» »

ABIT NF7-S problemi

ABIT NF7-S problemi

Nizmot ::

Zadnijh par mesecev se, mi je računalnik bootal na 1100Mhz in zmrznu. Ok v tem primeru sem vzel rame ven in jih dal nazaj not sem restratal in mega deluje. Vceraj se zgodi isto, vzamem ven rame stratam nic. Probam se enkrat nic. Ok vzamem vse ven in povezem samo vent od CPUja. Startam nic. Vzamem grafo ven nic. Vzamem RAMe nic. Vzamem proc nic. Kaj je narobe? Startajo se samo ventilatorji in nic ne piska.

2500 XP barton --> proban in dela
Napajalnik Q-TEC 550W dela probano z multimetrom.

Kaj je narobe?

P.S. Sem probal startat tudi izven ohisja, da ni kaksnega stika, vendar ne dela.

Tilen ::

resetiraj CMOS (jumper na plati) idi v bios in MENJAJ loL! saj pa 1000 Mhz niti default ni od bartona. Mores nastavit v biosu da bos mel 2500+ saj po defaultu ni ... men tut na 1100 vrze. Pol pa malo porihtaj ram timinge in isklopi vse "throtllinge" in spread spectrum od FSB. Voltazo daj za 2500+ na privteto (to mislim da je prav po defaultu ko clearas CMOS) no... ko bos clearal CMOS mors vse isklopit tako da ugasne tista rdeca lucka v plati in potem dat jumper ven pa not oz na 3 pozicijo in potem nazaj. Pa ne ga takoj dat nazaj not pocaki kakih 10 sec no potem pa porocaj ce se zboota.

lp,

Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nizmot ::

SEm resetiral in nic ne pomaga plata ne da znaka, da bi hotela delovat, ne pridem do biosa. Samo venti se vrtijo in je rdeča lučka, ko vklopim atx connector. Ko prižgem compa pa sta obe rdeca in zelena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nizmot ()

Tilen ::

nobenega znaka ti ne da plata? mislim da bi blo kaj za bad memory al pa kteri drugi pisk? Ce si vse namestil tako kot treba pa ce plata ne da tistega osnovnega piska na zacetku bo menda plata ;(
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Po novi kliče... Nekaj možnosti sicer je... recimo da se ti je izbrisal BIOS... nesi v garancijo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Nizmot ::

thx verjetno bo treba nest v Trst danes popoldan heh upam da bi bojo dali cim prej drugo mogoce tui danes :)

slamc ::

A si poskusal drzat tipko insert ko zazenes

Nizmot ::

Ti si res član, če resetiras cmos z jumperjem je valjda bolše kot držat insert ...

Poleg tega moj bios čip v drugi plati prav tako ne dela, lihkar se pripravljam na hotflash, bom poročal ko končam.

Wish me luck!

slamc ::

To da sem clan imas popolnoma prav,
ne vem pa ce si ti probal to metodo ki sem ti predlaga-ne vem ce bi ti koristnala

del ki sem ga prilepil je iz tega vodica in res da se nanasa na primere ko flash-as maticno vendar deluje tudi v drugih primerih

If it fails to fully boot where you can enter the CMOS for setting, just shut down completely with the power button. Hold it in for 5 seconds or until the computer shuts down fully. Turn off the P/supply switch on the rear @ P/supply or remove the power cord from the wall outlet or the P/supply. While the power is completely removed from the computer you should push the power button in on the front of the computer and usually the fans or a light on the front of computer will come on momentarily to discharge the P/Supply.

Now re-establish power to the computer AND while holding down the INSERT key on the keyboard you press the power button on the front of the case and it should boot up with defaults set and allow you to enter the bios at post using the DEL key and set your cmos however you wish

----------

ti imas ocitno druge probleme s tvojo maticno in ti insert key ne bi pomagal-vendar deluje in vsekakor je enkrat lazje pritisnit tipko kot pa odpirat skatlo in premikat jumper in tudi hitreje

pa veliko srece pri hotflashu

Nizmot ::

Oporstite ker nisem takoj porocal, vendar sem bil presrečen, ko se mi je zbutala ponovno plosca. Naredil sem hotflash uspesno seveda in zdaj sem tu s ABITko. THX za nasvete veesno upam, da jih bom moral čim manj uporabljat.

LP Nizmot

Tilen ::

dokler bodo pomagali jih kr uporablaj >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Oddelek: Strojna oprema
163385 (3088) Siddh
»

Samsung galaxy note BRICK

Oddelek: Mobilne tehnologije
203643 (3130) CaqKa
»

Blondinka+bios=težave:)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151664 (1180) mihec87
»

računalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
81001 (900) IvoJan
»

Reset biosa na Hp

Oddelek: Strojna oprema
232051 (1878) RiNC

Več podobnih tem