» »

Kako se imenuje? Križ, hrbtenica?

Kako se imenuje? Križ, hrbtenica?

scipascapa ::

Po domače povedano trtica nad ritnico? Bolečine pa to? Išias?

videc ::

Kaj točno te zanima?
Trtica je konec hrbtenice pri riti. Če padeš nanjo zna svinjsko boleti, včasih se celo zlomi, kar pa tudi boli in ne moreš sedeti.
Križ je nad ritjo, nekje do pasu, nad njim je hrbet... Menda...
Kakor vem bi naj bil išias vnetje živca, ki lahko seva po nogi navzdol.
Hrbtenica je pač hrbtenica, to menda veš kaj je.

kogledom ::

Daj najprej konkretno vprašanje postavi, da ti bomo znali pomagati. Sploh ne razumem kaj bi rad vprašal. Te zanima anatomija omenjenega področja, diferencialna diagnoza bolečine v predelu ledvene hrbtenice ali kaj drugega?

scipascapa ::

Hrbtenica mi je znana, tam me ne boli/zaboli.... Če bi poznal ime lokacije kjer imam boločine, bi tudi znal postaviti vprašanje :/
Imamo kakega medicinca tu?

francek1 ::

Slikaj se pa puščico nariši. :))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

scipascapa ::

Podobna lokacija zelo

http://www.hernija.com/bolecine-kriz/

sam sum na hernijo, kam je bolje iti na pregled, osebni zdravnik ali ortoped?

kogledom ::

Medicinci so med forumaši, samo takih, ki bi znali v kristalno kuglo pogledati in vedeti kaj ti misliš pa mislim da nimamo.

Kako bi z besedami opisal težave? Najprej lokaliziraj področje, nato opiši težave. Gre sploh za bolečino? Bolečine v spodnjem delu hrbta, nad ritnicama, med ritnicama, še niže, nad kostjo ali po spodnjih udih - simetrično ali enostransko? Kam še širi, kaj jo ojača, kaj jo olajša, kdaj se pojavlja? Gre za topo, težje lokalizirano bolečino ali za ostro, omejeno bolečino? Če ne gre drugače, te bo zdravnik vodil s takšnimi in podobnimi vprašanji in te usmerjal, da bosta prišla do bistva. Zato je v medicini tako pomemben osebni stik; kot si že sam do sedaj opazil ni forum dober plac za te zadeve...

scipascapa je izjavil:


sam sum na hernijo, kam je bolje iti na pregled, osebni zdravnik ali ortoped?


Do ortopeda direktno boš prišel samo samoplačniško, prva postaja je osebni zdravnik. Vendar če začneš s samoplačniškim pregledom, boš tudi nadaljno diagnostiko sam plačeval.
RTG je poceni, CT (dober za prikaz kosti) je finančno znosen, MR (dober za prikaz živcev oz. hrbtenjače) je pa drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kogledom ()

scipascapa ::

Ja ja, bom šel k zdravnici/otropedu, da vidim....me pa "zajebava" že dobro leto.

radmannsdorf ::

mene išijas kresne vsako leto za par dni. full mi pomaga gabezovo mazilo, od domače zeliščarke. probaj. ta stvar zna bolj bolet kot najhujši zobobol. gabezovo mazilo pa zna bolečino omilit za polovico, po parih dneh pa čisto........kakšno olajšanje...uffff :)

Invictus ::

Kiropraktik ti zna tudi pomagat, samo mu prinesi še rentgensko sliko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denisbegood ::

Imam mocno obrabo in hernijo itd. Edino kar mi je zares pomagalo je bownova terapija.

scipascapa ::

evo tole imamo

jaz imam pa diagnozo:

lumbalgija v regresiji, degenerativne spremembe ls hrbtenice.

m54.5 bolečina v križu

kozmy ::

V bistvu je lumbalgija po domače heksenšus, degenerativne spremembe pa so posledice zaradi neprevilne drže, neprevilnega dvigovanje bremen, premalo aktivnosti in krepitve telesa, nepravilna prehrana itd. itd.

scipascapa ::

Jep mnenje in terapija:

redne vaje, rekreacija, hoja, kolo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327545 (1298) stajerska
»

težave z nogami in spodnjih delom hrbta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527523 (4199) 55TR
»

CT ali MR scan za bolečine v hrbtu?

Oddelek: Loža
163019 (2713) r3dkv1c4
»

Problemi s hrbtenico - hernija

Oddelek: Loža
1212156 (11584) oyoy69
»

Bolecina v zapestju

Oddelek: Loža
2813027 (12335) Rippy

Več podobnih tem