» »

internet hrvaška

internet hrvaška

1
2
3

Bellzmet ::

Ne imam še en GSM prav za ta namen in deljenje preko WIFI. Pa se gor uštekajo še prijatelji, na plažo pa itak ne nosim telefona...

Thuban ::

tud na tvoj telefon se lahko "uštekajo", ker imaš "hot spot".


ampak ja, če hočeš da te bodo imeli radi, ker boš "the good guy, ki jim bo delil wifi", potem kar delaj take kurja čreva po nepotrebnem.

lp

facepalm je izjavil:

Thuban je izjavil:

koliko si star? če si pod 31, si uredi Itak Džabest Ruzak.


na telekomu ze imam narocnino (Net 2gb za 17eur/m) in mi ni do menjave paketa. tista opcija "EU" pa je predraga (100mb za cca 10eur)


pokliči 080 8000 in ti bodo pomagali dosti bolje kot mi forumaši.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Bellzmet ::

Ja samo potem nisem dosegljiv, če imam HR sim notr. Zato 2 telefona.

Ne vem, če nas je gor par uštekanih je 3GB lahko kar hitro (recimo) in ne bi rad tvegal, da moram potem še doplačevati. Za vse bi moralo biti tako, da je še vedno brezplačno samo z omejenim prenosom podatkov (če presežeš 3Gb).

Thuban ::

ja, če vas je več, je drugače. Sem mislil da samo zase rabiš. Če pa se en priklopi na tvoj wifi in ponoči gleda kak film pa rata hitro sranje.

Na telekomu slovenije imaš sicer 8 gb za 20 EUR.

Pokliči na 080 8000 če se da omejiti prenos podatkov po preseženih 3 gb... tako bi jza storil. Zato pa so tisti študenti tam, da ti kaj naredijo.

Sicer pa imajo simobil, bob, izimobil iste ponudbe. Oziroma izimobil mislim da ima samo opcijo brezplačnih klicev v tujini.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

MaterVola ::

Hrano in pijačo obvezno s sabo! Bencin tudi.

Thuban je izjavil:

ja ma za 2 tedna it na morje je 3 gb zakupljenega prenosa odlična ponudba.

Kaj bomo kupoval hrvaške simke in podpirali njihovo ekonomijo.

Daniel ::

@Draconis: Meni nekako deluješ kot zaposlen na Telekomu...

Ne, s torrenti se sila malo ukvarjam sem pa rabil maso podatkov, ker je draga želela vsak dan pogledati svojo priljubljeno serijo preko aplikacije (Tvin, Tv2Go, itd,...). Tudi Youtube, FB z videi, ki se sami nalagajo in podobne zadeve ti zelo hitro poberejo te 3GB. Tole omejevanje hitrosti na 64/64 po porabi podatkov je pa tako v čisti posmeh uporabnikom. Nekoč je bila ta omejitev nekaj višja, tole kar je sedaj pa še za tekstovno sporočanje komaj znese.

Zdaj si pa predstavljaj, da imaš družino in bi vsak rad kaj z interneta (ko se ne ukvarjaš z drugimi aktivnostmi). Kupiš simko spodaj, jo daš v kakšen star android, nastaviš dostopno točko in imate vsi internet, pa še za sosede ga ostane, pri mobitelovi ponudbi pa mora biti tvoj telefon zmeraj nekje v bližini. Pa še takoj boš čez te 3 GB.

Thuban ::

nisem zaposlen na telekomu samo resno nevem zakaj bi podpirali hrvaško gospodarstvo. meni se zdi bedna že sama ideja it na dopust k hrvatom.

in sem zagovornik podpiranja slovenskega gospodarstva. Ker če ga ne bomo mi, ga ne bo niti nihče drug.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Daniel ::

To je prava stvar: https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting...

Pa dokler me bo slovensko gospodarstvo odiralo bolj kot hrvaško bom pač puščal denar tudi tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Thuban ::

Daniel je izjavil:

Tudi Youtube, FB z videi, ki se sami nalagajo in podobne zadeve ti zelo hitro poberejo te 3GB.


ko sem jaz na dopustu, internet rabim zato da najdem informacije o destinacijah kamor grem. Odpiralni časi in takšne reči, poti, prevoz vlaka, najbližja lokacija za najem avta.

da pa bi gledal youtube, fb in tako NA DOPUSTU pa se mi zdi neumno do konca. 3 gb prenosa je dovolj, zagotovo. Sem power user androida in windows phona pa v sloveniji na mesec prenesem max 5 gb. in to vključno z wifijem. Preko omrežja morda prenesem nekaj 100 mb mesečno.
Pa telefon uporabljam veliko. zelo veliko.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Daniel ::

Hja, jaz v Sloveniji prenesem še manj, ker imam precej dela, na dopustu pa imam potem dosti časa za take reči :) Tako mi uspe ob ogledu znamenitosti, aktivnostih, sprehodih in kopanju še zmeraj skuriti kakšnih 5-6 GB/ teden. Saj smo že rekli, vsak si izbere ponudbo, ki mu najbolj ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Thuban ::

jaz mam vklopljen sync fotografij iz telefona na oblak, da se mi ni treba zajebavat z njimi, zato takšne številke. V tujini, kjer sem kar veliko, pa je vse preko wifija, povsod imam pa zakupljene mesečne količine prenosa (500 mb mesečno), da telefon še vedno normalno deluje.
Nobenega problema.

