» »

Vozilo do 6-7k eur, dizel, dilema katero

Vozilo do 6-7k eur, dizel, dilema katero

;-) ::

Kupujem vozilo do 6 max 7k eur. Pogoji so: preverjen motor, ki je ze vgrajev v vsaj dveh generacijah vozil, tako da so napake odpravljene (torej 2.0TDI odpade v startu). Iscem vozilo 120-180KM -1x na leto bo vlekel manjso pocitnisko prikolico in parkrat na leto kaksno prikolico materiala max 700kg... To zna biti problem ker tukaj odpade moj adut honda accord 2003-> 2.2 dizel zaradi problemov s sklopko in vstrajnikom.

Iscem avte z manj kot 150.000km ali max 170.000. Zato mi tukaj odleti vecina audijev in vw ampak klubtemu imam cas da najdem nekaj resnega.

Moji aduti po vrstnem redu so:
1. Bmw serija 1 1.8 ali 2.0 dizel
2. Audi a3 1.9 tdi
3. Ford Mondeo 2.0- so zelo dobri letniki za ta denar z malo KM, kako je kaj motorizacija?
4. Neko posebno mesto v mojem srcu ima alfa romeo 159 zaradi dinamicne oblike ki jezno gleda ko si pred in za njo, in JTD motor, ki je poezija, tudi letnik se dobi zelo dober za ta denar, oprema od nastetih je najjaca ze v osnovi a me skrbo da je alfa, ceprav je jtd najboljsi dizel motor v tem rangu.
Najraje bi pac japonca ampak resnici na ljubo mi vag grupa nudo vec za ta denar, najvec sicer ford ki mi je najmanj pri srcu.

Vem da so avtomobili razlicnih vrst in razredov ampak te sem ze vozil in so mi vsec.

Avto uporabljam 50km na dan, 1x na mesec cca 600km in tri stirikrat na leto relacija Praga-Livorno, zato nebi rad presenecenj.

šernk ::

če hočeš dobro 159 boš mogu še kakšna 2 jurja dodati, ker za 6 jurjev boš dobil bolj ali manj z 250.000 km+ (realnih seveda, kar je na avtonet z magičnih 130k sam sploh ne štejem) :)

je pa med zgornjimi tremi najbrž tudi najdražja za vzdrževanje, ker je tudi najvišje rangirana, kvari se pa ravno toliko kot vsi ostali.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kriko07 ::

Ti priporočam BMW-ja :)

;-) ::

Najbolj se nagibam k bmw seriji 1 ker ima kljub vsemu isto prostora kot serija 3 le vrata ji manjkajo ki mi pa ne pomenijo nic ker v vecini sma v avtomobilu dve osebi. Malo me skrbi za vleko pocitniske prikolce ampak ce sedaj vlecem z prelude 2.0 bencin in serijo 3 e46 1.8 bencin bo to vseeno boljse pa itak je to 1x na leto tako da se nw sikiram prevec.

Dajmo se razjasnit kateri od teh imajo verigo in kateri pogonski jermen.

Bmw 1.8 in 2.0 ter mondeo je veriga, jtd pa jermen je tako?

Sedaj imam e46 in me preseneti vcasih cena delov na servisu napram ceni kvazi ponaredkov kar mi je vsec ker je veliko delov na servisu ugodnih, nakraje pa vgrajujem oem dele.

bambam20 ::

Evo. Mogoče tole.

Alfa 156 2.4JTD.

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?...



Pod opombami zapisano, da je menjano ogromno.
" menjan vztrajnik+sklopka, nova bosch pumpa, novih 5 sob, opravljen velik servis in menjane vse jermenice, obnovljen alternator&starter, nove svece in modul, nove gta look luci, novi amortizerji, novi vsi senzorjih na tlacnih ceveh in na turbini, menjana oba senzorja na gredeh, menjane turbo cevi, itd itd,"

;-) ::

Tega sem ze videl 156 mi ni pri srcu poleg tega za dizelski biser in 12k eur racunov mi negre skupaj. Razen ce je tu sem stel olje in vse mozne zarnice, gume itd.

Sedaj vozim e46 od kupljen od prvega lastnika in vse kar je bilo v 200.000 je bilo hin vodilo voznikovega stekla ter menjava kilerja zaradi tega ker je zacel "piti" vodo in niso vedeli kam gre mesec pred tem ko sem kupil...kupil sem ga za 550eur v kao okvari in ugotovil da je pokvarjen ventilcek za odzracevat, ko se je avto segrel pa je tam sprical vodo po kilerju. Vrocega pa nihce nikoli ni odpiral.

