» »

orodje za novo delavnico

orodje za novo delavnico

«
1
2 3

kumer ::

Dober dan

Kje bi vi nabavili orodje za novo delavnico. V mislih imam vso orodje, od ključev, klešč, izvijačev... pa do električne opreme kot so brusilka, udarni vrtalinik..., pa boben za kabel itd itd.....

Naštel sem le manjši del. Torej v bistvu vse kar potrebuje dobro opremljena delavnica.

Se da to vse nabavit na enem mestu oz kje bi vi nabavili? Slo ali tujina?
Prosim za linke do trgovin?

Ne vem kako je z noname robo po raznih bauhasih ipd. Rajši kaj bolj kvalitetnega, za dalj časa. Ni pa potrebe po profi zadevah, ki so zelo, zelo drage.

Hvala

LP

...:TOMI:... ::

Prvo vprašanje, zakaj vse v eni trgovini?
Tomi

noraguta ::

Eh "profi" zadeve pač niso drage. Kaj pa kolk naj bi se v delavnici pocelo? Šlosarija, les,štromarija?
Baterijska ali zgolj ožičena orodja.se orodje nosi tudi okoli in posoja pa sem pa tja kaj izgubi? Kompleti svedrov in rezil je štacuna kje blizu al se za vsako rec nadomestit ponuca ura dve. Faktorjev je miljon.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

borisk ::

pardon, nisem mislim pritisnat izbris

orodje se zagotovo ne splača kupit na enem mestu. npr, natični ključe imajo v interdikontu več kot dovolj dobre za kakršno koli domačo delavnico (ima moj mehanik komplet pa pravi da v 3 letih ni zlomu niti ene. Je pa treba prvo vedet v katero smer gledaš kar se delavnice tiče: avtomehanično štaufanje, ustvarjanje z lesom, ustvarjanje z jeklom?

noraguta ::

Ma tud se splaca. Ce se zmenis za celotno opremo, znas dobit konkreten popust. Sam to so pol solidne cifre.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SaXsIm ::

Del opreme lahko kamot nabaviš v interdiskontu. Recimo ključi, gurtne, kladiva, imbusi, takšne stvari so tam poceni. Sam imam tudi kompresor od tam.
SaXsIm

kumer ::

...:TOMI:... je izjavil:

Prvo vprašanje, zakaj vse v eni trgovini?


lahko tudi v več trgovinah

noraguta je izjavil:

Eh "profi" zadeve pač niso drage. Kaj pa kolk naj bi se v delavnici pocelo? Šlosarija, les,štromarija?
Baterijska ali zgolj ožičena orodja.se orodje nosi tudi okoli in posoja pa sem pa tja kaj izgubi? Kompleti svedrov in rezil je štacuna kje blizu al se za vsako rec nadomestit ponuca ura dve. Faktorjev je miljon.


v bistvu vsega po malem, največ šlosarija, manj les, še najmanj pa štromarija
nabavil bi baterijska in ožičena orodja, samo za delo v delvnici in okoli hiše, orodja se ne bi nosila okoli
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

kumer ::

nisem vedel za to trgovino:
http://www.interdiskont.si/

ali je to največja slo trgovina z orodjem, z ugodno ponudbo.... ?

kaj pa tujina, se ne dobi nič ceneje kot pri nas?

mihec87 ::

Koliko eur je na voljo?

Arctander ::

kumer je izjavil:

nisem vedel za to trgovino:
http://www.interdiskont.si/

ali je to največja slo trgovina z orodjem, z ugodno ponudbo.... ?

kaj pa tujina, se ne dobi nič ceneje kot pri nas?


Interdiskont ima poceni kitajsko robo. Kakšen kos orodja zna biti čisto ok, kakšne stvari pa niso vredne pol p mrzle vode.

Solidna kvaliteta in price/performance je Merkurjeva blagovna znamka M-Tech in Bauhausov Wisent.

V tujini se splača kupovati predvsem električno in akumulatorsko orodje višjega ranga ... Makita, Metabo, Bosch profi (moder), DeWalt. Edino če nabavljaš iz UK, vtikači ne pašejo v naše vtičnice. Ampak v tem primeru pač odrežeš originalnega stran in daš gor navaden schuko.

noraguta ::

Če kupuješ vse iz nule potem si za rocno orodje omisli voziček z orodjem, cena solidnih od jurja naprej.
glede električnih-baterijskih gres pa lahko na sistem kot je festool, bosch. Ali pa kupujes posebej po potrebi.

Nucaš pa še dva tri ponke. Žage, svedre,sesalec, Etc.. na konc se hitro nabere za par jurjev samo rocnega orodja.

