» »

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Gama ::

Pozdravljeni,

Kje se najbol splaca menjat € v kune? Saj ne da je nekaj veliko razlike, ampak zakaj bi dobil 20€ manj ce lahko dobis 20€ vec?

Mogoce kdo ve? NLB,Posta,NKBM,Banka Koper, Menjalnice?

A kdo Mogoce dviga iz bankomatov na Hrvaskem? Kaksne so provizije za dvig?

Lp

kixs ::

Nikjer ne bo 20€ razlike, edino, ce govorimo o zneskih par tisoc evrov.

Osebno dvignem na bankomatu. Splaca se edino enkrat vecji znesek, ker je provizija fiksna - cca 1,67€ na dvig. Pa obvezno pri dvigu izberi, da ti "bankomat" ne pretvori v Evre, ampak pusti kune. To pomeni, da ti bo tvoja "domaca" banka naredila pretvorbo KN v EUR in je tecaj veliko boljsi (nazadnje, ko sem dvigoval, bi me pretvorba za 750KN prisla 103€, pri "domaci" banki pa je to prislo 98€). "Domaca" pa zato, ker je to Mastercard tecaj, ki ga lahko vidis tu:

https://www.mastercard.com/global/curre...

Objavljen je z zamikom 1-2 dni in se lahko vmes tecaj seveda spremeni (v plus ali minus).

Kot lahko zgoraj vidimo, sem za 750KN dal skupaj s provizijo ~100€. Kar pa ni tako velika razlika, ce gres npr. v NLB menjat (razlika cca 5kn).

borisk ::

koliko sem nazadnje gledal, je boljše menjavat EUR za kuna na hrvaškem, kot pri nas. Seveda ne na ulici ali kakšnem zanikrnem kiosku ampak banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

hotig ::

Kot je že pred mano napisal borisk je najboljša opcija menjati evre v kune na hrvaškem in to v bankah. Sicer so od kraja do kraja tudi manjše menjalnice, ki imajo včasih boljši tečaj, ampak to je potrebno preverit v vsakem kraju posebaj. Res pa je tudi, da so v poletnih mesecih ravno zaradi turistov predvsem na obali "umetno" prilagodili tečaj. Pri nas pa ima že dolgo časa najboljši tečaj NKBM.

Smrekar1 ::

Jaz zamenjam 10-20 € v kune, ostalo vlečem kartico. Večino stvari se itak splača vzeti s sabo, saj so cene doli višje, izbira praviloma slaba, kakovost pa vse prepogosto mizerna.

anko ::

Letos sem "kupil" 3000 kun kar na "svoji" banki - Abanka. Se mi zdi, da so imeli dokaj ugoden tečaj.
Po špecerijo sem hodil s kartico, kar je imelo za "posledico" +1€ pribitka na vsak nakup. Ni veliko, vendar če vlečeš kartico, kot si navajen v Sloveniji, za vsako malenkost, znajo biti manjši nakupi (2 sladoleda in liter mleka) precej dragi.
Preveri pri svoji banki kako je s tem. Načeloma je enako pri dvigu na bankomatu, venadr, kot so že povedali, pazi, da ne izbereš konverzije v evre.

Smrekar1 ::

anko je izjavil:


Po špecerijo sem hodil s kartico, kar je imelo za "posledico" +1EUR pribitka na vsak nakup.


Čakaj, kaj? Tole mi je novo, neka hrvaška fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

kixs ::

Po špecerijo sem hodil s kartico, kar je imelo za "posledico" +1EUR pribitka na vsak nakup.


Tega ni. Vsaj pri Delavski hranilnici (in prej tudi pri NLB) je placilo z Maestro placilno kartico enako kot pri nas, brez provizije za kupca.

STASI ::

anko je izjavil:

Letos sem "kupil" 3000 kun kar na "svoji" banki - Abanka. Se mi zdi, da so imeli dokaj ugoden tečaj.
Po špecerijo sem hodil s kartico, kar je imelo za "posledico" +1€ pribitka na vsak nakup. Ni veliko, vendar če vlečeš kartico, kot si navajen v Sloveniji, za vsako malenkost, znajo biti manjši nakupi (2 sladoleda in liter mleka) precej dragi.
Preveri pri svoji banki kako je s tem. Načeloma je enako pri dvigu na bankomatu, venadr, kot so že povedali, pazi, da ne izbereš konverzije v evre.

