» »

Prenosnik Medion - delovna ločljivost zaslona?

Prenosnik Medion - delovna ločljivost zaslona?

ST-777 ::

Ali ima najnovejši 14" prenosnik Medion Akoya E4214, ki je naprodaj v Hoferju full HD-display (1920 x 1080), kot je zapisano v prospektu, ali je ločljivost zaslona manjša?

Na forumu whirlpool.net.au je bil za ta prenosnik zapisan tale komentar: »Although the laptop reports 1920 by 1080, it isn't. I have an app that requires 1920 by 1080, and it doesn't even come close to fitting on the screen. I ran Speccy on it. Speccy reports:
Monitor Width 1920
Monitor Height 1080
Work Resolution "1280 by 683".
Not even close to Full HD. This one doesn't do what it says on the box "Full HD", so I'm taking it back.«

Je možno, da v nekaterih državah prodajajo prenosnike Medion z manjšo ločljivostjo zaslona, kot je zapisano na embalaži in v oglasu. Ima kdo 14" prenosnik Medion Akoya E4214 in kaj je pokazal free program Speccy, ko je izmeril delovno ločljivost zaslona?

Cveto ::

Tip ni pravilno nastavil ločljivosti.

Assass1n ::




Vrjetno je napaka v programu. Tudi če ni, ni lepo da zavajajo ampak meni je ekran odličen tako, da niti ne razmišljam da bi ga zaradi tega nesel nazaj. Sedaj ko imam 4gb rama ter star intel 530 60gb ssd je super mašinca.(original iz škatle pa je bil za zjokat)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

ST-777 ::

Assass1n je izjavil:

Vrjetno je napaka v programu.
Na sliki, ki si jo priložil vidim, da je work resolution 1280 x 683. Kaj pa Speccy pokaže, ko preko nadzorne plošče zaslon nastaviš na 1920 x 1080?

Assass1n ::

Sej mam nastavljeno 1920. Ne zakaj tako napiše, se, 100% da je napaka v programu. Če obstaja še kakšen tak program povej pa bom pognal.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

hojnikb ::

Sj to se da hiter preverit..
Narediš 1920x1080 slikco pa ene par črtic... Če nebo nič zamazana, res štima...
#brezpodpisa

Assass1n ::

Kako to misliš Benjamin. A print screen. Ko ga naredim to piše takole.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

hojnikb ::

narediš v mspaint slikco 1920x1080

narišeš par črt debeline 1px

shraneš v bmp/png

odpreš fullscreen z poljubnim viewerjem

Če so se zlagali pri resoluciji, bojo črte razmazane.

Simpl k pasulj
#brezpodpisa

Assass1n ::

Niso razmazane, tako da smo odgovorili opu na vprašanje :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

ST-777 ::

Hvala za odgovore na vprašanje.

Je pa še en zelo hiter test.
Ko sem odprl spletno stran http://www.whatismyscreenresolution.com/
se je pokazal napis za moj monitor namiznega računalnika, kjer uporabljam resolucijo 1920 x 1080:
YOU ARE USING
1920 x 1080

Ko sem preko nadzorne plošče zaslon nastavil na 1600 x 900 in shranil spremembo, ter osvežil stran whatismyscreenresolution.com, se je pokazal napis:
YOU ARE USING
1600 x 900

@Assass1n, ali lahko narediš še ta test?

St753 ::

Kaj pa če samo narediš print screen in pogledaš kakšnih dimenzij je slika? Najbolj enostavno in najhitreje.

Assass1n ::

1920x1080 mi piše da imam 1280 x 720 :D ko dam pa 1600 x 900 mi pa piše prav :8)

Ne se obremenjevat no, če ti je zaslon cool ok, čene pa nesi nazaj... baje ne komplicirajo.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

garamond ::

@Assass1n
Speccy ti pokaže napačno delovno ločljivost zaslona zato, ker imaš nastavljen zelo visok DPI (torej "change the size of all items" - recimo 150%) -- program tega očitno ne podpira. Saj tudi program izgleda zelo zabluran.

Še vedno pa ti pravilno prikaže "Monitor Width" in "Monitor Height" 1920 x 1080 malo nižje.

@ST-777
Lepo, da si previden. Prenosnik ima precej visok dpi.