Zelo lepo mi sluzi z prvo sklopko, in sedaj reci pisi drugimi diski ter tretjimi ploscicami....a bi ga najraje dal v menjavo za vozilo ki kupujem sedaj ker kljub temu da je se mehansko popoln menim da se bo kmalu zacelo pri teh km...sklopka, dvomasni vstrajnik, roke itd. Kar je pa tako hiba tega modela.

FX6300B ::

rupsi31 je že tok menjano da je skoraj cel avto tako da more poklicat pa prašat če so številko letnika spremenl >:D
May the force be with you!

videc ::

Od zgoraj omenjenih bi skorajda rekel, da dobiš največ pri Mondeu.
2.0 motor je zanesljiv (mislim da je z verigo, odpade menjava glavnega jermena), prostora v samem avtu je največ, pa tudi podvozje je eno boljših (poglej teste na youtube-u).

Unknown_001 ::

Toyota z 2.2 D-CAT motorjem. Tebi bi kak avensis ustrezal. To ma tam bliz 180lipicancev. Avto pa fletn ko ps na ketn.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Malajlo ::

Za ta denar dobiš Fiat Cromo, staro 4-5 let, pa še JTD je (no, mJet). Dvomim, da je kaj cenejšega za avto srednje klase in s tako opremo.

urli ::

;-) je izjavil:

Najbolj se nagibam k bmw seriji 1 ker ima kljub vsemu isto prostora kot serija 3 le vrata ji manjkajo ki mi pa ne pomenijo nic ker v vecini sma v avtomobilu dve osebi. Malo me skrbi za vleko pocitniske prikolce ampak ce sedaj vlecem z prelude 2.0 bencin in serijo 3 e46 1.8 bencin bo to vseeno boljse pa itak je to 1x na leto tako da se nw sikiram prevec.

Dajmo se razjasnit kateri od teh imajo verigo in kateri pogonski jermen.

Bmw 1.8 in 2.0 ter mondeo je veriga, jtd pa jermen je tako?

Sedaj imam e46 in me preseneti vcasih cena delov na servisu napram ceni kvazi ponaredkov kar mi je vsec ker je veliko delov na servisu ugodnih, nakraje pa vgrajujem oem dele.


Pred leti sem imel bmw 120d (120kw) in ti lahko iz prve roke povem, da je avto fajn ampak v osnovi je to majhn avto. Sploh na zadnjih sedežih. Imel sem tudi bmw 320d, 2006 letnik in ti povem, da je občutno večji tko da ne vem od kje tebi, da ima isto prostora? Bmw 3 je že čisto družinski avto, bmw 1 pa ne glih, je bolj za samsko osebo ali par, ker zadaj res ni glih neki prostora, prav tako ne v prtlažniku. Da bi z njim vlekel plikolico? ma saj po moči bi šlo, po teži tut (mislim da ma avto sam okol 1500kg) ampak drugač mi pa nekak ne deluje, da je to ravno avto za vleko navadne prikolce, kaj šele počitniške. Je pa drugače to res super avto ampak zame je bil mal premajhen. Mam raje večje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

marko181914 ::

Za 7k eur, dobiš avte za prste polizat: BMW, Audi, VW, kot iz trgovine! Če si zmožen nabrat toliko denarja. Pomeni, da z nabiranjem velikih količin denarja nimaš nikakršnih problemov. Dodaj 7k kakih 10 ali 20k pa kupi novega iz trgovine!

bambam20 ::

marko181914 je izjavil:

Za 7k eur, dobiš avte za prste polizat: BMW, Audi, VW, kot iz trgovine!


Ja. Seveda. 8-10 let staro z 250.00 plus km .. Odličen nakup.

denisbegood ::

Škoda Octavia

Fritz ::

Volvo S60/V70 D5.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AapocalypseE ::

Pri BMW-ju je treba pazit, da ne kupiš takšnega z N47 mašino. Problemi s ketno in popravilo je zelo drago. Menja se isto na cca. 100k km kot običajni zobati jermen.

