» »

Internet na Hrvaškem

Internet na Hrvaškem

EdoK ::

Pred počitnicami sta nas največja operaterja razveselila z možnostjo dostopa do mobilnega interneta v času poletnih mesecev na Hrvaškem. Mislim, da smo se te ponudbe vsi razveselili. Sedaj, po nekaj tednih delovanja, lahko vsak, ki je šel v to, nekaj napiše o svoji izkušnji. Vem da je ta pogojena z infrastrukturo, lokacijo, časom... pa vendar me zanima kako je v praksi.
Moja izkušnja je taka, da sem vsaj 90 % časa povezan preko E povezave, H se pojavi v poznih večernih urah, G3 pa samo toliko, da veš da je signal prisoten in da se lahko obrišeš pod nosom za njim.
Števec porabe mi na dan našteje cca 100 Mb skupnega prometa na dan (lani cca 600 Mb na dan pod drugačnimi okoliščinami).
Moja izkušnja je torej slaba. Kako je pri vas?

JesseP ::

EdoK, pri katerem operaterju? Podobna tvoji izkušnji je bila moja s Simobilom. 3G signal sem ujel le "na drevesu". Sem prej našel WIFI kot pa 3G...
Bolj me moti to, ker če jaz nisem "čorav", sem na vipnet spletni strani zasledil, da so pokriti z 3G praktično povsod kjer sem bil jaz, ampak o njem ne duha ne sluha praktično.

HDburek, jap jaz grem na plažo, se uležem in si na telefonu naštimam katero koli glasbo se mi zahoče tisti trenutek. Namesto da berem knjige in revije, preberem kakšen IT članek ker me bolj zanima kot pa neko leposlovje. Če bi pa kupil 2,3 revije sem pa na istem kot z internetom + da mi ponuja še kaj več.

EdoK ::

Simobil/VIP. Lani sem tudi jaz dvigal internet na bor, da sem lahko spodaj surfal :).
Na morju je prostega časa še pa še, brez interneta pač ne gre...

SaXsIm ::

Sam sem bil na Cresu, kombinacija Simobil / VIP, in prav tako sem bil večino časa na edgu. Ampak, hitrosti so bile več kot zadovoljive.
 printscreen speedtesta

printscreen speedtesta

SaXsIm

MacGyver141 ::

T-Mobile v mojem primeru čez dan.


Zvečer je bila pa povezava preobremenjena, da se ni dalo nič delati.
Drugače je pa zmeraj kazal 3G ali H

Zgodovina sprememb…

jusv ::

Jaz pa nisem nasedel tej kao akciji, že prej me je frend opozoril da je omrežje vip bolj tko tko in da se prek simobila ne splača, sicer bi lahko vzel od mobitela, samo sem bil na dopustu na prehodu julij/avgust in bi moral za 10dni dopusta plačati dva meseca interneta, kar je vsaj meni mimo. Vedno se najde kakšna finta.

Rešitev sem našel v hrvašekm paketu interneta BonBon, ceneje, prenosi dosti boljši in hitrejši in sploh ni bilo nobenih težav. Ne verjamem, da pa se je obema našima operaterjema tale akcija full neki splačala, glede na to kako pozno so se jo spomili in kako so obračunavali interval.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

XsenO ::

Tudi jaz priporočam bonbon. Za 160 kun kupiš bon s katerim ti je sim veljaven celo leto. Nato pa aktiviraš dnevni paket 300 MB za 3 kune na dan
1 + 1 = 1

JesseP ::

Za drugič...
Namreč teli paketi so bli veliko elegantnejši. Enostavno si poslal SMS, storitev je že funkcionirala. Brez kakršnih koli menjav sim kartic, aktivacij in nevem kaj še vse. Bi blo super če bi delal.
Simobil pravi, da se je treba obrnit na VIPnet...Me zanima kdo bi v luft skakal če položnice nebi plačal, VIPnet ali Simobil.

