» »

Apple

Apple

pilokino ::

Zdravo, kupil sem Apple iMac in štorast kot sem, ga nisem znal ugasniti, zato sem kar držal vzadaj gumb za vklop in se je ugasnil. Kolega mi je povedal, da sem naredil hard reset s tem, a me ni skrbelo, saj še nisem nič nalagal. Zdaj pa ko ga prižgem, mi pokaže jabolko, in loada, vmes pa kar ugasne. Mi lahko prosim pomagate?

Unknown_001 ::

Jah nič, ponovi vajo pa poročaj.

Jaz bi ga izštekal vn, mal počakal, da se usi kondenzatorji not spraznejo pa potem vštekal in prižgal. Mogoč je to s kondenzatorji na komponentah mal (če ma kako začasno rezervno napajanje) mim anpak probaš lahk.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pilokino ::

Ja cisto nov je

Kolk dolgo ga pa naj pustim? Ampak lahko pa pridem v X Utilites

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pilokino ()

Unknown_001 ::

Ta cajt ko je izštekan si en kofetek privošči al pa pivce za živce odpri, sam ne zravn računalnika to met da ne boš po pomot isto ko jst ko sem enkrat že cel pollitrski jogurt natankal v prenosnik ker sem štor preveč kolovratil z rokami naokol :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

pilokino ::

A naj probam reinstallat MacOS?

Unknown_001 ::

Lahko ker če je nov, bo zgleda najmanj kompliciranja glede na to da nimaš še nič gor (slik, dokumentov,...)

Bi se pa splačalo tud support center od appla poklicat. Oni bodo najbolj vedeli pa mogoč niti ne bo potrebno na novo inštalirat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

pilokino ::

Sem ga dal reinstallat. Sporocim, če bo delalo.

opeter ::

Tole si poskusil?

Resetting the System Management Controller (SMC) on your Mac
https://support.apple.com/en-us/HT201295

How to Reset NVRAM on your Mac
https://support.apple.com/en-us/HT204063
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

In Apple naj bi bil idiot-proof... :))

On-topic: Jabcek zgoraj levo, ce se ne motim, pa imas opcijo za shut down. Da bo za drugic. :P
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

opeter ::

[D]emon je izjavil:

On-topic: Jabcek zgoraj levo, ce se ne motim, pa imas opcijo za shut down. Da bo za drugic. :P




Še ostale opcije:
http://www.dummies.com/how-to/content/h...


How to Shut Down Your Mac

You can shut down your Mac if you won’t use it for an extended period of time or even perform a forced shutdown, which forces all running programs to shut down immediately. You have three ways to shut down your Mac:

- Choose the Apple key→Shut Down. A dialog box appears, asking whether you’re sure you want to shut down. Click Cancel or Shut Down. (If you don’t click either option, your Mac will shut down automatically after a few minutes.)

- Press Control+Eject (or press the power button). When a dialog box appears, click the Shut Down button.

- Press and hold the power button to force your Mac to shut down. You can also force shutdown your Mac by pressing the Control+Option+Command+Eject keystroke combination. (ti si dejansko to napravil, se mi zdi)



Generally, a force shutdown is handy if your entire Mac suddenly freezes or hangs, making it unresponsive. If only a single program is freezing or acting flaky, you’re usually better off to force quit that single program instead of shutting down your entire computer. Avoid using a force shutdown if at all possible.

If you do nothing when you see the dialog box that asks, “Are you sure you want to shut down your computer now?”, the machine will turn itself off in two minutes. If you want to shut down immediately, click the Shut Down button. If you’ve changed your mind, click Cancel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

WallSreet ::

Če bi si lahko sposodil temo. Zanima me če ima kdo Itunov račun?

[D]emon ::

...ker si je izjemno tezko kreirati lasten iTunes racun ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

WallSreet ::

Demon veš kaj me muči. Tisti del kjer moram dati podatke o računu kjer moram izbrati Master card itd pa me zanima če je to 100% varna zadeva, ker si res ne želim nakopati problemov. Rad bi sprobal zdaj tisti novi radio Beats 1...

Zanima me če je varno.

amacar ::

Ne rabiš vnašati podatkov kartice. Itak je ta radio zastonj prve 3 mesece.
Greš pa na eno free aplikacijo in jo downloadaš, ter lahko potem izbereš kot plačilo "none".

