» »

USB vhod za slušalke vs Headphone jack

USB vhod za slušalke vs Headphone jack

Dadan ::

Rabim eno informacijo kakšnega audiofila:) In sicer, bratu je navaden headphone jack na namiznem računalniku crknil pa bi sedaj kupila usb headphone. Zanima pa me ali je kakšna razlika v zvoku?

nekaj takega:

Dadan ::

Noben ne ve če je kaj razlik v zvoku in jakosti?

boogie_xlr ::

to je čist navadn zunanji DAC oz. zunanja zvočna kartica

Odvisno, kateri čip je not.

Zgodovina sprememb…

Dadan ::

Po domače to pomeni?:D Kakšne so pa razlike med temi in tistimi v stacionarnih računalnikih ali laptopih?

boogie_xlr ::

Odvisno od uporabljenih komponent, elementov in čipov. Za empetri je tale na sliki ok.

Dadan ::

Se ne ,da se delam norca ampak nimam pojma o čem govoriš?:) Kaj bi pa ti predlagal za kvaliteten zvok ko je pri kakšnih blu-ray filmih, za poslušanje glasne glasbe,itd...

boogie_xlr ::

Tukaj imaš nekaj najboljših zadev. Ena je celo na lampe. Seveda pa obstajajo tud cenejše kvalitetne variante, tako notranje kot zunanje. Razlike v zvoku? Hmmmm... če ti razlika med 44.1 kHz in 48 kHz ter 16-bit in 24-bit kaj pomeni... Jakost zvoka? Brez ojačevalca ne bo šlo.

Dadan ::

Zanimivo, se nisem nikoli poglabljal v to prav preveč. Dej mi povej še o tistih cenejših kvalitetnih varijantah...
Razlike med 44khz in 48 ter 16bit in 24bit bi moral dat na uho saj drugače zdele nimam pojma o čem sploh govoriš:)
Jakost zvoka je prek teh usb varijant potem ista kot je bila prej iz headphone vtičnika ki je serijski pri računalnikih, al ma to tudi kakšno vezo oz. so različno močni?

nUUb ::

Vzami najcenejse na mimovrste, ce ti ne odgovarja, vrni in kupi druge, drazje.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

boogie_xlr ::

Kaj takega mogoče? Majk pa slušalke prek usb, imajo integriran DAC in ADC.

boogie_xlr ::

Jakost zvoka je prek teh usb varijant potem ista kot je bila prej iz headphone vtičnika ki je serijski pri računalnikih, al ma to tudi kakšno vezo oz. so različno močni?
Integrirana zvočna je spet odvisno, kaj je proizvajalec matične nalotal gor. Načeloma pa naj ne bi bilo nekih velikih razlik(upam da me kakšen audio fanatik ne ubije).

Dadan ::

boogie_xlr je izjavil:

Jakost zvoka je prek teh usb varijant potem ista kot je bila prej iz headphone vtičnika ki je serijski pri računalnikih, al ma to tudi kakšno vezo oz. so različno močni?
Integrirana zvočna je spet odvisno, kaj je proizvajalec matične nalotal gor. Načeloma pa naj ne bi bilo nekih velikih razlik(upam da me kakšen audio fanatik ne ubije).


Slušalke so že tako,da se nove nebodo kupovale.

Kaj bi bila potem neka ugodna dobra varijanta preko usb-ja,da bo zvok dober če se bo kot prej rečeno gledal kakšen kvaliteten film in pa za poslušanje glasbe bolj na glas.
Po domače isto kot je v originalu iz matične pri računalnikih ali pa dejmo rečt bolje. Če ti ni odveč mi lahko prilimaš par linkov kaj bi ti vzel:)

krneki0001 ::

Sam sem jo vzel tukaj a 2 evra. Dela brez problemov.
http://www.banggood.com/USB-2_0-Externa...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

boogie_xlr ::

Vgradna varianta, zunanja varianta. Ampak če imaš slabe slušalke, je vseeno če imaš tudi usb-audio za 2€.

Dadan ::

boogie_xlr je izjavil:

Vgradna varianta, zunanja varianta. Ampak če imaš slabe slušalke, je vseeno če imaš tudi usb-audio za 2EUR.


Super bom pomoje kar tole varijanto vzel od Asus-a.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Dej mi samo še povej a to je tudi ojačevalec za slušalke če prav vidim. Kako se ti zdijo pa tehnične karakteristike glede na željene zahteve? Bo zadeva uredu za poslušat kakšno HQ glasbo, čistost zvoka, jakost itd...? Slušalke ima brat precej kvalitetne tko,da slušalke ne bodo problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dadan ()

LuGi ::

krneki0001 je izjavil:

Sam sem jo vzel tukaj a 2 evra. Dela brez problemov.
http://www.banggood.com/USB-2_0-Externa...


Očitno res ne opazis razlike, to je zanič. Preverjeno in odvrženo. Kupi raje kaj bolj kvalitetnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

simongrega ::

jaz priporočam nekaj od tega:
http://hifimediy.com/DACs/ready-made-da...
imel kr nekaj njihovih modelov doma in sem bil presenečen nad kvaliteto zvoka v primerjavi z aux izhodom na laptopu.
Tega recimo še imam sedaj na second sistemu: http://hifimediy.com/DACs/ready-made-da...
igra zelo solidno res. V rangu 300€ dac-ev.

Samo skromno mnenje ljubitelja glasbe in hifi opreme. Nisem audiofil :D

LP,
Simon

krneki0001 ::

LuGi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam sem jo vzel tukaj a 2 evra. Dela brez problemov.
http://www.banggood.com/USB-2_0-Externa...


Očitno res ne opazis razlike, to je zanič. Preverjeno in odvrženo. Kupi raje kaj bolj kvalitetnega


Za osnovne zvoke na serverju je čisto dovolj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dadan ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj uprašal. Kako povežeš računalnik (laptop ali namizni) z HIFI-jem? Kakšne kable rabiš oz. kako se to sploh naredi? Ta možnost se je pojavila ker ima hifi veliko bolj rešen vhod za slušalke pa še kdaj lahko muziko poslušamo preko njega, da ni potrebno cd-jev drmat gor pa dol.:)

PS.: HIFI je bolj orenk zadeva v komponentah in z 1.5m visokimi zvočniki in ne navadni "stolp". Mislim samo omenim če to kaj upliva na rešitev....

Arey ::

Boš moral povedat ker model ojačevalca imaš, oziroma pogledat kakšne vhode imaš. Ponavadi imajo hi-fi ojačevalci kakšen aux-in RCA vhod, in vse kar rabiš je kupiti primerno dolg 3.5mm TRS -> 2x RCA kabel in si situacijo rešil.
Preden vprašaš za ceno, odvisno od dolžine kabla ampak več kot nekaj EUR ne bi smelo bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arey ()

Dadan ::

Evo sem izrezal iz slike,da se bo mogoče lažje videlo kateri vhodi so zadaj:


slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dadan ()

Gapi ::

Priklopiš na AUX kot ti je že Arey predlagal. Lahko tudi na TAPE 2 če je AUX zaseden. Samo na PHONO ne priklaplaj , ker ima drugačen vhod.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dac pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9512275 (7095) Steinkauz
»

Ojačevalec, za pasivne zvočnike - cca.70W

Oddelek: Zvok in slika
203008 (1786) 2f4u
»

i: pametni telefoni z audiofilskim zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
446460 (4872) Alen T 1978
»

Poceni zunanja zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
61134 (896) dukedl
»

Priklop navadnih slušalk na optični audio izhod?

Oddelek: Zvok in slika
295006 (4607) Janac

Več podobnih tem