» »

Windows 10 je tu!

Markoff ::

Uporabniki Windows XP in Viste bodo morali kupiti polno licenco, kar velja tudi za pirate.

No, we/they don't! ;((

Ganon je izjavil:

Wuauclt.exe /updatenow ne deluje. Zgodi se nič.

Naredi kot Demi Moore v filmu Disclosure:
wuauclt.exe /updatenow /do it /kill all
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

broken/link ::

glede telemetrije se jo lahko dizejbla na naslednji način:
http://winaero.com/blog/how-to-disable-...

Jst ::

Če imate na C direktorij z imenom $Windows.~BT in se vam nadgradnja noče pojaviti naredite sledeče:

1. Windows Update - namestite vse popravke, potem še enkrat preverite, če se ni pojavil še kakšen in to ponavljajte, dokler ne bo nobenega popravka za namestitev več.

2. Zbrišite vse v mapi C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

3. Zaženite cmd kot Admin.

4. Vnesite ukaz "wuauclt.exe /updatenow"

5. Pojdite na Windows Update in meni se je začel prenašati W10.

To sem sedaj naredil na domačem EntertainmentPC-ju, kjer imam licenčno Osmico Pro (8.1 Update 1, I think). Sedaj imam na voljo "Start the upgrade now" ali "Schedule for Later".

---

Pa da vidimo, kako deluje W10 nativno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izak ::

Imam WINDOWS 8.1 z dreamspark (ex msdnaa) licenco, statusa pa že eno leto ne več. Sem upravičen do free nadgradnje iz 8.1 na win 10?

hojnikb ::

seveda si
#brezpodpisa

MrNighthawk ::

Mitja358 je izjavil:

Kako je pa sedaj z Insiderjem za prihodnost? Ob sveži namestitvi Windows 10 se ti razveljavi, kako ga pa ponovno vklopiš?


Kolikor sem jaz razumel se ti ne izklopi ampak ostaneš "za vedno" insider :) vsaj enkrat sem to zasledil. nimam pa več vira.

Malajlo je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


Iskreno mene moti samo to, da za OneDrive nimaš placeholderjev, da vidiš kaj je online. Sicer moraš imet vse po downloadano na računalniku.

http://www.digitaltrends.com/computing/...
Windows 8.1’s confusing OneDrive placeholders are gone

The placeholder feature available in Windows 8.1 lets you see and access all you files through the local File Explorer, without having to store them on your local drive. In other words, placeholders act like shortcuts to your OneDrive cloud storage.

This is a genius solution for devices with limited storage space, but it becomes a problem when you don’t have Internet access. Many users saw the placeholders and assumed their files had been synced to their local drive. They didn’t realize they had to manually make files or folders available offline. This wasn’t the only issue with placeholders and thus you won’t currently find this feature in Windows 10.


Ja sej mi je jasno zakaj in kako. Ampak so pa rekli, da bodo do konca leta naredili tudi nekaj v stilu placeholderjev.

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

pa še kdor hoče dizejblat oneDrive v stranski vrstici v explorerju
(s tem mislim na tole ikonco)
 Remove OneDrive from the Explorer Side Panel in Windows 10

Remove OneDrive from the Explorer Side Panel in Windows 10


https://social.technet.microsoft.com/Fo...

bambam20 ::

broken/link je izjavil:

pa še kdor hoče dizejblat oneDrive v stranski vrstici v explorerju
(s tem mislim na tole ikonco)
 Remove OneDrive from the Explorer Side Panel in Windows 10

Remove OneDrive from the Explorer Side Panel in Windows 10


https://social.technet.microsoft.com/Fo...



Kakšen skin imaš pa tole, da izgleda kot WIn7 ?

broken/link ::

random slika z neta, samo toliko, da je jasno vizualno razvidno, kateri del je "exlorer side panel" in katero ikonco se z zgodnjim posegom odstrani.

hojnikb ::

> Kakšen skin imaš pa tole, da izgleda kot WIn7 ?

Tole je early beta Windows 10...

