» »

win 10 na 7 let stari prenosnik?

win 10 na 7 let stari prenosnik?

Jerry000 ::

Nekaj me zanima. Punca ima prenosnik HP probook 4710s. Gor ima zdaj naloženo visto 32bit. Prenosnik se uporablja za arhitekturne programe kot so archicad, artlantis, renderji, photoshop in ostalo (ne poznam toliko na pamet). Glede na to da prihaja win10, in glede na to da ima prenosnik 4GB RAM me zanima, ali se splača naložiti win10 64bit? Bo potem kaj manj rama ostalo - bodo programi bolj šštekali kot če naložim 32bit? Malo gledam vnaprej in vem da bo nekoč kupila novi PC in takrat bo prišel v poštev 64bit, ampak to bo čez X let.
Zanima me tudi, ali kot imetnik win7 iz MSDNAA (ona in jaz) ali dobim 32 in 64bit ali samo verzijo katero imam (torej če imam win 7 32bit bom dobil samo win 10 32bit)?

Malo pomoči prosim.

solatko ::

Vsekakor na 4GB RAM-a gre 64bit sistem, saj ti 32 bitni uporabi samo okoli 3GB spomina (grafična kartica ima 1GB). 10-ka bo delala bolj tekoče in porabila manj resursov, kot 7-ica.

Imaš gor prednaložen windows 7 in se mi zdi čudno, da imaš 32bit, saj je v osnovi ta računalnkik s 4GB spomina.
Ker se bo 10-ka upgradala preko update-a, ne boš mogel direktno na 64, zato je bolje, da potegneš dol 7-ico 64, pro ali home premium (odvisno katera je bila originalno - so bile te mašine z obema sistemoma), jo instaliraš (ključ velja za 32 in 64), ter potem nadgradiš, boš imel najmanj dela.
Delo krepa človeka

Jerry000 ::

solatko je izjavil:

Vsekakor na 4GB RAM-a gre 64bit sistem, saj ti 32 bitni uporabi samo okoli 3GB spomina (grafična kartica ima 1GB). 10-ka bo delala bolj tekoče in porabila manj resursov, kot 7-ica.

Imaš gor prednaložen windows 7 in se mi zdi čudno, da imaš 32bit, saj je v osnovi ta računalnkik s 4GB spomina.
Ker se bo 10-ka upgradala preko update-a, ne boš mogel direktno na 64, zato je bolje, da potegneš dol 7-ico 64, pro ali home premium (odvisno katera je bila originalno - so bile te mašine z obema sistemoma), jo instaliraš (ključ velja za 32 in 64), ter potem nadgradiš, boš imel najmanj dela.


Super, hvala za odgovor. Win7 ni prednaložen, dobila je Visto 32bit zraven, jaz bi pa preko Dreamspark al kaj je že (MSDNAA) potegnil Win7 dol for the time beeing dokler 10 ne izide. Če pa ključ velja za 32 in 64 potem pa super, bom kar win7 64bit naložil :)

AndrejS ::

Ni nujno da bodo windowsi delovali tak kot morejo. Pri HPju zna bit problem gonilnik za grafično kartico.

hojnikb ::

Daš amdjov driver za windows 8
#brezpodpisa

solatko ::

AndrejS - Bile so težave na nekaj bulidih w10, vendar so to poštimal, tako da brez skrbi, bo delalo čisto vse.
Delo krepa človeka

AndrejS ::

Imam HP 9420 in ne dela win 8.1 na njem - ni gonilnikov za grafično. Z originalnimi ne deluje v pravi ločljivosti.

win64 ::

AndrejS je izjavil:

Imam HP 9420 in ne dela win 8.1 na njem - ni gonilnikov za grafično. Z originalnimi ne deluje v pravi ločljivosti.

Kakšna grafična pa?
Načeloma bi morali delati tudi gonilniki za Visto.

technolog ::

Ker procesor?

4710s ima cel range procesorjev notri, od enih noro počasnih, pa vse do T9600. Med njimi je skoraj trikratna razlika v hitrosti. Odgovor je ful odvisen od tega.

Isto glede 64 bit, če ima manj kot 4GB rama, bi jaz ostal na 32 bit. Razlika se pozna, 64 bit programi porabijo cirka 30% več rama, odvisno od programa seveda.

Premalo informacij si dal.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

technolog je izjavil:

Ker procesor?

4710s ima cel range procesorjev notri, od enih noro počasnih, pa vse do T9600. Med njimi je skoraj trikratna razlika v hitrosti. Odgovor je ful odvisen od tega.

Isto glede 64 bit, če ima manj kot 4GB rama, bi jaz ostal na 32 bit.

Premalo informacij si dal.


Huh, to pa nebi vedel zdajle. Sem mislil da je to vse enak build glede na model. Bom pogledal ko pridem domou. Vem samo na pamet da je neka radeonka za grafično in da ima 4GB rama, to je use iz glave kar vem :)

technolog ::

Ja Radeon mobility HD4330 je. Vem iz glave, mam tud jst isti laptop, samo da je 15 inčna verzija.

No, za 4GB rama se ti mogoče celo splača namestit 64 bit.

Jerry000 ::

technolog je izjavil:

Ja Radeon mobility HD4330 je. Vem iz glave, mam tud jst isti laptop, samo da je 15 inčna verzija.

No, za 4GB rama se ti mogoče celo splača namestit 64 bit.


Lahko ti potem poveš kateri procesor :)? Če je res isti laptop. Moja ima 17"

konspirator ::

cpu-z da ne boš preveč ugibal.

Kovac93 ::

AndrejS je izjavil:

Imam HP 9420 in ne dela win 8.1 na njem - ni gonilnikov za grafično. Z originalnimi ne deluje v pravi ločljivosti.

Meni deluje na nx9420, pomagaj si s tem

krneki0001 ::

hčerka ima win 10 na prenosniku IBM thinkpad T60 (T2300 processor, 2GB rama in 60GB disk ter integrirana grafika). Torej mašina še iz časov preden so vse prodali v Lenovo. Vse deluje brezhibno in vsak dan lahko gleda risanke na njem (youtube ali pa na dvd-ju).

Računalnik je nekje iz leta 2005 ali 2006, torej 9 ali 10 let star.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere Windowse naložiti na HP Compaq 6710b?

Oddelek: Pomoč in nasveti
403049 (1310) hojnikb
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396797 (5905) Blisk
»

Ali naj naložim 64biten ali 32biten win 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
223268 (2715) whiteghosted
»

64 bitni sistem

Oddelek: Operacijski sistemi
456033 (5466) MrStein
»

Win 7 - 32 ali 64-bit?

Oddelek: Operacijski sistemi
327476 (6576) c00L3r

Več podobnih tem