» »

Dell u2415 monitor, različne verzije?

Dell u2415 monitor, različne verzije?

Raindropz ::

Lp, js bi rad kupil Dell u2415 monitor in imam problem. Opazil sem da, jih je več vrst in nevem katerega izbrat, oz. kakšna je razlika v njih da je cena drugačna.
Na linku lahko vidite 4 verzije: Trgovina

Bi mi lahko kdo prosim razložil in svetoval glede tega? hvala!

gddr85 ::

u2415 je en in edini

Cveto ::

To so isti monitorji, samo od različnih dobaviteljev.

Raindropz ::

Cveto je izjavil:

To so isti monitorji, samo od različnih dobaviteljev.


Hvala za pojasnilo, ne razumem pa zakaj en ima DVI drugi pa samo HDMI, en 24* drugi pa 24'1?

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Imam tak monitor pred sabo in nima DVI-ja (ima Display Port, Display Port Out, Display Port Mini, 2x HDMI in en kup USB-jev).

Dopuščam sicer da bi obstajala kakšna drugačna veezija za druge trge, a prav verjetno ni.

Raindropz ::

Cveto je izjavil:

Imam tak monitor pred sabo in nima DVI-ja (ima Display Port, Display Port Out, Display Port Mini, 2x HDMI in en kup USB-jev).

Dopuščam sicer da bi obstajala kakšna drugačna veezija za druge trge, a prav verjetno ni.


Hvala! :) Imam pa samo še eno vprašanje, tale trgovina, ki sem linkal, je ok? Al bi mi priporočal nakup od kje drugje? (Bi naročil 2x Monitrja)

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Ne vem, ne poznam. Jaz sem vzel pri Enaa, ker je bilo v paketu z enimi drugimi zadevami in se mi ni dalo ukvarjat z dodatnim naročilom za par eur razlike.

Nakupovanje.net je sicer bolj poznan portal (cena je pa ista).

Raindropz ::

gddr85 je izjavil:

u2415 je en in edini


To ni res, 4 različne verzije obstajajo kot sem opazil in vsaka ima nekaj drugače. npr. (Več portov, 6m Boost, Hi-Speed USB Hub) ...

darkolord ::

Samo en je

Raindropz ::

darkolord je izjavil:

Samo en je


Kako je samo en, pa kaj ne vidiš razlike? En ima samo 2x HDMI A, Drugi 2x HDMI; 1x DisplayPort, 1x mDP. Pri vsakemu je nekaj drugače glede malenkosti...

gddr85 ::

kaj če bi šel na uradno dell stran in nam kopiral podatek o 4 različnih verzijah a?

Raindropz ::

gddr85 je izjavil:

kaj če bi šel na uradno dell stran in nam kopiral podatek o 4 različnih verzijah a?


Glej, Link, lep primer pa si poglej specifikacije. Ne glede na dell uradno stran, zakaj je tukaj na voljo tolko različnih? Pa tudi na vsaka stran ki prodaja u2415 ima drugačne verzije.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

ker je napaka pri opisu
in če misliš še spraševat zakaj, bolje da pišeš na dell in ti bojo oni povedali, kolk verzij obstaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Raindropz ::

gddr85 je izjavil:

ker je napaka pri opisu


Ma dej nehaj no, če bi bil samo en, nebi jih blo 4 pa vsak različne cene. In to ne samo tam, isto na ENAA... LINK

Janac ::

Zgleda ma Raindropz res prav...

hojnikb ::

Različni dobavitelji, različne cene, različni (napačni) opisi.

Monitor je pa samo en.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

greatdrakon ::

je pa v slo zasoljena cena u božjo mater... v tujini se ga je dalo dobit tudi za 230. za to ceno bi rajši naročil iz tujine https://geizhals.eu/dell-ultrasharp-u25.... drguače pa ima dell super podporo, sodelavcu so ga celo zamenjali tako, da so mu pripeljali na dom novega in starega odpeljali... in ja kupljen je bil v nemčiji

Raindropz ::

hojnikb je izjavil:

Različni dobavitelji, različne cene, različni (napačni) opisi.

Monitor je pa samo en.


Vem, da je monitor kot u2415 samo eden. Mislim pa da je več verzij, ne razumem pa, kaj potem opisi lažejo? Ker vsak napis kaže, da ima monitor minimalne razlike kot sem že omenil, porte itd...

greatdrakon je izjavil:

je pa v slo zasoljena cena u božjo mater... v tujini se ga je dalo dobit tudi za 230. za to ceno bi rajši naročil iz tujine https://geizhals.eu/dell-ultrasharp-u25.... drguače pa ima dell super podporo, sodelavcu so ga celo zamenjali tako, da so mu pripeljali na dom novega in starega odpeljali... in ja kupljen je bil v nemčiji


To je lepo slišat! In hvala za nasvet, bom pogledal še malo okoli :)

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Ne. Ni več verzij. Če ne verjameš in še trdiš kontra pa pojdi na dellovo stran in mi poišči teh več verzij. Prej sem našel samo eno in edino. Naši trgovci so pač mutavi vsi po vrsti in moraš vsako stvar 10krat preveriti, da te ne nategnejo.

Cveto ::

Štiri verzije so zato ker so trgovci šlampasti in nekaj na hitro napišejo v specifikacije. In potem ima firma, ki očitno nabavlja od štirih dobaviteljev, štiri različne opise.

Enaa ima celo v nazivu napisano (VGA, DVI-D), dol v specifikacijah pa pravilno 2x HDMI, DP, Mini DP.

Kupi najcenejšega in to je to.

Real_Madrid ::

Mene zanima kako lahko dva monitorja Dell U2415 povežem na laptop?

Trenutno imam en monitor Dell U2415, pa bi si rad nabavil še enega istega, vendar ne vem na kakšen način se da potem priklopiti drugega glede na to, da nima VGA ali DVI priključka. Tega sedaj priklopim v laptop na HDMI priključek. Kakšne možnosti obstajajo?

gddr85 ::

daisychain, če ga ima in če ti gpu podpira

Real_Madrid ::

Kaj točno pa to pomeni? Če prav razumem se to poveže z DisplayPortom? Kakšen priključek pravzaprav ima ta kabel?

Imam laptop Lenovo B5400, ki ima grafično kartico NVIDIA GeForce 820M.

Monitor Dell U2415 pa ima naslednje priklope:
- 2 x HDMI(MHL)
- 1 x Mini DisplayPort
- 1 x DisplayPort (verzija 1.2)
- 1 x DisplayPort izhod (MST)
- 1 x Audio izhod (za povezavo zvočnikov)
- 5 x USB 3.0 (zadaj, 1 za polnjenje baterij)

Je možno priklopiti na ta način? Drugega načina ni? Da se kupi kakšen vmesnik oz. adapter?

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

2415 podpira, ampak laptop nima DP, mora imet gpu tud DP/mDP
lahko pa pomoje enga spelješ iz hdmi v hdmi, drugega pa iz aktivni vga->hdmi adapter in potem kabel v monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Real_Madrid ::

S tem kablom misliš, da bi šlo?


En monitor priklopim z HDMI - HDMI, drugega pa s tem VGA - HDMI kablom...

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

bo treba prej aktivni adapter iz analog v digital (vga->hdmi), potem pa navaden hdmi kabel


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271385 (21227) Yenk
»

Monitor za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5215457 (11594) schurda
»

Monitor za fotografijo

Oddelek: Zvok in slika
191367 (1092) mulc007
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710756 (8232) PrimozR

Več podobnih tem