» »

Slovenske vs. Avstrijske banke

Slovenske vs. Avstrijske banke

«
1
2

mirch ::

Ze tisockrat predebatirano, vendar casi se spreminjajo. Namrec me zanima ce se je sploh kaksna razlika med bankami? Na katero banko se splaca iti? Na Avstrijsko ali Slovensko?

Namrec nedavno sem na davcni slisal da bi naj imeli kmalu (letos december) tudi vpogled v racune slovenskih drzavljanov v Avstriji. Torej si predstavljam da neke bistvene razlike vec ne bo, ali pac?

krneki0001 ::

Saj je že sedaj ni, samo da so v njihove banke zmetali še več dokapitalizacije kot v naše (samo v avstrijsko hypo banko nekje 23 miljard evrov).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mirch ::

Imam Avstrijski Raiffeisen Steiermark. Si na kvartal zracunajo kar 13 ali 14 €. Seveda na leto to nekaj znese, kar je pri drugih bankah zastonj. Zato bi rad menjal da se znebim nepotrebnega stroska. In sedaj seveda ne vem na katero banko bi sploh rad sel :)

St235 ::

A misliš, da druge banke ne bodo računale vodenja računa? Sicer 52€na leto je precej drago, samo zastonj dvomi, da bo kje prišel čez.

mirch ::

Bawag v Avstriji ima zastonj, edino 20€ na leto je kreditna (ce jo potrebujes).

mirch ::

Seveda se nisem omenil strosek placila posamezne poloznice.

Slovenska sparkasse, kolikor mi je znano ima strosek 4€ na mesec, brezplacno placevanje poloznic, kreditno pa moras placati nekje 20€ na mesec.

Bellzmet ::

Tukaj je podrobna analiza stroškov.

https://www.bsi.si/orodja/tarife-ps.asp...

In tudi pdf s podrobno analizo in skupnim seštevkom (košarico storitev) za vse banke/hranilnice v letu 2014. Dober pregled, da se ti ni potrebno samemu s tem ukvarjat.

https://www.bsi.si/library/includes/dat...

Isotropic ::

ce zivis v slo, ti orenk svetujem, da prijaviš račun, če ga še nisi
prijavi ga, ko boš odprl novega pa je

Bellzmet ::

Zaključek:

- najcenejša je Delavska hranilnica (za e-komintena in tradicionalnega (preko okenca) komintenta)
- najdražja za tradicionalnega je Sberbank
- najdražja za e-kominenta je SKB

mirch ::

Hvala Vam!

Isotropic, kako to opravim? Namrec sem bil na davcni pa so rekli da ga ne potrebujejo. Dala mi je neki papir za izpolnit, v smislu informativnega izracuna k kateremu moram prilozit placilno listo.

cegu ::

Švica in Japonska imata "Cash-card" račune z brezplačnim vodenjem, brezplačnim plačevanjem položnic, brezplačnim elektronskim poslovanjem.

Zakaj tega ne more biti pri nas?

Med študentskim stažom sme odprl račune pri 4ih bankah, zaradi firbca in testiranja. Sedaj me bo pa fršlok, ko jih bom moral zapreti in plačati četrtino trenutne plače, da jih bom sploh lahko zaprl.

mirch ::

mas v avstriji (pa se mogoce kje) https://www.easybank.at/easy. Kjer je vse zastonj. Poslovalnic nimajo, imajo pa pogodbo z Bawagom, kje ti lahko "fizicno" svetujejo. Vendar je omejeno stevilo brezplacnih obiskov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirch ()

GTX970 ::

krneki0001 je izjavil:

Saj je že sedaj ni, samo da so v njihove banke zmetali še več dokapitalizacije kot v naše (samo v avstrijsko hypo banko nekje 23 miljard evrov).