Še vedno sem proti podpiranju tujih gospodarstev, če alternativo najdemo doma. Če je ni pa pač plačaš tujcu.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Daniel ::

Saj lanska ponudba je bila precej solidna, a sem zaradi praktičnosti (dostopna točka) ravno tako uporabljal lokalno, letos so ga pa povsem mimo pihnili.

SeMiNeSanja ::

Z nekaj sreče lahko tudi naletiš na kakšnega od brezplačnih 'Hotspot Croatia' dostopov.
Mi smo letos najeli apartman, v katerem je bil nameščen tak hotspot (baje, da jih je okoli 500 po celi Hrvaški).

Zadeva je delovala tako, da te je po eni uri vrglo dol (časovna kvota), po petih minutah pavze pa si se lahko spet prijavil in nadaljeval.
Hitrost in zanesljivost delovanja zelo niha - opoldne in zvečer od 18-24ure je zadeva 'zabita', preostali čas pa še kar spodobno deluje.

NLight ::

- Zakaj bi vzel 3GB pri Telekomu če dobim na hrvaškem za 11€ 7 dni neomejenega srufanja pri hitrosti LTE?
7 days of FLAT internet surfing at 4G speed up to 75 Mbit/s

- Ponavadi ne greš sam na dopust zato je treba računat tudi za ostale člane, sploh če imaš otroke zna biti tudi 10GB premalo
- Ne maram 'brezdelja' in večurnega poležavanja na plaži zato s seboj vzamem tudi prenosnik

BOCo. ::

gregor je izjavil:

jaz sem že pred leti kupil vipnet sim + nekaj dobroimetja, sedaj pa vsako leto samo v trgovini kupim bon za vipnet, dam v telefon in ga spremenim v dostopno točko, to je to
10 kun za 24 ur
v kraju krk na otoku krku deluje brezhibno

čakam na leto 2017 ko to več ne bo potrebno, vsaj upam.

LP


Se pri njih tudi kartica zaklene, če je ne polniš npr. 6 mesecev, kot je to "navada" pri nas?

Drugače pa je ta ponudba tudi dobra.
http://www.vipnet.hr/tourist-offer/en/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

hr rogoznica ::

Pozdravljeni,

zanima me če mi lahko nekdo točno opiše postopek pridobitve interneta na hrvaškem za 7 dni.
Kot sem prebrala prejšnje poste, če prav razmem, se bolj splača kupitii na hrvaškem od njihovega mobilnega operaterja sim kartico (za cca. 10 €), kot da preko npr. mobitela vklopim možnost prenosa podatkov v tujini??
Ali lahko to sim kartico dam npr. v NOKIO LUMIO 920 (upam da ima to možnost) in jo uporabljam kot wifi pri uporabi računalnika, ali moram dokupiti npr. tisti USB, ki se ga uporablja za internet (upam da sem napisala dovolj razumljivo).
Ker gremo na dopust v kraj ROGOZNICA, me zanima tudi kako je z pokritostjo signala in kje točno lahko to preverim.
Prenos podatkov bi bil vrjetno kar visok, glede na to, da bom urejala službene zadeve.

Če se kdo najde, ki mi lahko odgovori se že vnaprej zahvaljujem.

LP.

Mat3v7 ::

Ugodna opcija je tudi 5gb za 6eur, 30dni na 4g omrezju BONBON http://www.bonbon.hr/blog/how-to/kako-d...

Tukaj http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/... podrobno opisejo moznosti razlicnih ponudnikov.

MacGyver141 ::

Bellzmet ::

Ja tale BONBON je top ponudba, če greš za več kot 7 dni dol s tem, da moraš imeti dodaten telefon za hot-spot.

Maxl ::

T-Mobile prepaid internet za 85 kun je najboljši nakup. Neomejen internet, pa še LTE imajo. Delalo brez težav cel teden.

