» »

Webcam do max 40€

Webcam do max 40€

Buggy ::

Zdravo,

Ce je kdo kaj bolj domac na podrocju kamerc in ima kaksen koristen napotek v smeri nakupa P/P webcama, ki bo prvenstveno namenjen videoklicem (skype) na dokaj svoh desktop masini Celeron G530, 4GB RAM. Rabi imeti soliden MIC ter dokaj kvalitetno sliko (ni potrebe po 1080p) tudi ob malo slabsih svetlobnih pogojih. Ce je kaksen koristen bonboncek vec tudi ni skode...je pa max budget 40€ raje manj.

Sam sem gledal Microsoft lifecam hd-3000, se pa ne spoznam prevec in raje vprasam za koristen nasvet.

Hvala.

darkolord ::

HD-3000 je čisto OK. Alternativa je npr. Logitech C270, čeprav mislim, da ni nobene pomembnejše razlike.

mtosev ::

pozna kdo kakšno wireless webcamero za skype?

anyone?

a res nihče nič ne pozna?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

BCSman ::

Jaz pa izbiram med najbolj cheap webkamerami.
Trust primo 9,9eur ali Canyon CWC2 12,07eur? Ali kaj tretjega?
S Kitajske ni časa čakat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

mtosev ::

a res noben ne pozna kakšen wireless webcam za skype?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

mtosev: kaksen use case imaš?

mtosev ::

kamera bo stala nad tv ekranom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BCSman ::

Koliko uploada sploh rabi 720p webkamera preko skypea? Pri meni upload prileze do max 0,8mbit. 720p webkamera je useless?

mtosev ::

spet nihče ne pozna nič?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Buggy ::

Kot verjetno veste ze sami je trenutno tezko dobiti spodobno kamero za spodoben denar. Ali ni zaloge ali pa so cene v visavah, vsem seveda jasno da so trgovci izkoristili trenutno delo/solanje od doma in navili cene tem outdate-anim gadgetom.

Iscem zopet nekaj za sina pa nicesar ne najdem..tokrat bi sel tudi do 60€ :D

fuck_it_ ::

predlogi bodo enaki kot pred 3 leti. Preberi znova odgovore ki si jih že dobil. So še vedno zelo aktualni ker so pač cene šle gor, neke nove ponudbe pa ni.



edit: zdaj sem se spomnil da je Xiaomi naredil neko kamero ki ima dejansko zelo spodobno sliko in zvok. Mislim da stane 30 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Buggy ::

edit: zdaj sem se spomnil da je Xiaomi naredil neko kamero ki ima dejansko zelo spodobno sliko in zvok. Mislim da stane 30 EUR.


ja je "xiaomi imilab w88s" in to je bilo tudi moje edino upanje.
Kot tudi ostalih te ni na zalogi...torej post je bolj klic na pomoc, ce kdo kaj spodobnega slucajno zasledi kje na zalogi ali bohnedaj v kaksni akciji :D

darkolord ::

IMILAB bo na zalogi čez nekaj dni.

Ni pa to Xiaomi, kot se zmotno marsikje navaja ...

Buggy ::

Ne vem ce si imel ti prste kej zraven. Na mimovrste se je ta trenutek pojavil zgorajomenjen webcam kot zadnji kos.
Naroceno in hvala.

bajsibajsi ::

Kopijo Xiaomi imilab w88s dobis iz CN (EU warehouse) za 20 eur https://www.banggood.com/1080P-1920+108...

Han ::

Greg91 ::

Ima kdo dejanske izkušnje s temi linkanimi kamerami?

Han ::

Imaš cel kup mnenj kupcev...

Greg91 ::

Hvala za pomoč. Brez da bi mi to povedal bi bil popolnoma izgubljen.

Aston_11 ::

V glavnem se zaradi slike ni za sekirati, saj (slabo) sliko vidijo drugi ;) po možnosti itak ne gledajo čez cel zaslon, tako da tudi resolucija nima neke veze. Slika pa bo, kar bo.

darkolord ::

Tista "kopija" IMILAB gor je verjetno kar original. Xiaomi pa tudi original ni.

Gre za generično kamero (na sami kameri ni niti enega napisa ali nalepke), tudi računalniku se predstavi kot "USB Camera".

Plastika je bolj boga (ni niti približno Xiaomi kvaliteta), je pa slika dobra, zvok tudi.

Ima pa "beautify" filter že v sami kameri, tako da ti polepša obraz. Meni se zdi to ogabno, ampak jebiga.

