» »

Vw, škoda, seat 1.4, 1.6 dizl in poraba

Vw, škoda, seat 1.4, 1.6 dizl in poraba

«
1
2

jalovec09 ::

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=......

Zanime me kolk je res ta poraba tam tam al je bolj napihovanje in zavajanje:

Kombinirana vožnja: 4,2 litrov / 100 km
Izvenmestna vožnja: 3,6 litrov / 100 km

Ga ima kdo, kolk porabi kombinirano ac 120km/h in hribovska vožnja, razumem da na regionalni/ravnina porabi manj, kaj pa samo vzdrževanje, šobe, pumpa,....

-valvoline- ::

Kje pa. Sestricna ma octavio z tem motorjem, poraba ne pade pod 5l na 100km.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Pa tam na spritmonitor poglej ane. Kake 5.5 litrov povprečje bi moralo bit. Ali pa, pol litra manjša poraba kot 1.9 tdi-karkoli. Ali 2 deci manjša poraba kot razni 1.6 tdi 90-105 konjev. Sej 4.2 l povprečne deklarirane porabe ni kaj dosti nizko.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

-valvoline- ::

So pa varijanje z 1.2tdi mlincki, ti so malo bolj varcni, ksih pol litra manj na 100km, spet odvisno od teze vozila.

jalovec09 ::

sprintmonitor je Nemški ane?
Oni imajo bolj ravnino in se kr pozna.

Apple ::

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.
LP, Apple

dzinks63 ::

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.


S to relacijo se vsi hvalijo, ve se zakaj, pripiši še koliko ti je kuril pri vožnji od morja nazaj do doma in povprečje bo dalo realno sliko.

Apple ::

Verjetno bi mi pil se manj, ce me ne bi navigacija peljala cez vukojebino... :)
LP, Apple

Pro_moted ::

Kia Ceed 1.6 crdi 128km , vsaki dan 10km do Ptuja relacijske vožnje in potem do Maribora avtocesta ( tempomat na 140) in potem 5 minut mestne vožje. Povprečna poraba na porabljen rezervoar, 5,5 l.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Utk ::

Apple je izjavil:

Verjetno bi mi pil se manj, ce me ne bi navigacija peljala cez vukojebino... :)

Ne, po vukojebinah vsak pije malo, po avtocesti pa ne.

Zheegec ::

Tudi ne pove veliko, če ne veš načina vožnje ter hitrosti in teže vozila.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Super Sonic ::

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Meni je pokuril C4, 1,6 HDI pri povprečni nad 100km/h Brezovica-Izola-Brezovica, pod 3L. Je pa res, da sem vozil za kamioni tja in nazaj. Pa radio poslušal ves čas.

Ampak je takšna vožnja totalna neumnost. 3,6L/100 km je pomoje čist realna ocena, je pa res, da zelo redko dožemo takšne vrednosti. Jih pa, z lahkoto. Vsi.

Samo tista vožnja res ubija in je primerna za ljudi, ki imajo življenje v številkah. Za vse ostalo... treba dat gas in lovit tok prometa.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Smurf ::

Pro_moted je izjavil:

Kia Ceed 1.6 crdi 128km , vsaki dan 10km do Ptuja relacijske vožnje in potem do Maribora avtocesta ( tempomat na 140) in potem 5 minut mestne vožje. Povprečna poraba na porabljen rezervoar, 5,5 l.

Evo podobno, Kia Ceed SW 128KM (letnik 2015), 50% avtocestna voznja (130-140km/h, vecinoma na tempomatu), 25% regionalne ceste, 25% mestne voznje, poraba 5.6L (pa naceloma ne vozim tako, da bi se obremenjeval s porabo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Olórin ::

Apple je izjavil:

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.


slab podatek. povej hitrost vožnje, koliko ljudi si imel v vozilu in ali je bila klima vklopljena.
Če voziš 100 kmh brez klime ti bo vsak avto kuril malo. Pomembni pa so podatki za potovalno hitrost (torej 130 kmh in niti pikico manj) in vklopljeno klimatsko napravo, nastavljeno na avtomatsko delovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Apple ::

