pisati in raziskovati nekaj kar bo samo sebi imelo namen, pač pa sem želela z diplomsko nalogo napraviti nekaj koristnega, zato sem sprejela naslov,ki so mi ga predlagali v zavodu, kjer opravljam prakso. Glasi pa se: Načrt gospodarjenja z mokrotnim travnikom (ki se nahaja znotraj zavoda). Raziskava o mokriščih je tako močno vezana na temo, ugotovitve pa bodo pripomogle pri urejanju področja.

sandmat ::

zakaj misliš, da je izdelava spletne ankete poglavitnega pomena? Vem, da je to v zadnjih letih nenormalno popularno (ker da občutek, da je kandidat celo nekaj opravil) ampak ne vidim smisla. Kot ljubljančan nimam pojma kako gospodarit z mokrotnim travnikom, moj pogled nanj pa ima verjetno dosti manj vpliva od nekoga ki bodisi živi poleg, bodisi ga ima lasti. Zakaj ne vprašaš njega?

edit: tpyoti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

ProGo ::

En kup habitatov manjka, tako da imam občutek, kot da se vsa ekologija vrti okoli mokrišč in dvoživk.

Kashy ::

Seveda ni anketa poglavitnega pomena, obsegala bo zelo majhen del celotne naloge, niti ni nujno potrebna, je pa zaželena. Potrebujem pa mnenje Ljubljančanov in ostalih meščanov ravno tako kot mnenje prebivalcev, ki živijo v bližini omenjenega habitata, saj so vsi potencialni obiskovalci zavoda, kjer se mokrišče nahaja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa: Spletno nakupovanje

Oddelek: Šola
6779 (680) medus
»

Anketa na temo zasebnosti

Oddelek: Loža
91486 (1055) pa3k
»

Anketa - prosim za pomoč

Oddelek: Šola
51280 (827) reinessy
»

Raziskava o brezdomcih v Ljubljani

Oddelek: Loža
121892 (1069) ajmmmn
»

Kratka anketa (5 min)

Oddelek: Šola
183517 (2677) Machete

Več podobnih tem