» »

Kateri ventilator na SLK - 900?

Kateri ventilator na SLK - 900?

urosh ::

Torej se odločam za ta hladilnik, pa me zanima vaše mnenje glede vetilatorja, ki naj bi ga hladil. Sicer je res, da mam sedaj SLK 800, pa en noiseblocker s4, samo bi pa potem že dal nek 92mm vent gor, če že gre, ne? Seveda pa nebi bilo slabo, če bi imel regulator vrtljajev kot ima S4. Kaj svetujete? gledal sem delto (80x80x35) samo nima regulatorja...


lp

PS: Če še koga zanima ta hladilnik, mi javi na mejl, pa naročimo skupaj... Tu pa še moj mejl

gamer ::

na slk900 dej delto pa fan mate od zalmana nabav, pa bos meu regulator vrtljajev:D , dej mejl napis spodi k sm cez tedn brez dobrega racunala, zivim u domu in ... dej napis mail brez da bi link uporabu... pils..., kok to stane?

kuglvinkl ::

Ta FANMATE... dobr bi blo pogledat, kolk največ lahko gor obesiš. Ker Delte so požrešne, še posebej kakšne turbine. In pa, dvmim, a boš dobil v RS ali bližnji okolici 92mm izvedenko..

Sicer je res, da mam sedaj SLK 800,

Močno dvomim, da rabiš nov HS. Oz., ti mi pojasni, zakaj te tolk tišči zamenjava. Zaradi hrupa?
Your focus determines your reallity

gamer ::

TA FANMATE na fanmate lohk prklops kar hoc sam nevem ce bo s plate prslo dost elektrike..., sam na napajalnik prklop ventilator pa bo,... sej ves..., drgac pa tud po mojem ti ni treba menat hladilnika, ce si pa ye glih tolk zagret za en dobr hladilnik z 92mm ventilatorjem pa pocak da zalman nardi 7000cu za amdje, k to more pa bit neki...>:D

urosh ::

Ja mejl je tule: uros.jausovec@email.si. Bolje sedaj?

Še kak drug predlog?


lp

urosh ::

Menjavam ga zato, ker ima punca AMD xp 2000+ pa nek alu hladilnik pa reaktivca gor, pa bi ji pol dal tega, sam bi pa vzel 9stotko... pa niti ni grozno drag... slabih 16 k + PTT...>:D

lp

mISOk ::

Kaj je urosh si ze kupu SLK-900!

Ce si al pa ce ga kdo drug ma, naj pove kk je zadovoljen z njim, pa kak ventilator je dal gor!

Leo ::

Gamer: Fanmate niti pod razno ne shendla 80mm delte. Pa Zalman se niti pod razno ne more primerjat z SLK-900.

mISOk ::

A ma kdo ta cooler, al si ga se noben ni privoscu.
Jaz sem bil full zagret, da si ga kupim, zdaj pa se mi 15k zdi kar velik zalogaj :\ , pa me zanima iz prve roke kk se obnese ta cooler!

Urosh je (koliko jaz vem) odnehal z kupovanjem, kaj pa drugi!!

Leo ::

mISOk: cooler je fenomenalen...prvic da mi ob idlu pokaze manj kot 30 stopinj8-)

mISOk ::

Super, nisem skapiru da ga mas ti.

Zdej me pa zanima vse. Kje si ga kupu, kak ventilator mas gor (ga mas kaj preurejenega), kaksno masino mas, a je proc kaj navit, kaksne temp. mas, vse me zanima...

Spet me je zacelo srbet da ga kupim!

Leo ::

Kupu sem ga tule.

Na njemu mam 80mm delto, ki je definitivno precej glasna, ampak me to ne moti. Masina je sestavljena iz Epoxove 8K3A platke, na njej je AMD-jev procesor xp1700 ki dela (stabilno) pri 2.4 GHz. Temperatura procesorja je ob temperaturi ohisja 25 med 33-42.

mISOk ::

Kaksno jedro pa mas, vrejtno ni palomino!

Pa kasno ohisje mas, me se zanima, pa a je zaje*** gor dat ta hladilnik!

Leo ::

Jedro: Tbred-B JIUHB
Ohisje: Big Tower

Montaza je pa cisto enostavna, sicer traja nek casa, ker moras snet platko iz ohisja da lahko pricvrstis hladilnik z vijaki. Ampak se splaca:D

morphling1 ::

Kater ventilator za SLK 900, jaz pravim 80 mm DELTA dual blade, DELTA 92mm dual blade VANTEC 92 mm Tornado, VANTEC 80 mm Tornado to so trenutno najboljši venti, ki obstajajo, priklopljeni na Antec true power PSU fan only priključek -> tišina in dobro hlajenje. Nimaš boljšega sicer kombo pride okrog 20k ampak če hočeš najboljše kar obstaja trenutno na trgu v zračnem hlajenju, je to to.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

če kupiš taki cooler,pol definitivno ni priporočljivo šparat pri ventu.Isto kot da bi ferrarija v ene drek gume obul.