Povprecna je bila 80 km/h zarad 1h voznje po vukojebini, pa se cca 45 min voznje od Postojne do Ilirske Bistrice. Po AC voznja s tempomatom cca 110km/h zarad n tunelov. Avto polno nalozen, s 4 potniki. Klima nastimana na 20 stopinj C... Prizgane dnevne luci.
LP, Apple

andromedar ::

Olórin je izjavil:

Apple je izjavil:

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.


slab podatek. povej hitrost vožnje, koliko ljudi si imel v vozilu in ali je bila klima vklopljena.
Če voziš 100 kmh brez klime ti bo vsak avto kuril malo. Pomembni pa so podatki za potovalno hitrost (torej 130 kmh in niti pikico manj) in vklopljeno klimatsko napravo, nastavljeno na avtomatsko delovanje.


Mogoče je to tvoj stil in način nožnje, njegov pač ne. Njegova potovalna hitrost (in morda še čigava) pač 100 km/h.
Povedat hočem, da vsak vozi drugače in se ne da popolnoma primerjat porabe.
Eh?

WarpedGone ::

Še en haklc je pri primerjanju porabe med različnimi vozili: proizvajalci se gredo 'konstanten razvoj'
Ergo lahko dva avtomobila istega prozivajalca, enak model in oprema z enako močnim motorjem in enakim menjalnikom pijeta različno, če sta različnih letnikov.

Primer Renault Laguna III 2.0dci, 175KM:
- letnik 2007: 8.6/5.4/6.5 l/100km
- letnik 2010: 8.2/5.2/6.2 l/100km
- letnik 2015: 5.5/4.0/4.5 l/100km

Seveda se skozi letnike motor tehnično spreminja, ampak vsi trije so 2.0 dCi z 175 konji pa poglejte kaka razlika. Tko da bajanje kater atvo pije manj samo po imenu je čisto bajanje in ugibanje. Komot kupš eno leto "prestar" avto in bo zato v povprečju pil kak litr več kot si pričakoval.
Zbogom in hvala za vse ribe

Unknown_001 ::

Jaz vozim 1.6 TDI CR 102PS

Iz prve roke garantiram da se da porabo dobit tudi na 3.7-3.8 L/100km ker mi je uspelo, sicer je bila vožnja dokaj previdna brez nepotrebnega tiščanja gasa in malo izkoriščanja zaleta končne hitrosti pred upočasnjevanjem In redno pretikanje. Drugače normalno ima od 4.8 do 5.5 litra na 100kilometrov. Da pa ga mal pritiskaš za redno pospeševanje in ga voziš zaletavo pa zleze od 6.2 do 7.2 nekaj takega če gledam po računalniku. Je treba pa vzet v zakup da je potovalni računalnik izjemno pesimistično nastavljen. Jaz sem zadnjič naredil turo okol 350km pa mi je kazal 6.3 povprečje a požrl je sam za 2 črtici nafte kar bi po moji oceni zneslo skoraj liter pa mogoč še čevap manj na 100 klprevoženih kilometrov.

Ti mali motorji so šparovčki je pa pregovorno res in tudi logično da je za avto s katerim se ogromno potuje bolje vzeti večji motor ker le ti lahko zdržijo bistveno dlje, ker so dimenzionirani za večje obremenitve in še en pomemben dejavnik. Logično gledano ker ponujajo več navora (posledično tudi moči) jih voznik manj tišči v visoke obrate ker se s takim motorjem avto hitro odziva že z "lahko" nogo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Golf 6 1.6TDI 105KM 2010
Bled --> Lj - 4.3l/100km
Lj --> Bled - 5.4l/100km
Oboje samo voznik v avtu, klima na 19C in tempomat na 110. Aja, gume pa 205/55R16. :)

Je pa res, da je bilo to ene 3x v dopoldanskih urah, ko je bilo res minimalno prometa na cesti.

