» »

SSD Samsung 650

SSD Samsung 650

ortodummy ::

Pozdravljeni,

Danes sem v svojo leto dni staro mašino dodal 2 SSD diska (z namenom izboljšave procesa video montaže). In sicer 1xSSD samsung 850 evo 500GB (kot media disk) in 1x samsung 650 120GB ssd (kot scratch disk za Premiere).

Na mašini je čisto sveža inštalacija Win 8.1 - ko sem dodal oba diska v sistem ter v "Disk Management" formatiral in želel izdelati particijo je prvi disk (850 500gb) to naredil brez problema in sedaj deluje, drugi (650 120gb) pa ne - "Virtual Disk Manager: The format did not complete successfully." Posledično je File System "RAW" namesto "NTFS" in disk kot tak je neviden oz. nedostopen iz Windows Explorerja.

Informacije ki jih sedaj kaže "Disk Management":
111,79 GB RAW
Healthy (Primary Partition)
in pa tako kot pri vseh ostalih diskih piše da je "Online" in Type:"Basic" ter Layout:"Simple".

Spodaj prilagam printscreen.

Več ponovitev formatiranja in vedno isti prej omenjeni error.

Karkšenkoli nasvet bo izredno dobrodošel.

Hvala že vnaprej,
P

EDIT1: V Biosu tega diska ne kaže. V windows pa kot je iz printscreena vidno ga.

 Printscreen

Printscreen

hojnikb ::

Naredi secure erase in posodobitev firmware-a.
Če ne pomaga, probi še drug sata port in sata kabl.

Če nič od tega ne pomaga in še vedno ni viden v bios; RMA.

Btw, ve kdo kakšna je razlika med 650 in 850 ?
Je to samo oem varjant, al je še kje razlika....
#brezpodpisa

ortodummy ::

Hvala za odgovor. Vmes sem med med preklaplajem med različnimi sata porti ugotovil, da je šlo samo za očitno malo slab fizičen priklop... kar je izredno čudno glede na to da je windows zaznal disk.

Kar je pomembno je to da disk sedaj dela.

O samem 650 vem zelo malo. Gre za nekakšno čisto novo entry level različico samsungovih uspešnih modelov (650 basic kit), ki pa baje producira dobre rezultate. O samem disku razen videa na youtube ni sem našel veliko. Je malo cenejši od starejših bratov. Kako se bo obnesel pa bom še videl.



LP
P

hojnikb ::

Pomoje je to varjanta 850EVO za sestavljalce (torej nobene embalaže in podobnih bombonov)...

Specsi so praktično enaki 850evo... So..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320575890 (33290) hariscorale
»

Sistem zazna disk, v raziskovalcu pa ga ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
233491 (2903) Opkow
»

Windows ne prepozna SSD diska.

Oddelek: Pomoč in nasveti
5787 (669) hojnikb
»

SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
469414 (7023) Mare2

Več podobnih tem