Al pa win8
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

opeter ::

Če vam gre bela barva oken na živce in bi radi zadevo malo popestrili (recimo vrh okna, kot je to bilo recimo pri Windows 8.x oz. starejših), pol preberite to temo:
http://www.windowscentral.com/replace-t...

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mgermo ::

Jst sem to naredo nakar mi je začel monitor flickerat black/white. Po restartu takoj ko se začne nalagat win, enako. Reinstall.

konspirator ::

m0LN4r je izjavil:

Za vse gamerje, ki vstrajajo na Win7 in Win8.1: http://www.computerbase.de/2015-07/wind...

Assetto Corsa, zadnji bench
gtx 980 je hitrejši za 5% na win10, povsod drugje je framerate na win10 nižji.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

mgermo je izjavil:

Jst sem to naredo nakar mi je začel monitor flickerat black/white. Po restartu takoj ko se začne nalagat win, enako. Reinstall.


Resno?

Meni deluje brez problemov.

1.) Rar arhiv sem razpakiral v C:\Windows\Resources\Themes.
2.) Pol pa greš desni klik na namizju > Prilagodi
3.) Izbereš Teme > Colored



4.) barve pa lahko prilagodiš pri Barvah



5.) primer radikalne oranžne:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Je pa en kozmetični problem. Okna v ozadju bi morala biti procentualno "dimnjena" torej temnejša/svetlejša ali kaj podobnega ... Zdaj jih loči samo ena senca.

No ja, če izbereš kakšno očem bolj prijazno svetlo ali temno pastelno barvo, je še kar sprejemljivo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mgermo ::

Prvič sem se sam zajebal ko sem iskal po netu status bar color, tokrat pa ti :(
Prvič sem dvoklikno colored.theme tokrat pa izbral v Temah...čakal 10 min pri Please wait, nakar po resetu pridem na siv zaslon in flickeranje. All hail True Image.

p.s.: Sej nisi ti kriv, tebi in drugim dela, sam je v iber zajebano če nimaš backupa.

opeter ::

No, jaz sistema na namizniku nisem nadgradil, ampak frišna inštalacija (format).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TOASTER ::

skratka imam org win 7 x64 nalozil win 10 pro, formatiru pred tem pc in win se sami aktivirajo... samo problem imam k mi skoz ene crashe meče vn, popraviti pa napak noce. toliko o tem win 10. drugače pa ko pride v windowse dela hitro samo vsake tok pri zagonu ga malo trga pa mi napake meče, vse drajverje mam posodobljene na spletnih straneh od ponudnika komponent.

kj jasno kaj bi to blo? probal sam 3x na novo nalozi windowse pa skoz iste tezave...

Mare2 ::

Mogoče je treba kakšne driverje naložit.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mcsin ::

Kaj se že ve če je retail verzija tudi vezana na hardware, tako kot OEM in free upgrade?

Malo iščem po spletu pa nikjer točnega odgovora... Tako kroglo v nogo si MS verjetno nebi privoščil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

Tr0n ::

Tole je morda dobro, da si izklopite, edino ce vam je vseeno za upload. :)


Settings / Update & Security / Windows Update / Advanced Options / Choose how updates are delievered

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

opeter ::

Sem že izklopil. Tu je še slovenska oblika:

Vse nastavitve > Posodobitev in varnost > Windows Update > Dodatne možnosti > Izberite način dostavljanja možnosti

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MrStein ::

Freeloaders who refuse to seed, damn them! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

Sedaj sem preko mobitela tu in rabim: Kaj narediti, da bom imel potem pravo verzijo instalacije Win10 tudi po enoletnem roku. Nekaj da je treba restore winsew naredeit ali nekaj podobnega. Hvala. Z mobitelom imam oteženo iskanje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

gus5 ::

Spodaj navržena vprašanja sem sicer objavil že pod drugo Win10-temo, pa jih bo kljub temu nalepil še tukaj...

Nemalo uporabnikov želi omejiti Microsoftovo zajemanje njihovih podatkov. En izmed ukrepov zoper zajemanje je odprtje lokalnega uporabniškega računa. Vendar, kot opozarjajo nekateri, zgolj odprtje/uporaba lokalnega računa ni dovolj, za učinkovitejše omejevanje zajemanja podatkov je baje treba izbrisati tudi uporabniški račun pri MS. Kakšna so tveganja izbrisa MS-računa?


