» »

Windows 10 prihaja 29. julija

1
2
3 4

Lonsarg ::

Stvar je zelo preprosta, upgrade licenca velja, če veljajo pogoji licence iz katere si upgradal. Skratka če upgradaš OEM še vedno veljajo OEM omejitve tudi z upgradano serijsko. Če upgradaš študentske windowse veljaji študentske omejitve(komercialna raba pa to), če upgradaš retail veljajo retail omejitve, kar pomeni da po ljubi želji prenašaš med računalniki.

Upgrade licence(serijska) kot sama je torej nična, veljavna je samo v primeru da je aktivirana na računalniku, za kjer imaš ti na volji neko neuporabljeno W7 ali W8 serijsko. Torej čeprav tehnično W10 upgrade serijsko lahko aktiviraš na poljubnem računalniku(vsaj do sedaj je bilo tako) si kljub uspešni aktivaciji lahko v ilegali, če kakorkoli prekršiš W7 ali W8 licenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Egidij88 ::

Če imaš Windows 7 Home, boš dobil zastonj upgrade na W10 Home. Če imaš Pro, dobiš Pro itd. Upgrade iz Home na Pro naj bi koštal 99$, Iz niča na W10 Pro pa 199$.

Spc ::

Windows 7 Enterprise pa ne bo dobil direktnega update-a, tako da vsi ki hočete ostati na Windows 7 lahko komot naprej še uporabljate Enterprise verzijo.
:)
 

jest10 ::

Nobena verzija ne bo imela avtomatski upgrade. Pri vseh je treba parkrat klikniti. Kdor želi, lahko komot dalje uporablja katerokoli verzijo W7

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Spc ::

jest10 je izjavil:

Nobena verzija ne bo imela avtomatski upgrade. Pri vseh je treba parkrat klikniti. Kdor želi, lahko komot dalje uporablja katerokoli verzijo W7

Nisem omenil avtomatskega upgrade-a, ampak "direktnega".
Enterprise niti reklame ne bo dobil.
 

jest10 ::

Saj tuda navadni je ne, če ne inštaliraš kb3035583. Teženja se znebiš z odstranitvijo tega updata.

Spc ::

Ja res je, ampak za enterprise kb3035583 ne bo niti možno inštalirat.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Lonsarg ::

Glede na to, da bo upgrade iz W7 in W8 na W10 tako enostaven(par klikov) je zdaj vprašanje kaj bo z inštaliranimi programi. Namreč ta upgrade znajo zagnati tudi laiki, ki NE znajo sploh inštalirati osnovnih programov. Tak da če jim jih ta upgrade odstrani bodo popolnoma zmedeni in jezni. Namreč upgrade iz W7 na W8 je ohranil sgolj datoteke ne pa inštalirane programe.

carota ::

PrimozR je izjavil:


carota je izjavil:

Ne štekam bistva rezervacije; a če ne bom rezerviral bo napisalo, da so vse kopije že zasedene in naj počakam, da kdo odinštalira?

Ne, tole je baje bolj Microsoftovo ocenjevanje, koliko resourcev (strežnikov) bodo potrebovali.

Očitno še niso slišali za najboljšo-super-duper Microsoft Azure cloud platformo, ki lahko dinamično alocira resource in ne bi imeli teh problemov. :D

NLight ::

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)


Jaz imam isto licenco (mogoče) naloženo na 3 računalnikih, ki večinoma tečejo istočasno... Tako uporabljam že leta pa nikoli ni bilo težav... Res pa je da imam veliko legalnih licenc in niti ne vem kje je katera uporabljena (ko preneseš iz msdnaa ti že v .iso file vpiše licenco in je rabiš vnašat)... Sem pa večkrat vnašal isto licenco na več mest in je vedno delalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Mare2 ::

mitja73 je izjavil:


Manj kot 1% uporabnikov WW se obremenjuje s tem, vsi ostali zaupamo posodobitvam. Nisem se imel slabe izkusnje s katerokoli posodobitvijo, razen da je kera vzela neki casa za posodobitev


Je prišel 1x eden s prenosnikom k meni. Ko je hotel oditi, so se mu začele nalagati posodobitve. Tam piše, ne ugasni računalnika...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

issak ::

martincek1 je izjavil:

Jap, dobil reklamo na W7. Septembra grem na OSX, tako da v kolikor bo nov OS res do jaja, me mogoče celo prepričajo v nasprotno. Hehe.



http://www.alexvking.com/12_inch_macboo...
Kakor berem po netu je performance slabši z Yosemite kot pa Mavericks na isti mašini. Na čisto novem MacBook 2015 pa je performance z OSX ok le, dokler uporabljaš samo apple prednameščen software, medtem ko windows 10 leti. Odloči se pa seveda sam.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

PrimozR ::

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.

