» »

internet hrvaška

internet hrvaška

«
1
2 3

gregor ::

Dober dan

V preteklih letih sem na hrvaškem uporabljal vipnet sim kartico za 10 kun na dan (če se prav spomnim 2 gb na dan brez omejitev). Zadeva je zelo dobro delovala.

Ali je to še vedno aktualno oz kako je sedaj z internetom na hrvaškem?
Kaj vi uporabljate?

Imam pa tušmobi oz sedaj telemach.

LP

LuGi ::

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting...

Super deal :) Uporabljam ze par dni brez tezav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Apple ::

Ufff, so podražil za 50%... Prejšnja leta je koštalo 10 HRK/dan brez omejitev... Edino si moral biti pozoren, ko ti poteče 24h od aktivacije... Če nisi takrat izklopil prenosa podatkov, ti je začelo hitro prazniti račun...
LP, Apple

NLight ::

Apple je izjavil:

Ufff, so podražil za 50%... Prejšnja leta je koštalo 10 HRK/dan brez omejitev... Edino si moral biti pozoren, ko ti poteče 24h od aktivacije... Če nisi takrat izklopil prenosa podatkov, ti je začelo hitro prazniti račun...


Tale paket je 85KN / 7 dni -> 12.14KN / dan. Po kateri matematiki je to 50% podražitev?

noob96 ::

Pa kje pa to kupite? To je predplačniška varianta? Al morš dat kake podatke osebne?

NLight ::

noob96 je izjavil:

Pa kje pa to kupite? To je predplačniška varianta? Al morš dat kake podatke osebne?


Ne rabiš nobenih podatkov. Mislim da se to da kupiti skoraj na vsakem kiosku, konzumu...

gregor ::

tale t mobile ponudba je zanimiva, problem pa je v tem da ni dnevno obračunavanje ampak tedensko
če sem torej na dopustu 10 dni, je problem za 3 dni

zato bom kar ostal na vipnet
vipnet sim že imam, samo v konzumu kupim bon za npr 200 kn in potem to koristim po dnevih, npr 10 dni na krku, 5 dni v rovinju in 5 dni v hvaru (samo kot primer)

http://www.vipnet.hr/mobilni-internet/t...

Apple ::

NLight je izjavil:

Apple je izjavil:

Ufff, so podražil za 50%... Prejšnja leta je koštalo 10 HRK/dan brez omejitev... Edino si moral biti pozoren, ko ti poteče 24h od aktivacije... Če nisi takrat izklopil prenosa podatkov, ti je začelo hitro prazniti račun...


Tale paket je 85KN / 7 dni -> 12.14KN / dan. Po kateri matematiki je to 50% podražitev?


Dnevni me prej stal 10 HRK, tedenske opcije niso imeli. Ce sem dol 3 dni, bi me prej kostalo 30 HRK, zdaj pa 45 HRK... Razumes matematiko?
LP, Apple

NLight ::

Apple je izjavil:

NLight je izjavil:

Apple je izjavil:

Ufff, so podražil za 50%... Prejšnja leta je koštalo 10 HRK/dan brez omejitev... Edino si moral biti pozoren, ko ti poteče 24h od aktivacije... Če nisi takrat izklopil prenosa podatkov, ti je začelo hitro prazniti račun...


Tale paket je 85KN / 7 dni -> 12.14KN / dan. Po kateri matematiki je to 50% podražitev?


Dnevni me prej stal 10 HRK, tedenske opcije niso imeli. Ce sem dol 3 dni, bi me prej kostalo 30 HRK, zdaj pa 45 HRK... Razumes matematiko?


Razumem...

ToniT ::

Pri HTelekomu je še zmeraj 10 kun na dan. Poglej Simpa.hr. Kartica stane 20 kun (toliko imaš tudi dobro imetja na njej).

Tarzan ::

cca 2 eur za flat 4G net je kar se mene tiče ultra dobra ponudba. Včasih sem uporabljal sicer bolj omejeno, ampak cenovno mogoče še boljšo varijanto Vipmobila. Ni bilo flat, ampak za razne maile, instant msging in občasno surfanje po spletu je bilo preko glave. Sem domov privlekel še napol polno predplačnikško kartico, ki je potem škripnila zaradi neuporabe ampak kljub temu cenejše varijante neta (in SMS/klicev) ni bilo. Se spomnim, ko so domov vsi nosili račune za 200 EUR+, jaz sem pa za skoraj 3 tedne zagonil nekaj prek 20 EUR in sem dobil še USB modem zraven, ki je bil že sam po sebi več vreden. Aja, kako da je bilo tako poceni, v hrvaški reviji Bug so imeli bon za nakup tega paketa. Dobri stari časi. :)

GTX970 ::

http://www.debitel.si/storitve/ht-inter...
Od 20.06.2015 do 30.09.2015
Količina 30 GB 10,98 EUR/mesec


http://www.bonbon.hr/usluge/pretplata/p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

branc ::

T-mobile 4G kartica, 11 EUR in imaš neomejeno količino prenosa podatkov 10 dni. Preverjeno en teden nazaj..