Tilen ::

EdoK je izjavil:

Pred počitnicami sta nas največja operaterja razveselila z možnostjo dostopa do mobilnega interneta v času poletnih mesecev na Hrvaškem. Mislim, da smo se te ponudbe vsi razveselili. Sedaj, po nekaj tednih delovanja, lahko vsak, ki je šel v to, nekaj napiše o svoji izkušnji. Vem da je ta pogojena z infrastrukturo, lokacijo, časom... pa vendar me zanima kako je v praksi.
Moja izkušnja je taka, da sem vsaj 90 % časa povezan preko E povezave, H se pojavi v poznih večernih urah, G3 pa samo toliko, da veš da je signal prisoten in da se lahko obrišeš pod nosom za njim.
Števec porabe mi na dan našteje cca 100 Mb skupnega prometa na dan (lani cca 600 Mb na dan pod drugačnimi okoliščinami).
Moja izkušnja je torej slaba. Kako je pri vas?



Na Malem Lošinju sem uporabljal T-Mobile (HR CRONET / HR MOBITEL) v Mobitelovi akciji. Dosegal sem 10/3. Porabil cca 3 GB v 10 dneh, s tem, da sem imel ves čas konfiguriran tudi AP, da so lahko dostopali tudi drugi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Izaso ::

JesseP je izjavil:

Za drugič...
Namreč teli paketi so bli veliko elegantnejši. Enostavno si poslal SMS, storitev je že funkcionirala. Brez kakršnih koli menjav sim kartic, aktivacij in nevem kaj še vse. Bi blo super če bi delal.
Simobil pravi, da se je treba obrnit na VIPnet...Me zanima kdo bi v luft skakal če položnice nebi plačal, VIPnet ali Simobil.


Ja, sej najlažje je druzga v drek porinit oz. se od problema kar enostavno umaknit.
Tudi zaradi tega sem sam raje vzel internetni paket kar na Hrvaškem. Ceneje in bolj sigurno :)

AndreAS ::

Trenutno sem v Sveti Filip i Jakov (okolica Zadra), uporabljam Simobilov paket za internet deluje BP. Hitrosti ki jih dosega so pa:

Test Date: avg. 22, 2013 6:12:30 dop.
Connection Type: Cell
Server: Bugojno
Download: 3519 kbps
Upload: 2959 kbps

Lp,Andrej

nUUb ::

AndreAS je izjavil:

Trenutno sem v Sveti Filip i Jakov (okolica Zadra), uporabljam Simobilov paket za internet deluje BP. Hitrosti ki jih dosega so pa:

Test Date: avg. 22, 2013 6:12:30 dop.
Connection Type: Cell
Server: Bugojno
Download: 3519 kbps
Upload: 2959 kbps

Lp,Andrej


Wi-Fi geslo od "Kamp Filip" je "475254fgqwer" (pri igrišču za odbojko). Pa lep dopust želim.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

AndreAS ::

Cool tnx

Lp,Andrej

stb ::

Mobitel je ponudbo "HT internet (20 EUR/koledarski mesec)" podaljšal do 30. 6. 2014, ostali njihovi podatkovni paketi za tujino so precej dražji.

Simobil lanske ponudbe (9,90 EUR/mesec) izgleda še ni obnovil ampak je ima novo ponudbo EU neskončno (2,99 EUR/dan).

Ima kdo kakšne dodatne informacije, o prihajajočih paketih, lokalnih prepaid SIM karticah...?

Brez posebnih paketov so cene data roaminga v EU 0,45 EUR/MB oz. po 1. Juliju 2014 le še 0,20 EUR/MB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

wini ::

Telekom je naredil akcijo za te praznike in sicer je 9.9€ ne 20€
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

stb ::

wini je izjavil:

Telekom je naredil akcijo za te praznike in sicer je 9.9€ ne 20€
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Hvala!
Zanimivo ima ta ponudba drugačen drobni tisk
Po preseženi meji 1 GB v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 64 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika.
od redne ponudbe:
Po preseženi meji 1 GB v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 384 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika.

wini ::

Dobro lih za srfat ni če prekoračiš ampak za maile syncat bo dovolj po mojem :)
Za gledat serije preko hbo-go pa premalo ...
Drugače pa lahko kupiš sim kartico na hrvaškem in imaš internet za 10kun/dan cca
http://www.vipnet.hr/mobilni-internet/t...
https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-...

tega na t-mobile ne razumem 100% ali je potrebna naročnina ali je 15kun/dan za 20gb prometa ...

stb ::

wini je izjavil:

tega na t-mobile ne razumem 100% ali je potrebna naročnina ali je 15kun/dan za 20gb prometa ...

