» »

Uvoz in carina + ddv

Uvoz in carina + ddv

#000000 ::

Zanima me če se da recimo nekaj uvozit in ne plačat carine ter ddv takoj, ampak šele ob prodaji, pač kupiš neko robo in odvajaš oboje sprot. Baje naj bi se drugot po EU to dalo, ampak samo BAJE. zato sprašujem.

LP

mitja73 ::

kdo ti je pa rekel da lahko to delaš tako drugje v EU ?

#000000 ::

en znanc, sam mislm da je mal narobe zastopu, al pa ne razume sploh za kaj gre :)

V bistvu tud jest ne čisto, njega, ampak pustmo se presenetit, zato sprašujem tukaj.

sandmat ::

#000000 je izjavil:

en znanc, sam mislm da je mal narobe zastopu, al pa ne razume sploh za kaj gre :)

V bistvu tud jest ne čisto, njega, ampak pustmo se presenetit, zato sprašujem tukaj.


verjetno je rekel za DDV, ki ga plačaš, ko blago prodaš. Carina se po mojih izkušnjah vedno plača takoj.

Okapi ::

Kolikor vem, so temu namenjena carinska skladišča, ki jih imamo tudi pri nas. Dokler je roba v carinskem skladišču, ne plačaš nič (razen stroškov skladiščenja, kar je stvar dogovora z lastnikom carinskega skladišča).

O.

#000000 ::

Se pravi za vsak kos ki ga odpelješ sproti plačaš dajatve ? al treba celo pošiljko nanekrat ocarinit in plačat ddv ?

_commandos_ ::

#000000 je izjavil:

Zanima me če se da recimo nekaj uvozit in ne plačat carine ter ddv takoj, ampak šele ob prodaji, pač kupiš neko robo in odvajaš oboje sprot. Baje naj bi se drugot po EU to dalo, ampak samo BAJE. zato sprašujem.

LP


V teoriji ,ki je lepo opisana v knjigi B.Žvikart-Mednarodna špedicija, je mogoče dobiti carinjenje na domu, odlog plačila carine za katerega poskrbi špediter z bančno garancijo, katero tudi zaračuna skupaj z obrestmi ali pa da špediter plača carinske dajatve kater mu ti vrneš skupaj z obrestmi. Vpraksi pa se vsi špediterji tega izogibajo kot hudič križa zardi plačilne nediscipline.


#000000 je izjavil:

Se pravi za vsak kos ki ga odpelješ sproti plačaš dajatve ? al treba celo pošiljko nanekrat ocarinit in plačat ddv ?


carini se celo pošiljko na enkrat ,ker je račun ki je osnova za carino narejen za celotno pošiljko.

#000000 ::

Bom tole jutri preveril, na lokalni špediciji.

pikica789456 ::

pozdravljeni zanima me kolko bi stala carina in vsi ostali stroski za dvd-je cena 205 evrov iz zda v slovenijo .ze vnaprej hvala odgovor

#000000 ::

odvisno od blaga, ker nbi vse pod isto carinski stopnjo

Okapi ::

Še enkrat počasi in pozorno preberi vprašanje;)

Primož1406 ::

Pozdravljeni...

Mene pa zanima kaj mi je storiti:
na kitajskem sem plačal v celoti stroje v vrednosti 8000 €;
Seveda plačano je po ponudbi FOB;
Za agencijo, ki mi bo prepeljala in carinila stroje sem izbral DHL.

Sedaj pa je nastal problem, ker mi moj dobavitelj ni hotel sodelovati z DHL,
ker so baje predragi. A smo to uredili in ceno prilagodili, da je bila ok.

Nato so se začeli problemi s papirji, katerih moj dobavitelj očitno ne
izpolni dobro in DHL zavrača dokumentacijo.

Dobavitelj mi trdi, da so DHL-ovci vse samo ljudje ne in da komplicirajo itd. ter
da vedno delajo papirje na tak način in ni bil nikoli problem. A oni ne delajo
z DHL oz do sedaj niso imeli takega primera.

