» »

Robot

Robot

clovk12 ::

Pozdravljeni!
Ali še koga zanima robotika in aplikacije robotov. Je kdo pripravljen delati ljubiteljsko na tem področju? Zanima me, kje bi našel še kaj slovenskih ljubiteljev robotike, sploh take, malo bolj resne, ne le, kot igrač. Pozna kdo forum, kjer bi se več razpravljalo o tem? Mogoče kakšno dobro literaturo? Se slovenske fakultete kaj ukvarjajo s tem področjem? Nekaj sem našel iz fakultete za elektrotehniko, vendar večino literature ni dostopne, oz. ne najdem dostopa.
Ali je kdo zainteresiran sodelovati v odprtokodnem projektu, kjer bi razvili robotsko roko?
Robotov je veliko vrst, zanimajo me predvsem roboti z drugimi pogoni, večino jih ima servo in stepper motorje, zanima me pa tudi hidravlika.
Sam sem preiskal že marsikaj, vendar kljub obširnosti interneta ne najdem dovolj informacij, niti nekaterih osnovnih.
Vesel bom, če se tema razvije! :)
(če tema ni v pravem razdelku jo prosim moderatorji premaknite)

Yacked2 ::

Jaz sem povezal 2 koračna motorja na Raspberry Pi, gor montiral kamero pa je bil robot. Kaj te zanima ?

Nasledni projekt pa je na
montirati potencialmetre in povezati na raspberry pi.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gladi ::

Na področju robotike se ukvarjamo na FE, kjer je tudi podiplomski študij izključno na to tematiko. Kakšna literatura te pa zanima? Določeno literaturo dobiš po knjižnicah( predvsem CTK oz FE knjižnica), imaš pa precej literature objavljeno na internetu, predvsem v angleškem jeziku.

clovk12 ::

Hvala za odgovore!
raspberry pi in mini robotki so precej zanimivi, predvsem za učenje, sem jih že kar nekaj videl.
Koliko literature obstaja v slovenščini? Se bom oglasil enkrat na FE v knjižnici. Gladi, lahko predlagaš kakšno stran, literaturo.. direktno?
Glede robotov z elektromotorji, so zanimivi, vendar so pri večjih dimenzijah in močeh ti motorji precej dragi, zato me zanima, kako se v robotiki obnese hidravlika? Vkolikor prav razumem servo, bi rabil za kontrolo funkcijske ventile, ter enkoderje za pozicioniranje osi. Kolikšne sile lahko prenašajo servomotorji, ki so vgrajeni naprimer v robotih KUKA?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Back to robotika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172420 (1686)    -S\/\/-  
»

Študij na fakulteti za elektrotehniko

Oddelek: Šola
177112 (3509) Siddh
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123761 (18552) Invictus
»

Google in Foxconn sodelujeta v robotiki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
17736809 (32468) Oki
»

Programiranje preprostega robota

Oddelek: Programiranje
204651 (3918) Rias Gremory

Več podobnih tem