Daniel ::

Lahko potrdim. Za test sem prenesel kakih 22 GB v enem tednu :)

Anze90 ::

Pa deluje to tudi če nimaš LTE dostopa? Je omogočen prenos podatkov tudi prek 3G?

Daniel ::

Logično. Jaz sem prenašal preko 3G. Je pa 7 dni in ne 10 kot piše zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

SaXsIm ::

Simobil cigani. Lani si za 10 EUR dobil 20GB prenosa na vipnetu, letos pa za isto ceno samo 3GB.
SaXsIm

MacGyver141 ::

SaXsIm je izjavil:

Simobil cigani. Lani si za 10 EUR dobil 20GB prenosa na vipnetu, letos pa za isto ceno samo 3GB.


Enako mobitel

lovro535v2 ::

kako se vklopi internet na hrvaškem za simobil za 10 eurov.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

SaXsIm ::

SaXsIm

bond007 ::

S tem da ima Simobil veljavnost 1 mesec od dneva aktivacije, Telekom pa samo za koledarski mesec. Debitel ima 10,98 €/mesec za 30GB na hrvaškem, ampak tudi samo za koledarski mesec...

lovro535v2 ::

hvala je pa res da sem lani dobil 10GB za to ceno ampak se je treba sprijaznit.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

menjalnik ::

Povejte mi, če prav razumem vse skupaj.

V naši družini ni nobenega naročnika na SiMobil to se pravi kupim predplačniško kartico in jo napolnim z 10€ in nato pošljem tisti sms Vipnet na 4040. Nato vzamem kak stari telefon, ki omogoča, da telefon spremenim v router in se z ostalimi telefonu lahko povežem nanj in surfam?

eales ::

Enostavneje je, da npr v kiosku na hrvaskem kupis 'tele2 welcome to croatia' paket za 50 kun, ki vsebuje 3GB in ga vtaknes v nek telefon ki ima fostopno tocko. Na njihovi strani je se zemljevid pokritosti in ce pokrivajo tvojo dopustnisko destinacijo s 3g si zmagal :)

NLight ::

menjalnik je izjavil:

Povejte mi, če prav razumem vse skupaj.

V naši družini ni nobenega naročnika na SiMobil to se pravi kupim predplačniško kartico in jo napolnim z 10€ in nato pošljem tisti sms Vipnet na 4040. Nato vzamem kak stari telefon, ki omogoča, da telefon spremenim v router in se z ostalimi telefonu lahko povežem nanj in surfam?


Ali pa na hrvaškem kupiš njihovo SIM kartico in boš dobil več kot ponuja simobil... Predpogoj je da nimaš mobitel zaklenjen na določenega operaterja... Drugače pa ja, če mobitel to podpira ga lahko uporabiš kot 'wifi' za ostale naprave...

gregor ::

jaz sem že pred leti kupil vipnet sim + nekaj dobroimetja, sedaj pa vsako leto samo v trgovini kupim bon za vipnet, dam v telefon in ga spremenim v dostopno točko, to je to
10 kun za 24 ur
v kraju krk na otoku krku deluje brezhibno

čakam na leto 2017 ko to več ne bo potrebno, vsaj upam.

LP

Yossarian ::

Tudi meni VIPnet dobro deluje. Včeraj sem brez problema gledal tekmo Maribor-Astana.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

NLight ::

Kako je pa z velikostjo SIM kartice? Se da dobit manjšo velikost oz. da ti jo zrežejo na kiosku?

Daniel ::

So že obrezane, zgolj iztisneš katero rabiš.

eales ::

Nekatere sim kartice so že zrezane in samo "odlomiš" ven željeno velikost. Tele2 ima sim v velikosti obične SIM in mini SIM(ena v drugi). Za ostale ne vem.

Thuban ::

ni potrebe. Telekom ima možnost zakupa storitev na hrvaškem, ostali ponudniki prav tako.

nevem zakaj bi bili pametni z uporabo predplačniških sim kartic, to je neumno.