Čisto možno, da so Windowsi na novem prenosniku nastavljeni tako, da imajo 150% povečavo ("larger"). Kar je razumljivo glede na to, da je 1920px stlačeno na 14". Posledično programi in tekst izgledajo normalno veliki, so lahko pa malo zablurani, odvisno od programa.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

ST-777 ::

Assass1n je izjavil:

Ne se obremenjevat no, če ti je zaslon cool ok, čene pa nesi nazaj... baje ne komplicirajo.
Da, to sem tudi jaz prebral na forumih, pri Hoferju vzamejo artikel nazaj, če z njim nisi zadovoljen, in ne komplicirajo.

@justdoit, res je, preveriti je možno tudi tako, naredil sem print screen in je pokazal za moj monitor 1920 x 1080.

@garamond, na spletni strani https://www.sven.de/dpi/ je DPI Calculator/PPI Calculator, ki je v pomoč pri izračunu. 14" prenosnik Medion Akoya E4214 ima 157 PPI (Pixels per inch), kar je precej več kot pri mojem 21,5" monitorju namiznega računalnika, ki ima 103 PPI.

ST-777 ::

Včeraj sem kupil prenosnik Medion Akoya E4214 in ga danes vrnil, ker je imel mrtev piksel na zaslonu. Mrtev piksel ni bil ob robu zaslona, ampak blizu sredine, kar je moteče.

Uslužbenec v Hoferju me je vprašal, kaj je razlog vračila, to zapisal v obrazec, na blagajni pa so vrnili celotno kupnino. Vse skupaj je trajalo okrog 5 minut. Hofer pohvalim, ker imajo njihovi uslužbenci profesionalen odnos do strank, vračilo izdelka pa poteka hitro in brez komplikacij.

Prenosnik ima full HD-display (1920 x 1080), tako kot je zapisano v prospektu in mi je všeč. Zaslon ima bolj drobne piksle kot večina 14" prenosnikov, črke in fotografije so zato na takšnem zaslonu videti lepše. Večina zaslonov sicer nima mrtvih pikslov, se pa zgodi, da ima kakšen enega ali več. Pač smola, da je to bilo pri tem prenosniku.

hojnikb ::

V večini primerov ti tak display/prenosnik nebi menjal, ker obstaja cap, pri katerem se upošteva menjava..
#brezpodpisa

ST-777 ::

@hojnikb, zato je bolje kupovati monitor, prenosnik, tablico pri spletnih firmah, ali pa nespletnih firmah, ki ne komplicirajo pri vračilu naprave.

blackbfm ::

V večini primerov ti tak display/prenosnik nebi menjal, ker obstaja cap, pri katerem se upošteva menjava..


Cap je za garancijo, ce je defekt prisoten od nakupu ti nihce neb smel komplicirat z menjavo

budnost ::

Imam ta računalnik. Torej...imam naslednji problem. Prenosnik mi teče lepo na polni resoluciji ( 1980*1080). Ko pa poženem program, ki podpira resolucijo 1280X720 se razširi in požene...ko pa grem nato čez nekaj časa nazaj na windowse pa mi pusti to zadnjo resolucijo,tako, da moram vsakič ročno nastavit na polno resolucijo. Me res jezi tole...Kakšen nasvet?

BorutK-73 ::

Najlažje ugotoviš resolucijo namizja: control + printscreen, odpreš slikarja, prilepi in pogledaš atribute (lastnosti). Preden prilepiš v slikarja zmanjšaš default belo sliko na minimum.

Zgodovina sprememb…

budnost ::

Ta je full hd. Problem imam s tem, da mi avtomatično ko uporabljam program, ki ima manjšo resolucijo-1280x720...ko ga zaprem in pridem nazaj noče na full hd, temveč moram spet v nastavitve in to narediti ročno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medion Akoya E4214 - vredno nadgradnje z SSD in dodatnim ramom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
455669 (3790) anddrej
»

Medion prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
82556 (2250) ST-777
»

Nov prenosnik - kontrast/grafika besedila ni ok (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5310238 (9352) miha188
»

Apple bojda pripravlja nove macbooke pro z visoko ločljivostjo Retina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
32679975 (64641) modicr
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922238 (20143) Yoni

Več podobnih tem