sandmat ::

GeForce je izjavil:

Golf 6 1.6TDI 105KM 2010
Bled --> Lj - 4.3l/100km
Lj --> Bled - 5.4l/100km
Oboje samo voznik v avtu, klima na 19C in tempomat na 110. Aja, gume pa 205/55R16. :)

Je pa res, da je bilo to ene 3x v dopoldanskih urah, ko je bilo res minimalno prometa na cesti.


zdej pa res ne razumem, kako lahko eni dosežejo 3.7, ti pa s tempomatom na 110 ne prideš tako nizko po klancu navzdol (od Bleda se konkretno pozna).

Apple ::

Od Postojne do Ljubljane mam povprecno porabo 3,3 L/100km. Na poti domov pa 4,5 L. Klima dela non stop. Gor so namontirane 16ke.
LP, Apple

MaCoFaCo ::

Po računalniku ali izračunano na roke?

Golf 7, 1.6 TDI, 105 hp: rekord z 100-110 km/h, 90% avto cesta, relacija 80 km, višinski spust cca. 500 metrov --> 3.3 litra po računalniku (realno cca. 3 deci več, torej 3.6 litra). Gume R16.

Realna poraba ob dinamični vožnji: po računalniku 4.6, na roke izračunana poraba 4.9

M-XXXX ::

Apple je izjavil:

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.

Ti ne voziš, ti jajčkaš.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Povprečna poraba tega avtomobila je cca 5-5.5L. Seveda imaš lahko nekaj manj če imaš cesto, ki ni zahtevna, ampak ne prodajat, da je to avto, ki kuri 4l...

Apple ::

MaCoFaCo je izjavil:

Po računalniku ali izračunano na roke?

Golf 7, 1.6 TDI, 105 hp: rekord z 100-110 km/h, 90% avto cesta, relacija 80 km, višinski spust cca. 500 metrov --> 3.3 litra po računalniku (realno cca. 3 deci več, torej 3.6 litra). Gume R16.

Realna poraba ob dinamični vožnji: po računalniku 4.6, na roke izračunana poraba 4.9


Po racunalniku... Ob priliki slikam in objavim.
LP, Apple

MaCoFaCo ::

Pri meni računalnik laže (meni v škodo!) :)

Apple ::

M-XXXX je izjavil:

Apple je izjavil:

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.

Ti ne voziš, ti jajčkaš.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...

Povprečna poraba tega avtomobila je cca 5-5.5L. Seveda imaš lahko nekaj manj če imaš cesto, ki ni zahtevna, ampak ne prodajat, da je to avto, ki kuri 4l...


110 km/h po voznem pasu... Na prehitevalcu se ne splaca vozit, ker non stop bremzas... Pospesujem pocasi... Primorska AC + ljubljanska obvoznica. Proti LJ kuri 3,3 L, ker se spuscas po klancu...

Drugac bom pa itaq slike objavil... S 47 L goriva sem na zadnje prevozil 1.060 km.
LP, Apple

M-XXXX ::

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.


S 47 L goriva sem na zadnje prevozil 1.060 km.


To veš, da ni isto? :D

Apple ::

Zgoraj je vsakodnevna voznja do sihta in nazaj... V prvi izracun ni zajeto taxiranje do vrtca/sole in popoldanske aktivnosti otrok + voznja do stacune :)
LP, Apple

M-XXXX ::

Apple je izjavil:

Zgoraj je vsakodnevna voznja do sihta in nazaj... V prvi izracun ni zajeto taxiranje do vrtca/sole in popoldanske aktivnosti otrok + voznja do stacune :)

Hehe, z drugimi besedami to, kar največ požre si prikladno izpustil :P?