Imaš celo pakete, kjer je zakup storitev v tujini že vštet v naročnino.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Daniel ::

Bravo, odličen nasvet. Dajte denar Telekomu za oh in sploh odlično ponudbo 3GB za 10 eur medtem ko lahko s hrvaško simko dobiš neomejen LTE za 1 teden za 11 eur... Sicer pa, za nekoga bo telekomova ponudba dovolj, bolj zahtevni pa bomo pač posegli po lokalnih simkah.

eales ::

Thuban je izjavil:

ni potrebe. Telekom ima možnost zakupa storitev na hrvaškem, ostali ponudniki prav tako.

nevem zakaj bi bili pametni z uporabo predplačniških sim kartic, to je neumno.

Imaš celo pakete, kjer je zakup storitev v tujini že vštet v naročnino.


Če je zate neumno, ni nujno da je za vse. Greš na prelomu obračunskega obdobja in plačaš 2X ceno. Internet je vezan samo na tvojo sim, če pa kupiš lokalno sim in jo daš v dostopno točko, jo lahko uporablja kdorkoli, tudi če ne sedi zraven tebe :) In ko greš z morja, lahko neporabljene količine daš nekomu, ki bo še šel. Zaradi tega mene prepričajo lokalne SIM, ki jih dobiš skoraj za drobiž.

Thuban ::

3 gb je premalo?!?!

pa saj greste na dopust ljudje božji.

In ja, podpiranje _slovenskih_ podjetij je pomembno.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

BlaY0 ::

Daniel je izjavil:

Bravo, odličen nasvet. Dajte denar Telekomu za oh in sploh odlično ponudbo 3GB za 10 eur medtem ko lahko s hrvaško simko dobiš neomejen LTE za 1 teden za 11 eur... Sicer pa, za nekoga bo telekomova ponudba dovolj, bolj zahtevni pa bomo pač posegli po lokalnih simkah.

A ti greš na morje zato da tam torrente ličaš? LTE v roamingu (Telekom) vleče na polno, 3 GB je pa za pogledat maile in malo posrfat čisto OK. Če si pa 2 meseca na morju in ti je dolgcajt (ker na morju se pa res ne da nič pametnešega delat kot na internetu viset) pa jasno da boš raje tam nabavil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Thuban ::

ja ma za 2 tedna it na morje je 3 gb zakupljenega prenosa odlična ponudba.

Kaj bomo kupoval hrvaške simke in podpirali njihovo ekonomijo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Bellzmet ::

Recimo zakupiš pri Mobitelu tale paket za 1 mesec za Hrvaško.

Se pravi lahko potem preko npr. Vibra zastojn kličeš?

Pa tole POZOR:
V primeru paketov 2015, EU neomejeni, Neomejeni C ter Poslovni Neomejeni C in nakupa opcije HT interneta se na operaterju Hrvatski Telekom najprej koristijo količine za prenos podatkov iz opcije HT internet. Po doseženi meji principa pravične uporabe iz opcije HT internet se hitrost ne zmanjša, ampak se začne prenos podatkov obračunavati po ceniku, vendar ne več kot 2,90 EUR na dan (pod pogoji navedenih paketov).

Se pravi ni neomejeni internet ampak samo 3 GB in nič več! (če imate katerege izmed navedenih paketov). Spet neke mućke, Telekom pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Thuban ::

ne piše NEOMEJENI. piše HT Internet. Ko izkoristiš zakupljene količine v dodatnem paketu HT Internet pa se zaračunava po paketu, ki ga imaš. To je logično.

In vsak pameten telefon ima možnost nastavitve prenosa podatkov. Si nastaviš na 3 gb in mir.

In res mi ni jasno kako zaboga bi vam _na dopustu_ uspelo nabiti 3 gb prenosa v 2 tednih O_o


Je pa treba pazit na to, da se storitev ne izklopi avtomatsko ampak jo mora uporabnik sam izklopiti!!!!!!!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Bellzmet ::

Klinc gleda Telekom in njihov small prinet.

Tole bom ubodu, 5Gb za 7 EUR.

http://www.bonbon.hr/ponuda/pretplata/p...

Z njihove strani copy/paste:

Opciji HT INTERNET in HT PLUS zajema neomejen prenos podatkov na Hrvaškem v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom. Cena dodatne storitve je 20 € (od 22. 6. 2015 10,95 €) mesečno

"pa se zaračunava po paketu, ki ga imaš. To je logično."