Katero banko imaš? in katero kartico?

lp
gašper
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Roadkill ::

>> enako kot pri nas, brez provizije za kupca.

To ni odvisno od banke, kartice ali kupca, ampak od prodajalca.
Pri nas prodajalci požrejo provizijo namesto kupca, ker drugače nihče ne bi kupoval pri njih. Ampak ne vsi.
Ü

STASI ::

Praviloma bi te morali prodajalci opozoriti. Mene vedno opozorijo na pošti in pri registraciji.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

stara mama ::

Na poti dol plačuj po cestninah s 50-kami v evrih in boš nabral dovolj kun po ugodnem tečaju.

anko ::

STASI je izjavil:

anko je izjavil:

Letos sem "kupil" 3000 kun kar na "svoji" banki - Abanka. Se mi zdi, da so imeli dokaj ugoden tečaj.
Po špecerijo sem hodil s kartico, kar je imelo za "posledico" +1€ pribitka na vsak nakup. Ni veliko, vendar če vlečeš kartico, kot si navajen v Sloveniji, za vsako malenkost, znajo biti manjši nakupi (2 sladoleda in liter mleka) precej dragi.
Preveri pri svoji banki kako je s tem. Načeloma je enako pri dvigu na bankomatu, venadr, kot so že povedali, pazi, da ne izbereš konverzije v evre.

Katero banko imaš? in katero kartico?

lp
gašper


Predvidevam, da je odvisno od banke in kartice. Letos sem uporabljal Volksbank Heilbronn - nemška kartica, kartica žiro računa, "združena" z V-PAY, ki se v bistvu v tujini obnaša kot Visa. Pomoje sem tu "zajeb..." :) Moram biti pozoren naslednje leto in vleči slovensko maestro :)

kixs ::

Ja, ti si uporabil kreditno kartico. S placilnimi (Maestro) se nisem nikoli imel provizij v EU, Aziji, Afriki...

Tilen ::

To, da je menjalni tečaj na Hrvaškem (bistveno) boljši od našega, je en tak mit. Če bi bilo to res, bi nekdo na Hrvaškem kupil milijone kun in jih pri nas prodal ter šel na dopust. Zato, ker so razlike minimalne, tega ni. Imajo pa nekateri boljši občutek, če zamenjajo na Hrvaškem. Skratka, placebo, razlike niso omembe vredne, ker če bi bile, bi se zmanjšale s tem, ko bi nekdo na tak način služil milijone.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

borisk ::

Nihče ni napisal da je tečaj bistveno boljši kot pri nas, je pa razlika in če kdo želi na dopustu poslovati z gotovino je boljše da zamenja doli, če ne druga je v denarnici precejšna razlika v količini papirja

anko ::

Mislim, da je to drugo edina zadeva. Kolikor sem gledal na Rabu, so plačevali po 7,20 kn/€ brez provizije, na Abanki sem dobil 7,53. Se pravi pri 3000 kunah razlika 18€. Niti ne zanemarljivo.

kixs ::

Zato pa gres na bankomat ;)

Vendar redko kdo rabi imet 3000kn v kesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Thuban ::

Tilen je izjavil:

To, da je menjalni tečaj na Hrvaškem (bistveno) boljši od našega, je en tak mit. Če bi bilo to res, bi nekdo na Hrvaškem kupil milijone kun in jih pri nas prodal ter šel na dopust. Zato, ker so razlike minimalne, tega ni. Imajo pa nekateri boljši občutek, če zamenjajo na Hrvaškem. Skratka, placebo, razlike niso omembe vredne, ker če bi bile, bi se zmanjšale s tem, ko bi nekdo na tak način služil milijone.


je pa vseeno bolje imeti v denarnici za 50 EUR kun kot 200 EUR.

Jaz se s tem navadno ne obremenjujem. V sloveniji vzamem nek manjši znesek, ostalo po potrebi dvigujem na bankomatih v tujini. Uporabim seveda Visa Electron kartico, kamor predhodno naložim predvideno vsoto denarja, tako da je minimalna možnost da izgubim celo premoženje, ki sem ga namenil dopustu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

anko ::

kixs je izjavil:

Zato pa gres na bankomat ;)

Vendar redko kdo rabi imet 3000kn v kesu.


