» »

Viber "scam"?

Viber "scam"?

xda develope ::

Zdravo na aplikaciji viber sem prejel sms z vsebino:
CESTITKE!v veliki letni nagradni igri ki jo je organiziral Viber je izvlecena vasa stevilka osvojili ste pa Samsung galaxy S6 Edge z Viber instalacio in dodatkom.Nagrado lahko zprejmete na sajtu: http://vibero.xyz/promotion
Unikatna pin koda vase nagrade je XXXX.
To stevilko ohranite ker vam bo potrebna za verifikacijo vase nagrade.
Je pa iz stevilke +8613249987691 .

Jinto ::

Poglej si, kaj pomeni izraz "phishing."

BorutK-73 ::

Vam še zdaj ni jasno da vse kar piše "zadeli ste random overpriced phone" je spam.

xda develope ::

Jinto samo v vibru je moje ime in njim od nekod ze moji podatki razen naslova.

Zasledil sem da je ta stevilka registrirana pri kitajskem operaterju China Unicom

Zgodovina sprememb…

Jinto ::

Spletna stran od viberja je www.viber.com, ki uporablja https in se torej predstavi oziroma avtenticira z certifikatom. vibero.xyz ni viber.com. Če si jim dal kake podatke/geslo, si čimprej spremeni.

xda develope ::

Dal jim nisem nič.

MIHAc27 ::

Jaz včasih sodelujem v kakih nagradnih igrah... in moraš imeti veliko srečo, da kaj zadaneš.
Da boš pa kar brez igranja nekaj zadel... pa dajte no bit malo resni. Itak je nateg.

Sanybany ::

Haj, danes sem to dobila tudi jaz...
;((
kaj si ti naredil :)?

AnWar ::

Ne nasedajte, da vam ne bo potem žal.

Lp AnWar
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

sandmat ::

xda develope je izjavil:

Zdravo na aplikaciji viber sem prejel sms z vsebino:
CESTITKE!v veliki letni nagradni igri ki jo je organiziral Viber je izvlecena vasa stevilka osvojili ste pa Samsung galaxy S6 Edge z Viber instalacio in dodatkom.Nagrado lahko zprejmete na sajtu: http://vibero.xyz/promotion
Unikatna pin koda vase nagrade je XXXX.
To stevilko ohranite ker vam bo potrebna za verifikacijo vase nagrade.
Je pa iz stevilke +8613249987691 .


meni izgleda legit. Jaz imam doma že osem iphone 6 iz FB. Vsi kolegi so pod mano v herbalajfu in so hepi hepi hepi.

sarcasm off: v besedah jonasa - če po 10 minutah za mizo ne ugotoviš kdo je ovca, si to verjetno ti. Čisto po nobeni logiki ne boš zadel telefona, pa če njihova spletna stran, kontakt, cgp izgleda še tako "legit".

xda develope ::

Številka je kitajska stran je fake.100% FAKE.
Vem da zdaj taka sporočila dobija dosti ljudi kon npr prijatelj mojega sina ki je nasedel in naredil kar je moral na strani in neumnež je na koncu dal svoje hišne podatke.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Tak scam je bil pred časom na e-pošti zelo zelo zeloooo pogost. Ma jz ne vem če nism ene 100x neki zadel brez da bi se v kakršnokol nagradno igro prijavil. Ne morš resno jemat podjetja da si neki zadel če pa se niti prijavil nisi v nagradno igro. Ne morjo kr neki žrebat enih po telefonskem imeniku al pa po ip naslovu. To ne obstaja. Če si se prjavil v kakšno nagradno igro pa mora biti številka iz Slovenije, prevert morš da podjetje ni navidezno pa če ti napišejo da si dobil nagrado že po parih minutah ..urah ..manj kot tednu potem veš da je fejk.
Tko da...več kot dovolj indicev je (pa nisem vseh naštel) ki kažejo da je stvar totalno fejk.

Sanybany ::

Hvala vam za odgovore :9

Jaz sem samo kliknila na link, pol pa ko se mi je stran odprla sem takoj šla dol s te strani.... nikakršnih podatkov nisem davala in res upam, da si nisem mobija okužila :)

... očitno sem rabila na svoji koži, da me to izuči, pa čeprav vem, da so to nategi ... jooooj sem jezna nase ;)

Yacked2 ::

To da si kliknila na link je že čist dovolj glede na to, da laufaš verjetno kakšno zastarelo verzijo nekega vtičnika na katerega sploh ne pomisliš.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Klemen333 ::

Danes dobil 'scam' sporočilo na Viber.
Priloženi link me preusmeri na bukugames.com, kjer naj bi vnesel svojo tel. št., ki je seveda nisem, saj bi se tako zelo verjetno prijavil na plačljivo sms obveščanje. V besedilu so hude slovnične napake ipd.. Zmoti me samo to, da je pošiljatelj 'Viber'(Če ima takšno ime nastavljen uporabnik, se tako pokaže neznanim prejemnikom, brez da bi bil dodan med stike?). Pod podrobne informacije pa je tel. št.: +86 137 9413 0039 (preveril sem klicno kodo države in območje: Kitajska, Šanghaj)
Prejeto Sporočilo:

Spoštovani kupci,
V zahvalo za vaše zaupanje, vam Viber in Mobile Slovenija v sodelovanju s Apple Slovenia podarja novo iPhone 6.
Kako prevzeti nagrado? Enostavno - kliknite na www.iphone6s.v-team.co , pustite svoje podatke in iPhone 6 je vaš.
Hvala na zaupanju!

SaXsIm ::

xda develope je izjavil:

Številka je kitajska stran je fake.100% FAKE.
Vem da zdaj taka sporočila dobija dosti ljudi kon npr prijatelj mojega sina ki je nasedel in naredil kar je moral na strani in neumnež je na koncu dal svoje hišne podatke.


O ne, svoje hišne podatke?!! Ubogi revež, a so ga že ugrabili?
SaXsIm

srdžan ::

Ne morem verjeti, da ljudje še vedno nasedajo tem scamom no.

Glugy ::

nekdo očitno ne zna vzgajat ljudi da potem nasedajo takim zadevam

radmannsdorf ::

Zgodovina sprememb…

xda develope ::

Dobil jaz.
Dobili oče,mama itd.
Ps.Saj res tudi moj brat.

mat xxl ::

Ja meni so pa že kar Iphone 6 poslali , samo ne vem kam, ker jim naslova še nisem dal ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Facebook z WhatsAppom ubil šifriranje?

Oddelek: Novice / Zasebnost
438316 (5795) BigWhale
»

Viber , stara sporocila dobiti nazaj

Oddelek: Mobilne tehnologije
85154 (4055) GupeM
»

Viber ali Skype

Oddelek: Omrežja in internet
154609 (2864) Lonsarg
»

WhatsApp prihaja na osebne računalnike, a kot polizdelek

Oddelek: Novice / Android
87160 (5533) crystal
»

Nagradna igra PURO - Slovenija in nepristransko obravnavanje udeležencev (GOLJUFIJA)

Oddelek: Loža
306315 (4427) s1m0n

Več podobnih tem