» »

Ne morem v BIOS

Ne morem v BIOS

bizgech ::

Pravkar sem zamenjal osnovno ploščo, skupaj s procesorjem, ki je že bil na njej (gre za rabljeno ploščo). Priklopil sem disk in Windowsi se zaženejo, vendar bi jih bilo treba ponovno namestiti, saj že počasi delajo. Vstavim DVD z Windows 7, resetiram in začne mi nalagat z diska. Potem probam priti v BIOS, da bi spremenil boot order. Tukaj pa se pojavi smešen problem... katerokoli tipko pritisnem ob zagonu, se računalnik izklopi (napajalnik utihne, lučke ugasnejo), ampak se čez sekundo vse zažene. V manualu piše, da je za BIOS treba pritisniti F2, vendar tudi če F2 pritisnem, se dogaja isto. Kaj je lahko tukaj vzrok?

CMOS še nisem probal resetirat, ker je potem ponavadi treba v BIOS in vse nastaviti, pa se bojim, da potem ne bi niti toliko delalo, kot dela sedaj. Kakšen predlog? Za trenutek sem pomislil, da je kriv napajalnik, ampak napajalnik običajno nima nobene veze s tem, kar pritisnem.

Sami ::

Seveda resetiraj CMOS in potem izberi Optimal Defaults ali nekaj v tem smislu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

bizgech ::

Sami je izjavil:

Seveda resetiraj CMOS in potem izberi Optimal Defaults ali nekaj v tem smislu.

Vem, poznam ta postopek... vzamem baterijico ven, ponovno vstavim in potem grem v BIOS in nastavim na Default. Kaj pa, če potem privzetih nastavitev ne bom mogel naložiti (v primeru, da s tem težave ne bom rešil) in potem niti s trdega diska ne bo bootalo.

Je možno, da je kaj narobe z osnovno ploščo? Tipkovnica je priklopljena preko USB, vendar mislim, da to ni pomembno.

Furbo ::

Če se ne upaš resetirati, ga pa imej samo za gledati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Sami ::

Tudi po default settingsih bi ti moralo bootati s HDD-ja, drugače pa bo seveda problem s plato, drugega nimaš....ven baterijo ali resetiraj z jumperjem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bizgech ::

Zdaj pa dela, lahko pridem v BIOS. Imam pa drug problem: ker je USB tipkovnica je ne prepozna in ko piše "Press any key to boot from CD" se nič ne zgodi, ko pritisnem tipko. Obstaja kakšna nastavitev v BIOS-u ali moram dobiti PS2 tipkovnico?

Tudi to sem že rešil. USB legacy je bil izklopljen. Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bizgech ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333409 (2788) Han
»

Update bios z usb ključkom

Oddelek: Pomoč in nasveti
13909 (796) Enron x86
»

Miš in tipkovnica se občasno ne odzivata

Oddelek: Strojna oprema
352256 (1925) bluefish
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371905 (1480) cultko
»

ABIT NF7-S problemi

Oddelek: Strojna oprema
101165 (1061) Tilen

Več podobnih tem