No ja :) Trajekt, sladoled, štanti :) gre hitro :)

Sem pogledal - lani sem nekajkrat dvignil z bankomata z "navadno" bankomat kartico (slovensko-maestro) in sem vsakič plačal Abanki 2,10EUR (!!) provizije za dvig. Je pa bilo plačevanje v Konzumu s to kartico brez provizije.
Tako da moja izkušnja je - zamenjaj v kune doma, plačuj z navadno kartico... Verjamem pa da je zelo odvisno od posamezne banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anko ()

stara mama ::

Tilen je izjavil:

To, da je menjalni tečaj na Hrvaškem (bistveno) boljši od našega, je en tak mit. Če bi bilo to res, bi nekdo na Hrvaškem kupil milijone kun in jih pri nas prodal ter šel na dopust. Zato, ker so razlike minimalne, tega ni. Imajo pa nekateri boljši občutek, če zamenjajo na Hrvaškem. Skratka, placebo, razlike niso omembe vredne, ker če bi bile, bi se zmanjšale s tem, ko bi nekdo na tak način služil milijone.

Jap, sam najprej rabiš denar za kupit miljon kun. Potem rabiš najt menjalnico, ki ti bo kr tako menjala miljon kun.
Potem pa še upoštevaj dol prodajni tečaj in pri nas nakupni tečaj, in če ti razlika da pozitivno stanje, pa kar v akcijo.

Zgodovina sprememb…

Thuban ::

anko je izjavil:

kixs je izjavil:

Zato pa gres na bankomat ;)

Vendar redko kdo rabi imet 3000kn v kesu.


No ja :) Trajekt, sladoled, štanti :) gre hitro :)

Sem pogledal - lani sem nekajkrat dvignil z bankomata z "navadno" bankomat kartico (slovensko-maestro) in sem vsakič plačal Abanki 2,10EUR (!!) provizije za dvig. Je pa bilo plačevanje v Konzumu s to kartico brez provizije.
Tako da moja izkušnja je - zamenjaj v kune doma, plačuj z navadno kartico... Verjamem pa da je zelo odvisno od posamezne banke.


mislim da je vredno plačat ta 2 EUR banki, in s tem zagotoviti da ti nepridipravi ne morejo ukrasti vsega.

Stroške za trajekt seveda vzameš s sabo preden greš. Ostalo dvigneš na destinaciji, kjerkoli pač si. Naj bo to bedna hrvaška ali pa kakšna zanimivejša dežela.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

anko ::

Ja, samo če vsak dan dvigneš, recimo 200, 300 kun... 10 dni... ne vem.
Vsak po svoje, kakor mu paše. Meni se je zaenkrat obneslo, tako kot delam.
V glavnem nesemo kune s seboj za tiste zadeve, kjer ravno ne želimo mahati s karticami (sladoled, štanti, trajekt, pekara, tržnica, občasno tudi trgovina).
In nimamo preračunano do lipe natančno koliko lahko zapravimo na dan :) Če nam (otrokom) paše 3x dnevno na sladoled, gremo pač 3x na sladoled, če greva z ženo 5 krat na koktejl, greva pač petkrat in še trikrat na pivo pa pico...

Ascendor ::

Sam sem zamenjal na Hrvaškem pri Kreditni Banki Zagreb v Poreču, kjer so imeli tečaj 7,51 z 0% provizije, kar se mi je zdelo kar solidno, vsaj glede na ostale menjalnice v Poreču.

Thuban ::

anko je izjavil:


In nimamo preračunano do lipe natančno koliko lahko zapravimo na dan :) Če nam (otrokom) paše 3x dnevno na sladoled, gremo pač 3x na sladoled, če greva z ženo 5 krat na koktejl, greva pač petkrat in še trikrat na pivo pa pico...


ja, saj, zato jaz dvigujem sproti po 50 € na enkrat. Da pa bi dvignil pri nas 200-300 € in pretvril v kune pa mi ne pride na misel. Da bi me stalno skrbelo da mi kaj ukradejo tam dol.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

SaXsIm ::

Trajekt plačaš s kartico. Najceneje.
SaXsIm

kixs ::

Kjerkoli jemljejo Maestro kartico, lahko placas brez provizije - trgovine, avtoceste, mostnine, gostilne... pa se za napitnine ni potrebno skrbet ;) Gotovino uporabljam samo tam, kjer kartic ne jemljejo - sladoledar, ringlspil...