NLight je izjavil:

(ko preneseš iz msdnaa ti že v .iso file vpiše licenco in je rabiš vnašat)

To ni res, za Win7 sem moral vnesti serijsko, za Visto prav tako, za upgrade z viste na 7 takisto (serijsko od 7), upgrade s 7 na 8.1 je prav tako zahteval serijsko, itd. Vse DreamSpark (Academic seveda, torej 'MSDNAA').

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Motion ::

PrimozR je izjavil:

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.

NLight je izjavil:

(ko preneseš iz msdnaa ti že v .iso file vpiše licenco in je rabiš vnašat)

To ni res, za Win7 sem moral vnesti serijsko, za Visto prav tako, za upgrade z viste na 7 takisto (serijsko od 7), upgrade s 7 na 8.1 je prav tako zahteval serijsko, itd. Vse DreamSpark (Academic seveda, torej 'MSDNAA').

A ni tako da potem sam pokličeš na MS in ti potem avtomatska tajnica aktivira ključ

NLight ::

PrimozR je izjavil:

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.

NLight je izjavil:

(ko preneseš iz msdnaa ti že v .iso file vpiše licenco in je rabiš vnašat)

To ni res, za Win7 sem moral vnesti serijsko, za Visto prav tako, za upgrade z viste na 7 takisto (serijsko od 7), upgrade s 7 na 8.1 je prav tako zahteval serijsko, itd. Vse DreamSpark (Academic seveda, torej 'MSDNAA').


Hmm... Mogoče, res se ne spomnim zdaj... Vem samo da za mnogo programov ne rabim vpisovat serijske, recimo Visual Studio nikoli nisem vnašal licence...

Jaz sem windowse z isto serijsko naložil vsaj 10x, ne vem če formatiranje šteje? Verjetno ne, če mi nikoli ne teži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

jest10 ::

PrimozR je izjavil:

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.


Večkrat. Imam naloženo 4x z isto serijsko

Machete ::

Zanimivo je da majo angleži live ID aktivacijo, v Sloveniji pa je avtomatska oz. tajnica.. :D
Upam, da se bo dalo force upgrejdat, oz. potegnit z neta 10ko.
Problem imam, ker mi updejt ne dela na 7ki. In se mi ne da formatirat, da bo delal updejt in potem upgrejd.
Sploh pa se malo bojim 10ke (v službi) zaradi parih zelo nišnih programov, ki niti ne vem če bodo delali na 10ki.. :(
Doma pa pač ni pene..

Mare2 ::

Katero različico sistema Windows 10 dobim, ko nadgradim?

Windows 8.1 Pro >> Windows 10 Home? Ali Windows 10 Pro? Tabela je malo čudna ampak sem prav zarvozljal, da dobim Windows 10 Pro? :)

https://www.microsoft.com/sl-si/windows...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

issak ::

Mare2 je izjavil:

Katero različico sistema Windows 10 dobim, ko nadgradim?

Windows 8.1 Pro >> Windows 10 Home? Ali Windows 10 Pro? Tabela je malo čudna ampak sem prav zarvozljal, da dobim Windows 10 Pro? :)

https://www.microsoft.com/sl-si/windows...


Jasno da dobiš Pro, doh :) Da bi ti na home downgradali pa mislim da nebi nihče updatal na 10ko :D
Evo, lepša tabelica, da ne bo zmede:
http://www.lifehacker.com.au/2015/06/wh...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

carota ::

Kaj pa EULA, je že kdo bral? So kakšne cvetke?

Jst ::

Jaz sem kupil W7. Potem sem plačal 30EUR za W8. W8.1 dobil zastonj.

A W10 bi rad inštaliral na prazen disk.