Zaradi "Haiderjevega" Hypota je dežela Koroška letos maja skoraj bankrotirala (so počeli nekaj takega kot Slo državne banke po celem Balkanu, AT in DE, krediti na lepe oči brez ustreznega zavarovanja).

http://www.europarl.europa.eu/document/...
http://wolfstreet.com/2015/03/04/austri...
http://www.zerohedge.com/news/2015-03-0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

shadow7 ::

Saj znaš nemško? Če ne, potem ne vem, kako bo potekala komunikacija ob kakšnem problemu.

V Bawag PSK in njena hčerinska Easybank imata (oz. vsaj sta imeli) brezplačno vodenje, če izpolnjuješ vsaj enega od kriterijev:
- imaš povprečno stanje na računu v kvartalu višje od X EUR - poglej cenik za vrednost X,
- prejemaš plačo na pri njih odprt račun.

Dolgo, kar sem gledal. Poglej si pogoje in cenike za ti dve.

Na splošno pa velja, da je vodenje v primerjavi s SLO drago in da ne zaračunavajo nakazil, temveč imaš določeno št. knjižb (prilivnih ter odlivnih) vključenih, presežek pa potem plačuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadow7 ()

krneki0001 ::

GTX970 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Saj je že sedaj ni, samo da so v njihove banke zmetali še več dokapitalizacije kot v naše (samo v avstrijsko hypo banko nekje 23 miljard evrov).

Zaradi "Haiderjevega" Hypota je dežela Koroška letos maja skoraj bankrotirala (so počeli nekaj takega kot Slo državne banke po celem Balkanu, AT in DE, krediti na lepe oči brez ustreznega zavarovanja).

http://www.europarl.europa.eu/document/...
http://wolfstreet.com/2015/03/04/austri...
http://www.zerohedge.com/news/2015-03-0...


Ni tukaj samo hajder. SO bili tudi drugi. Hajderjevih je nekje samo toliko kot smo mi zmetali v vse slovenske banke, ostalo je od drugod.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Isotropic ::

shadow7 je izjavil:

Saj znaš nemško? Če ne, potem ne vem, kako bo potekala komunikacija ob kakšnem problemu.

V Bawag PSK in njena hčerinska Easybank imata (oz. vsaj sta imeli) brezplačno vodenje, če izpolnjuješ vsaj enega od kriterijev:
- imaš povprečno stanje na računu v kvartalu višje od X EUR - poglej cenik za vrednost X,
- prejemaš plačo na pri njih odprt račun.

Dolgo, kar sem gledal. Poglej si pogoje in cenike za ti dve.

Na splošno pa velja, da je vodenje v primerjavi s SLO drago in da ne zaračunavajo nakazil, temveč imaš določeno št. knjižb (prilivnih ter odlivnih) vključenih, presežek pa potem plačuješ.

a ni bla okol bawag enkrat ena afera, da je nekaj pomagala prat denar mafiji al neki podobnega

krneki0001 ::

Večina bank bo prešla na pakete. Recimo vodenje računa + xx transakcij + xx direktnih bremenitev = xx evrov.
To pa zato, da bodo že vnaprej vedeli, koliko bo prihodka.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mat xxl ::

mirch je izjavil:

Ze tisockrat predebatirano, vendar casi se spreminjajo. Namrec me zanima ce se je sploh kaksna razlika med bankami? Na katero banko se splaca iti? Na Avstrijsko ali Slovensko?

Namrec nedavno sem na davcni slisal da bi naj imeli kmalu (letos december) tudi vpogled v racune slovenskih drzavljanov v Avstriji. Torej si predstavljam da neke bistvene razlike vec ne bo, ali pac?



To pa ravno tako ne sme biti je pritiustavno.

Sicer vem, da tako pri nas res gre tako z NLB, podatki po želji brez odredbe na Furs, z tujini bankami pri nas pa samo na zahtevo sodišča , enako bo z tujino. Pa ne more ena zdolgočasena Fursovka, kar brskati po računih ljudi brez utemeljenega suma utaje.

krneki0001 ::

mat xxl je izjavil:

mirch je izjavil:

Ze tisockrat predebatirano, vendar casi se spreminjajo. Namrec me zanima ce se je sploh kaksna razlika med bankami? Na katero banko se splaca iti? Na Avstrijsko ali Slovensko?