BMW N47 @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

Longinus ::

kaj pa kaj takega
Citroen C4 2010-2011 letnik
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Stipex ::

Kupi bmwja enko če si ga želiš, če je vzdrževan km niso problem. Glede na to da že voziš trojko e46, boš verjetno s kakim drugim avtom razočaran. Kot si pa že sam ugotovil so bmw deli dokaj poceni, če nimaš ravno zadnjega modela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

bambam20 ::

AapocalypseE je izjavil:

Pri BMW-ju je treba pazit, da ne kupiš takšnega z N47 mašino. Problemi s ketno in popravilo je zelo drago. Menja se isto na cca. 100k km kot običajni zobati jermen.

BMW N47 @ Wikipedia


Za 6-jurjev ne bo dobil takšnega z N47 motorjem oz. e90 model pač pa samo e46. Tam pa niso problem ketne pač pa vse ostalo.


OP.

Tukaj poglej , če bi bilo kaj primernega ..

http://forum.bmwslo.com/forumdisplay.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

AapocalypseE ::

In kaj je to vse ostalo? Mam sam E46 pa me zanima 8-)

bambam20 ::

AapocalypseE je izjavil:

In kaj je to vse ostalo? Mam sam E46 pa me zanima 8-)


Celoten hladilni sistem in zadnji most si že menjal? Drugače te še čaka tudi tole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

AapocalypseE ::

Pri meni vse dela BP.

Drugi, ki pa imajo BMW-je za dirkanje in driftanje pa je normalno, da crkavajo zadeve. Bi rad videl katero drugo znamko v kakšnem stanju bi bil ob takem ravnanju ;)

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Glede motorjev, HDi so še zelo zanesljivi. Poleg PSA 2.0 varjanto uporabljajo še Ford, Volvo, Land Rover, Mitsubishi (manjše pa še Mini, večje pa še Jaguar).

;-) ::

Unknown_001 je izjavil:

Toyota z 2.2 D-CAT motorjem. Tebi bi kak avensis ustrezal. To ma tam bliz 180lipicancev. Avto pa fletn ko ps na ketn.

Avensis mi je top, a se mi zdi da me ne veseli, avto boma uporabljala z punco, nimava otrok, za omare, kosilnice ter ostale malce večje zadeve vozit vzameva manjšo prikolco tak da gepek ni najbolj pomembna stvar na avtu.

videc je izjavil:

Od zgoraj omenjenih bi skorajda rekel, da dobiš največ pri Mondeu.
2.0 motor je zanesljiv (mislim da je z verigo, odpade menjava glavnega jermena), prostora v samem avtu je največ, pa tudi podvozje je eno boljših (poglej teste na youtube-u).

Mondeo mi je stalno bolj všeč, bom malce bolj podrobno spremljal avtonet te dni če najdem kaj od prvega lastnika z preverljivimi km.

@malajlo fiata nebom kupoval ker avto želim imet nekaj časa in mi mora biti vsaj malo vizualno všeč.

@Urli vozil sem serijo 1 in serijo 3,eno serijo novejše od e46... v seriji 3 se 5 ljudi ne pelje spodobno, vsak ki reče da se laže. Pravtako v x6 in x5 če smo že pri bavarcih. V x6 na poti v ukrajino 5 ljudi smo se menjavali na dve uri in se tepli kdo bo vozil, tega se vedno drugače izogibamo ko gremo naprimer z toyoto rav4. Torej če se jih 5 ne pelje spodobno, se bojo 4 peljali približno enako, itak pa mi je vseeno pakrat na mesec kako se sedi zadaj, samo če že bmw bo malček, ker tudi v sedajšnji e46 še nisem vozil 5 ljudi, raje gremo z drugim avtom v katerem nimaš občutka klastrofobije.

Za 7k eur, dobiš avte za prste polizat: BMW, Audi, VW, kot iz trgovine! Če si zmožen nabrat toliko denarja. Pomeni, da z nabiranjem velikih količin denarja nimaš nikakršnih problemov. Dodaj 7k kakih 10 ali 20k pa kupi novega iz trgovine!


Me zanima tvoja teza kako naj iz 7k€ naredim 10 ali 20 ker to so zelo različni zneski.

bambam20 je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

In kaj je to vse ostalo? Mam sam E46 pa me zanima 8-)


Celoten hladilni sistem in zadnji most si že menjal? Drugače te še čaka tudi tole.