WallSreet ::

amacar je izjavil:

Ne rabiš vnašati podatkov kartice. Itak je ta radio zastonj prve 3 mesece.
Greš pa na eno free aplikacijo in jo downloadaš, ter lahko potem izbereš kot plačilo "none".


Kako ko pa vedno ko kliknem na radio mi vrže ven da si moram naredi profil (kjer zahtevajo račun in kartico) drugače mi ne odpre....

amacar ::

Naredi si profil na ta način: http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t... in poizkusi. Mogoče pa za radio res potrebuješ vneseno kreditno...

Sicer sem še na 8.1, tako da žal ne morem testirati.

borut_p ::

načeloma so z novimi posodobitvami nekaj časa nazaj naredili, da moraš vnesti kartico - včasih si lahko ta korak preskočil, sedaj se ga več ne da

WallSreet ::

amacar je izjavil:

Ne rabiš vnašati podatkov kartice. Itak je ta radio zastonj prve 3 mesece.
Greš pa na eno free aplikacijo in jo downloadaš, ter lahko potem izbereš kot plačilo "none".


Ravnokar sem sprobal in tako kot je rekel Borut ti ne ponudi možnosti None ampak zahteva cifre :/. Res ne razumem zakaj je potrebna številka kartice, če nimaš namena nič kupovati....

Yohan del Sud ::

Apple in njegov šopingcenter je glede tega že itak ves čas nagajal in je bilo treba vedno guglati za obhod njihove forsiranih smernic.

Kakšna je njihova letošnja moda ne vem, ampak idi guglaj, morda je rešitev.

Lahko pa ponudim instantno izven okvirno rešitev. Ne najbolj ugodno. Debetno ali celo prednapolnjeno kartico, ki jo potem takoj nato prekličeš. Stroški seveda bodo. Ali pa če rečeš nekomu, ki ne misli podaljšat kartice naslednji mesec.
www.strancar.com

amacar ::

WallSreet je izjavil:

amacar je izjavil:

Ne rabiš vnašati podatkov kartice. Itak je ta radio zastonj prve 3 mesece.
Greš pa na eno free aplikacijo in jo downloadaš, ter lahko potem izbereš kot plačilo "none".


Ravnokar sem sprobal in tako kot je rekel Borut ti ne ponudi možnosti None ampak zahteva cifre :/. Res ne razumem zakaj je potrebna številka kartice, če nimaš namena nič kupovati....


Jup, žal je za za porabo apple music res tako, če pa imaš račun le za download zastonj aplikacij pa kreditne kartice ne rabiš.

Citiram:
Kreditne kartice nerabs, samo ko aktiviras rabis imeti gor vsaj 5,99€ kredit, ceprav ti ga nebo vzelo.. Sam tolk da vejo da mas kes in vsej gor das...

WallSreet ::

amacar probal sem že vse pa še zdaj ne gre, kot kaže bom ostal brez radia :/

amacar ::

Kupiš en gift card in ga dodaš na svoj račun, pa bi moralo iti aktivirati music brez vnosa kartice (ker si kao rezervirajo denar, čeprav ga ne vzamejo z računa). Obvezno je potrebno potem ugasniti samodejno podaljševanje naročnine v nastavitvah, saj ti bo drugače po pretečenih 3 mesecih začelo samodejno podaljševati naročnino za 1 mesec.

WallSreet ::

amacar je izjavil:

Kupiš en gift card in ga dodaš na svoj račun, pa bi moralo iti aktivirati music brez vnosa kartice (ker si kao rezervirajo denar, čeprav ga ne vzamejo z računa). Obvezno je potrebno potem ugasniti samodejno podaljševanje naročnine v nastavitvah, saj ti bo drugače po pretečenih 3 mesecih začelo samodejno podaljševati naročnino za 1 mesec.


Ko bi le znal vse to kar si napisal. Sliši se zakomplicirano....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se vedno ponoči zbudi iz "sleep" mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
162436 (1865) musicfreak
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192679 (2070) Cold1
»

Ugašanje računalnika (samodejno resetiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
102437 (1792) Aleš Ocepek
»

Računalnik se ne ugasni, ampak resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
121610 (1478) rzhektor
»

Windows XP ne ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
91941 (1769) hubahaba

Več podobnih tem