Kaj lahko sedaj naredim, če mi dobavitelj nebo hotel tega urediti po pariteti FOB.
Nekaj mi je bluzil, da lahko odpovem pošiljko in da mi vrne 70% plačanega denarja :D

ali pa da zamenjam agencijo. Predlaga ABC European Air & Sea Cargo Distribution, d.o.o.,
ker pri njih papirji baje grejo skoz.
Sicer nevem kako lahko pri enih grejo papirji skoz, pri drugih pa ne?

Seveda se je sedaj že vse zavleklo skoraj za 1 mesec od dogovorjenega roka.

lep pozdrav in hvala za odgovore

Okapi ::

A je kakšen poseben razlog, da hočeš ravno DHL? Jaz bi vzel tistega, ki ga predlaga dobavitelj (in pred tem malo poguglal, če so kakšne hude pritožbe čezenj). Tile ABC imajo pisarne v Ljubljani, Kopru in Brniku, na prvi pogled ni videti, da bi bilo z njimi kaj narobe.

O.

Primož1406 ::

V samem začetku sem vprašal, če je vseeno katerega ponudnika vzamem ali
imajo s kakim ponudnikom povezave. Pa je rekel, da je vseeno in da je to
moja odločitev. Jaz sem seveda vzel najugodnejšega pa tudi DHL kot veliko
podjetje mi daje neko sigurnost.
Sicer pa smo končno rešili zadeve. Na koncu je mel dobavitelj nekaj dodatnih
stroškov, ker ni že v štartu napisal pravih faktur.
Edino kaj je, da bom robo dobil 1 mesec pozneje kot je bilo dogovorjeno.

To pač moram vzetli v zakup pri takem poslovanju na daljavo ali?

mitja73 ::

Običajno je vedno najcenejše če daš transport njim uredit, tako denarno kot časovno. Jaz sem recimo doživel pol cenejšp ceno kontejnerja ker pač taki dobavitelji delajo na velko, ne pa samo 1× na leto kot npr. ti.

scipascapa ::

Kateri spremni dokument mora že trgovec izpolniti, CN23?

suki ::

Pozdravljeni!

Sem fizična oseba in sem avto kupil v članici EU in bi ga rad registriral pri nas. Imam račun od firme na katerem piše da je prost davka.
Sedaj pa me zanima ali sem poleg DMVja dolžan plačati tudi DDV glede na to , da sem fizična oseba ???
Hvala!

cekr ::

DDV boš plačal pred registracijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

suki ::

Gre za rabljeno vozilo staro 2 leti s 50.000km za katerega naj bi se plačal samo DMV. DDV se plačuje samo za nova vozila do starosti 6mesecev ali da imajo manj kot 6.000km.
Ker kot fizična oseba sploh ne morem kupiti avta brez ddv-ja? A ni tako ?

rook912 ::

suki ::

Tukaj piše samo o DMV in nič o DDV. Sem pregledal že več takih člankov pa nikjer ne zasledim da bi bil dolžan plačati DDV za rabljeno vozilo povsod piše samo o DMV. Sem mislil, da ima kdo kakšen isti primer ali izkušnjo iz tega. Kajti pri meni se je zataknilo na DURSU glede DDVja ..

kloko ::

Ja in kaj se je zataknilo na FURSU? Sicer pa še vedno velja, da stvari precej lažje stečejo, če jih na pravih mestih podmažeš...

L.p., Kloko

suki ::

Ja to je res. Ja poleg DMVja mi hočejo zaračunati še DDV. Pa sem se posevetoval pri davčnih svetovalcih in pravnikih pa pravijo da nimajo pravice zaračunati DDVja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
459734 (5816) MIHAc27
»

kitajska roba in carina/davek (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124538 (7905) hotlips
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318921 (13340) Ales
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11030303 (26871) Fritz

Več podobnih tem