GeForce ::

sandmat je izjavil:

GeForce je izjavil:

Golf 6 1.6TDI 105KM 2010
Bled --> Lj - 4.3l/100km
Lj --> Bled - 5.4l/100km
Oboje samo voznik v avtu, klima na 19C in tempomat na 110. Aja, gume pa 205/55R16. :)

Je pa res, da je bilo to ene 3x v dopoldanskih urah, ko je bilo res minimalno prometa na cesti.


zdej pa res ne razumem, kako lahko eni dosežejo 3.7, ti pa s tempomatom na 110 ne prideš tako nizko po klancu navzdol (od Bleda se konkretno pozna).


Nebi vedel...sicer res da ko prehitevam kakšen kamion in vidim da zadaj prihaja nekdo hitrejši, lepo pospešim na 130-140, da se čimprej spravim nazaj na vozni pas, ampak ne vrjamem da to toliko vpliva na porabo?

Pa tudi vsakodnevna poraba je kar lepo 5.5-5.7 (brez avtoceste).

WarpedGone ::

Ko berem te poste me prime, da bi odprl šolo varčne vožnje.
Če vam ne zbijem povprečne porabe za 20% ob enakih povprečnih hitrostih, vam js plačam 50EUR, sicer pa vi meni.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

Heh, Warpy, tole bi pa blo za probat....
Resno.
#brezpodpisa

Utk ::

Jaz tudi 140 konjskega klasičnega bencinarja komot spravim na 5,5 porabe na neki relaciji (in nazaj), če se postavim za nekim dizlom, ki lovi 3,5 litra, tako da verjemem, da dizel porabi do 2 litra manj. Ampak ljudje božji, tako se ne vozi. Če nekateri priznate, da greste sami sebi na jetra s tako vožnjo, kako greste na jetra šele ostalim?

WarpedGone ::

Heh, Warpy, tole bi pa blo za probat.... Resno.

Be my guest ... ZS za detajle.

tako da verjemem, da dizel porabi do 2 litra manj.

Nonsense, dizel porabi do ~1/3 manj.
Ker so splošno povprečne porabe med 6 in 8 tko da se to naračuna v cca 2 litra.
Ko gledaš večje in težje zadeve maš razliko med 15 in 10.
Ko gledaš male šparovčke maš razliko med 5 in 3,5
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

> Be my guest ... ZS za detajle.

Mah, pri kilometrini, ki jo jst delam, je čisto vseeno al je poraba 5L al pa 10
#brezpodpisa

Apple ::

Utk je izjavil:

Jaz tudi 140 konjskega klasičnega bencinarja komot spravim na 5,5 porabe na neki relaciji (in nazaj), če se postavim za nekim dizlom, ki lovi 3,5 litra, tako da verjemem, da dizel porabi do 2 litra manj. Ampak ljudje božji, tako se ne vozi. Če nekateri priznate, da greste sami sebi na jetra s tako vožnjo, kako greste na jetra šele ostalim?


Kako se pa vozi? Na Primorki je od Vrhnike do LJ vsak dan gneca. Lahko si na prehitevalcu direktno nekomu za ritjo, nekdo pa teb in tako do razcepa Kozarje... Vozite se vsi 100+ km/h. Ves cas si pod stresom, kdaj bos moral zazlajfat.

Zal sem rabil 12 let, da sem nehal tako vozit... Zdaj vozim po voznem, ki je prazen, in nisem vec pod stresom :) ... Tu pa tam kksen kamioncek...
LP, Apple

gddr85 ::

tu pa tam, ja...;)

Utk ::

Po avtocesti še ni tak problem, te bojo že prehiteli. Ko se po navadni cesti nekdo cijazi 60 je pa druga pesem.

Bellzmet ::

apple: yup se strinjam. Jaz tudi sedaj lepo "počasi" brez sekiranja.

Če se preračuna npr. od Lj do Kopra je 100 km avtoceste. Tako je razlika v prihodu, če voziš 120 km/h ali 140 km/h samo 7 minut. Brez veze. Pa realno verjetno manj kot 5 minut, ker 140km/h konstantno itak ne moreš praktično nikoli vozit. Pa še poraba je pri 120 km/h veliko manjša (če na to gledaš).