Zaprtje kateregakoli računa pomeni izbris vrste datotek, ki jih je ustvaril uporabnik posameznega računa (administrator ali "lokalni" uporabnik). Vendar če uporabnik svoje dokumente ne shranjuje na isti particiji, na katero je nameščen OS, potem izbris uporabniškega računa verjetno ne pomeni tudi izbrisa dokumentov, ki jih je ustvaril uporabnik preko računa. Se motim? In kako je s programi? Če uporabnik izbriše svoj MS-račun, bo lahko preko lokalnega računa uporabljal npr. MS Office? Bo potrebna nova namestitev (nekaterih) programov?

Po tem, ko uporabnik ustvari lokalni račun, Win10 ponujajo možnost, da ta račun upravlja kot administrator ali pa kot "standardni" uporabnik.


Če uporabnik izbere administratorsko opcijo, ali s tem ne izniči omejitev zajemanja podatkov, ki jih je ustvaril z izbrisom svojega MS-računa?

Če kdo pozna odgovore na omenjene dileme, se že v naprej zahvaljujem za pojasnila. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

lopov ::

M$ račun je povezan povezan z oblakom na vsaj en način.
Pravilno je tako, kot si napisal -- najprej ustvariš lokalni račun in ga narediš za administratorja, nato backup fajlov M$ računa (to seveda lahko že prej) in nazadnje kot lokalni uporabnik pobrišeš M$ račun.

Vsak uporabnik ma svoj "home" s svojimi datotekami. Če drugega ne vsi uporabniki vidijo "Public/Javno" in lahko tja začasno preneseš datoteke, katere nato shraniš k lokalnemu uporabniku.

Popolnega zajemanja podatkov najbrž ne moreš preprečiti, jih pa vsaj omejiš, razumi to kot čase pred oblačnimi storitvami, ko si pač imel vse lokalno (cloud = M$ ima avtomatično vse + kar si sam vzame in je povezano s tvojim M$ računom).

Kaj ti pa sam sistem sporoča maš pa toliko vpliva, kot ti M$ pusti :)

dottor ::

Imel bi vprašanje. Zakaj mi po updejtu na desetko v brskalniku zvok "laga"? Recimo v WMP in Windows sound dela vse ql, čim gledam kej na jutubu laga zvok...

16bit 96kHz pomaga :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Kurzweil ::

Zaenkrat še nisem prešaltal na Windows 10, me pa nekaj zanima... glede na to da je w Win 10 eden of featurjev tudi DirectX 12 me zanima, če dejansko obstaja vsaj ena igra ali program, kjer bi dejansko se že dalo videt DX 12 v akciji. Opazil sem da obstaja sicer nek mislim da Benchmark. Tisti, ki zadnje čase malce bolj spremljate igre, je napovedana že kakšen naslov, kjer bo DX 12 full support?

Jerry000 ::

Kurzweil je izjavil:

Zaenkrat še nisem prešaltal na Windows 10, me pa nekaj zanima... glede na to da je w Win 10 eden of featurjev tudi DirectX 12 me zanima, če dejansko obstaja vsaj ena igra ali program, kjer bi dejansko se že dalo videt DX 12 v akciji. Opazil sem da obstaja sicer nek mislim da Benchmark. Tisti, ki zadnje čase malce bolj spremljate igre, je napovedana že kakšen naslov, kjer bo DX 12 full support?

A kere trenutne grafične sploh že podpirajo DX12? Glede iger pa pomoje bodo počasi začele prihajati z DX12 supportom, je nova zadeva tko da pomoje je bolj malo iger z DX12

Dr_M ::

DirectX 12 API will be supported on all Fermi and later Nvidia GPUs, on AMD's GCN-based chips and on Intel's Haswell and later processors' graphics units.

