» »

problem z cd-rom-om v win xp

problem z cd-rom-om v win xp

MaX ::

Včeraj sem namestil win XP. Po inštalaciji se cdrw ni hotel odpreti. nekajkrat sem resetiral, pa ni nič pomagalo. Ko sem računalnik ugasnil in nato spet prižgal, pa je spet pričel delovati.

Danes se je problem ponovil, vendar tokrat z CD-rom-om. Če računalnik ugasnem, ne pomaga, še vedno se cd-rom ne odpre. Ne odpre se tudi v dosu.

Uporabljam win xp SP1, CDRW je liteon, CD-rom pa neka neznana firma.

Kakšna ideja?

ReSpEcT ::

Najprej preveri če je med CD-Rw in električnim tokom povezava - se pravi če so kabli pravilno in trdno nameščeni!
piši

MaX ::

kabli so pravilno in trdno nameščeni.

ReSpEcT ::

Ali imaš Xp-je originalne? Poglej zudi pogon CD-ja

boštjan ::

kako pa maš obe optični enoti priključeni,primary,secondary?

MaX ::

Gre se za kolegov računalnik, kateremu sem naložil windowse. Na računalnik se on ne spozna, tako, da trenutno ne morem povedati, kako so kabli povezani.

Je pa še nekaj zanimivega. Ko se CD-RW ni hotel odpreti sem v nerotu poizkusil posneti CD in takrat je nero odprl tray. Ko sem ga poskusil zapreti se ga ni dalo. Poizkusil sem tudi resetirati računalnik, vendar so vratca ostala odprta. Ko sem jih ročno potisnil noter, so se spet odprla. Nato sem računalnik ugasnil in ob ponovnem vklopu je CD-RW pričel delovati in tudi vratca so se zaprla.

8-O

Danes sem kolega poklical, pa CD-rom še vedno ne dela, CD-RW pa dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaX ()

MaX ::

Pozdravljeni!

Problem je rešen. CD-rom se je odprl s pomočjo sponke za papir in skrivnostne luknjice na sprednji strani. Sedaj normalno deluje.

LP, MaX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317707 (13830) G_mAn
»

Xp ne zazna cd, cd-rw in dvd roma

Oddelek: Pomoč in nasveti
82449 (2251) Kinjiru
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81357 (1237) junior
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91103 (1024) Tilen

nx9010, Linuxi krivi, da combo ne dela

Oddelek: Operacijski sistemi
241366 (992) ToniT

Več podobnih tem