» »

Strežnika ni mogoče najti

Strežnika ni mogoče najti

rebekus ::

Zdravo!

Že dolgo se mi dogaja ko hočem odpreti kakšno stran (recimo: http://www.studentski-servis.com/), mi sporoči ˝Strežnika ni mogoče najti˝.
Nimam routherjov, ampak imam internet na kabel.

Stvar je grozno moteča, ker ni možno videti vseh strani ki jih želim

Prosim za pomoč, saj je resnično grozno.
LP

NeMeTko ::

Kaj pa imaš nastavljeno v DNS nastavitvah na računalniku?

˝Strežnika ni mogoče najti˝ sporočilo običajno dobiš, če ti DNS ne vrne odgvora v določenem času.
Preveri, če imaš ročno nastavljen DNS, ali ga pridobiš preko DHCP.
Preveri IP naslove DNS strežnika s tistimi, ki jih ima tvoj ponudnik objavljene na straneh za pomoč uporabnikom.

Če imaš ročno vnešene (včasih se tudi kaj zatipkamo, mar ne?) in se razlikujejo od podatkov ponudnika, jih popravi. Morda ti bo potem stvar delovala normalno.

rebekus ::

Zdravo!

Imam kableski internet od tele-tv (KR), vendar na internetni strani ni podatkov o IP.

Naslovov nimam ročno vnešene, ker kliknem v iskalniku možnosti ki mi jih ponuja.

Žal, DNS in DHCP ne znam preverit.

rebekus ::

Ravno kar sem tudi našla
Vrsta naslova: Določen od DHCP ter
DNS Strežniki (objavljeni so 3-je)
pri Wins strežniku ni napisano nič.

NeMeTko ::

Če prav razumem, imaš IP naslov določen preko DHCP, DNS naslove pa imaš ročno vnešene? (Si to gledala v konfiguraciji mrežne kartice?)

Prepiši si tiste naslove DNS strežnikov na list papirja (da jih boš lahko kasneje vnesla nazaj, če ne bo bolje) in pokljukaj možnost, da ti DNS strežnike določi DHCP.
Če potem reštartaš računalnik, bi moral sam pridobiti priporočene DNS strežnike tvojega ponudnika.

Drugače lahko preveriš nastavitve DNS tudi v CMD oknu (start/zaženi program/cmd). Tam vpišeš ukaz "ipconfig /all" in ti izpiše vse nastavitve, ki jih imaš na mrežnih vmesnikih. Če to narediš po reštartu, lahko takoj vidiš, če je pobral drugačne nastavitve, kot si jih imela prej konfigurirane.

Ali je možno, da si pred časom zamenjala ponudnika interneta, pa nisi popravila nastavitev za DNS, tako da imaš notri še vedno nastavitve za prejšnjega? To bi lahko povzročalo takšne težave, kot jih opisuješ.

rebekus ::

Do teh podatkov sem prišla tako, da sem spodaj zraven ure kliknila na linijo. Potem pa v zavihku Podpora - Podrobnosti našla podatke. To če je kaj vnešeno orčno ne vem. (Žal sem osnovni uporabnik računalnika -internet, word).

Možosti, da obkljukam DNS strežnik določi DHCP, žal nimam, oziroma, ne znam pridet do tja.
Številke sem prepisala ter bom na novo zagnala računalnik, pa bomo videli če pridejo iste številke ven.

Ko dam mi napiše (kopirano iz tam ven):
Microsoft Windows XP [različica 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Administrator>ipconfig /all

IP konfiguracija za Windows

Ime gostitelja . . . . . . . . . . . . : rebeka-4wijlkpq
Primarna Dns pripona . . . . . . . . . :
Vrsta vozlišča . . . . . . . . . . . . : Nepoznano
Usmerjanje IP omogočeno. . . . . . . . : Ne
WINS Proxy omogočen. . . . . . . . . . : Ne

Ethernet kartica Local Area Connection 2:

S povezavo določena DNS pripona . . :
Opis. . . . . . . . . . . . . . . . : VIA VT6102 Rhine II Fast Ethernet
Adapter
Fizični naslov. . . . . . . . . . . : 00-0B-6A-2A-8C-33
DHCP omogočen . . . . . . . . . . . : Da
Samodejna konfiguracija omogočena . : Da
IP naslov . . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.2
Maska podomrežja. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Privzeti prehod . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCP strežnik . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DNS strežniki . . . . . . . . . . . : 127.0.0.1
77.234.136.7
212.72.100.50
Zakup pridobljen. . . . . . . . . . : 31. avgust 2012 13:19:24
Zakup poteče. . . . . . . . . . . . : 1. september 2012 13:19:24

Ethernet kartica Local Area Connection:

Stanje medija . . . . . . . . . . . : Medij je odklopljen
Opis. . . . . . . . . . . . . . . . : Belkin F5D5000 v2000 Desktop PCI C
ard
Fizični naslov. . . . . . . . . . . : 00-17-3F-9B-1D-E1

C:\Documents and Settings\Administrator>

Ponudnika interenta imam že skoraj 5 let enakega.