Nagi Bator ::

Doli imajo banke in poste najboljsi tecaj, vendar racunajo provizijo,
tako da je na koncu enako, ali zamenjas v banki al pa v neki lokalni menjalnici, ki ima provizijo ze vsteto v tecaj.
V glavnem tako kot so ze mnogi rekli, ce ne menjujes ravno par 1000€ se ne obremenjuj prevec s tecajem, razlike so minimalne,
ceprav se ti utegne zgoditi da najdes menjalnico s poraznim tecajem.
Placevati cestnino z vecjim € bankovcem in tako dobiti kune je pa najdrazje.
Pri placevanju trajektov s kartico ni problemov v vecjih mestih, se pa zna zgoditi da jim ravno ne dela terminal v kaksnem manjsem pristaniscu.

STASI ::

anko je izjavil:


Sem pogledal - lani sem nekajkrat dvignil z bankomata z "navadno" bankomat kartico (slovensko-maestro) in sem vsakič plačal Abanki 2,10EUR (!!) provizije za dvig.


To si plačal provizijo, ker ABanka ne ponuja brezplačnega dviga na Hrvaškem. Vem za UniCredit, da lahko na bankoamtih ZABE (zagrebačke banke) dviguješ gotovino zastojn. Verjetno je enako pri bankah, ki imajo "sestre" na Hrvaškem.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

shadeX ::

V kratkem grem na hrvaško pa me zanima a se splača da v sloveniji pretvorim € v HRK, ali se celo tega ne splača in se lahko na hrvaškem plačuje z € brez kakšnih večjih provizij?

Nisem bil na hrvaškem že par let pa me zanima kako vi to delate?

smacker ::

Jaz razmenjam par stotakov pri nas v najbližji menjalnici, razlike v tečajih je max. 10kn/100eur. Zapravim več za bencin, če se peljem na drugi konec mesta. V trgovinah uporabljam kartico, pretvarjajo po tečaju centralne banke, ki je navadno ugoden. Pri NKBM maestro in mastercard nimata provizij, za ostale raje preveri na svoji banki. Pri plačilu z evri v restavracijah navadno ni provizij, je pa malo manj ugoden tečaj (tak ki je v minus 10kn/100eur). Ko/če mi zmanjka kun, jih kupim na kaki banki, tečaji so tam-tam z našimi.

MadMicka ::

Najbolj se splača nesti EUR na Hrvaško in jih tam v banki zamenjati v kune, tečaj je tam 1:7,40. Če pa na hrvaški banki ali avtomatu dvigneš kune, je pa tečaj 1: 6,99, čeprav ti ponudi dve opciji, druga dostikrat ne dela, in tista druga naj bi pomenila tečaj tvoje domače banke. Pri 100 EUR je to že 40 kun, se pravi cca. dva piva v gostilni. Tako da, ali kupi na naši banki kune, ali pa na hrvaški banki z EUR, menjalnic se izogibaj, tudi plačevanje s kartico je ok.

Plačevanje z EUR pa je na Hrvaškem problem v smislu, da ti bodo pogosto računali 1 EUR za 7 kun, se pravi slab tečaj.

OvCa77 ::

MadMicka je izjavil:

Najbolj se splača nesti EUR na Hrvaško in jih tam v banki zamenjati v kune, tečaj je tam 1:7,40. Če pa na hrvaški banki ali avtomatu dvigneš kune, je pa tečaj 1: 6,99, čeprav ti ponudi dve opciji, druga dostikrat ne dela, in tista druga naj bi pomenila tečaj tvoje domače banke. Pri 100 EUR je to že 40 kun, se pravi cca. dva piva v gostilni. Tako da, ali kupi na naši banki kune, ali pa na hrvaški banki z EUR, menjalnic se izogibaj, tudi plačevanje s kartico je ok.

Plačevanje z EUR pa je na Hrvaškem problem v smislu, da ti bodo pogosto računali 1 EUR za 7 kun, se pravi slab tečaj.

Ne vem katero kartico uporabljate, jaz sem brez problema dvigoval kune po tečaju Vise, 1€=7.4kn
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515110 (9294) gruntfürmich
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163303 (2361) krneki
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167052 (6423) Tarzan
»

Menjava denarja, € v HRK

Oddelek: Loža
115558 (3674) St235
»

Kupit kune ali dvignit na bankomatu?

Oddelek: Loža
125674 (5413) Fizikalko

Več podobnih tem