Kaj to pomeni? Da bom moral kupiti Pro verzijo, z škatlo?

Ker Osmico sem komot lahko inštaliral na frišno in ostal
Geniune.


Zmeda, totalna.

Tega podatka nikjer ne najdem. Samo, da ker sem "geniune", da se mi bo w8.1 posodobil na w10 zastonj.

Sedaj pa ne vem, ali sem jaz kaj spregledal, mi je nehalo delati 2/3 možganov, ali so pri MSju z W10 naredili totalno zmedo?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

mitja73 je izjavil:


Manj kot 1% uporabnikov WW se obremenjuje s tem, vsi ostali zaupamo posodobitvam. Nisem se imel slabe izkusnje s katerokoli posodobitvijo, razen da je kera vzela neki casa za posodobitev

Večino moti ravno to, da hočejo izklopiti laptop in ga pospraviti v torbo, ampak potem še "pol ure" (včasih dobesedno) namešča popravke.

NLight je izjavil:


(ko preneseš iz msdnaa ti že v .iso file vpiše licenco in je rabiš vnašat)

Kot je že PIPI povedal, to ni res.
ISO z DreamSpark so identični tistim na MSDN, ki so "enaki za vse".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Zmajc ::

MrStein je izjavil:

mitja73 je izjavil:


Manj kot 1% uporabnikov WW se obremenjuje s tem, vsi ostali zaupamo posodobitvam. Nisem se imel slabe izkusnje s katerokoli posodobitvijo, razen da je kera vzela neki casa za posodobitev

Večino moti ravno to, da hočejo izklopiti laptop in ga pospraviti v torbo, ampak potem še "pol ure" (včasih dobesedno) namešča popravke.


W7 se temu lahko izogneš če daš logout tam pa potem shurdown brez ikone ki nakazuje namestitev popavkov

MrStein ::

jest10 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.


Večkrat. Imam naloženo 4x z isto serijsko

Windows DS je 2 ali 3 instalacije.

Možno pa so se to spreminja s časom (ali besedilo licence ali dejanske kontrole, meni recimo +1 instalacije ni hotelo registrirati/odkleniti/aktivirati al kaki termin se že rabi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Jst je izjavil:

Jaz sem kupil W7. Potem sem plačal 30EUR za W8. W8.1 dobil zastonj.
A W10 bi rad inštaliral na prazen disk.
Kaj to pomeni? Da bom moral kupiti Pro verzijo, z škatlo?

Ker Osmico sem komot lahko inštaliral na frišno in ostal Geniune.
Zmeda, totalna.

Tega podatka nikjer ne najdem. Samo, da ker sem "geniune", da se mi bo w8.1 posodobil na w10 zastonj.

Sedaj pa ne vem, ali sem jaz kaj spregledal, mi je nehalo delati 2/3 možganov, ali so pri MSju z W10 naredili totalno zmedo?

Kar se licence tiče ni nobene zmede, zate velja tudi za Windows 10 update originalna Windows 7 licenca in vse omejitve te Windows 7 licence. Če si jo kupil je ta bila retail in lahko premikaš po hardweru.

Kar se pa tehnične izvedbe tega, kar ti licenca dovoljuje pa ni Microsoft še nič sporočil. Ni nobene zmede tle, samo pač enostavno še nič ne vemo o tehnični izvedbi, bomo izvedeli ob izzidu kot vedno. Do sedaj ti je pri upgrade procesu izpisalo serijsko in ti dalo možnost downloada ISOja, zelo verjetno bo enako. V absolutno najslabšem primeru, da Microsoft ne ponudi opcije frišnega inštala bo potrebno iti skozi celoten upgrade proces in nato prepisati serijsko iz upgradanega sistema in nato narediti frišni inštal. To je absolutni worst case, ki je zelo malo verjeten.