Direct3D @ Wikipedia
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kurzweil ::

Ja DX12 bodo podpirale, kar se recimo NVIDIA-je tiče vse grafične, kot je pred mano povedal Dr_M od FERMIja dalje, kar v praksi pomeni od 400 serije naprej. Prva full supported igra, koliko sem brskal pa bi naj bila Ashes of Singularity.

Bi pa naj neprimerljivo več pridobila z DX12 AMD grafične kartice, vsaj tako napovedujejo.

m0LN4r ::

Opozarjam da DTS Neo oz. DTS preko optičnega v win10 ne dela !

Še na MSjevi strani je en kup pritožb izpred nekaj časa nazaj, pa sem naložil in zadeva is NOT WORKING.
Sicer eni rečejo, da je problem driver, ampak jaz imam najnovejši driver za Win10 in kljub temu ne dela,
tako kot ni delalo na preview verziji.

12_1 so featursi ala volumetrične teksture (plin, dim, megla, ogenj) ostali boste meli pa obične. Potem je še tu conservative raster za raytraced sence.
Več od 12_1 tu: Demo

Ampak, ko bo to zares prišlo do izraza bodo že nextgen grafe zunaj, ki bodo to tudi lažje prebavile. Namreš volumetrične teksture so zahtevna kalkulacija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MrStein ::

DX12 ima tudi spremembe v zasnovi, ki bi se naj poznale tudi na "starem" hardveru.
Sicer je o DX12 posebna tema...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

simnov ::

Kako naj v microsoft edge dodam digitalno potrdilo.

MrStein ::

Verjetno enako kot v večino programov: dvoklik na certifikat (datoteko) in se pojavi "čarovnik", ki te vodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aerie ::

simnov je izjavil:

Kako naj v microsoft edge dodam digitalno potrdilo.

Search -> inetcpl.cpl -> Content -> Certificates -> Import...

sloxl8 ::

Dragi MS,

Namestil sem novi Windows 10, ker si me s tem nadlegoval skoraj dva meseca. V tem kratkem času, kar sva bila skupaj, sem preskusil vse njegove osnovne funkcije in razočaran ugotavljam, da ne želim biti pobebavljen, za kakršnega me ti imaš.

Nekoč mi je dobri prijatelj rekel: "Assumption is mother of all fu..ps." V redu, bil je filmski prijatelj in še to iz akcijskega filma in še to s Stevenom Seagalom, kar mi in njemu ne šteje v čast, je pa imel še kako prav. Res sem star, okorel in tradicionalistični uporabnik, vendar ne razumem, zakaj misliš, da lahko vse predpostaviš in poskusiš narediti namesto mene. Nočem tega, nekatere stvari želim storiti sam, z njimi upravljati sam in vedeti, kako sistem deluje, ker te takrat, ko bo nekaj narobe (in to zagotovo bo), zagotovo ne bo na dosegu roke in mi zagotovo ne boš mogel pomagati.

- Nastavitve si raztrosil po vseh možnih oknih, da moram skoraj vsakič uporabljati lupo (Search), da se prebijem točno do te nastavitve. Ko pa pridem do tiste specifične, pa ugotovim, da je še vedno v istem starem oknu, kot je bila na sedmici. Čemu potem vse tiste preobleke, da se pretolčem do tja, kamor hočem. Mi nisi želel življenja olajšati?

- Vesel sem, da mi želiš pomagati na vsakem korak in namestiti vse tiste aplikacije, za katere misliš, da mi bodo prišle prav (Vreme, Budilka - budilka na desktopu?!?, Novice in podobna šara), ampak ali nisem vključil SmartScreena in ti naročil, da me pred vsako namestitvijo vprašaj po geslu skrbnika. Zakaj predvidevaš, da so "tvoje" aplikacije bolj varne od tistih, ki jih želim namestiti sam? Če so tako varne, zakaj jih skrivaš pred mano? Ker ne rabim še enega oblaka, tudi ne potrebujem tvoje EdinstveneVožnje. Če jo želim odstraniti, mi odpreš okno z nameščenimi programi, ampak presenečenje, tvoje Vožnje ni tam in je torej ne morem odstraniti.

