» »

Povezava glasbenega stolpa z LCDjem

Povezava glasbenega stolpa z LCDjem

KvaziVenet ::

Pozdravljeni,

poskušam priklopiti glasbeni stolp Sony STR-GX511 k televizorju Samsung 3D LED TV. Poskusil sem že oba "video" priklopa na glasbenem stolpu in na televizorju opcijo za zvočnike prestavil na zunanje, pa še vedno ne deluje. Sem uporabil napačni priklop ali moram zamenjati RC kable? Je mogoče stolp že preveč zastarel?
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

UNIVERZUM ::

Poiskusi priklopit na PHONO ali CD, pa ne pozabi izbrati izvora na komponenti.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

68bullitt ::

novi tv-ji imajo izhod za zvok tam, kjer so slušalke, nikakor NE na PHONO, to je za gramofon, pri stolpu piše gotovo AUX IN

UNIVERZUM ::

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/... predvidevam da imaš takšen kabel. Jaz bi na izhod za slušalke priklopil slušalke in preveril če dela
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

KvaziVenet ::

Hvala za vaše nasvete. Slušalke delajo na TV-ju brezhibno. Zdaj sem menjal RCA kabel in končno slišim zvok, ampak na enem priklopu za zvok na TV-ju slišim samo hreščanje, če pa priklopim še na druga dva, slišim zvok s TV-ja skupaj z istim hreščanjem. V čem bi lahko bil problem?
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

68bullitt ::

lepo po vrsti: si kupil kabel, kot je predlagal univerzum? Si dal kabel z eno bananco v izhod za slušalke na tv? In v stolp samo v AUX IN ne v OUT?

SaXsIm ::

Je hreščanje ali je brenčanje? Če je brenčanje (brum), potem bo treba maso ločit (ground lift) - ponavadi se to dela z ločilnim trafotom ali namenskim DI boxom. Lahko pa poizkusiš še z prelepitvijo jezička za zemljo na kablih za napajanje (če so sploh šuko vtiči).
SaXsIm

KvaziVenet ::

68bullitt je izjavil:

lepo po vrsti: si kupil kabel, kot je predlagal univerzum? Si dal kabel z eno bananco v izhod za slušalke na tv? In v stolp samo v AUX IN ne v OUT?


Ja, kabel je enak, ima pa poleg rdečega in belega še rumen konec. Bi to lahko bil problem? Na stolpu ni priklopa aux in, je pa video in, in jaz sem ga priklopil tja.

SaXsIm je izjavil:

Je hreščanje ali je brenčanje? Če je brenčanje (brum), potem bo treba maso ločit (ground lift) - ponavadi se to dela z ločilnim trafotom ali namenskim DI boxom. Lahko pa poizkusiš še z prelepitvijo jezička za zemljo na kablih za napajanje (če so sploh šuko vtiči).


Ja, bolj je brenčanje, po moje bo to problem, ker je zvok isti kot zvok ground loopa v članku na wikipedii. Torej moram nabavit ločilni transformator?
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

robba22 ::

Jaz tukaj vidim problem, da stolp nima Aux in vhoda in mislim, da ga ne boš mogel priklopiti na TV.

modelno1 ::

Stolp oz. ojačevalev ima morje vhodov:



Mislim, da je problem v kablu, ki je namenjen priklopu kamer. Kupi kabel z stereo bananco na eni in 2 RCA na drugi strani, in RCA priklopi v nezaseden IN vhod na ojačevalcu.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

68bullitt ::

poglej, če ima vsaj CD In, ali Tape In, če ne pa probaj pač na Video IN, ampak brez rumenega ta je samo za video, pa če imaš kabel za elektr. od stolpa in tv-ja v istem podaljšku, enega umakni stran, brum izgine, sem imel isto težavo in tako rešil

KvaziVenet ::

Nabavil sem nov kabel (res takega, kot ste priporočili na začetku - samo rdeči in beli plug) in zadeva deluje brezhibno. Hvala!
HP Pavilion 15: Windows 10 (64-bit)

UNIVERZUM ::

Me veseli da sem lahko pomagal :D
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop glasbenega stolpa na TV

Oddelek: Zvok in slika
137362 (2969) matjazekk
»

Kako se znebiti bruma

Oddelek: Zvok in slika
131387 (914) matobeli
»

Povezava novejšega TV s starejšim ojačevalnikom/zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
194715 (4363) Gapi
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497277 (5053) bullet321
»

Priklop stolpa na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
61192 (1119) kolesar

Več podobnih tem