Namrec nedavno sem na davcni slisal da bi naj imeli kmalu (letos december) tudi vpogled v racune slovenskih drzavljanov v Avstriji. Torej si predstavljam da neke bistvene razlike vec ne bo, ali pac?



To pa ravno tako ne sme biti je pritiustavno.

Sicer vem, da tako pri nas res gre tako z NLB, podatki po želji brez odredbe na Furs, ...


No to ne drži. Vse slovenske banke morajo posredovati poročila FURS-u in to ni brez odredbe. Pa točno določeno je kaj se sme in kaj ne sme pošiljati.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

;-) ::

So zaprti komitenti kamor furs pa durs pa nihce nima vpogleda. Kmecko bi jim rekel "privat"banke na mesec te stane okoli 50eur dzabe ko pogledas list z dohodnino marca

mat xxl ::

Napiši, kaj več, samo ko vse tole berem bo res edina rešitev račun v tujini in jasno prijava le tega, vendar Furs vseeno ne bo mogel kar brskati.....

krneki0001 ::

mat xxl je izjavil:

Napiši, kaj več, samo ko vse tole berem bo res edina rešitev račun v tujini in jasno prijava le tega, vendar Furs vseeno ne bo mogel kar brskati.....


Seveda da bo dobil vse podatke, ker jih bo zahteval od države v kateri delaš, da te bo lahko obdavčil za razliko, ki jo manj plačuješ v tisti državi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

St235 ::

mat xxl je izjavil:

Napiši, kaj več, samo ko vse tole berem bo res edina rešitev račun v tujini in jasno prijava le tega, vendar Furs vseeno ne bo mogel kar brskati.....


Ne more, ker naklada v tri dni. Tudi o prilivih na račune v tujini bo FURS obveščen, ker je nedolgo nazaj glede tega začela veljat EU uredba, ki ureja točno to področje.

AgiZ ::

Kaj pa Sparkasse. Sam uporabljam paket, kjer moras imeti na racunu povprecno vsaj 1000€ pa imas vodenje brezplacno. Poloznice stanejo 0,19€, internetno placevanje brezplacno, MasterCard 10 ali 20€ letno.

St235 ::

Sam uporabljam paket, kjer moras imeti na racunu povprecno vsaj 1000€ pa imas vodenje brezplacno.

haha, kaj vse je danes ljudem možno prodat.

krneki0001 ::

70.000 komitentov, od tega jih ima 5000 po 1000 evrov gor in imajo 5 miljonov na razpolago vsak mesec za vrtet.
Ni slaba varianta.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

AgiZ ::

Kot vem cenejse banke/"paketa" za moje potrebe ni (vsaj ko sem zamenjal z NLBja je ni bilo).

St235 ::

krneki0001 je izjavil:

70.000 komitentov, od tega jih ima 5000 po 1000 evrov gor in imajo 5 miljonov na razpolago vsak mesec za vrtet.
Ni slaba varianta.


Da ne govorimo o risk managemnatu. Maš 100% jamstvo, da bo kje vzet, če je treba. Pa še komitenta prisiliš, da ima 1000€ vezanih parktično brez obresti.

krneki0001 ::

St235 je izjavil:

...da ima 1000€ vezanih parktično brez obresti.


Ja, skoraj brez obresti. Na leto je 0.05% obresti za teh 1000 evrov, ki so stalno na računu. Torej 50 centov obresti.

Če bi dal vezat, pa tudi nebi prav dosti dobil, ker je obrestna mera na 13 mesecev 0.6% pri takem znesku, tako da bi dobil 6 evrov obresti.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bellzmet ::

Hm banke so čisto prostovoljna insitucija, ni potrebno notri imeti denarja, če imate občutek, da so obresti prenizke ali da lahko kdo denar kdo vzame.