- Še posebno sem vesel, da si po nadgradnji skril vse tiste ikone do programov, ki sem jih in jih bom pogosto uporabljal, tebi pa predstavljajo konkurenco. Razumem, da mi želiš prodati svoje, ampak so res toliko boljši? Imaš VSE, kar sem do sedaj uporabljal? Ne verjamem.

- Prav tako sem vesel, da vse nastaviš namesto mene, pa čeprav je pol stvari narobe in potem ne delujejo. Zakaj misliš, da vsi uporabniki na tem svetu za uporabniško ime uporabljajo elektronski naslov? Ko mi v aplikaciji Mail rečeš, da ti je vse uspelo nastaviti samo na podlagi vnosa elektronskega naslova in gesla in da sem sedaj pripravljen na prejem elektronskih sporočil, me kar srh spreleti, ker vem, da lažeš. Ne moreš vsega nastaviti, ker ima moj ponudnik drugačne naslove strežnikov, druga vrata, drugačno šifriranje in konec koncev zanj uporabljam drugačno uporabniško ime, ki ni naslov moje elektronske pošte. Si morda pomislil, da vsi uporabniki ne dostopajo do pošte prek Gmaila? Si morda pomislil, da bi bilo dobro po "uspešnem" postopku se vsaj poskusiti prijaviti (še tvoj prijatelj Andre to zna) in me morda opozoriti, da ti ni uspelo?

- Življenje, da naj bi mi poenostavil? Če moram za to, da nek program dodam v samodejni zagon, ker JAZ tako želim, odpreti CMD/Run in nato ročno vnesti ukaz, namesto da bi samo ikono povlekel ali prekopiral v za to namenjeno mapo, temu ne rečem poenostavitev.

Oprosti, ampak najbrž se bova z Windows 10 razšla, vsaj do leta 2020, ko boš ukinil podporo za staro, a dobro in delujočo Sedmico. Če pa te pot do takrat zanese kaj naokrog in če boš ugotovil, da vsi uporabniki na tem svetu ne živimo instant življenja, za resno delo ne uporabljamo tablic, ampak želimo od prvega dne delati brez kakršnihkoli večjih posegov v sistem, potem se morda spet vidiva. Morda boš takrat že pri Dvajsetici, ampak mene to ne bo motilo.

Tvoj Uporabnik.

Kenpachi ::

Zabaven post.

Le da je Startup folder funkcionalnost ze od pamtiveka v Windows (prav tako tudi v Windows 10) in lahko ikono povleces in skopiras vanj, pa se bo program zagnal ob prijavi v sistem.
Zaraki Kenpachi.

simnov ::

sloxl8 je izjavil:

Dragi MS,

Namestil sem novi Windows 10, ker si me s tem nadlegoval skoraj dva meseca. V tem kratkem času, kar sva bila skupaj, sem preskusil vse njegove osnovne funkcije in razočaran ugotavljam, da ne želim biti pobebavljen, za kakršnega me ti imaš.

Nekoč mi je dobri prijatelj rekel: "Assumption is mother of all fu..ps." V redu, bil je filmski prijatelj in še to iz akcijskega filma in še to s Stevenom Seagalom, kar mi in njemu ne šteje v čast, je pa imel še kako prav. Res sem star, okorel in tradicionalistični uporabnik, vendar ne razumem, zakaj misliš, da lahko vse predpostaviš in poskusiš narediti namesto mene. Nočem tega, nekatere stvari želim storiti sam, z njimi upravljati sam in vedeti, kako sistem deluje, ker te takrat, ko bo nekaj narobe (in to zagotovo bo), zagotovo ne bo na dosegu roke in mi zagotovo ne boš mogel pomagati.

- Nastavitve si raztrosil po vseh možnih oknih, da moram skoraj vsakič uporabljati lupo (Search), da se prebijem točno do te nastavitve. Ko pa pridem do tiste specifične, pa ugotovim, da je še vedno v istem starem oknu, kot je bila na sedmici. Čemu potem vse tiste preobleke, da se pretolčem do tja, kamor hočem. Mi nisi želel življenja olajšati?

