» »

Kateri hladilnik???

Kateri hladilnik???

WarMaker ::

Povejte mi, kateri hladilnik bi bil primeren za Amd (Socket A) 3000+??? (Ali pa kaj manj)

msmiha ::

Od zračnih bi bil Volcano 7+
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

sash ::

pa kak SLK 900 al kaj je že, odvisno od buđeta ki je navoljo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Opica80 ::

Jaz imam pa še eno vprašanje za tukaj zraven. Zanima me zakaj se odločate za Vulcano 7+ in ne za Vulcano 9? Ker Vulcano 9 ima max. pretoka zraka 75,7 CFM, Vulcano 7+ pa 49,0 CFM pri enaki glasnosti. Pa še Vulcano 9 je skoraj pol cenejši kot Vulcano 7+ in oba sta na bakrenem jedru.
Mi lahko kdo razloži v čem je finta?

Zanima me pa tudi kateri hladilnik je boljši Vulcano 7+ ali Zalman CNPS6000-Cu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Opica80 ()

kuglvinkl ::

Finta je v tem, da je v7+ veliko bolje narejen in dizjaniran in ima ob enakem pretoku zraka boljše hladilne sposobnosti.

v7+ je super HSF. Jebe ga to, da moraš stock uporabit 70mm vent., ki so pa v naši deželi redka dobrina (če sploh). Pomeni, če imaš dosti prepiha, ti prah vent. slej kot prej uniči (meni ga je na V6 v 5 mesecih) in si prisiljen zamenjat cel HSF.
Your focus determines your reallity

MALJUTKA ::

Volcano 9 ima bakreno samo jedro, V7+ pa je cel bakren.
Kuglvinkl: Zakaj ne uporabljas protiprasnih mrezic?
Ce ti povem, koliko prahu imam jaz (mansardno stanovanje) - toliko, da je v enem tednu v ohisju vse sivo!
In potem sem dal na vse IN TAKE vente protiprasne mrezice. Sicer se pretok minimalno ( pri kvalitetnih mrezicah res minimalno) zmanjsa, ampak jebi ga, v ohisju pa praha skoraj vec ni.

WarMaker ::

Opica 80! Če hočeš ti lahko jaz prodam Zalmana 6000 samo ki je AlCu!

Kaj SLK 900 je boljši od Vulcanota 7+ ali 9?? Glede cene, bi mogel bit!

MALJUTKA ::

Apocalypse: SLK 900 je trenutno najboljsi zracni kuler, ki ga lahko kupis.

WarMaker ::

Mi lahko še poveš, kje se ga da dobit! :D

OZZY ::

Ja mogoče bi lahk malo pobrskal po iskalniku pa bi takoj dobil odgovor. Ali pa....za red rat si mogoče že slišal??? Če ne potem tega ni v Sloveniji. Ali pa se se da dobit tudi v BOFU- ne bi vedu, ker očem ne verjamem, čeprav sem ga tam že vidu.
Go with the flow.

MALJUTKA ::

Jaz sem ga kupil v Mariborskem Power Plusu za 14K. Ce ga trenutno nimajo, ti ga pa narocijo in ga najkasneje v 3 dneh dobis.
Je pa potrebno biti pazljiv, saj zaradi same velikosti hladilnika ne gre na vse plate (malo pobrskaj po netu-obstaja tabela,v kateri bos nasel tocno s katerimi platami je hladilnik kompatibilen). Na nekatere gre brez problema, pri nekaterih je treba rahlo zviti kondenzatorje (epox 8rda+), pri nekaterih pa sploh ne gre! Za ziher ti lahko povem samo za NF7-S rev. 2.0 ; nanjo gre povsem brez problema, ne bom pa rekel, da je montaza enostavna, saj zraven ni popolnoma nobenih navodil ! Zraven pa so dvojni nosilci, vijaki,podlozke in matice (za slot A plate IN za pentium plate). Nekaj casa porabis samo za to, da eliminiras nepotrebne zadeve(nosilce,distancnike itd.) za tvojo plato.
Ce bi se kaj rad vedel, samo vprasaj.
LP

WarMaker ::

Samo to mi povej, da gre na TO PLATO :\ Ker če ne imam velik problem!

MALJUTKA ::

Poizkusi tukaj: http://www.thermalright.com/faq_900_Mot...
Aja, pa se nekaj: tudi v vsako ohisje ne gre (jaz imam recimo Chieftec big tower in sem moral v zgornjo steno(nad plato) izdelati vecjo luknjo. Lahko bi tudi na racun slabsega hlajenja za cca 1,5 mm pobrusil cooler, ampak meni osebno je bilo bolj zal brusit hladilnik kot ohisje.

