» »

Samsung 55h6400 problem

Samsung 55h6400 problem

augustini ::

Zdravo,

imam sledeč problem na omenjenem tv-ju in sicer sem imel zdaj že pri drugem predvajanju filma (bluray) preko usb diska, kjer mi je sredi filma vrglo na sredino ekrana obvestilo, da ta format ni podprt. Problem je ker se film predvaja nekih 10-15 min čisto normalno potem pa vrže to obvestilo. Pri prvem filmu ni bilo tako moteče in je bilo samo 2x ali 3x skozi cel film, zdaj pri filmu >Black Sea 2014 MultiSubs BluRay 1080p DTS-HD MA-5 1 x264< pa je to metalo na 10 min in moraš potem ponovno zagnat film in previt na minutažo kjer si ostal in potem dela zopet normalno naprej za 10min. Ima kdo kako idejo kje bi lahko bil problem, je mogoče kaj v zvezi formata filma ali zvoka, oz kateri bluray format naj potegnem ker vidim da je še en malo večji (23GB), verjetno je ta večji samo zaradi zvoka, če sem jaz po iskanju po netu zadevo prav razumel?

Če ima kdo kako idejo kako zadevo rešit se priporočam za predloge :)

klemenSLO ::

Jst mam sicer isti tv ampak gledam filme preko pc-ja. ALi imaš nameščen zadnji FW?
Če bi bil format zvoka problem bi po mojem njenju moral ali takoj NE predvajati - ker ne bi znal odkodirat , ali pa pač delovati. Lahko pa da je problematičen bitrate. Bolj kompresiran film -> manj prostora zasede --> manjši bitrate --> dela. Dej probaj kak sample z večjim bitratom za test.
Lahko da je problem v usb disku ker ne zagotavlja dovolj visoke hitrosti za branje in se sprazne buffer.
Probaj kak usb ključek z dobrimi hitrostmi branja za test.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

augustini ::

Ja verjetno je res to, ker se mi zdi da je na trenutke res malce netekoče šla slika, predvsem pri gibanju (ljudje tečejo, avto poleti v zrak) pri drugem bluray filmu je pa minimalno zaostajal zvok. To se mi čudno zdi, ker format sigurno podpira! Nisem pa še tolko vešč, glede nameščanja FW, pa še trenutno nimam interneta v hiši, a me to potem sam tv vpraša po nadgradnji ali moram to uredit? Bo potem kaj bolje? Pri tem Black sea filmu imam BR 12,9 Mbps ali so FPS tudi pomembni? Torej probam še enega z npr. 24,9 Mbps pa da vidim razliko, kolikor razumem bi moral potem ta z več Mbps prej prenehat delovat oz. z majn Mbps bolj tekoče delovat?
Me pa zanima tudi, če je pomembno tudi v katerem usb priključku na tv (3x USB) je HDD priklopljen, zdaj imam v HDD 5V 1A?

Mam pa tko namen nabavit Minix, preko tistega pa tko mora verjetno vse podpirat pa tekoče predvajat? :)

Hvala za nasvete

augustini ::

Ok zadnji FW sem si že potegnil dol, bom prek USB naložil na TV. Moram potem to sam spremljati kdaj bodo novi FW-ji, na koliko časa približno pa prihajajo? Imam pa še eno vprašanje, je dejansko potem slika ista recimo pri istem filmu samo da je en npr 6GB file in ima 8Mpbs in drugi recimo 12GB in 13Mpbs ali je tu kakšna razlika? Opazil sem tudi, da je zvok zelo potiho pri teh bluray filmih, ker moram dati skoraj do konca nivo zvoka npr na 60, pri BRRip pa imam na nivoju 10 že skoraj prenaglas?

klemenSLO ::

Nekateri diski rabijo zunanje napajanje. V takem primeru ga vtakneš v ta usb vhod ki ima označeno amperažo. Zvok na vseh televizorjih je v osnovi zanič. Če bi imel nek reciever in speljan optični kabel iz televizorja na reciever, ki zna odkodirat DTS bi imal krasen zvok. Ripi imajo ponavadi združen zvok v PCM stereo kar je za tvje optimalno. Kako pa TV dekodira DTS v stereo pa ne vem... zgleda da slabo :|
V osnovi večji bitrate pomeni več 'detajlov' v sekundi, tako da teoretično pomeni boljšo sliko. Veretno pa to velja le do neke mere ki jo lahko oko zazna.
Recimo vidiš razliko med 2 in 8 Mbps, med 8 in 14 pa zelo majhno....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

augustini ::

Imam ta zunanji disk: SAMSUNG M3 500GB (2,5) USB 3.0 - HX-M500TCB. Usb priklop je še en z 0,5 A, kar verjetno ne pride prav v tem primeru? Kaj pa približno predlagaš da se kupi za zvok recimo? Kak hišni kino bi zadevo odpravil? Minix x8-h odpravi težave z podporo oz. predvajanjem hitrejših bitrate-ov? Bo tudi zvok boljši preko minix-a?