- Vesel sem, da mi želiš pomagati na vsakem korak in namestiti vse tiste aplikacije, za katere misliš, da mi bodo prišle prav (Vreme, Budilka - budilka na desktopu?!?, Novice in podobna šara), ampak ali nisem vključil SmartScreena in ti naročil, da me pred vsako namestitvijo vprašaj po geslu skrbnika. Zakaj predvidevaš, da so "tvoje" aplikacije bolj varne od tistih, ki jih želim namestiti sam? Če so tako varne, zakaj jih skrivaš pred mano? Ker ne rabim še enega oblaka, tudi ne potrebujem tvoje EdinstveneVožnje. Če jo želim odstraniti, mi odpreš okno z nameščenimi programi, ampak presenečenje, tvoje Vožnje ni tam in je torej ne morem odstraniti.

- Še posebno sem vesel, da si po nadgradnji skril vse tiste ikone do programov, ki sem jih in jih bom pogosto uporabljal, tebi pa predstavljajo konkurenco. Razumem, da mi želiš prodati svoje, ampak so res toliko boljši? Imaš VSE, kar sem do sedaj uporabljal? Ne verjamem.

- Prav tako sem vesel, da vse nastaviš namesto mene, pa čeprav je pol stvari narobe in potem ne delujejo. Zakaj misliš, da vsi uporabniki na tem svetu za uporabniško ime uporabljajo elektronski naslov? Ko mi v aplikaciji Mail rečeš, da ti je vse uspelo nastaviti samo na podlagi vnosa elektronskega naslova in gesla in da sem sedaj pripravljen na prejem elektronskih sporočil, me kar srh spreleti, ker vem, da lažeš. Ne moreš vsega nastaviti, ker ima moj ponudnik drugačne naslove strežnikov, druga vrata, drugačno šifriranje in konec koncev zanj uporabljam drugačno uporabniško ime, ki ni naslov moje elektronske pošte. Si morda pomislil, da vsi uporabniki ne dostopajo do pošte prek Gmaila? Si morda pomislil, da bi bilo dobro po "uspešnem" postopku se vsaj poskusiti prijaviti (še tvoj prijatelj Andre to zna) in me morda opozoriti, da ti ni uspelo?

- Življenje, da naj bi mi poenostavil? Če moram za to, da nek program dodam v samodejni zagon, ker JAZ tako želim, odpreti CMD/Run in nato ročno vnesti ukaz, namesto da bi samo ikono povlekel ali prekopiral v za to namenjeno mapo, temu ne rečem poenostavitev.

Oprosti, ampak najbrž se bova z Windows 10 razšla, vsaj do leta 2020, ko boš ukinil podporo za staro, a dobro in delujočo Sedmico. Če pa te pot do takrat zanese kaj naokrog in če boš ugotovil, da vsi uporabniki na tem svetu ne živimo instant življenja, za resno delo ne uporabljamo tablic, ampak želimo od prvega dne delati brez kakršnihkoli večjih posegov v sistem, potem se morda spet vidiva. Morda boš takrat že pri Dvajsetici, ampak mene to ne bo motilo.

Tvoj Uporabnik.


Slabš ko baba.

sloxl8 ::

@x800xt: Se strinjam, Windows 10 je slabš k baba. Preveč predvideva in razmišlja, pa malo naredi.

Jerry000 ::

ampak ogromno folka hvali win10...

hojnikb ::

PEBKAC.

Win10 je čisto ok.
#brezpodpisa

vander ::

Mogoče bo komu koristilo:

http://bgr.com/2015/08/14/windows-10-sp...

simnov ::

sloxl8 je izjavil:

@x800xt: Se strinjam, Windows 10 je slabš k baba. Preveč predvideva in razmišlja, pa malo naredi.


Jaz sem to mislil zate ne za windows ko sm jokaš neki.

Tr0n ::

Za DX12 bo. :)

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:

ampak ogromno folka hvali win10...


Hvali ga manjšina.

