» »

Radiator

Radiator

Scaramouche ::

Stari radiator moram zamenjat v mali sobici, zanima me kaj imate vi, znamka, aluminij ali železo?

Invictus ::

Vseeno...

Sam pazi na velikost, oz. KW...

Prodajalcu povej kvadraturo sobe in premer ter položaj cevi, vse ostalo je brez zveze. Ta roba je danes poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wasd ::

Da ne odpiram nove teme:

V kleti ravno čez moj prostor (1,5x4m) teče vertikala za centralno ogrevanje. Cev debeline cca 4-5cm je celo kurilno sezono topla, kar je super, saj mi ravno lepo ohranja prosto suh in celo malo toplejši kot je sicer ostala klet.
Kaj predlagate, da naštimam na tisti meter in pol cevi v moje prostoru, da bi naredil boljši izkoristek ogrevanja? idealno bi bilo poleti, ko cevi spraznijo prerezati cev in namestiti radiatorček, ampak to ne bom ker pač ni fer.
Razmišljam, da bi cev ovil z neko folijo ali nečim v nekakšni režasti obliki, da bi povečal površino, ki bi se segrela. Skratka nekaj minimalnega, da ne posegam preveč in da je poceni. Mislite, da bo sploh kakšna razlika? Bi pa poleg tega še oblekel vrata (lesena za drvarnice, prekrita s tanko plastjo iverice) z nekim poceni toplotnim izolatorjem.
Se mi zdi smiselno, glede na to da imam notri razno napol zbirateljsko staro elektroniko.

Hvala za nasvete :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IT v novi hisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627673 (5667) jero_no1
»

Talno ogrevanje - da ali ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8538752 (11823) urosh
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017640 (5009) letmein
»

Dimna cev skozi dnevno sobo

Oddelek: Loža
83141 (2899) Magic1
»

varčna hiša

Oddelek: Znanost in tehnologija
213010 (2307) lapajne

Več podobnih tem