» »

Baterija pri laptopu

Baterija pri laptopu

sparaj ::

Imam prenosni računalnik Gigabyte P15Fv2 (i7 4710MQ, 8GB DDR3, GTX 850M DDR3 2GB, 1TB HDD, 15,6", 4400mAh). Kljub izjemni zmogljivosti in zelo ugodni ceni ima ta računalnik eno pomanjkljivost, baterija zdrži na flight-mode, minimalna svetlost, izklopljeni vsi programi in Battery Saver mode le 2 uri in pol.
Ko sem ga kupil (avgust 2014) je bil dokaj svež na trgu zato še ni bilo veliko reviews-ov, sedaj jih je nekaj več, in uporabniki trdijo, da jim baterija zdrži normalne uporabe, internet, word in podobno 4-5 ur. Kako je to mogoče da meni ne zdrži niti polovico toliko ob maximalnem varčevanju?
Ali je to morda zaradi velike zasedenosti diska (700GB imam zasedeno), morda kakšnih programov (avast, ccleaner, soluto, coretemp,...)? Lahko to kako preverim kaj točno mi žre energijo in povzroča takšne preglavice?

Najlepša hvala za pomoč že vnaprej.

Sami ::

To ni zaradi zasedenosti diska. Poglej v task manager, če ti kaj obremenjuje CPU.

Kako pa ravnaš z baterijo? Jo vsak dan večkrat polniš?

Če si recimo doma ti svetujem, da jo odstraniš, baterije imajo tam okoli 1000 ciklov polnjenja, če jo non-stop polniš je to lahko razlog.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sparaj ::

Ne, laptop imam doma vedno priklopljen na polnilec tako da je vedno 100% baterija, in kolikor vem to ne obremenjuje baterije, kajti prenosnik se napaja direktno preko napajalnika. Če bi bilo temu tako bi zmogljivost baterije padala, sedaj pa zdrži 2h15min že 9 mesecev.
In takšna zmogljivost baterije je že od samega začetka. Prvič sem opazil to komaj mesec dni po nakupu ko sem prvič potreboval prenosnik na poti, vendar takrat je bilo že vse več ali manj naloženo in je bilo isto kot zdaj.
Misliš da bi se izplačalo formatirat računalnik in poskusit kako baterija zdrži takrat?

Sami ::

Ne, lahko da ima pač baterija tako kapaciteto. Si pogledal v task manager, če kaj teče v ozadju in ti obremenjuje CPU?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sparaj ::

Task manager kaže sedaj, ob Chromu, GOM-playerju in dveh pdf-dokumentih CPU Usage: od 0 do 5%, rahli poskoki, ne vidim kakšnega neželenega programa ki bi to počel.

Ne more biti kriva kapaciteta, na reviewsih imajo isti laptop z baterijo iste kapacitete 4400mAh in je jim zdrži 4-5-6 ur (meni pa le 2h15min).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sparaj ()

sparaj ::

Sami ::

sparaj je izjavil:

Slike task managera (Processes):
http://tinypic.com/r/b5fvxv/8
http://tinypic.com/r/14t65x2/8
http://tinypic.com/r/n1uryt/8


Tole zgleda vse OK, na tvojem mestu bi potem uveljavil garancijo na baterijo. Kaj pa počneš, da ti zdrži 2h in 15min? Sistem v idlu, gaming, filmi,...? Moraš pa vzeti v zakup, da je tole zelo zmogljiv 4cores/8threads CPU, ki ima 47W TDP-ja in ne neka U verzija, ki ima 15W TDP-ja.

Moj Dell N7110 (i7 2670qm, 8GB DDR3, 1TB SSHD, GF 525M) zdrži kakih 2,5h brskanja po netu, glasbe,...skratka non-heavy uporabe, pri gamingu pa baterijo popapa že v eni uri.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BorutK-73 ::

Zmanjšaj svetilnost ekrana. Mogoče menjaš hdd za ssd, s tem bo prenosnik tudi hitrejši.

sparaj ::

A misliš da sem že na začetku dobil baterijo ki imela takšne kapacitete oz. je bila slabša?
Gledam film (YIFY kvaliteta) na GOM-playerju. Vse ostalo zaprto in storjeno vse da se varčuje z energijo.
Verjamem in se zavedam da je zahteven hardware, vendar so ljudje na reviewsih z istim laptopom (in isto baterijo, 4400mAh) dobili 2 do 3x večje življenjske dobe, ob uporabi interneta in lažjih procesih.