P.S.: glede na ves fiasko glede upgrada piratskih verzij se mi zdi vedno bolj verjeten scenarij, da bo tehnično tudi na piratskih šel upgrade skozi(če bo preveril zgolj geniue status in ne bo preveril serijske). Kar pomeni da boš dobil geniue Windows 10 serijsko, enako kot so to ljudje storili že pri upgradu na Windows 8 za 30EUR iz piratskih Windows 7. AMPAK taka serijska je sicer geniue, ker pa nimaš veljavne licence sistema iz katerega si upgradal si še vedno pirat, čeprav te Microsoftovi strežniki zaznajo kot legit, ter ne rabiš nobenega cracka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Zmajc je izjavil:


W7 se temu lahko izogneš če daš logout tam pa potem shurdown brez ikone ki nakazuje namestitev popavkov

Ja, ali zapreš desktop, pa imaš več opcij v dialogu, samo to je zmeda, ker je skoraj z vsako verzijo Windows malo drugače.
V vsakem primeru pa ne pomaga več "after the fact".
Lahko bi po kliku na shutdown lepo vprašal v dialogu "Install downloaded updates before shutting down? YES/NOT NOW" ali podobno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mitja73 ::

Jst je izjavil:

Jaz sem kupil W7. Potem sem plačal 30EUR za W8. W8.1 dobil zastonj.

A W10 bi rad inštaliral na prazen disk.

Kaj to pomeni? Da bom moral kupiti Pro verzijo, z škatlo?

Ker Osmico sem komot lahko inštaliral na frišno in ostal
Geniune.


Zmeda, totalna.

Tega podatka nikjer ne najdem. Samo, da ker sem "geniune", da se mi bo w8.1 posodobil na w10 zastonj.

Sedaj pa ne vem, ali sem jaz kaj spregledal, mi je nehalo delati 2/3 možganov, ali so pri MSju z W10 naredili totalno zmedo?


Tole je zelo zmeden zapis. Milorečeno.

Če si kupil w7 si imel w7 in potem si kupil nadgradnjo na W8, potem se ti je W8 posodobil na W8.1 . Nič ap nisi dosedaj dobil zastonj.
Kot uporabnik licenčnih w8.1 lahko nadgradiš na W10 ( predvidoma imaš Home, tako da na Home )

opeter ::

A bodo potem vse ikone po novem "flat/ploske"?



http://microsoft-news.com/check-out-the...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jest10 ::

MrStein je izjavil:

jest10 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.


Večkrat. Imam naloženo 4x z isto serijsko

Windows DS je 2 ali 3 instalacije.

Možno pa so se to spreminja s časom (ali besedilo licence ali dejanske kontrole, meni recimo +1 instalacije ni hotelo registrirati/odkleniti/aktivirati al kaki termin se že rabi)

Odvisno.
Pri XPjih si moral počakati kakor se spomnem 6(4?)mesecev, da si lahko znova uporabil isto serijsko.
Pri W7 sem lahko z isto serijsko inštaliral večkrat v kratkem razmaku. Trenutno mi laufajo 4 sistemi z isto serijsko.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

jest10 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Motion je izjavil:

Ani to samo problem OEM licenc. Škatelne in MSDNAA licence majo praktično neomejeno število inštalacij (dokler je serijska uporabljena le na eni mašini istočasno)

MSDNAA lahko mislim da trikrat naložiš z isto serijsko hkrati.


Večkrat. Imam naloženo 4x z isto serijsko

Windows DS je 2 ali 3 instalacije.

https://www.dreamspark.com/support/FAQ/...

How many copies of a particular Microsoft product can I download?

You can download the software available on DreamSpark.com and install it on your personal computer. You may install the software you’ve downloaded through DreamSpark two (2) times, either on the same computer or on two different computers (e.g. your laptop and your desktop). For products that require a product key, the same product key allows you two (2) installations.

Pri meni se je šlo za Windows 7.

Sicer niti MS sam, ko sem jih klical ni vedel točno, koliko namestitev je dovoljeno...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jest10 ::

Me ne briga kaj piše. Jaz vem in vidim kolikokrat sem lahko inštaliral na isto serijsko.

mitja73 ::

1 licenca je za 1 računalnik, ne moreš imeti istih Win na desktopu ni še na prenosniku na primer. V tem primeru si v prekršku in tržna ali BSA te lahko denarno kaznuje.
Prav gotovo pa tebe kot fizičn osebo ne bodo kontrolirali ker se jim ne splača, bodo ap podjetja.