Bellzmet ::

Ja za en teden...

wini ::

Konec meseca grem v grčijo za en teden, lansko leto je imel telekom opcijo eu za 1 teden 1000enot + 1gb podatkov.
Letos so to zmanjšali na 100mb za 7dni, na strani pa skrbno skrili ta podatek. Sem koristil konec junija na nizozemskem in bil jezen ko hudič, ko mi je kolega rekel naj pazim da so znižali kvoto interneta za 10x.
A je še kaka druga opcija ki zajema vsaj ~1gb zakupa za ~10€ v EU???
Te cene so nastale oderuške da boli glava ...
Ali mogoče ve kdo za kakšno ponudbo prepaid sim kartice za grčijo? Nekaj podobnega kot imajo hrvati.

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

wini ::

Evo bo kar wind
SIM only: 6 GB data included in 30 days: 14.90 EUR

Bellzmet ::

Bonbon je 6 eur 30 dni 5gb

wini ::

Bellzmet ... sorry da sem pisal v to temo ki je namenjena hrvaški, iskal sem za grčijo ;)

NLight ::

Hrvaški telekom (T-Com) opcija FLAT 7 dni pri hitrosti 4G

 HT

HT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

AgiZ ::

Kolikor berem komentarje in gledam ponudbe se mi zdi najboljsa ponudba "Internet dan" pri T-Mobile.
Internet aktiviras ko ga rabis, traja 24ur, brez omejitev prenosa podatkov in stane 10 kun.

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-...

Sem razmisljal tudi glede raznih paketov, kjer imas vkljucene dolocene GB prenosa, a pri danasnjih youtubih in multimedijskih vsebinah bi kakrsnikoli GB bili zelo hitro porabljeni, ali pa bi moral zelo paziti kaj delam.
Glede na to da bom sam verjetno rabil internet vsake par dni (mogoce tudi vsak dan, ta paket mi omogoca izbiro), je to verjetno najcenejsa in najmanj restriktivna ponudba. Tako za Hrvaske kot tudi Slovenske operaterje (Vipnet ima podobno internet dan ponudbo, a je tam omejitev 1GB, nakar ti restriktirajo hitrost prenosa podatkov na 64/64).

Sem kaj spregledal?

harvey ::

Kako pa tole aktiviraš/skleneš, če nisi debitelov naročnik. 30Gb za 10,98 eur/mesec.

http://www.debitel.si/storitve/ht-inter...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SaXsIm ::

Okej, izkušnja iz prve roke. Sem bil na Rabu, omislil sem si HT unlimited flat 4G za 7 dni. Pokritost na poti dol je bila precej dobra, na otoku v apartmanu solidna, po otoku pa je precej nihala. Sem sicer gledal karto pokritosti, pa bi moralo biti vsepovsod ok, ampak je karta za 4G signal, jaz pa sem uporabljal Huawei E5836 hotspot, ki je HSDPA. Najvišja hitrost, ki sem jo dosegel je vidna iz fotke.
 speedtest

speedtest



Sicer bi dal oceno ponudniku nekje 7/10, me je pa dva dni pred odhodom (ko se je iztekel 1 teden) razpizdilo do konca. Podaljšanje za posamezni dan se ne da vključiti pred iztekom obdobja 1 tedna (ti pošljejo SMS z točno uro, kdaj ti opcija preneha). Na računu ti ostane 5 kun, na spletu pa lahko z Viso kupiš kredit, ki ti ga nakaže na tvoj račun, najmanjša vrednost je 27,5 kun. Sem kupil ta kredit, a mi vseeno ni pustilo vključiti opcije Internet Dan 4G. Ko mi je poslalo SMS, da mi je opcija FLAT 4G 7 dni potekla, sem v pol minute poslal SMS za opcijo za en dan še enkrat, in mi vrne, da nimam dovolj kredita na kartici. V pol minute mi je skurilo za 32,5 kun prenosa podatkov, in nisem imel vključenega nobenega konkretnega prenosa. Skratka, neumno je, da se enodnevnega prenosa ne da vključiti že prej oz da moraš biti pri tem izredno previden. Upoštevajoč to izkušnjo je moja končna ocena T-mobila 6/10. Mogoče bi z 4G dostopno točko ta bila višja.
SaXsIm

AgiZ ::

@SaXsIm

Tudi sam sem dozivel ze take neprijetnosti. Lansko leto pa sem se vedno drzal tega da sem izklopil prenos podatkov na telefonu (ki mi je sluzil kot hotspot) pred iztekom 24ur, in ni bilo problemov. Malo overheada, a ni potem slabe volje. Ker 1kun/MB kolikor je tarifa v primeru da nimas paketa pa porabis v trenutku.
Se vedno pa nisem nasel boljse ponudbe za ta denar.

Daniel ::

Tudi sam uporabljam enako metodo, malo pred potekom izklopim prenos podatkov dokler ne aktiviram nove opcije.

MacGyver141 ::

Evo VIP dopoldne,


in zvečer

Anney ::

Kaj se najbolj splača za hrvaško, operater je Simobil, vendar so iz lanskih 10GB znižali na 3GB (Opcija Internet Vipnet 10EUR), kar mi je premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Daniel ::

A ne bi prebral kaj piše v tej temi?