Btw. Slosarija pa tislarija ne gresta v kup v istem prostoru.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

andromedar ::

noraguta je izjavil:

Če kupuješ vse iz nule potem si za rocno orodje omisli voziček z orodjem, cena solidnih od jurja naprej.
glede električnih-baterijskih gres pa lahko na sistem kot je festool, bosch. Ali pa kupujes posebej po potrebi.

Nucaš pa še dva tri ponke. Žage, svedre,sesalec, Etc.. na konc se hitro nabere za par jurjev samo rocnega orodja.

Btw. Slosarija pa tislarija ne gresta v kup v istem prostoru.



Človek bi si rad kupil prvo orodje, ti mu pa omenjaš Festool?
Koliko ljudi si takoj po narejenem B izpitu kupi Ferrarija?
Eh?

noraguta ::

Ma kupuj ti svoj šrot kjer češ. Sem dal samo primer kako lahko delavnica izgleda. Da ne recem kako o mtechu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

čuhalev ::

Iz izkušenj lahko povem, da se pri izvijačih ne splača varčevati. Najprej sem vijačil s takšnim enostavnim, ki ima ročaj iz enega kosa trde plastike, in sem zaradi pota izgubljal trenje. Potem sem v roke dobil malo drugačnega, ki je imel ročaj sestavljen iz dveh bolj gumjastih kosov, in oprijem je bil več kot dober.

Glede žag je tako. Če boste žagali drva, potem je vsaka dobra. Ko pa se enkrat gre za naklone in šteje vsak milimeter, boste šele videli, kaj pomeni slaba zasnova sistema nastavitev in njegov ,,luft", ki podkrepi vašo jezo.

Večina cenejših brusilnih strojev ima slabo zasnovan sistem odsesavanja (premajhne reže, ne tesni) tako, da je okolica še vedno precej prašna, pa tudi sistem napenjanja lahko ustvari iz traka trapez in potem brusilni trak neenakomerno pobira.

Doma imamo večino novejših stvari iz Interdiskonta, vendar se moraš znati soočati s problemi: njihovi SDS svedri so tako mehki, da smo s strojem toliko nabili sveder, da je ta pri vpetju dobil ,,glavo" in ni šel iz glave ven.

Vikking ::

noraguta je izjavil:

Ma kupuj ti svoj šrot kjer češ. Sem dal samo primer kako lahko delavnica izgleda. Da ne recem kako o mtechu.



kaj je narobe z mtech-om?

korenje3 ::

a to so une fore... narediš garažo, potem pa kupiš stvari ki jih ne znaš uporabljat, zato da jih sosedom kažeš?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Siddh ::

Ti priporočam, da raje kupiš takrat ko potrebuješ. Če ne boš gledal orodje pa se spraševal kako bi denar lahko bolje porabil. Tisto osnovno orodje npr. izvijači, ključi, vrtalke, pa je skoraj vseeno kje kupiš, če s tem orodjem ne služiš denarja.


noraguta ::

Vikking je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ma kupuj ti svoj šrot kjer češ. Sem dal samo primer kako lahko delavnica izgleda. Da ne recem kako o mtechu.



kaj je narobe z mtech-om?

Kolikor sem sprobal, nevem kaj je sploh narejeno kot se zagre.

Rašple so iz gusa!!!!! Se pritisneš ornk ob les se pa zlom.Pile so bolj gladila. Brusi mivka in nek prav posebej švoh cement. Dleta za silo celo so.
Drugega raje nisem vec kupoval.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Heavy ::

Siddh je izjavil:

Ti priporočam, da raje kupiš takrat ko potrebuješ. Če ne boš gledal orodje pa se spraševal kako bi denar lahko bolje porabil. Tisto osnovno orodje npr. izvijači, ključi, vrtalke, pa je skoraj vseeno kje kupiš, če s tem orodjem ne služiš denarja.



Se strinjam z tem. Za začetek nabavi garnituro izvijačev, inbusov, torksov, klešče in kakšno kladivo. Potem pa kupuješ naprej po potrebi. Splača se tudi na bolho pogledat za npr. kakšen delovni pult.

fikus_ ::

Interdiskont je dober, ker imaš dosti orodij na kupu, tu lahko preveriš cene in potem primerjaš drugje. Imajo v glavnem Kitajsko robo. Tudi drugje boš za takšne cene dobil orodja samo s Kitajske.

Izvijače ploščate/križne kupi kvalitetne z dobrimi ročaji. đViličasti/obroč ključi od Interdiskonta (ID) so dobri (25 delni set 6-32 za 23,74 eur).
Kakšne natične ključe (gedore) pa ima kakšen Lidl cenejše, so tudi OK, ali pa kje drugje.