Pišejo
U mjesečnu naknadu tarife je uključen jedan dnevni paket od 20 GB prometa po maksimalnoj brzini tarife. Paket vrijedi do ponoći dana kada ste se spojili na internet, a broj spajanja u tom danu je neograničen. Za svako sljedeće spajanje iza ponoći (u istom mjesecu) aktivirat će se novi dnevni paket koji će se naplatiti po cijeni od 15 kn.

15kn mesečna naročnina (naknada, a omenjajo pogodbo/ugovor), ki vsebuje 1 dan uporabe + 15kn za vsak nadaljni dan uporabe.

Pri HT je za tuje predplačnike start paket pomoje bolj pravo izhodišče.

Tele2 ima pa mobilni internet in mobilno surfanje, ne vem kakšna je razlika. Samo v vključenih količinah?

stb ::

stb je izjavil:

Tele2 ima pa mobilni internet in mobilno surfanje, ne vem kakšna je razlika. Samo v vključenih količinah?

Eh, spet zmešnjava "opcij na bonove za pretplatnike" ... http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/...

wini ::

stb je izjavil:

wini je izjavil:

tega na t-mobile ne razumem 100% ali je potrebna naročnina ali je 15kun/dan za 20gb prometa ...

Pišejo
U mjesečnu naknadu tarife je uključen jedan dnevni paket od 20 GB prometa po maksimalnoj brzini tarife. Paket vrijedi do ponoći dana kada ste se spojili na internet, a broj spajanja u tom danu je neograničen. Za svako sljedeće spajanje iza ponoći (u istom mjesecu) aktivirat će se novi dnevni paket koji će se naplatiti po cijeni od 15 kn.

15kn mesečna naročnina (naknada, a omenjajo pogodbo/ugovor), ki vsebuje 1 dan uporabe + 15kn za vsak nadaljni dan uporabe.

Pri HT je za tuje predplačnike start paket pomoje bolj pravo izhodišče.



Aha torej 20kun je sim kartica in pol 10kun dnevno:
https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-...
edino ne piše nč koliko prometa je vključeno v teh 24ur (1gb sklepam)

EdoK ::

Danes sem nameraval aktivirati telekomov HT internet za 9,90 eur. Za ziher sem šel preveriti ponudbo in ugotovil, da ne gre za enakovredno ponudbo kot lani. Letos je prenos omejen na 1Gb na mesec. Male porabnike to verjetno pokrije, malo bolj zahtevne oz. tiste, ki gremo na Hrvaško za teden ali več, pa verjetno ne. Torej za enak denar letos dobimo dosti manj. Kreativna ponudba tudi na strani Telekoma. Meni se bolj splača vzeti lokalnega ponudnika, čeprav ob manjšem udobju, ker nimam dual sim aparata.

stb ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
Podrobnosti:
Opcija zajema neomejen prenos podatkov na Hrvaškem v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom.

Niti zvezdice ni zraven besede "neomejen". Kako/kje pa si to preverjal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

stb ::

Za opcijo HT internet je meja za uveljavljanje principa pravične uporabe 1 GB prenesenih podatkov znotraj posameznega obračunskega obdobja. Po preseženi meji 1 GB v mobilnem omrežju operaterja Hrvatski Telekom se hitrost prenosa podatkov omeji na 64 kb/s v smeri do uporabnika in 64 kb/s v smeri od uporabnika.

crazyLIKEme ::

To je že kdo videl/uporabljal? http://www.mojbonbon.net/
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Samson ::

Bonbon dela preverjeno. Imas na bolhi prodajalca iz Mb ki ti poslje ze napolnjeno in registrirano kartico. Vsaj lani je se prodajal...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127195 (9827) Daniel
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326276 (5225) MrStein
»

Prepaid internet na Hrvaškem (in drugje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
254254 (2668) sunny12321
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124824 (16469) klemenSLO
»

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
237659 (6911) koyotee

Več podobnih tem