Mam pa še vprašanje glede FW, na naši slo uradni strani samsung je zadnja različica >ALL OS, 851.55 MB, EXE, VEČJEZIČNO
RAZLIČICA : 2750.3, 2015.07.14< na amariški strani pa >pgrade File(USB type) (Firmware) ver.2136.2 - All OS (EN, 747.59 MB)< verjetno obstaja razlika ali je sploh priporočljivo dati us verzijo na tv, ker kolikor vidim imajo že tv-ji oznake za trge drugačne UE, UN in UA.

No hvala za razlage,mi bo vsaj malo bolj jasna tehnologija in delovanje - upam :)

klemenSLO ::

Na tej povezavi se vidijo hitrosti diska preko usb 2.0 in 3.0. Disk je 3.0, tv ima 3x 2.0 usb vhoda.Načeloma bi tudi preko 2.0 moralo zadostovati za streamanje 1080p vsebine.

Te namenske naprave imajo to prednost pred televizorji, da znajo / podporajo res vse razne vrste kodekov za zvoka/video. Minixa sploh hvalijo.
Seveda pa predvajanja samega zvoka ne boš rešil z minixom ampak z dobrim reciverjem in zvočniki. To pa je spet poglavje zase. obstajajo tudi teme na slo-techu
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Han ::

Trenutno zadnji FW je 2750.3. Zatikanje pri predvajanju je lahko tudi posledica nestandardno 'zmuxanega' MKV, kar lahko popraviš z MKVToolNix programčkom (mkvmerge GUI), v katerem uporabiš naslednja dva parametra:

--engage no_cue_duration
--engage no_cue_relative_position

beta1 ::

Imel cist isti problem na moji 46h5300. Skoraj vsi drsi releasi v letosnjem letu so metali ven, ne glede ce je bilo predvajano iz usb diska ali streamano preko dlna Mezmo.

Tezavo resil samo z mkvtoolnix-om. Shranil sem v nov fajl samo x264, dts, slo sub in chapters stream. Sedaj zadeva dela bp. Ac3 in ostale streame sem disablal.

Lp

WallSreet ::

Če bi si lahko sposodil tole temo. Prosim ne me kregat. Ker imam ravno Samsunga me zanima kako je z 3D zadevo.


Imam točno takšna očala kot so tam v videu in naredim točno tako kot pravi ženska v videu pa mi še vseeno ne dela, no vsaj mislim, da ne. Ker nikoli nisem gledal z 3d očalami mi ni jasno kako naj bi vse skupaj izgledalo ampak, ko naredim tako kot pravi v videu in dam v redu se mi zdi vse skupaj enako kot prej in ne vidim neke razlike, da bi bilo v 3D-ju? V čemu je problem ali mora tista lučka na vrgu očal goreti zeleno ali rdeče? Ker meni tako kot njej v videu po parih utripih ugasne...

hvala za pomoč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

Han ::

Imaš na TV aktivno 3D sliko? Ko so očala aktivna (povezana/sinhronizirana s TV), je slika temnejša. Razliko takoj opaziš...

augustini ::

Očala prižgeš na tipki zgoraj in držiš kako sekundo ali dve. Na tv-ju ti tudi napiše, da so očala povezana in koliko je še baterije. Mislim, da potem lučka ne gori več. Moraš pa potem it v menu na tv-ju pod zavihek slika in nato pod 3d opcijo izbrat pravilno 3d nastavitev. Pri meni je iz leve proti desni slika, imaš pa še od zgoraj navzdol in mislim da iz 2d v 3d. Tudi sam nisem takoj vedel in sem imel 2 isti sliki na tv-ju in mi ni bilo jasno zakaj 3d ne deluje:)

Zanimivo mi je to, da 3d film z 24 Mbps deluje resnično lepo, nič zatikanja, vsi prizori tečejo gladko, pri bluray zadevi z 12,9 Mbps pa so vmes minimalni zatiki oz. sredi filma vrže vn :) Sem pa opazil, da mi najprej v zgornjem desnem kotu začne nekaj utripat,kot za bi bilo neko okno z obvestilom, potem pa javi napako...
Bom probal še z mkvtoolnix-om in pa manjšim bitrate-om. Koliko časa pa rabi mkvtoolnix, da uredi tak fajl?