Kakšeno kotno brusilko (750-900W, rezalna plošča vsaj 125 mm, ID 900W za 28,49 eur je ok, razen garancija samo 1 leto) ali ročni vrtalni stroj kupi tam, kjer ti ponujajo npr. 3 leta garancije ali več. Za začetek kakšna kitajska roba. Seveda pri tem ne moreš pričakovati kakšnega presežka.
V ID so imeli (sedaj jih ne vidim) HSS svedre za jeklo kpl. od 1 do 13mm v modri škatli, ki so dokaj kvalitetni za svojo ceno.

Za baterijski vijačnik/vrtalnik se splača seči malo dlje. Po možnosti 18 V baterija (višji moment), mogoče dve bateriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

D3m ::

kumer je izjavil:

Dober dan

Kje bi vi nabavili orodje za novo delavnico. V mislih imam vso orodje, od ključev, klešč, izvijačev... pa do električne opreme kot so brusilka, udarni vrtalinik..., pa boben za kabel itd itd.....

Naštel sem le manjši del. Torej v bistvu vse kar potrebuje dobro opremljena delavnica.

Se da to vse nabavit na enem mestu oz kje bi vi nabavili? Slo ali tujina?
Prosim za linke do trgovin?

Ne vem kako je z noname robo po raznih bauhasih ipd. Rajši kaj bolj kvalitetnega, za dalj časa. Ni pa potrebe po profi zadevah, ki so zelo, zelo drage.

Hvala

LP


Jaz ponujam UNIOR. Več na ZS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pithlit ::

fikus_ je izjavil:

mogoče dve bateriji.

Ne mogoče... to je kar obvezno. Če delaš kaj več kot 'škatlo za čevlje' ti baterije po pravilu zmanjka tam, ene 6 šraufov pred koncem... Če delaš pa še kaj več se zna baterije menjat po tekočem traku (ena dela, druga se polni).
Life is as complicated as we make it...

Vikking ::

noraguta je izjavil:

Vikking je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ma kupuj ti svoj šrot kjer češ. Sem dal samo primer kako lahko delavnica izgleda. Da ne recem kako o mtechu.



kaj je narobe z mtech-om?

Kolikor sem sprobal, nevem kaj je sploh narejeno kot se zagre.

Rašple so iz gusa!!!!! Se pritisneš ornk ob les se pa zlom.Pile so bolj gladila. Brusi mivka in nek prav posebej švoh cement. Dleta za silo celo so.
Drugega raje nisem vec kupoval.


Od mtech-a imam samo že več let komplet gedor in sem prezadovoljen. Mislim da je top srednji razred.

Imam pa tudi en komplet od interdiskonta in lahko rečem da je 2x večji poden, od najcenejšega možnega kitajca. V bistvu še začel nisem delat so kugle iz raglje že letele po tleh, vmesni ki imajo kuglo za pritrditev ima okoli kr nek pleh jezus jezus... Izredno nenatčno narejeni, katastrofa od katastrofe. Tak komplet pač dobiš zraven 10dg kofeta. Pa si iz tega kofeta skuhaš šalco kavice pa je več vredna od tistega 100delnega kompleta.
Ne priporočam kakšnih gedor, nasadnih ključev, izvijačev od tam.

Kar imam pa od unior-ja bo pa itak zdržalo za vedno.

Vice ::

Kupiš komplet orodja Unior ki je neuničljiv, eno navadno Bosch vrtalko in eno na baterije in to je to. Kar boš pa potem še kdaj rabil (če) pa kupiš sproti.

urosh ::

Jaz sem kupil od Makite dvojni komplet - baterisjko bormasino in sraufarco - 220€. 18V, hitro polnenje - 15min. 2 1,5 A bateriji. Cista zmaga.
Zdaj je cena ze 250€.

matobeli ::

Jaz sem tako kupil da imam večino kompletov "kitajskih", potem pa dokupim tista ordoja ki jih več potrebujem, ponavadi kar od uniorja vzamem. Npr. najmanjše tri velikosti inbusov, določeni zvijači, gedora za m8, m6, , klučov ne potrebujem tako veliko so kar kitajski.

Skratka, orodje ki ga rabim 0-1x letno mi je vseeno če je kitajsko, kar pa rabim tedensko pa obvezno "boljše", npr srednji zgornji razred kvalitete. Odvisno seveda od cene.