St235 ::

Kaj ko bi sledil temi in bi vedel zakaj se pogovarjamo o obrestih?

McMallar ::

cegu je izjavil:

Švica in Japonska imata "Cash-card" račune z brezplačnim vodenjem, brezplačnim plačevanjem položnic, brezplačnim elektronskim poslovanjem.

Zakaj tega ne more biti pri nas?

Med študentskim stažom sme odprl račune pri 4ih bankah, zaradi firbca in testiranja. Sedaj me bo pa fršlok, ko jih bom moral zapreti in plačati četrtino trenutne plače, da jih bom sploh lahko zaprl.


Mi poves, katera Svicarska banka ima taksen racun? Bi mi prislo prav.

@AgiZ: UBS ima to nastavljeno na 10.000CHF. Se pravi, ce imas na racunih vec kot toliko, potem ti stroske vodenja znizajo za 50%. Zato me res zanima katera svicarska banka bi mi vodila racun zastonj ce mi ga ne niti za 10kCHF+ ne...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

thramos ::

St235 je izjavil:


Da ne govorimo o risk managemnatu. Maš 100% jamstvo, da bo kje vzet, če je treba. Pa še komitenta prisiliš, da ima 1000€ vezanih parktično brez obresti.


Ja, res 100 % jamstvo. Sploh, ker so drugje za takšno obliko vezave res dobre obrestne mere.

Bellzmet ::

@lakotnik29:Tema govori o stroških, ki jih ima fizična oseba pri poslovanju s posamezno banko. O obrestih do tvojega posta ni bilo govora.

Obresti pa so prihodki in tako nimajo veze s temo (če te je že to zapeklo pri mojem komentarju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

stb ::

krneki0001 je izjavil:

St235 je izjavil:

...da ima 1000€ vezanih parktično brez obresti.


Ja, skoraj brez obresti. Na leto je 0.05% obresti za teh 1000 evrov, ki so stalno na računu. Torej 50 centov obresti.

Če bi dal vezat, pa tudi nebi prav dosti dobil, ker je obrestna mera na 13 mesecev 0.6% pri takem znesku, tako da bi dobil 6 evrov obresti.


Oz če pogledaš z drugega zornega kota - vodenje primerljivega računa pri isti banki pride cca 50€ na leto. Da bi z vezanimi 1000€ dosegel enak donos bi moral imeti 5% obrestno mero, kar pa je danes praktično nemogoče. Me zanima kako/če se bo banka odzvala na nižje obrestne mere v teh primerih - bodo po novem zahtevali 5000€ na računu, ali bo tak račun imel manj ugodnosti (npr ukinejo brezplačna plačila ipd)?

St235 ::

Bellzmet je izjavil:

@lakotnik29:Tema govori o stroških, ki jih ima fizična oseba pri poslovanju s posamezno banko. O obrestih do tvojega posta ni bilo govora.

Obresti pa so prihodki in tako nimajo veze s temo (če te je že to zapeklo pri mojem komentarju).


Težava tvojega komentarja je brezvezen rant o bankah, ki nima nič s temo.

In predvsem ni moj problem, če ne razumeš kakšna je povezava med obrestmi in brezplačnim vodenjem računa.

AgiZ je izjavil:

Kaj pa Sparkasse. Sam uporabljam paket, kjer moras imeti na racunu povprecno vsaj 1000€ pa imas vodenje brezplacno. Poloznice stanejo 0,19€, internetno placevanje brezplacno, MasterCard 10 ali 20€ letno.


Kaj točno pa vključuje ta račun? Govorimo zgolj o osnovnem vodenju računa, ali vključuje tudi spletno banko, določen limit, itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Bellzmet ::

@lakotnik: rant si začel ti s "Pa še komitenta prisiliš, da ima 1000EUR vezanih parktično brez obresti."