Utk je izjavil:

Po avtocesti še ni tak problem, te bojo že prehiteli. Ko se po navadni cesti nekdo cijazi 60 je pa druga pesem.


Seveda. Čeprav tudi na avtocesti bi bilo fajn, da vsi vozijo res vsaj 100 km/h oz da pod 120 km/h vozijo samo tovornjaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Utk ::

Odvisno od stanja. Če je prazna avtocesta, se vozi tudi 70 zarad mene. Če pa vidiš da je levi pas poln, za tabo na desnem kolona, naprej pa nimaš nikogar, si pa pač kreten, če ne greš vsaj teh 120, če ne 130.

Bellzmet ::

Tudi če je prazna cesta je 70 premalo. Oviraš promet (kokr ga pač je) in je možnost naleta veliko večja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Tavher ::

Apple je izjavil:

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.


Tudi kolegu kaže tam nekje dobre 4 litre. Ko pa izračunaš realno porabo po točenju goriva je pa še liter več.

Unknown_001 ::

To za relacije je itak vseeno gledat. Po vsakem tankanju ponastaviš števec kilometrov in naslednji mesec ko spet tankaš preveriš kilometrino, ki jo narediš s polnim tankom. men zmer rata 50 litrski rezervoar nafte skupaj z točenjem malo višje izkoristit tolk da brez problema naredim čez 1000 km ali pa tudi čez 1100. Drgač pa najslabš povprečje sem mel ko sem gume zamenal pa je blo treba mal sprobat kako se drži avto :D
Pa presenetljivo je bilo da sem na treningu varne vožnje imel povprečno 5.8 glede na to da smo tam se eni (večinoma pobje) mal izživljal nad avtomobili da smo mal mašine preluftal :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

andromedar je izjavil:

Olórin je izjavil:

Apple je izjavil:

Vsak dan naredim cez 100 km. Povprecna poraba 3,8 L/100 km.

Na voznji do morja mi je prav tako kuril 3,8 L.

Furam Octavio 3, 1.6, dizel, 105 KM.


slab podatek. povej hitrost vožnje, koliko ljudi si imel v vozilu in ali je bila klima vklopljena.
Če voziš 100 kmh brez klime ti bo vsak avto kuril malo. Pomembni pa so podatki za potovalno hitrost (torej 130 kmh in niti pikico manj) in vklopljeno klimatsko napravo, nastavljeno na avtomatsko delovanje.


Mogoče je to tvoj stil in način nožnje, njegov pač ne. Njegova potovalna hitrost (in morda še čigava) pač 100 km/h.
Povedat hočem, da vsak vozi drugače in se ne da popolnoma primerjat porabe.


Če cincaš na cesti bo vsak avto imel "nizko" porabo. Zato je edini relevantem podatek če izmeriš porabo pri vožnji točno ob omejitvi, edino tako lahko primerjaš 2 vozili med sabo.

Ne moreš pa reči da ti avto kuri 4 litre ker si vozil 100 kmh po avtocesti....
Madona jaz tudi lahko rečem da mi je avto kuril 3 litre, ker sem bil parkiran na avto vlaku....
Zato so pomembni podatki pri podajanju porabe, da se vidi zakaj je poraba takšna kot je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

RedDrake ::

Malo OT inputa.
AC enakomerna vožnja ni ravno relevanten podatek (razen če imaš hišo, vrtec, službo, šolo, ipd ... vse točno ob izvozih z AC). Za konstantno hitrost je potrebno relativno malo sile, sploh pri nižjih (beri okoli 100 in manj)
Men tudi 209 KM turbo bencinar kuri 5,5L pri 100 po AC s tempomatom.
Ampak čim se pedala za gas dotaknem, poraba zdivja.
Pri 130 po AC ali pa po ravni regionalki še vedno kuri okoli 6,5L.
Pri hribovitem terenu gre povprečje že proti 8L.
Mestna je 13L+
Dinamična vožnja na pokljuko (konkreten klanec) pa je rezultirala v porabi 25L+ :) - celotno povprečje od bleda, do mrzlega potoka in nazaj je bilo 13,nekaj.

