» »

Peugeot 407 izkusnje

Peugeot 407 izkusnje

harmony ::

Pozdrav,
a ima mogoce kdo s tem avtomobilom izkusnje?

Gre se za letnik 2008 z masino 1.6 HDI 109KM.

Imam kolega, ki ga prodaja in bi ga rad kupil, a se nemorem se odlociti. Ce ga primerjam s svojim Fiatom Stilotom, ki je letnik 2005, 1.9Mjet 120KM, je tezko opaziti razliko v moci.

Je pa res, da ga nisem probal na avtocesti. Sam sem rekel, da nebi sel nizje od taksne moci motorja, ki ga sedaj imam, ampak ker ga prodaja kolega in je odlicno ohranjen, me je zamikala sprememba.

Zanima me tudi kako se kaj obnese na cesti, ker sam sem ljubitelj bolj dinamicne voznje. Fiat gre, ampak vcasih je treba kar paziti kako se ga pelje v ovinkih, ko se ga seveda vozi z vecjo hitrostjo.

konspirator ::

P407 je večja "ladja" od stilota, ki gre lepše skozi ovinke.
Da bi šla s kolegom en krog z njegovim ti ni prišlo na misel ?

Zgodovina sprememb…

harmony ::

konspirator je izjavil:

P407 je večja "ladja" od stilota, ki gre lepše skozi ovinke.
Da bi šla s kolegom en krog z njegovim ti ni prišlo na misel ?


Sem sel, ampak po mestu. Nisem imel casa za "ovinke". Ni pa to njegov avtomobil, prodaja ga v imenu tasta, zato tudi on nima izkusenj, tast je pa tudi v izico se vozil.

duque ::

Na splošno se odsvetuje 1.6 Hdi v 407. Bolj iz naslova same vožnje - avto ima 1600kg + oz. karavan skoraj 1700kg - 110 konjev je premalo; še večji problem je v manjku 6. prestave. Poraba ni izrazito nižja od 2.0 Hdi. Tehnično gre za Fordov motor, kater se je v 307, 308, C4 in drugih modelih izkazal za muhastega (malo pregled Pugi forum). Ko sem kupoval mojo 407-ico sem vozil oba motorja in je razlika.

videc ::

1.6 HDI motor ni Fordov. Razvili so ga v PSA koncernu, ga je pa uporabljal/uporablja tudi Ford v svojih 1.6 TDCi modelih.
Kot rečeno, za takšno težo bo skodarajda premalo moči.
2.0 Hdi bi bila boljša izbira za ta model avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

duque ::

Skupaj s Fordom so razvijali 1.6 in 2.0 Hdi (v Mondeotih in Volvih je PSA-jev 2.0 Hdi motor). Edino če wikipedia laže Ford DLD engine @ Wikipedia

Arctander ::

Sem vozil Volvota V70 s tem motorjem. Nisem pretirano zahteven v smislu pospeškov in hitrosti, ampak je bilo kar mučno na avtocesti slediti prometnemu toku. V klanec ga hitro zmanjka, na pospeševanje v klancu je treba pozabiti. Na Vršič je treba pred skoraj vsako serpentino šaltati v prvo, v drugi ne potegne. Za kakšno Nizozemsko, Dansko (sama ravnina) je super (majhna poraba), za naš razgiban teren pa se mi ne zdi najbolj primeren motor za tako velik in težek avto.

EDIT: Najbolj beden feeling je, ko prehitevaš v vrhniški klanec, tisti pred tabo se umakne in potem ga prehitevaš 1km, kot bi imel kamion, ker enostavno ne povleče. V 4. prestavi si pri 120 km/h že v rdečem polju, v 5. ne potegne nikamor. Tisti zadaj pa si misli, lej ga bedaka, takšen avto, pa se vleče kot megla ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

harmony ::

Se mi je zdelo, da bo 1.6 z 109 konji premalo, ampak sem vseeno vprasal.

konspirator ::

harmony je izjavil:

konspirator je izjavil:

P407 je večja "ladja" od stilota, ki gre lepše skozi ovinke.
Da bi šla s kolegom en krog z njegovim ti ni prišlo na misel ?


Sem sel, ampak po mestu. Nisem imel casa za "ovinke". Ni pa to njegov avtomobil, prodaja ga v imenu tasta, zato tudi on nima izkusenj, tast je pa tudi v izico se vozil.

Če prodajalec "nima časa", se posloviš.

bambam20 ::

harmony je izjavil:

Se mi je zdelo, da bo 1.6 z 109 konji premalo, ampak sem vseeno vprasal.


http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&...

Prešvoh je. To je za starejše, ki se vozijo lagano.

Ti imaš zdajle proti temle polžu raketo :)..
Pozabi.

Če boš gledal, potem moraš vzeti 2.0 HDI-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

lukaz ::

Imam 2.0 bencinarja. Avto sam po sebi ni slab. Odkar ga ne vozim več na rodex, mi deluje kot je treba. Kot je že omenjeno mu manjka 6-ta prestava.

Bob Rock ::

Imam 2.0 HDI SW. Ko sem ga kupoval, so me vsi opozarjali, da niti pod razno 1.6 (kot jih je ze par povedalo, preslaba masina za tako tezek avto)

Kar se tice same voznje je res uzitek. Lepo sedi na cesti, mehek za upravljat, prostoren,...

Ampak to je potovalni avto. Torej, ce bi rad imel avto za dinamicno mestno voznjo, to sigurno ni avto za tebe. Avto je narejen za voznjo na daljse razdalje.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Renault Laguna 2.0 dci

Oddelek: Na cesti
393209 (1878) 2dark
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462503 (46269) kljhjkhkjh
»

407, ceed, cruze

Oddelek: Na cesti
163533 (2962) Unknown_001
»

Renault DCI motorji

Oddelek: Na cesti
2628608 (27327) jericho
»

Kateri avtomobil naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719783 (17657) RejZoR

Več podobnih tem