» »

Prenosni polnilec za laptop

Prenosni polnilec za laptop

sparaj ::

Pozdravljeni,

Imam prenosni računalnik Gigabyte P15Fv2 ki je zelo zmogljiv, vendar mi 3300mAh baterija ne služi ravno dolgo. Ob flight modu, najmanjši svetlosti, izklopljenih vseh programih in na Battery Saverju- zdrži največ 2 uri in pol.
Rad bi kupil prenosni polnilec za laptop, ki pa ga nikakor ne najdem na internetu. Vsi imajo le izhod USB-->micro USB s čimer se polni telefone, MP3-je in ostale majhne napravice.
Ali sploh obstaja prenosni polnilec za laptop? Če ne, ali obstaja kakšen kabel s katerim bi lahko povezal običajen portable charger z laptopom (ena stran USB, druga takšna kot pr običajnem laptop napajalniku)?

zahvaljujem se za odgovore in nasvete že vnaprej.
LP

kuglvinkl ::

Čaki, kaj si ti predstavljaš pod prenosni polnilec za laptop?
Your focus determines your reallity

sparaj ::

http://www.amazon.com/Battery-13000mAh-...

nekaj takšnega, da bi lahko s tem (na)polnil laptop. V primerih ko nimam na voljo priključka za elektrike, na primer dolge vožnje z avtobusom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sparaj ()

feryz ::

Polnilcev je kolikor hočeš, vtičnic, ki to bodo to polnile, pa bolj malo.
Načeloma sicer so 10A, ampak v praksi...
Drugače ima skoraj vsaka rač. štacuna univerzalni polnilec na zalogi.

sparaj ::

Ne razumem točno kaj si mislil s tem. Torej se da uporabit navaden prenosni polnilec, vendar rabim določen kabel s katerim ga lahko priklopim na svoj laptop?
Zakaj 10A? a ti so za polnjenje laptopov najprimernejši?
Kaj točno pomeni univerzalni polnilec? Da ne misliš slučajno navaden polnilec ki ga priklopiš na elektriko :)

kuglvinkl ::

battery pack rabiš. Kaj pa nadomestna baterija? Nafilaš obe in to je to.
Your focus determines your reallity

sparaj ::

Ja tega se zavedam, vendar ne najdem nobene katero bi lahko priključil na laptop, pač vse imajo navadne izhode USB-->microUSB, s tem pa se laptopa ne da polniti. Imaš kakšen link do katerega ki bi bil vsaj nekaj podobnega?

Tudi to sem razmišljal, vendar ti prenosni so ponavadi za več polnjenj in mi ni treba skos biti pozoren na to ali je poln al ne :)

feryz ::

Ker je to štrom, ki ga vleče polnilec iz vtičnice. In veselo kuri varovalke.
Univerzalni za 12 V, ne za 220 V.
https://www.mimovrste.com/prenosniki-po...

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

sparaj ::

Najlepša hvala.
Tudi sam sem na te ravnokar naletel, vendar ti so vsi 100 in več €, in imajo veliko preveč mAh za moje potrebe. A pozna kdo kakšnega ki bi biu od 5000 do 10000mAh in bi stal manj kot 60-70€?

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

sparaj ::

sparaj ::

Imam še eno vprašanje. Če ima moj originalen adapter za prenosnik ki je priključen v elektriko in mi polni računalnik 19,5V, 6,15A in s tem 120W, ali je res da je nujno potrebno imeti external battery z 19,5V (oz. 0,5 več ali manj), tok pa je lahko manjši vendar se bo bolj počasi polnil?
V tem primeru ta RAWpowerbank ni dovolj, kajti največjo izhodno napetost ima 12V. Saj tako nekao sklepam, kajti njegov večji model ima v imenu zraven še "laptop" in ima možnost izhodne napetosti 19V (manjši ima le notebook, 12V output MAX).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276768 (5638) Karen
»

Kateri Power pack / power bank ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13630473 (11263) k4vz0024
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549579 (5948) jb_j
»

Baterija pri laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
161909 (944) schurda
»

Na kaj priključiti prenosnik???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192146 (1780) stromar

Več podobnih tem