» »

Kateri hladilnik mi svetujete???

Kateri hladilnik mi svetujete???

WarMaker ::

Povejte mi, kateri hladilnik bi bil primeren za Amd (Socket A) 3000+??? (Ali pa kaj manj)

boštjan ::

volcano7+-6k,thermalright SLK 900-15k,ZALMAN 6000CU-8k

R0K ::

Če rad normalno spiš uzam Zalmana, ga ima moj kolega, na TB-u, ki so proci k se skor največj grejejo nasplh, pa ga ima ponoči na najmanj (emula, mirc, seti) in razn diska ne čuješ nč.

Če pa msiliš kaj OC pa vrjetno vulcano, sam te dneve so OC-i brez vodnega oz hardcore zračnega bolj jalovi.

Arkadij ::

Zalman.

WarMaker ::

Ma jaz sem mislu SLK 900 ali 800 in TT smart case fan II!

Imam že zalman 6000 AlCu samo mi ne ustreza!

boštjan ::

ja pol pa kar po SLK900,samo ne pozabi še venta kupit

MALJUTKA ::

Ma, problem pri njemu je ta, da njegova plata nima lukenj okrog socketa. SLK 900 odpade, je pa za to SLK 800 recimo tudi izvrsten cooler, ki pa se pritrdi na standarden nacin. Jaz bi mu priporocal tega.
Pri ventu je pa tako: Jaz sem vzel vent od V9, ga namontiral na SLK 900 in senzor(dobis ga zraven Volcana 9) prilepil na spodnjo stran procesorja(senzor je res cisto tanek). Rezultat je sledec: XP1700 na 2300 MhZ in 2800 vrtljajih imam 48 stopinj. Ko pa je proc se hladen, pa vent laufa na 1500 obratih. Skratka, hocem povedat to, da sem odlicno uskladil avtomatsko regulacijo vrtljajev venta glede na zeljene temperature in hrup pri tako (relativno) visokem OC-ju. Vedeti je treba, da je 2800 vrtljajev (polna obremenitev proca) pravzaprav zelo tiha zadeva glede na dosezen OC. Pa se rezerve imam 3500 obratov. Sem kar vesel.

boštjan ::

Ma, problem pri njemu je ta, da njegova plata nima lukenj okrog socketa. SLK 900 odpade, je pa za to SLK 800 recimo tudi izvrsten cooler

a tega pa nisem vedel,glede lukenj.samo slk 800 se ne dobi v slo,niti redrat store,če se ne motim

MALJUTKA ::

Ma saj mu ga lahko v mariborskem Power plusu narocijo in ga dobi najkasneje v treh dneh. Mogoce ga imajo kje celo na lageru.
V koncni fazi pa je zanj tudi V7+ cisto dovolj. Kaj mislis? Pa se dobi ga povsod, pa se dosti poceni je.

boštjan ::

mislim da bi V7+ tudi opravo svojo delo.kolko pa pride SLK 800?

MALJUTKA ::

Ne vem tocno koliko, vem da 900-tka stane 14-15K (odvisno kje), in vem, da je 800-tka ziher cenejsa.

WarMaker ::

Danes bom točno vedel, kateri hladilnik bi bil primeren zame, ker bom mogoče zamenjal plato z eno drugo, ki ima luknje, tako da bom lahko nabavu kar SLK 900! Če ne pa bom ostal na SLO800 in en dober vent zraven!

TribesMan ::

Lepo vas prosim človeku greste predlagat ventilator, ki je glasen kot turbina, z volcano 7+, ki ga ma frend na AMD XP 2200+ na 8RDA+, pride na 2000MHz (200*10) (2400+) s tem da je hladilnik na otip vroč, in tuli kot bi ga za jajca vleku. Odsvetujem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MALJUTKA ::

Tribesman: ZATO pa obstaja Fan mate in ostale njemu podobne zadeve.
Dejstvo je, da Apocalypse rabi (hoce) zmogljiv cooler, ki pase na njegovo plato in ni predrag. Plus tega pa do sedaj se ni izrazil zelje oz. potrebe po tihem hlajenju.
Sicer pa sem nekaj postov vise opisal, kako sem jaz izpeljal zadevo ravno v ta namen, da bi se ga kaj prijelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412076 (1453) delfinus
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402107 (1424) G@MER
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332875 (2146) c3R4R
»

najboljse zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
271635 (1182) MrX
»

Kateri hladilnik???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311532 (1147) =Exceed=

Več podobnih tem