Dr_M ::

Katera pa?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vaščan ::

A kdo ve kako v start menu vrstici premikaš mape s programčki lahko počneš vse živo cela mapa je pa čist zablokirana ne morš premaknt tud opcij ne ponudi če s desno klikneš gor.

vaščan ::

Še nekaj dons mi je pa živc popustu pri tem windowsu imam pro verzijo. Po domače da jim jeb.... mat.... microsoftu in tem windowsem in vsem po spisku. Koji ku... bo on mene jeb... in mi pametoval kaj jaz lahko in kaj ne mat... mu jeb... Res kr nekej najeda s enimi pravicami nimam dovoljenja za nekaj inštalirat pa UAC se mi kar nazaj vklaplja in če nism vse diske ožegnal da lahko vsak user ali admin počne kar hoče in še kar najeda pa to nemorš vrjet recimo samo da sem net framework 3.5 instaliral ker sem rabil za en program sem se zafrkaval en kup cajta widows brihtn sevede ni hotu instalirat zadeve sem moral nekaj ročno vklapljat v settingsih da mi je požegnal instalacijo in take fore obup. Pa nism jaz en lolek bolek ki nekaj klika po računalniku in nalaga viruse ter neko brezvezno šaro vem kaj bi rad in kaj ne ampak windows me pa jeb... na smrt piz... sploh nevem kaj se mi je lotu tko težit to mi prej še noben windows ni počel. Sem imel vse od 95 naprej. Groza sploh ne morm vrjet solidn windows se mi je totalno zasral s temi njihovimi varnostnimi forami. to bi lahko bil en knof se strinjaš na lastno odgovornost da veš kaj delaš in imaš vse pravice da spreminjaš in delaš kar češ klikneš DA in stvar rešena ne pa microsoftovo jebanje v glavo in shekat cel windows da potem naložiš en program ki po njihovo ni varen. Mamo jim jeb... še kar mi ni uspelo instalirat enga repacka in take fore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

krneki0001 ::

vaščan je izjavil:

Še nekaj dons mi je pa živc popustu pri tem windowsu imam pro verzijo. Po domače da jim jeb.... mat.... microsoftu in tem windowsem in vsem po spisku. Koji ku... bo on mene jeb... in mi pametoval kaj jaz lahko in kaj ne mat... mu jeb... Res kr nekej najeda s enimi pravicami nimam dovoljenja za nekaj inštalirat pa UAC se mi kar nazaj vklaplja in če nism vse diske ožegnal da lahko vsak user ali admin počne kar hoče in še kar najeda pa to nemorš vrjet recimo samo da sem net framework 3.5 instaliral ker sem rabil za en program sem se zafrkaval en kup cajta widows brihtn sevede ni hotu instalirat zadeve sem moral nekaj ročno vklapljat v settingsih da mi je požegnal instalacijo in take fore obup. Pa nism jaz en lolek bolek ki nekaj klika po računalniku in nalaga viruse ter neko brezvezno šaro vem kaj bi rad in kaj ne ampak windows me pa jeb... na smrt piz... sploh nevem kaj se mi je lotu tko težit to mi prej še noben windows ni počel. Sem imel vse od 95 naprej. Groza sploh ne morm vrjet solidn windows se mi je totalno zasral s temi njihovimi varnostnimi forami. to bi lahko bil en knof se strinjaš na lastno odgovornost da veš kaj delaš in imaš vse pravice da spreminjaš in delaš kar češ klikneš DA in stvar rešena ne pa microsoftovo jebanje v glavo in shekat cel windows da potem naložiš en program ki po njihovo ni varen. Mamo jim jeb... še kar mi ni uspelo instalirat enga repacka in take fore.


Sej to obstaja, samo loleki ne znate tega gumba vklopit.


Al pa search v registry editorju in poiščeš
EnableLUA
pa postaviš DWORD na 0 (If you do not have this DWORD value, then create it).
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Anniversary Update nared (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
32291010 (77060) Malajlo
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664129 (51487) MrStein
»

Windows 10 bo zastonj, očala HoloLens za navidezno resničnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15561170 (49649) SimplyMiha
»

Nov način posodabljanja v Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1013724 (10810) Looooooka

Več podobnih tem