Neposredne povezave zate kot uporabnika ni. Obresti ne vplivajo na tvoje stroške. Lahko so 10% ali 0,01% in boš še vedno isto plačeval za uporabo TRR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Ziga Dolhar ::

St235 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@lakotnik29:Tema govori o stroških, ki jih ima fizična oseba pri poslovanju s posamezno banko. O obrestih do tvojega posta ni bilo govora.

Obresti pa so prihodki in tako nimajo veze s temo (če te je že to zapeklo pri mojem komentarju).


Težava tvojega komentarja je brezvezen rant o bankah, ki nima nič s temo.

In predvsem ni moj problem, če ne razumeš kakšna je povezava med obrestmi in brezplačnim vodenjem računa.

AgiZ je izjavil:

Kaj pa Sparkasse. Sam uporabljam paket, kjer moras imeti na racunu povprecno vsaj 1000EUR pa imas vodenje brezplacno. Poloznice stanejo 0,19EUR, internetno placevanje brezplacno, MasterCard 10 ali 20EUR letno.


Kaj točno pa vključuje ta račun? Govorimo zgolj o osnovnem vodenju računa, ali vključuje tudi spletno banko, določen limit, itd...


Vključuje tudi spletno banko, limit, itd :). Glej udobni pozitivni račun. Meni v dveh letih še niso uspeli zaračunati kakšnih stroškov.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Bellzmet je izjavil:

@lakotnik: rant si začel ti s "Pa še komitenta prisiliš, da ima 1000EUR vezanih parktično brez obresti."

Neposredne povezave zate kot uporabnika ni. Obresti ne vplivajo na tvoje stroške. Lahko so 10% ali 0,01% in boš še vedno isto plačeval za uporabo TRR.


Pa ja takoj povej, da ne razumeš o čem govorimo, pa ne bomo zgubljal časa s tabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Ziga Dolhar je izjavil:

St235 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@lakotnik29:Tema govori o stroških, ki jih ima fizična oseba pri poslovanju s posamezno banko. O obrestih do tvojega posta ni bilo govora.

Obresti pa so prihodki in tako nimajo veze s temo (če te je že to zapeklo pri mojem komentarju).


Težava tvojega komentarja je brezvezen rant o bankah, ki nima nič s temo.

In predvsem ni moj problem, če ne razumeš kakšna je povezava med obrestmi in brezplačnim vodenjem računa.

AgiZ je izjavil:

Kaj pa Sparkasse. Sam uporabljam paket, kjer moras imeti na racunu povprecno vsaj 1000EUR pa imas vodenje brezplacno. Poloznice stanejo 0,19EUR, internetno placevanje brezplacno, MasterCard 10 ali 20EUR letno.


Kaj točno pa vključuje ta račun? Govorimo zgolj o osnovnem vodenju računa, ali vključuje tudi spletno banko, določen limit, itd...


Vključuje tudi spletno banko, limit, itd :). Glej udobni pozitivni račun. Meni v dveh letih še niso uspeli zaračunati kakšnih stroškov.


Hvala, potem na letni ravni govorimo nekje o 10€ stroških. Vsekakor precej ugodneje od klasičnega vodenja. Kakšna pa je sankcija, če ti stanje pade pod 1000€? Se to preverja dnevno/tedensko? Če padeš pod 1000€ plačaš samo za en mesec, ali plačaš potem x mesecev?

jan_g ::

Lakotnik, nebivedu, ne vem, zakaj vama gre to v nos. Relevantno vprašanje za komitenta je, ali mi lahko katera druga banka ponudi ugodnejši paket kot je ta na Sparkasse (pozitivno stanje 1000EUR -> brezplačno vodenje računa). NLB ponuja kaj podobnega? Niso vsi komitenti ves čas v minusu, nekateri imajo vedno par tisoč rezerve na bančnem računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

stb ::

St235 je izjavil:


Hvala, potem na letni ravni govorimo nekje o 10€ stroških. Vsekakor precej ugodneje od klasičnega vodenja. Kakšna pa je sankcija, če ti stanje pade pod 1000€? Se to preverja dnevno/tedensko? Če padeš pod 1000€ plačaš samo za en mesec, ali plačaš potem x mesecev?