Sami ::

A misliš da sem že na začetku dobil baterijo ki imela takšne kapacitete oz. je bila slabša?


Čisto možno, vidim da je tudi 15,6 zaslon, uveljavi garancijo, zgubit nimaš kej, meni pa osebno se glede na specifikacije performance leptopa zdi avtonomija baterije ok.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

sparaj ::

Še eno vprašanje imam če bi nanj slučajno znal odgovorit:
Odločam se za nakup zunanje baterije: http://www.amazon.de/Batterie-Multi-Vol...
Ima 18000 mAh vendar ima poleg USB izhodov (za telefone in tablice) tudi DC output s spremenljivo/nastavljivo napetostjo (12, 16 in 19V). Vem da rabim za moj laptop 19V output, tok pa ni pomemben (hitrost polnjenja bo le kvečjemu počasnejša). Ker ima nastavljivo napetost outputa, ne morem izračunati koliko energije ima ta zunanja baterija in kolikokrat mi sploh lahko napolni laptop (če bi bila podana v Wh bi šlo, iz mAh pa ne, kajti za to rabiš napetost-ki pa ni fiksna). A bi ti morda to vedel to zraćunat, napovedat ali kaj podobnega?

Opkow ::

Specifikacije baterije pri tvojem laptopu
Li-ion 6-cell, 4400mAh, 48.84Wh

Power bank ima kapaciteto
18000mAh

V grobem, bos s tako zunanjo baterijo lahko napolnil laptop 3x.

SaXsIm ::

In zakaj se ne da tega izračunati? Kapaciteto baterije laptopa imaš podano v mAh (4400mAh), kapaciteto zunanje baterije imaš podano v mAh (18000mAh). Prišteješ še do max 10% izgub pri pretvorbi (čeprav so izgube verjetno manjše).
SaXsIm

sparaj ::

To ni čisto res. mAh je enota za naboj (e=I*t, kjer je tok podan v mA, čas pa v urah). Za zunanje baterije sta podani ponavadi 2 številki: mAh (prek katere zračunaš energijo ki jo shrani baterija tako, da zmnožiš z output napetostjo, torej A = U*I*t = U*e = energija) ali pa z Wh (ki so praktično direktno energija, A=P*t, kjer je P podan v Wattih, t pa v urah). Ob konstantni napetosti ti mora priti izračun U*"podani mAh" enako kot Wh. V tem primeru se to ne da izračunati, ker je napetost spremenljiva, zunanja baterija ima nastavitve 12V, 16V in 19V izhodne napetosti, odvisno od potreb laptopa (mora se ujemati z originalnim napajalnikom). Kako naj potem izračunam dejansko energijo ki jo ima zunanja baterija če ne vem katero napetost naj vzamem?

Če poenostavim: Če z 10Wh baterijo polniš 5V mobitel, je za njega to 2000mAh. Če z isto baterijo polniš 19V laptop je pa to samo 526mAh. ==>mAh so zanesljiva količina pri konstantnih napetostih, Wh pa v splošnem. Ta zunanja baterija nima konstantne napetosti.

Upam da sem sedaj nazorneje pojasnil moj problem. Če sem se kje zmotil, me prosim popravite :)

Mitch ::

Naloži si program HWMonitor, ti pokaže "wear&tear" baterije...

sparaj ::

http://tinypic.com/r/2q1rp4z/8

Wear level 9% po 11 mesecih se mi zdi dokaj solidno :)
še vedno menim da je problem v programski opremi. 9./10. julija bom računalnik formatiral (zdaj nimam časa zaradi izpitnega obdobja), naložil windows 8.1 (kot ga imajo na vseh reviewsih kjer so dali podatek da baterija drži okrog 4 ure na bateriji) in takrat na PRAZEN laptop izvedel test, bom videl kako dolgo zdrži takrat. V primeru da ne bo zdržala toliko, bom poskusil uveljaviti garancijo nanjo; če pa še to ne bo šlo pa zunanja baterija z okrog 60Wh.

schurda ::

Mitch je izjavil:

Naloži si program HWMonitor, ti pokaže "wear&tear" baterije...


Kje ti to pokaže?

Pri meni sploh ni opcije "Battery"
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo baterije prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
272356 (902) Vuli
»

18650 baterije... mnenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
409690 (6365)          
»

Problem z baterijo na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
71183 (987) Pyr0Beast
»

Sempron 2100+ s porabo 9 W

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
324544 (2111) bluefish
»

USB Baterije

Oddelek: Novice / Ostale najave
376340 (4866) Pyr0Beast

Več podobnih tem