MALJUTKA ::

Se opravicujem za prejsnji post: Na epox 8rda+ gre komot, pac pa ne gre (gre z zvijanjem kondijev)na epox 8k9a3+ in epox 8k5a2+.
Sorry, brzina pac.
Aja, koliko sem jaz gledal, bi na tole tvojo plato moral it komot, problem je v glavnem pod in nad slotom in ne levo in desno od njega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

WarMaker ::

Moje ohišje je midi tower! Codegen 6066 Ca Misliš, da bo šou brez problema not???

Ma kako velik je ta hladilnik? (kaj SLK900 so samo rebra al je zraven tudi kakšen ventilator?):)

MALJUTKA ::

Venta NI zraven, grejo pa gor 70, 80 in 92 mm venti.
Velik je pa 99 * 55 * 43, tezek pa je 570 g.
Mah sej ce bo ovira ohisje, ga pac malo pobrusis (CE SPLOH BO OVIRA).
Ce noces vodnega hlajenja, s temle hladilnikom NE MORES zgresiti (ce ti le ni zal toliko denarja).

morphling1 ::

Apocalypse ne gre na to plato, ker le ta nima štirih lukenj za pritrjevanje. To bi lahko že sam poguntal, tako da SLK900 U odpade, lahko pa probaš z SLK 800, AX7 ali podobnimi zverinami, ki gredo direktno na socket in so v špici air coolinga
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

MALJUTKA ::

Jao jaz...
Thanks Morph...
Sorry Apocalypse, kot ze receno brzina pac

sash ::

@ MALJUTKA a mogoče veš kje bi lahko nabavo proti prašne filtre za 80mm vente v MB ???
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MALJUTKA ::

Sash: Jaz sem pred tremi dnevi odnesel zadnja dva iz power plusa, vendar sem narocil se par komadov. Mislim, da so jih ze dobili, cena enega pa je 1200 SIT z DDV, so pa prava stvar (minimalno oviran pretok zraka).

sash ::

MALJUTKA hvala, se kr jutr napotim tja :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MALJUTKA ::

Je ze v redu, samo daj jim reci naj jih vec narocijo, da ne bom jaz brez ostal; vsaj dva 80 se rabim.
Ajt, pa LP

Blisk ::

OK, ne vem zakaj pol ne uporabiš VULCANO 11, ki je isti k 7, sam z 80 mm vent.

Boky ::

A se ga da dobiti pri nas( Vulcano 11 mislim!)?

WarMaker ::

V ICOMu imajo SLK 900U za Socket A! Cena je 16500 Sit! Bom kar tega vzel!

mISOk ::

MALJUTKA kolk je razlike v temperaturi med SLK-900 in tvojim prejsnjim coolerjem, pa kakšen ventilator si gor dal!
Pa napis kak sistem mas!
:) THX!

MALJUTKA ::

miSOk: Vse to, kar zelis vedeti sem ze napisal v temi "Kateri hladilnik mi svetujete"
Ce pa te karkoli glede tega se zanima, pa kar vprasaj (pa probaj v zasebnih sporocilih, da ne bova smetila tukaj)
LP

Zoidberg ::

Apocalypse: NE moreš ga namestit v računalnik ker nimaš lukenj okoli socketa. Vzemi SLK 800 ta je tud ful hud samo da ga ti lahko namestiš.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

WarMaker ::

JA! Sem vidu! Kaj je dober nek TITAN baje da hladi (po specifikaciji) 2800+! Mislim, da bo dovolj! In cena je samo 5k!

=Exceed= ::

Mislis tega: TITAN-CU5TB.
Ga mam jest. TB1400@1550(1.840V) mi shladi na 51C pri 2000rpm:D

WarMaker ::

To pomeni, da je dobro? Mi lahko poveš, na koliko pa ti hladi na 4500 obr?

=Exceed= ::

Ja to je bobro za moj procesor!
Na 4500 ma pa največ 46C če ma sistem 28C!
Aja pa zadeva se mi ne zdi tko zlo glasna tud pr 4500rpm sam mi je mal moteče-tko kot vsak vent pri tej brzini:D
Zato mam tm od 2000-3500rpm pa je čist OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417993 (15116) Wofk

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373451 (2869) boštjan
»

najboljse zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
271637 (1184) MrX
»

Kateri hladilnik mi svetujete???

Oddelek: Kaj kupiti
131008 (859) MALJUTKA
»

Kateri ventilator na SLK - 900?

Oddelek: Kaj kupiti
301632 (1231) Leo

Več podobnih tem