Dami ::

Verjamem da so super ja, sam lahk poveš kje bi se dala 92mm delta al pa vantec dobit?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

morphling1 ::

80 mm Delto majo v Redratu, za 92 bi moral vprašat. Jaz čakam na Vantec Tornada 80mm, ki ima še malo boljše karakteristike kot Delta narejen je pa na enak način, se pravi ima dvojna rezila, pri čemer so spodnja statična, vse skupaj pripomore k izjemnem pritisku, ki ga ti ventilatorji ustvarijo, res to moraš čutit kako 80mm piha na 12V. In ravno pritisk je tako kot pri vodnem zelo pomemben da porine zrakčni tok z veliko hitrostjo če vsa ta ozka rebra in 80 mm ustari še večji pritisk kot 92mm vent tako da se skupno verjetno ni skoraj nič slabši od 92mm, ki pa ima malo večji pretok.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dami ::

In kje si naroču tega vanteca če smem vprašat pa kok je cena?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Alexius Heristalski ::

Mislite, da bi slk900 lahko spravil v midi tower ohišje (plošča je abit nf7)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Leo ::

Dami: Baje jih dobijo na RedRat-u skupaj z nexus panelami.
Alex: Zakaj ga ne bi mogel spraviti u midi-tower?

kuglvinkl ::

Ni odvisno od ohišja (čeprav pri nekaterih je, npr. pri mojem HAC-V81), je pa Thermal Right objavil na svoji strni seznam plošč, ki so kompatibilne s tem HS.
Your focus determines your reallity

asPeteR ::

Dans grem nabavt v RedRat tale hladilnicek + ventilatorcek ... Bomo videli, kako se obnese ...:D

smilyxx ::

Ja, če se človek že odloči za tak odličen hladilnik, pol ne sme šparat pri ventu, ker izgubiš vse prednosti. Delto je pri 12V nemogoče poslušat, ker se to dere kot en jumbo jet. Jo je pa dobr met na 7V alpa na 5V.

Lp
Save water.
drink beer.

gamer ::

to je pa že bliz ceni vodnega... 20k.... mal velik... no ja .... zakaj pa ne:D , jst si bom raj za vodo pršparu:D

Leo ::

Rajs SLK-900+delta kot Vodno od Thermalthake-a.

asPeteR ::

Leo: Ne bi reku ...

V glavnem stvar se ze dere v mojem compu, moram rect, da hladi ko svinja!>:D

Zdej pa sam se kaksnega bartoncka, pa bo!8-)

c3R4R ::

@asPeter
za kolk pa je razlike v temperaturi med tvojim tanovim kulerje in vulcanotom7+? kakšno si imel temp. proc z volcanotom7+ in zdej s tanovim slk-900? se ferbčen, da vidm, če je slk-900+ vreden svojga keša8-)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

Temparatura je kar dosti nizja ... Recimo za ene 5 stopinj oz. se vec ... Nisem mel cajta se tega mert oz. testirat.>:D
Vsekakor je to nalozba za poletje. Kajti sej ne recem, zdej je tud vulcano 7+ dobro deloval, toda poleti bo svar drugaca ... :D
Pa tudi, za prihodnje procesorje (barton) se bo mnogo bolje odnesel, da ne govorim o athlonih64 ....8-)
VELIK plus je pritrditev, namrec ta je z vijaki, ta omogoca, da je stik proc-baker zadosten, z hladilniki na klipsne tega ne morem drdit ...
Ma pa vse to tud en VELIK minus, namrec glasnost ... Toda, vse prednosti odtehtajo tole glasnost, za malenkost, a vendarle ...

Drgac pa za vse, ki jih zanima kako dober je slk-900 naj si ogledajo: Overclockers.com, njihovo rank lestvico hladilnikov ...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

c3R4R ::

torej..stvar vsekakor rula... jst bom kr zadoviljen z volcanotom 7+....
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Leo ::

asPeteR: O pa bi, edina prednost Thermaltake AquariusII je v primerjavi z SLK-900+delta tisina.

Test Thermaltake Aquarius-a

Test Thermalright SLK-800U


Cena Thermaltake AquariusII 36K SIT
Cena Thermalright SLK-900+80mm Delte 20K SIT

Do istega nivoja hlajenja kot ti ga omogoca AquariusII lahko prides prides tudi z zracnim nacinom...in to brez hrupa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332878 (2149) c3R4R
»

Ohišje Antec Sonata silent

Oddelek: Kaj kupiti
131421 (1081) cyc

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373447 (2865) boštjan
»

najboljse zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
271637 (1184) MrX
»

kateri cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221556 (1172) morphling1

Več podobnih tem