To mi je znano, hladilni sistem me je je*** praktično na vseh serijah 3 ki sem jih imel, prvi je imel 360.000 pa sem ga prodal, ker sem se prenaglil in vstrašil kilometrov. imel je prvi zadnji most je pa res da je bil 318i, izpraven in brez ene hibe, razen da je hladilni sistem puščal na raztezni posodi (1x-2x na mesec je posvetila lučka za kiler in sem dolil par dl tekočine pa gas dalje), tudi po nakupu druge se je zadeva ponovila. Drugi 318i ki ga imamo ima realnih 100.000 in ga nedamo vstran, pred 14 dnevi je na poti iz Pule snelo cev hladilnega sistema in posledično je avto zakuhal ter je sedaj na servisu v puli, še vedno iščemo dobro glavo motorja da ga zrihtamo in pripeljemo nazaj.

Moj je tudi puščal nekje med raztezno in motorjem in nisem ugotovil kje, zato sem kupil vse cevi z drugega ter na koncu ugotovil da je kriv čepek za odzračit sistem...pač bedne stvari ki te lahko stanejo če ne paziš na kontrolne merilnike, drugače pa nič hujšega.

Zadnji most razturava in trga pri 323 in večjih motorjih, ki že sami po sebi kličejo po tiščanju.

Kupi bmwja enko če si ga želiš, če je vzdrževan km niso problem. Glede na to da že voziš trojko e46, boš verjetno s kakim drugim avtom razočaran. Kot si pa že sam ugotovil so bmw deli dokaj poceni, če nimaš ravno zadnjega modela...


Res je deli so poceni, res poceni proti Hondi napram, sploh na servisu je dober občutek ko kupiš oem del za normalne denarje...sedaj me je nabolj zavedel Mondeo, ker glede na slabo ponudbo serije 1 za ta denar je vseeno ponudba mondea na avto.net boljša.

HDI in francozi nasploh odpadejo, sem jih preveč prešraufal. Se strinjam je hvaležen motor, je pa hitro zamerljiv in nekih napak ne dopušča. Sploh če ni sproti popravljano vse kar javi BC in razne lučke v števcu, na koncu gori kot novoletna jelka in ni šanse da skineš vse, smo meli avte tud po par tednov v delavnici, sodelovali z uradnim servisom in menjali pol avtomobila, na koncu pa vsak lastnik obupa in se odloči da ga več ne moti.

Unknown_001 ::

Kaj ko bi nabral še kakšnega jurja al tri več pa da kupiš nekj konkretnega z mladim letnikom, da bo zdržalo še lep čas?

Drugače pa VAG 3.0 V6 turbodizli so izjemno zanesljive mašine. Zelo spodobne zmogljivosti ogromno navora pa nekako zmerna poraba (odvisno od načina vožnje). Povem lahko iz prve roke in na podlagi izkušenj drugih. Večje mašine večinoma niso problematične. Če si lahko privoščiš, go for it.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

;-) ::

jurja ali tri več mi je velika cifra ki bi mi vzela par mesecev časa, 3.0 tdi mislim da je prevelik zalogaj zame, to je približno 1000€ zdraven na leto za registracijo+zavarovanje.

Unknown_001 ::

;-) je izjavil:

jurja ali tri več mi je velika cifra ki bi mi vzela par mesecev časa, 3.0 tdi mislim da je prevelik zalogaj zame, to je približno 1000€ zdraven na leto za registracijo+zavarovanje.


Ja razumem da je 3.0 mašina dost nehvaležna z vidika stranskih stroškov (davek na luksuz, cestna taksa, zavarovanje,...) zato pa pravid, da ČE si lahko privoščiš.

Glede tistega jurčka ali treh se pa splača razmislit, ker se ti močno poveča ponudba avtomobilov in pri ceni 10.000 ojrov dobiš praktično že skoraj nove avtomobile.

Poglej še mercedese CLK. Zelo luštni avtomobili.
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Pr hiš smo imeli 320 bencinarja pa ti povem da je to avto res, ornk, pa tud ne zgleda lih penzionersko za razliko od E klase.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BMW serija 1 (116d, 118d) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8332379 (1760) n3zn4n
»

Izbira avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10912612 (9506) mr_chai
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10424036 (21536) sandmat
»

BMW Serija 3 - Stroški,mnenje

Oddelek: Na cesti
359370 (8086) OutL00ker
»

BMW bencinar ali dizel??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22763948 (55943) MAFIA

Več podobnih tem