Veliko unior orodja ima po dobrih cenah tudi euroton (predvsem imajo prave velikosti/oblike)

noraguta ::

urosh je izjavil:

Jaz sem kupil od Makite dvojni komplet - baterisjko bormasino in sraufarco - 220€. 18V, hitro polnenje - 15min. 2 1,5 A bateriji. Cista zmaga.
Zdaj je cena ze 250€.

Nimas kej zgrešit s temu kompletom. To dela kot se spodob. Za razliko od hofrov pa baubauvov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kumer ::

Hvala za odgovore.
To je kar precej kompleksno področje. :)

Okvirni proračun je 1000 eur.

Ali je v EU kakšna specializirana trgovina za ročno orodje kot so izvijači, natični ključi ipd.?
Katere znamke so primerljive z unior orodjem (lahko so tudi malo slabše) s tem da so cenejše od unior orodja?

Za električno opremo pa verjetno v eni trgovini ne bom vsega dobil, bom pač postopoma kupoval.
V mislih sem bolj imel znamke kot so makita, bosch ipd, kot pa kitajce.

LP

mura55 ::

Spremljaj akcije na Grlica.si - električno orodje Milwaukee. Sigurno boš postoma našel kvalitetno in cenovno ugodno orodje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mura55 ()

Vice ::

kumer je izjavil:

Hvala za odgovore.
To je kar precej kompleksno področje. :)

Okvirni proračun je 1000 eur.

Ali je v EU kakšna specializirana trgovina za ročno orodje kot so izvijači, natični ključi ipd.?
Katere znamke so primerljive z unior orodjem (lahko so tudi malo slabše) s tem da so cenejše od unior orodja?

Za električno opremo pa verjetno v eni trgovini ne bom vsega dobil, bom pač postopoma kupoval.
V mislih sem bolj imel znamke kot so makita, bosch ipd, kot pa kitajce.

LP



Kaj prej ne poveš da je za goro orodja ki bi ga rad imel proračuna lih samo za kitajsko sranje?

šernk ::

Kaj se bo sploh delalo? Izvijači, natični ključi, viličasti itd so za normalno uporabo odlični iz hoferja. Dobiš komplet za cca 150-200€ večino orodja, ki ga boš kadarkoli potreboval ampak moraš pač počakat na akcije (mislim da so 1 ali 2x letno).

drugače kakšen forch ima kvalitetno orodje, ne vem pa če prodajajo fizičnim osebam: http://www.foerch.si/, je pa cena 94 delnega seta natičnih ključev okoli 130-150 eur, je pa zadeva bolj namenjena že profesionalni uporabi, kar pomeni da lahko tudi kakšno kladivo in 2 metersko cev uporabiš na njemu brez posledic.

za elektro orodje pa pojma nimam. Vrtalni in brusilka iz 1980 leta še vedno služita svojemu namenu tako, da ni potrebe po novih zadevah :)

če se hočeš pa opremit z orodjem za popravljat avte recimo, si ko nabaviš vse zgoraj šele začel z zapravljanjem, ker boš za vsako drugo stvar potreboval še namensko orodje in tu so cene od 10 - 150€ po kosu >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SkIDiver ::

Natični ključi, izvijači, klešče, .... MTECH v Merkurju. Cenejši od Uniorja in ne zaostaja kar se tiče kvalitete. Služi odlično.

Blazz ::

noraguta ::

Ma ne kupuj teh kromastih gedor. Toj za stare fotre pa zbiralce. Pa črne udarne nabav pa je. Račna je pa tud bl al man prežveta reč.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

??? Kje ti živiš?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

Ma če maš orodje od dedka, fajn. Nared muzej. Komplet udarnih, udarni vijačnik pa obročni ključi z ragljo pokrijejo 99% potreb. Gedore kot take so pa prežveta reč kt dodo. Pa zarad mene ti lohk po rorih skačeš kujr češ. Ni ne varno. Ne efektivno. Edin kar še od račne uporabljam je momeni ključ.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

SkIDiver ::

Blazz hvala za tole! Sam sem sicer kupoval pred leti, ko so v Merkurju začeli s prodajo MTech in so bile solidne cene, potem so pa poskočile.
Imam pa navadne in ne Quattro Grip. Me pa zanima kako se Quattro Grip obnese.

@noraguta ne prbijaj. Imaš mesta kamor z drugim kot nasadnim ključem ne moreš priti. Priteguješ pa vedno na roke in ne z udarno pištolo ali vijačnikom. Razen taki kot si ti:))

Vikking ::

Sam imam navadne in ni potrebe po quattro grip.

@noraguta ne brbljal, ker sam sebe smešiš.