Ni res, je navedeno, da se ustavi samo hitrost (hitrost prenosa se po preseženi meji omeji na 64 kb/s).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Thuban ::

Nevem ali se namerno delaš norca ali pa ne znaš brat?
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Cena:

Znesek 10,95 EUR/mesec v akcijskem obdobju od 22. 6. 2015 do vključno 30. 9. 2015
3 GB prenosa podatkov na mesec od 22. 6. 2015 do vključno 30. 9. 2015 (hitrost prenosa se po preseženi meji omeji na 64 kb/s)

Ker opcija velja le v omrežju Hrvaškega Telekoma (HT), je treba izbrati to omrežje. Predlagamo ročno izbiro operaterja pri gostovanju na Hrvaškem.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Bellzmet ::

Ja pa spodj odpri small print pa piše neomejeno. So nateguni, Hrvati imajo boljšo ponudbo.

Thuban ::

ČE IMAŠ TI PAKET NEOMEJENO. Potem se pač ne omeji ampak ti laufa naprej na LTE, kar pač plačaš.
Če ti nimaš paketa NEOMEJENO, pa se omeji.

in še vedno se moraš vprašati po lastni neumnosti kako ti uspe v 2 tednih na počitnicah porabit 3 gb prenosa.


paketi, ki jih ima TELEKOM SLOVENIJE:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Paketi

Paket Modri
Paketi Mobitel
Paket EU brezskrbni
Paket Brezskrbni
Mobitel Neomejeni
Mobitel Deezer neomejeni
Mobitel Enostavni
Mobitel Net
Mobitel Penzion
Paketi Mobi
Paketi Itak
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

facepalm ::

pozna kdo kaksno tako varianto za Italijo?
Potreboval bi za obdobje enega tedna, vsaj 1gb podatkov za cca 10eur.

Bellzmet ::

Ja za moj paket zavajajo. Piše neomejeno meni pa zaračunajo nad 3 GB. Lopovi.

Thuban ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

ne zavajajo ne. ti imaš neomejeno V SLOVENIJI.

facepalm je izjavil:

pozna kdo kaksno tako varianto za Italijo?
Potreboval bi za obdobje enega tedna, vsaj 1gb podatkov za cca 10eur.



koliko si star? če si pod 31, si uredi Itak Džabest Ruzak.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Bellzmet ::

@draconis: "in še vedno se moraš vprašati po lastni neumnosti kako ti uspe v 2 tednih na počitnicah porabit 3 gb prenosa."

None of your goddamn business...

Thuban ::

med 3 in 5 gb prenosa je majhna razlika. torej ti je tudi hrvaških 5 premalo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Bellzmet ::

Joj si...preberi POGOJE za HT internet kjer piše evo še enkrat copy paste vsega, ker zgleda ne najdeš:
Opciji HT INTERNET in HT PLUS zajema neomejen prenos podatkov na Hrvaškem v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom. Cena dodatne storitve je 20 € (od 22. 6. 2015 10,95 €) mesečno ter velja za tekoče obračunsko obdobje ne glede na datum vklopa ali izklopa storitve. Storitev se vklopi in izklopi prek SMS-zahteve ali v Telekomovih centrih. Po vklopu storitev velja do preklica oz. najdlje do 30. 9. 2015. Poslana SMS-sporočila se zaračunajo po veljavnem ceniku...

Boldano za mene NE drži, se pravi zavajajo.

Ja pa kupin 2x5GN Hrvaških za 14 EUR in imam mir. Skratka Hrvati imajo veliko boljšo ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

facepalm ::

Thuban je izjavil:

koliko si star? če si pod 31, si uredi Itak Džabest Ruzak.


na telekomu ze imam narocnino (Net 2gb za 17eur/m) in mi ni do menjave paketa. tista opcija "EU" pa je predraga (100mb za cca 10eur)

Thuban ::

ja, piše neomejeno. po 3 gb se HITROST omeji na 64 kbps.

ti pa imaš paket NEOMEJENI, kjer JASNO piše da se hitrost ne omeji ampak moraš pa plačati za prenos podatkov preko 3 gb. je vse jasno opredeljeno.

Bellzmet je izjavil:


Ja pa kupin 2x5GN Hrvaških za 14 EUR in imam mir. Skratka Hrvati imajo veliko boljšo ponudbo.


ne, ker moraš menjati sim kartico v svojem telefonu, kar povzroči dodatne nevšečnosti + nedosegljiv si ves ta čas. brezveze.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj ugoden internet na Hrvaškem 2017

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111657 (3372) Scorpy84
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326276 (5225) MrStein
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124828 (16473) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246289 (5545) Samson
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237659 (6911) koyotee

Več podobnih tem