7,49 EUR vsak tak mesec
Drobni tisk pravi:
1
V kolikor bo povprečno stanje v mesecu obračuna preseglo mejo povprečnega stanja 1.000,00 EUR, bo strošek vodenja brezplačen. Pod mejo povprečnega stanja, se
strošek vodenja obračuna v skladu z vsakokrat veljavnim cenikom banke.

krneki0001 ::

jan_g je izjavil:

Lakotnik, nebivedu, ne vem, zakaj vama gre to v nos. Relevantno vprašanje za komitenta je, ali mi lahko katera druga banka ponudi ugodnejši paket kot je ta na Sparkasse (pozitivno stanje 1000EUR -> brezplačno vodenje računa). NLB ponuja kaj podobnega? Niso vsi komitenti ves čas v minusu, nekateri imajo vedno par tisoč rezerve na bančnem računu.


Zato, ker je to nateg. Ti jim denar posojaš zastonj, oni tebi računajo za vsako malenkost narejeno z njihove strani visoke stroške (ko za celo leto skupaj nabereš koliko je stroškov se to šele vidi).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Bellzmet ::

St235 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

@lakotnik: rant si začel ti s "Pa še komitenta prisiliš, da ima 1000EUR vezanih parktično brez obresti."

Neposredne povezave zate kot uporabnika ni. Obresti ne vplivajo na tvoje stroške. Lahko so 10% ali 0,01% in boš še vedno isto plačeval za uporabo TRR.


Pa ja takoj povej, da ne razumeš o čem govorimo, pa ne bomo zgubljal časa s tabo.


No pa da te vidimo. Razloži kako obresti (ki jih dobiš za pozitivno stanje na TRR) vplivajo na višino stroškov, ki jih imaš s TRR? Pa neto efekt me ne zanima, samo višina stroškov.

St235 ::

Bi razložil, pa je besedna zveza oportunitetni stoški več kot očitno prezahtevna zate. Če bi bil sposoben sledit temi bi videl, da je debata o konceptu "brezplačnega" vodenja računa v zameno za XY denarja na TRR. Zdaj, če ti tukaj ne vidiš oportunitetnih stroškov to še ne pomeni, da jih ni.

jan_g je izjavil:

Lakotnik, nebivedu, ne vem, zakaj vama gre to v nos. Relevantno vprašanje za komitenta je, ali mi lahko katera druga banka ponudi ugodnejši paket kot je ta na Sparkasse (pozitivno stanje 1000EUR -> brezplačno vodenje računa). NLB ponuja kaj podobnega? Niso vsi komitenti ves čas v minusu, nekateri imajo vedno par tisoč rezerve na bančnem računu.


Ne gre mi v nos. Ravtno obratno, zadeva glede na opisano deluje ceneje od klasičnega načina zaračunavanja vodenja računa. Zato me je tudi zanimalo kako je z ostalimi stroški (spletna banka, plačevanje položnic, limiti...). Mene zanima all in all strošek, ki ga imam na letni ravni. Mi je pa smešno kako hitro ljudje nasedejo besedi brezplačno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AgiZ ::

St235 je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Kaj pa Sparkasse. Sam uporabljam paket, kjer moras imeti na racunu povprecno vsaj 1000€ pa imas vodenje brezplacno. Poloznice stanejo 0,19€, internetno placevanje brezplacno, MasterCard 10 ali 20€ letno.


Kaj točno pa vključuje ta račun? Govorimo zgolj o osnovnem vodenju računa, ali vključuje tudi spletno banko, določen limit, itd...