Lahko pa ištaliraš istočasno na xx sistemov, samo nisi licenčno legalno pokrit. Enako kot lahko voziš na kurilca dokler te ne dobijo.

krneki0001 ::

A ni ena licenca za 1 desktop in 1 virtualko?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

carota ::

Lonsarg je izjavil:

... enako kot so to ljudje storili že pri upgradu na Windows 8 za 30EUR iz piratskih Windows 7. AMPAK taka serijska je sicer geniue, ker pa nimaš veljavne licence sistema iz katerega si upgradal si še vedno pirat, čeprav te Microsoftovi strežniki zaznajo kot legit, ter ne rabiš nobenega cracka.

Jaz sem namestil Preview, ki mi je ponudil nakup in sem to tudi storil za tistih 30 EUR. Nič nisem piratiziral.

Ganon ::

mitja73 je izjavil:

In si licenčno pokrit oz legalen po vseh pravilih?


Seveda. Vmes sem tudi zamenjal računalnik, klical na Microsoft in ga še enkrat aktiviral. In takrat me je ta "nadgradnja" stala samo 30 EUR. 8-)

mk766321 ::

če TUKAJ kupiš licenčno verzijo(če to sploh je?), pol lahko ful poceni nadgradiš na win 10.

mitja73 ::

mk766321 je izjavil:

če TUKAJ kupiš licenčno verzijo(če to sploh je?), pol lahko ful poceni nadgradiš na win 10.


To je OEM licenca nekega proizvajalca in tebi ne bo veljala in ne boš licenčno pokrit. prekršek sigurno, mogoče tudi kaznivo dejanje - ne vem pod kaj spada.

Lahko jo boš pa inštaliral in uporabljal.

mk766321 ::

Aha, hvala za pojasnilo.
Ampak zakaj to lahko legalno prodajajo, če ni zakonito?

mitja73 ::

mk766321 je izjavil:

Aha, hvala za pojasnilo.
Ampak zakaj to lahko legalno prodajajo, če ni zakonito?


Je zakonito za tistega ki to lahko zakonito uporablja. Ti ne.
Prodaja kurilca je zakonita, napačna uporaba pa je kazniva.

MrStein ::

jest10 je izjavil:

Me ne briga kaj piše. Jaz vem in vidim kolikokrat sem lahko inštaliral na isto serijsko.

Saj temu noben ni oporekal.
Eni pa ste res na trnih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

mitja73 je izjavil:

Jst je izjavil:

Jaz sem kupil W7. Potem sem plačal 30EUR za W8. W8.1 dobil zastonj.

A W10 bi rad inštaliral na prazen disk.

Kaj to pomeni? Da bom moral kupiti Pro verzijo, z škatlo?

Ker Osmico sem komot lahko inštaliral na frišno in ostal
Geniune.


Zmeda, totalna.

Tega podatka nikjer ne najdem. Samo, da ker sem "geniune", da se mi bo w8.1 posodobil na w10 zastonj.

Sedaj pa ne vem, ali sem jaz kaj spregledal, mi je nehalo delati 2/3 možganov, ali so pri MSju z W10 naredili totalno zmedo?


Tole je zelo zmeden zapis. Milorečeno.

Če si kupil w7 si imel w7 in potem si kupil nadgradnjo na W8, potem se ti je W8 posodobil na W8.1 . Nič ap nisi dosedaj dobil zastonj.
Kot uporabnik licenčnih w8.1 lahko nadgradiš na W10 ( predvidoma imaš Home, tako da na Home )



Ne. Imam W8.1 Pro. Še enkrat. Kupil sem W7. Potem sem za 30EUR kupil W8, ki je bila Pro. Sedaj pravijo, da bo "nadgradnja" na W10 zastonj.

Mene pa zanima, v kakšem primeru lahko na prazen disk inštaliraš w10. Ali moraš kupiti "škatlo" verzijo, ali bo tako, kot pri 8.1, kjer so temu tudi pravili posodobitev, pa si vseeno lahko inštaliral na frišno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bMozart ::

Tale video v novici pa vsebuje tehnike ki se uporabljajo za pranje možganov. Vklučno z temle videom kjer tudi uporabljajo moralno sporne tehnike pranja možganov. Kot kaže se bo tokrat micro$oft lotil umazane kampanije.(kar ni nič novega za m$, še kdo pomni Nokio?) Torej previdno pri ogledu takih videov, in trikrat premislite ali si res želite tale os ali ste podlegli reklami.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Invictus ::

bMozart je izjavil:

Tale video v novici pa vsebuje tehnike ki se uporabljajo za pranje možganov. Vklučno z temle videom kjer tudi uporabljajo moralno sporne tehnike pranja možganov. Kot kaže se bo tokrat micro$oft lotil umazane kampanije.(kar ni nič novega za m$, še kdo pomni Nokio?) Torej previdno pri ogledu takih videov, in trikrat premislite ali si res želite tale os ali ste podlegli reklami.