No, naročim konec meseca tako in tako minix in bomo videli potem :)

Han ::

MKVToolNix 'premuxa' fajl v manj kot 5 minutah...

fpbs ::

Han je izjavil:

Imaš na TV aktivno 3D sliko? Ko so očala aktivna (povezana/sinhronizirana s TV), je slika temnejša. Razliko takoj opaziš...

Normalno, da ima aktivno 3D na Samsungu. Slika je pa tako temna, da moraš zatemnit prostor. Danes se temu reče ugodni ambient, včasih smo pa lastnikom tako temne slike svetovali, da zamenja ekran. Vse te težave, povezava, sinhronizacija s TV in normalno svetla slika ter še kup drugih nevšečnosti pri pasivni 3D odpade.

Han ::

Pretiravaš...

fpbs ::

Han je izjavil:

Pretiravaš...

V čem? Napisal sem samo tisto, kar si že ti omenil, lahko bi pa še kaj dodal.

WallSreet ::

augustini je izjavil:

Očala prižgeš na tipki zgoraj in držiš kako sekundo ali dve. Na tv-ju ti tudi napiše, da so očala povezana in koliko je še baterije. Mislim, da potem lučka ne gori več. Moraš pa potem it v menu na tv-ju pod zavihek slika in nato pod 3d opcijo izbrat pravilno 3d nastavitev. Pri meni je iz leve proti desni slika, imaš pa še od zgoraj navzdol in mislim da iz 2d v 3d. Tudi sam nisem takoj vedel in sem imel 2 isti sliki na tv-ju in mi ni bilo jasno zakaj 3d ne deluje:)

Zanimivo mi je to, da 3d film z 24 Mbps deluje resnično lepo, nič zatikanja, vsi prizori tečejo gladko, pri bluray zadevi z 12,9 Mbps pa so vmes minimalni zatiki oz. sredi filma vrže vn :) Sem pa opazil, da mi najprej v zgornjem desnem kotu začne nekaj utripat,kot za bi bilo neko okno z obvestilom, potem pa javi napako...
Bom probal še z mkvtoolnix-om in pa manjšim bitrate-om. Koliko časa pa rabi mkvtoolnix, da uredi tak fajl?

No, naročim konec meseca tako in tako minix in bomo videli potem :)


Ja evo sem probal vse z L proti D in obratno. Poleg tega sem preveril, če imam 3D vklopljen in sem ga imel. Potem mi je v levem kotu tudi napisal da so očala vklopljena. Vse to sem probal pa se mi še vedno zdi povsem enako kot v navadnem HD filmu brez 3D-ja :/ Sicer je slika brez očal nekam zamegljena. Mogoče sem izbral preslab 3D torrent. Bi mi lahko na Partisu našel dober 3D film, kjer se 3D dobro vidi? Ker me res zanima, kaj delam narobe.

Aja pa še to. Ko film v 3D obliki predvajam na računalniku mi sliko prepolovi po sredini, ko pa ta isti film predvajam na TV-ju pa pride slika na zaslov v enem kosu? Je tako pravilno ali bi morala biti slika tudi na TV-ju v 2 delih?

Han ::

TV dvodelno sliko praviloma združi v eno 'zmazek' sliko. Testiraj na filmu Gravitacija ali kakšni novejši risanki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Led TV H6400 - vtisi, težave, zadnji firmware (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
34363473 (8680) Han
»

Panasonic Viera TX-38AS640E

Oddelek: Zvok in slika
282457 (1868) nekoman
»

3D video na tv

Oddelek: Zvok in slika
314073 (2987) Djz3l3
»

Xtreamer ali kaj drugega?

Oddelek: Zvok in slika
4119401 (18560) Han
»

LG 42LE8500 ali LG 50PK950?

Oddelek: Kaj kupiti
202579 (1875) All

Več podobnih tem