Anney ::

Sej sem, samo piše eden tako drugi drugače. Kupim kartico, katero?
http://www.vipnet.hr/tourist-offer/en/s... tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Daniel ::

Vsaka ponudba je drugačna. Najbolje je, da poveš za kaj boš rabil prenos podatkov in lokacijo kjer boš (ali pa si sam pogledaš kateri operater bolje pokriva tisto področje) pa ti lahko povemo kaj več o tem kaj kupi. Jaz sem zaenkrat najbolj zadovoljen s T-mobile, čeprav na zadnji lokaciji kjer sem bil me je malo razočaral. Na karti imajo označeno da dela 4 G, pa sem ulovil zgolj EDGE.

Anney ::

Splošno brskanje, you tube, lokacija Istra. Ne rabim nič posebnega rabim za 14 dni in čimbolj ugodno.

MacGyver141 ::

Za youtube bi bilo skoraj premalo 1gb. Za 14 dni se mi zdi da je najceneje vip za 11EUR pa kupiš še bon za 30kn, pa imaš 13 dni interneta.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Najbolj zanesljiv in najbolj komot je "HT Internet" ki ga ponuja Telekom Slovenije. Ne rabiš menjavati sim kartice, samo aktiviraš preko SMS in stane 10,95 EUR za 3GB LTE (hitrost prenosa se po preseženi meji omeji na 64 kb/s). Fiksno si nastaviš omrežje Hrvatski Telekom (HR-CRONET, T-Mobile HR ali HT HR) in pozabiš na vse skupaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Anney ::

3GB imam na simobilu tudi, vendar se mi zdi premalo.

Tilen ::

Za 14 dni bi 3GB skoraj moralo zadostovati.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MacGyver141 ::

3GB je zelo malo, sploh če telefon postaviš kot hot spot in se povezuješ z računalnikom.

Daniel ::

T-Mobile neomejeni LTE (če je na lokaciji na voljo, sicer 3G) te bo za 14 dni stal 22 EUR oziroma 165 Hrk. Tudi če uporabljaš dnevno opcijo (Internet dan) se hitrost po porabi 1 GB ne zmanjša. Malce si preračunaj, koliko podatkov rabiš, poglej kateri signal je na voljo na lokaciji in kupi kartico, ki ti najbolj ustreza. V vsakem primeru bo ceneje kot da uporabljaš ponudbo naših operaterjev.

Bellzmet ::

@tilen: ta omejitev na 64 NE velja za vse pakete pri Mobitelu. Pri nekaterih paketih začneš po preseženih 3Gb dodatno plačevati za prenose.

Tilen ::

Res je. V primeru paketov 2015, EU neomejeni, Neomejeni C ter Poslovni Neomejeni C. Sicer me ne skrbi, ker 300 MB/dan v povprečju zagotovo ne bom porabil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bellzmet ::

Ja sej. Samo da opozorim na "small print".

MacGyver141 ::

Tilen je izjavil:

Res je. V primeru paketov 2015, EU neomejeni, Neomejeni C ter Poslovni Neomejeni C. Sicer me ne skrbi, ker 300 MB/dan v povprečju zagotovo ne bom porabil.


Pri Neomejeni C in Poslovni Neomjeni C ti računa ob prekoračitvi največ 2.90€ na dan. V to ceno je vključeno še neomejeno minut, smsjev in 1GB prenosa podatkov. Seveda minute veljajo samo za klice v EU.

balluf ::

Evo počitnice se bodo kmalu začele, mi bomo šli malo testirat hrvasko morje za 14 dni. Ker mularija kar naprej čepi na telefonih me zanima kaj je najcenejše za prenos podatkov.Jaz bom imel tudi laptop torej rabimo verjetno en "hotspot".
Vidim, da se uporabljajo predplačniške kartice, kaj se nam bi splačalo?
Vsi smo na Izi-mobilu.

Hvala.

AgiZ ::

Če ni boljših predlogov, poglej mojpost izpred dveh let: t-mobile in internet dan (10kun/24ur)za neomejen prenos podatkov.
Dodal bi še da enostavno nakupiš sim kartic in ne polniš sim kartice, ker na simki je 20kun dobroimetja, torej za dva dni. Če pozabiš izklopit/reaktivirati po enem dnevu pač porabiš še tistih 10 kun, ne pa celega premoženja v primeru da napolniš na simko 200 kun. Pa še sim kartice ti veljajo 3 leta če se prav spomnim.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj ugoden internet na Hrvaškem 2017

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111691 (3406) Scorpy84
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326312 (5261) MrStein
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124896 (16541) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246319 (5575) Samson
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237695 (6947) koyotee

Več podobnih tem