Ah, spet neke teorije zarote ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Ja, pol pa povej, kaj je narobe in kake tehnike uporabljajo, ne pa da nas mamiš na ogled.... oooooooooh.
Nice try, illuminatus!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mitja73 ::

Če hočeš Win 10 inštalirati na računalnik ki nima še nič potem moraš kupit Win 10 FPP škatlo, Pro nja bi bil v USA 199$ če sem si prav zapomnil.
Sej to je MS tudi sam napisal in točno definiral, samo prebrat je treba.

PrimozR ::

mitja73 je izjavil:

1 licenca je za 1 računalnik, ne moreš imeti istih Win na desktopu ni še na prenosniku na primer. V tem primeru si v prekršku in tržna ali BSA te lahko denarno kaznuje.
Prav gotovo pa tebe kot fizičn osebo ne bodo kontrolirali ker se jim ne splača, bodo ap podjetja.

Lahko pa ištaliraš istočasno na xx sistemov, samo nisi licenčno legalno pokrit. Enako kot lahko voziš na kurilca dokler te ne dobijo.

Z MSDNAA licenco je možno TOČNO to. V glavi (ne vem od kje) imam tri, kao da študent lahko uporabi eno serijsko na treh svojih računalnikih. Očitno se da naložiti večkrat, 'uradno' je pa celo samo dvakrat (kar je smiselno, laptop in mogoče še resnejši desktop - navsezadnje gre za program tehničnih faksov, kjer je tak par relativno smiseln, laptop za na faks, desktop za bolj resno delo).

Mare2 ::

Win 10 preview, če se prav spomnim, me je vprašal, ali nadgradim win 8.1 ali na čisto naložim 10-tko.

Kako bodo tapravi windovsi nastavljeni, pa še ne vem...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Motion ::

mitja73 je izjavil:

Če hočeš Win 10 inštalirati na računalnik ki nima še nič potem moraš kupit Win 10 FPP škatlo, Pro nja bi bil v USA 199$ če sem si prav zapomnil.
Sej to je MS tudi sam napisal in točno definiral, samo prebrat je treba.

ja al pa predhodno prenest win 7 ali 8 na nov sistem in nato updejtat. Razen če gre za OEM licenco, ki pa je tako al ta kok zaklenjena na določen hardware in ni prenosljiva med napravami.

mitja73 ::

MSDNAA - te ne moreš prosto kupit, akademska sfera je povsem neki drucga.
MS licence kupujejo podjetja, JU in kot prednaložene fizične os. Vse ostalo je bolj kot ne za MS zanemarljiv trg, seveda pa akademsko sfero založijo, ker tist ni komercialna uporaba.

bMozart ::

Invictus: "Ah, spet neke teorije zarote ..."

if you want. ;)


MrStein: "Ja, pol pa povej, kaj je narobe in kake tehnike uporabljajo, ne pa da nas mamiš na ogled.... oooooooooh.
Nice try, illuminatus!"

Če si resen glede učenja s tega področja, se loti tele videe pogledat. Naprej mi piši na zs, kjer te bom podrobneje vprašal o Lecture 6, za tem če bom presodil, da si resen, ti bom razložil.

Sej verjetno bom naslenjič tiho, ko bom kaj podobnega opazil, ker ne mislim (javno) argumentirat. Drugače je pa odprta ena tema na slo-techu okoli tega, tako da se bi debata nadaljevala tam.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matične plošče za Windows 7

Oddelek: Strojna oprema
373007 (2042) Pac-Man
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031380 (27625) klinker
»

Nove procesorje bo podpiral le najnovejši Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13145254 (39672) jest10
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737890 (33640) zmaugy
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262101024 (79807) MrStein

Več podobnih tem