» »

Kupit kune ali dvignit na bankomatu?

Kupit kune ali dvignit na bankomatu?

Fizikalko ::

Kaj se bolj splača, torej? Ima kdo konkretne podatke, se bolj splača pri najugodnejši banki kupit kune ali je bolj kar dol na Hrvaškem dvignit na bankomatu?

Npr za jutra EUR...

Alamar ::

Najbolj se splača plačevat s kartico (upošteva se tečaj tvoje banke, ki je ugodnejši od menjalnic).

carota ::

Jaz sem par tednov nazaj na banki v Istri zamenjal po 7,35 kune za 1 eur. Na bencinski črpalki so imeli tečaj 7,1 hrk/eur, v trgovini pa 7,0 hrk/eur.

Edit: NLB ima danes tečaj 7,296 hrk/eur. Vprašanje tudi koliko misliš zamenjat oz. koliko se bo razlika poznala v absolutni vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Fizikalko ::

OK, ampak jaz bi res rad promerjavo bankomat (na HR) vs menjava na banki (v SLO).

Alamar ::

To ne moreš kar tako pavšalno primerjat. Odvisno od banke. Moja ima za dvig na bankomatu izven EUR recimo
1,00 % od zneska min. 1,67 EUR max. 20,00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

carota ::

Poglej tečaj na največji hrvaški banki, preračunaj, potem pa prištej še stroške dviga na bankomatu, ki ti ga tvoja banka zaračuna. Pa sporoči ugotovitev. :)

Fizikalko ::

No, potem se pa kar bankomat splača... Pri 1000 EUR imajo na Hrvaškem za skupno 30 kun ugodnejšo menjavo.

Ales ::

Nisem čisto prepričan, ali se pri dvigu z bankomata upošteva menjalni tečaj tvoje banke (izdajateljice kartice oz. kjer imaš odprt račun) ali tiste banke, ki je lastnica bankomata. To bi bilo fajn preverit.

Zdi se mi, da gre za tečaj tvoje banke, lahko pa da se motim...

Fizikalko ::

Evo, bom prou klicou na banko, tole me že prou rajca. :)

No, sm klical na NLB, tkole je:

- banka obračuna vsaj 2 EUR provizije ou 1% ter maksimalno 21 EUR.
- tečaj je nek poseben medbančni, vpogled vanj košta 20 EUR (??!?!?!??)

Torej je jasno, da se NE splača dvigovat na bankomatu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

thramos ::

Kako lahko to ugotoviš, brez da veš tečaj?

Fizikalko ::

Tečaj bi moral noro odstopat (in to v dobro smer), da bi se kaj takega pokrilo. Po telefonu so mi rekli, da je tečaj zelo podoben tistemu za stranke, le da se spreminja vsake pol ure.

zee ::

Meh.

Ze nekaj let dvigujem kune na hrvaskih bankomatih. Placam tipicno 0,5 EUR/dvig, kar je enako kot za dvig na bankomatu tuje (ne-domace) banke v Sloveniji.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fizikalko ::

Zgleda, da je zlo odvisno od banke... katero banko pa imaš?

Evo, sem klical še NKBM:

2,71 EUR je fiksna provizija, obračuna pa se po srednjem tečaju Banke Slovenije.

Precej bolj kul.

Glede na to, da je srednji tečaj precej visok, se zadeva splača že pri dvigu cca 200 EUR. Nujno pa je, da dvigneš le enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515045 (9229) gruntfürmich
»

Menjalni Tecaji Euri v Kune.

Oddelek: Loža
326629 (4429) OvCa77
»

Dvig čeških kron

Oddelek: Loža
2310071 (6014) zee
»

Dvig kun na hrvaškem bankomatu (Banka koper)

Oddelek: Loža
167044 (6415) Tarzan
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024642 (18132) fosil

Več podobnih tem