SkIDiver ::

@Vikking mene pri QG zanima, če so sploh uporabni. Sploh pri kaki malce obdelani glavi vijaka.

chucki ::

V Avstriji imaš celo voziček orodja za 500 €
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

noraguta ::

SkIDiver je izjavil:

Blazz hvala za tole! Sam sem sicer kupoval pred leti, ko so v Merkurju začeli s prodajo MTech in so bile solidne cene, potem so pa poskočile.
Imam pa navadne in ne Quattro Grip. Me pa zanima kako se Quattro Grip obnese.

@noraguta ne prbijaj. Imaš mesta kamor z drugim kot nasadnim ključem ne moreš priti. Priteguješ pa vedno na roke in ne z udarno pištolo ali vijačnikom. Razen taki kot si ti:))

Ne na roke z momentnim klučem. Na roke en kurc veš kolk si zategnu. Razren šalabajzar like mtech orodje fani. Pa udarne imajo danes že različne momente katere se da nastavljat(makita, milwaukee). Če sam uporabljaš slabo orodje tvoj problem. Ni pa treba slabih nasvetov talat drugim. In z dvanajstrobno gedoro boš hudičevo prej poškodoval glavo vijaka - matico kot pa z 6robno udarno.
Ampak spet en pameten s 5 dag zenfa ki je kupil orodje na razprodaji nuca ga pa najvec na slo techu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

Vikking je izjavil:

Sam imam navadne in ni potrebe po quattro grip.

@noraguta ne brbljal, ker sam sebe smešiš.

right ti si un k ki prac da se spoje na lastovičji rep zgolj na roke. Resno me skrbi ce taki svetujejo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

SkIDiver ::

Na roke z moment ključem, če že želiš točno napisano. Se pa strinjava vsaj glede posledic 6 robne in 12 robnega nastavka. Osebno vedno zategujem z moment ključem. Če ti z udarnim vijačnikom...super zate, malo manj zame.

Mtech najprej preizkusi pa potem širi svoje ideologije;) Če so menjalniki 5 dag zenfa tudi prav. Važno, da si ti zadovoljen;)

noraguta ::

Je je, sem sprobal, pile, rašplje, dleta, brusne kamne. Vse šrot.ampak podn od podna. Ampak totalen šrot. Rašpla iz litega železa!!!! Poč ko se nasloniš gor. Gedor pa novih ne bom kupval sploh pa ne mtech. Mam še od fotra original gedore bolj kot ne so nastavki po 35 letih ze precej okrogli. Pa dva kompleta udarnih. Pa se račne od kar imam pistolo nisem vec dotaknil. Kot sem napisal mo.entni kluc je vse kar nucas pa komplet obročnih. Kjer s pistolo ne prideš zraven.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

noraguta je izjavil:

Vikking je izjavil:

Sam imam navadne in ni potrebe po quattro grip.

@noraguta ne brbljal, ker sam sebe smešiš.

right ti si un k ki prac da se spoje na lastovičji rep zgolj na roke. Resno me skrbi ce taki svetujejo.


Verjetno si za eno pručko ne boš kupoval za 500€ orodja, da boš naredil lastovičji rep "strojno".
Mislim malo razmišljaj no.

Saj tudi OP te teme se ne ukvarja z dejavnostjo da potrebuje profi orodje, ter za vsako stvar stroj.

noraguta ::

Tole ti je m tech rašpla, kvaliteta za vikat, res.

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

Tudi jaz sem zlomil unior izvijač, ko sem delal z njim stvari ki niso namenjene za izvijač, so what?

Rašplja ni namenjena temu da se naslanjaš nanjo, tole na sliki zgleda čisto primerno, da si nekaj pajsal z njo. Od rašpljanja se ne bo zlomila.

noraguta ::

Se kar bo. Sploh ker je narejena iz gussa. Namesto , da je kovana kot se za rašplje spodobi. In ja na rašpljo se nasloniš. Šmerglamo z smirkovim papirjem.

Sicer pa tudi mtech pila ni pila ampak gladilo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Vikking ::

OP še naj vpraša če ga karkoli zanima, da podamo svoja mnenja.

@noraguta sma že izven te teme.

noraguta ::

Nisva ker mu priporočaš slabo orodje. Op je pa izrazil željo po nekoliko kvalitnetnejšem. Ste pa mtechovci offtopic.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Orodje Einhell

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1621081 (6669) krneki0001
»

orodje za sestavo računalnikov

Oddelek: Kaj kupiti
325308 (2346) 49106
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385823 (3894) noraguta
»

Kje kupiti orodje?

Oddelek: Kaj kupiti
148511 (7788) icecube
»

Komplet izvijačev

Oddelek: Loža
3511017 (9257) šernk

Več podobnih tem