@WarpedOne: Tisti podatki za Renault Laguno so razumljivi. Proizvajalci zadnjih par let na veliko frizirajo številke, zato *tako* velika razlika med 2015 in 2010. Drugače po spiritmonitorju za ta specifičen motor ni razlik med 2009 in 2010 (Ok, je, ampak za 2010 povprečje zbije en kekec, ki je za 8kkm vnesel porabo 60L - če to odšteješ je razlika krepko v območju statistične napake), kar me navdaja z mišljenjem da so te uradne številke en drek vredne - vsaj danes.

Pa še nekaj.
Veliko je odvisno tudi od natančnosti števca.
Pri hiši imam več vozil (4) in njihove natančnosti so zelo različne. En pri recimo 50km/h praktično ne odstopa (49 po GPS-u), drugi pa gre pri 50 po števcu realno okoli 44 po GPS-u.
Pri 130 po števcu je razlika že zelo občutna, saj gre eden dejansko 128, drugi pa okoli 119.
Za natančno porabo, in predvsem primerjavo med različnimi modeli (in znamkami) vozil, bi bilo potrebno porabo preračunavati iz GPS razdalje in količine bencina, ki gre notri.
Vse ostalo je obremenjeno z namenoma nizkimi številkami proizvajalca in raznoraznimi napakami merilnih inštrumentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

sajmonmofo ::

Mislim da boste nekateri morali montirati dodatno posodo v prtljaznik, zgodi se namrec lahko da vam poraba preide v negativne številke :DDD

TOP ::

Apple je izjavil:

Povprecna je bila 80 km/h zarad 1h voznje po vukojebini, pa se cca 45 min voznje od Postojne do Ilirske Bistrice. Po AC voznja s tempomatom cca 110km/h zarad n tunelov. Avto polno nalozen, s 4 potniki. Klima nastimana na 20 stopinj C... Prizgane dnevne luci.

Ni šans tole zgodbico lahko komu drugemu govoriš med Ilirsko Bistrico in Postojno,če greš čez ribnico je sam ovinek in kamijoni edino če si vozu za makionom ki vozi največ 60km/h.Će si šel čez Knežak pa lahko samo sanjaš o teh porabah,tako da ne kotali buč,vsaj ne v teh relacjah.

Apple ::

TOP je izjavil:

Apple je izjavil:

Povprecna je bila 80 km/h zarad 1h voznje po vukojebini, pa se cca 45 min voznje od Postojne do Ilirske Bistrice. Po AC voznja s tempomatom cca 110km/h zarad n tunelov. Avto polno nalozen, s 4 potniki. Klima nastimana na 20 stopinj C... Prizgane dnevne luci.

Ni šans tole zgodbico lahko komu drugemu govoriš med Ilirsko Bistrico in Postojno,če greš čez ribnico je sam ovinek in kamijoni edino če si vozu za makionom ki vozi največ 60km/h.Će si šel čez Knežak pa lahko samo sanjaš o teh porabah,tako da ne kotali buč,vsaj ne v teh relacjah.


No, no... Nic ne nabijam... Skoda, ker nisem slikal zaslona, ko sem prispel na morje... Sel sem cez Knezak. Furam pa po omejitvah.
LP, Apple

Unknown_001 ::

Sej če nis kej že kolovratu okol, dej kontakt pa bi mogu met računalnik shranjen podatek, pa slikaj :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

francek1 ::

Ko vas berem s temi porabami me kar srat prime. 1.9 TDI pije 5,5-8 litrov, odvisno od tega, kako ga voziš. Vse ostali so mokre sanje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36353925 (4602) hojnikb
»

Dizl motorji 1.3-1.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7512444 (9556) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525889 (21691) krneki0001
»

Poraba na AC in izven nje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7820300 (18456) WarpedGone
»

Poraba goriva pri določeni hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7116790 (15162) Aston_11

Več podobnih tem