Kar sem preizkusil:
- spletna banka
- placevanje poloznic brezplacno, trajniki 0,19€
- MasterCard 10 ali 20€ (se ne spomnim)
- glavni racun ne vem ce ima limit, spreminjanje limita na MasterCardu deluje
- prenosi med racuni/bankami so brezplacni

krneki0001 je izjavil:

jan_g je izjavil:

Lakotnik, nebivedu, ne vem, zakaj vama gre to v nos. Relevantno vprašanje za komitenta je, ali mi lahko katera druga banka ponudi ugodnejši paket kot je ta na Sparkasse (pozitivno stanje 1000EUR -> brezplačno vodenje računa). NLB ponuja kaj podobnega? Niso vsi komitenti ves čas v minusu, nekateri imajo vedno par tisoč rezerve na bančnem računu.


Zato, ker je to nateg. Ti jim denar posojaš zastonj, oni tebi računajo za vsako malenkost narejeno z njihove strani visoke stroške (ko za celo leto skupaj nabereš koliko je stroškov se to šele vidi).


Vse kar rabis paziti je da ne gres pod 1000€, pa ni nobenih stroskov.

jan_g ::

krneki0001 je izjavil:

jan_g je izjavil:

Lakotnik, nebivedu, ne vem, zakaj vama gre to v nos. Relevantno vprašanje za komitenta je, ali mi lahko katera druga banka ponudi ugodnejši paket kot je ta na Sparkasse (pozitivno stanje 1000EUR -> brezplačno vodenje računa). NLB ponuja kaj podobnega? Niso vsi komitenti ves čas v minusu, nekateri imajo vedno par tisoč rezerve na bančnem računu.


Zato, ker je to nateg. Ti jim denar posojaš zastonj, oni tebi računajo za vsako malenkost narejeno z njihove strani visoke stroške (ko za celo leto skupaj nabereš koliko je stroškov se to šele vidi).


Ja, možno, nisem komitent te banke in ne vem kaj vse zaračunajo. Bi pa bilo lepo od tebe, da poveš kaj so ti zaračunali, da si na leto nabral toliko stroškov (pač, glede na letne stroške pri kakšni drugi banki, kjer te ne nategnejo).

Bellzmet ::

@lakotnik29:V tem primeru nima nobene veze s stroški. Stroški so isti ne glede na višino obresti. Ti plačaš isti znesek ne glede na višino obresti. Povsem drugo je, če predpostavljaš, da stroške znžuješ s prihodki od obresti. Vendar se o tem ne pogovarjamo. Malo razmisli.

Če so različne obresti so res da oportunitetni stroški (recimo med bankami) drugačni. So pa obresti sedaj tako nizke, da je kakršnokoli preračunavanje "oportunitetnih stroškov" vezanih na 1.000 EUR nesmiselno, ker je že tvoj čas (no vsaj predpostavljam da je) več vreden kot tistih 10 centov, ki ga dobiš iz obresti na leto.

Še vedno čakam na tvojo razlago. Zaenkrat je samo žaljenje in usajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

AgiZ ::

Dajte se nehat kregat v tri dni, ampak raje konstruktivno debatirajte.
Dobro debato kvarite...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgiZ ()

St235 ::

Razlago česa? Oportunitetnih stroškov?

Predlagam, da izračunaš kakšne so obresti če 1000EUR leži na TRR ali, če je isti znesek vezan za 1 leto, pa dve, pa tri leta. In boš videl kje je razlika in kaj so oportunitetni stroški. Če bi sledil debati bi videl, da je tak račun že narejen in da smo ugotovili, da je v tem trenutku takšno vodenje računa cenejše (ne pa tudi brezplačno).

Stroški so isti ne glede na višino obresti.

Če bi vedel kaj so oprtunitetni stroški ne bi pisal takih neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451707 (28442) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710588 (8573) WildChild
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615542 (13396) ...:TOMI:...

Več podobnih tem