Greg91 ::

Do zdaj sem uporabljal sprednjo kamero s telefona (8Mpix), vendar je precej nepraktično vse povezovat sploh, če je konferenca neplanirana. Slika je sicer bila dobra. Tako, da iščem nek nadomestek, ki bo skozi povezan in v pripravljenosti. Za zvok mi je dokaj vseeno ker uporabljam namenski mikrofon.

bajsibajsi ::

@darkolord
Se strinjam v sluzbi imamo kao original in je enaka kot ostale verzije. Samo na skatli na malo pise Xiaomi. S tem da smo jih v sluzbi kupili kaksnih 100 po cca. 40 eur v SLO, CN pa prodaja za dobrih 20 eur.

DamijanD ::

Jaz sem jo naročil pa da vidimo :-)

Aston_11 ::

Greg91 je izjavil:

Do zdaj sem uporabljal sprednjo kamero s telefona (8Mpix), vendar je precej nepraktično vse povezovat sploh, če je konferenca neplanirana. Slika je sicer bila dobra. Tako, da iščem nek nadomestek, ki bo skozi povezan in v pripravljenosti. Za zvok mi je dokaj vseeno ker uporabljam namenski mikrofon.

SI jo povezal na PC ali si uporabljal samo telefon?

Argica ::

bajsibajsi je izjavil:

@darkolord
Se strinjam v sluzbi imamo kao original in je enaka kot ostale verzije. Samo na skatli na malo pise Xiaomi. S tem da smo jih v sluzbi kupili kaksnih 100 po cca. 40 eur v SLO, CN pa prodaja za dobrih 20 eur.


preko mene bi jih dobil za cca 30-31EUR ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

Greg91 ::

Aston_11 je izjavil:

Greg91 je izjavil:

Do zdaj sem uporabljal sprednjo kamero s telefona (8Mpix), vendar je precej nepraktično vse povezovat sploh, če je konferenca neplanirana. Slika je sicer bila dobra. Tako, da iščem nek nadomestek, ki bo skozi povezan in v pripravljenosti. Za zvok mi je dokaj vseeno ker uporabljam namenski mikrofon.

SI jo povezal na PC ali si uporabljal samo telefon?


Seveda sem povezal na računalnik in deluje res odlično. Ampak kot rečeno, rabim nek nadomestek, ki bo konstantno v pripravljenosti in ki bo zajemal človeka dostojno sliko v 1080p. Pogosto namreč potrebujem funkcionalnosti telefona tudi med konferenco.

Je katera izmed linkanih na zalogi pri katerem slovenskem trgovcu? Ker sicer raje nabavim tisto iz amazona.

darkolord ::

bajsibajsi je izjavil:

@darkolord
Se strinjam v sluzbi imamo kao original in je enaka kot ostale verzije. Samo na skatli na malo pise Xiaomi. S tem da smo jih v sluzbi kupili kaksnih 100 po cca. 40 eur v SLO, CN pa prodaja za dobrih 20 eur.
Si siguren, da piše Xiaomi na škatli? Ker gledam "original" škatlo, pa piše Xiaomi samo na nalepki od uvoznika, na škatli sami pa ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Han ::

Ponudba je na Amazonu še vedno večja od povpraševanja. Še ena cenejša FHD z dobrimi ocenami...

https://www.amazon.de/dp/B085ZMF2BB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bajsibajsi ::

darkolord je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

@darkolord
Se strinjam v sluzbi imamo kao original in je enaka kot ostale verzije. Samo na skatli na malo pise Xiaomi. S tem da smo jih v sluzbi kupili kaksnih 100 po cca. 40 eur v SLO, CN pa prodaja za dobrih 20 eur.
Si siguren, da piše Xiaomi na škatli? Ker gledam "original" škatlo, pa piše Xiaomi samo na nalepki od uvoznika, na škatli sami pa ne :)


Imas prav, samo na nalepki pise.

bajsibajsi ::

Testiral danes obe v istem okolju in nisem zaznal opazne razlike. Le da je original skoraj 40 eur pri nas, pri CN pa dobrih 20 eur pride iz Spanije ali Ceske v enem tednu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Power Bank za telefon/tablico (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
37276257 (5127) Karen
»

Katero akcijsko kamero kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23956515 (4970) Jebac18
»

P20 lite vs samsung s8

Oddelek: Mobilne tehnologije
151637 (1292) klinker
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810148 (7895) matobeli
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899161566 (70803) Prebeznik

Več podobnih tem