Ravno sedaj sem se pogovarjala, ter mi je oče povedal zanimiv podatek.
Kakšne 3-4 mesece nazaj (odkar so problemi z stranmi), je sosed prišel ter v cmdju pisal neke številke, ker je hotel blokirati intenretne strani, vendar mnde ni pisal internetih linkov zraven. (to mi je zdajle povedal oče). Bi lahko to bilo zaradi tega?

amigo_no1 ::

http://www.mediacollege.com/computer/ne...

spodaj vpiši (v Use the following DNS server addresses)
dnsja od opendns:
208.67.222.222
208.67.220.220


Ostalo pusti pri miru.


Kaj vse od opreme imaš v omrežju (modem, router, točen model, lahko daš tudi sliko s kako oznako) ?
Modem kakor je meni znano ne določa preko dhcp LAN IP lokalni kišti.

Lahko da imaš MTU nastavljen prenizko.


V browser vpiši "192.168.0.1" (brez "") in poglej kaj se ti odpre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

NeMeTko ::

Definitivno imaš napačno vnešene DNS strežnike - 127.0.0.1 je naslov tvojega lastnega računalnika (interno), na katerem zagotovo nimaš nameščenega DNS strežnika.
Tudi drugi naslov 77.234.136.7 (user136-7.sgn.tele-cable.net) je več kot čuden in se na njemu ne nahaja DNS strežnik.
Tretji naslov sicer je DNS strežnik, vendar ne od tvojega ponudnika, temveč od sgn.net.

PRAVILNA DNS strežnika za tvoje omrežje sta naslednja:

Name: ns1.tele-cable.net
Address: 91.220.221.18

Name: ns2.tele-cable.net
Address: 91.221.170.18

Če greš še enkrat tja, kjer 'imaš urico' in si prej našla podatke o IP adresi, boš v tistem oknu, kjer si kliknila na podrobnosti našla gumb za 'lastnosti'(poleg 'onemogoči' in 'diagnosticiraj'), kjer lahko spreminjaš nastavitve omrežja. Ko tu klikneš, se ti odpre okno, kjer boš med ostalim našla našteto tudi TCP/IPv4. To označiš in klikneš na lastnosti. Tako se ti odpre okno, kjer lahko spreminjaš nastavitve DNS, ali ga prestaviš na 'pridobi samodejno'. Priporočam, da klikneš na gumb 'napredno' in greš na zavihek z DNS in tam najprej pobrišeš vse vnešene DNS strežnike, predenj dodaš prave (ali vklopiš samodejno pridobivanje).

Kaj je tisti sosed počel, ko je nekaj 'čaral' v command line-u, mi ni najbolj jasno. Običajno se tam ne spreminja naslovov DNS strežnikov (se jih da, vendar malokdo ve, kako se to naredi). Prej bi pomislil, da je dodajal zapise v hosts datoteko za določene naslove in tako 'blokiral' določene strani.

rebekus ::

Pozdravljen!

Sedaj sem spremeila tako kot je naročil NeMeTko in sem preverila, ter vse te strani ki prej niso delovale, sedaj delajo!

Tako da se ti iskreno zahvaljujem!

NeMeTko ::

Delovalo bi ti tudi, če bi vpisala naslove, ki ti jih je napisal amigo_no1 - s tem, da sta tista dva DNS strežnika nekje v Nizozemski in ti posledično sporočita rezultat kakšnih 50-100ms kasneje, kot tista strežnika, ki sem ti ju napisal jaz, saj sta na lokalnem omrežju tvojega ponudnika.

amigo_no1 ::

s tem, da sta tista dva DNS strežnika nekje v Nizozemski in ti posledično sporočita rezultat kakšnih 50-100ms kasneje,

Vešda, 53 ms vs 61 ms average, ravno testirano s pingom na "ne prazni" liniji.

Na listi je imela 3 dnsje:
127.0.0.1 (localhost)
77.234.136.7 (krnekaj, nedela)
212.72.100.50 (pravilen dns server NETSI/Metaling)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

NeMeTko ::

amigo_no1 je izjavil:

s tem, da sta tista dva DNS strežnika nekje v Nizozemski in ti posledično sporočita rezultat kakšnih 50-100ms kasneje,

Vešda, 53 ms vs 61 ms average, ravno testirano s pingom na "ne prazni" liniji.

Na listi je imela 3 dnsje:
127.0.0.1 (localhost)
77.234.136.7 (krnekaj, nedela)
212.72.100.50 (pravilen dns server NETSI/Metaling)


Si spregledal, da sem to že jaz preveril ? :))

- čeprav.... ni nujno, da ti na tujem dns strežniku pusti resolvati adrese, ki niso v njihovem omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

amigo_no1 ::

Njihov dns dela tudi v tujem omrežju, sem preveril.

Bolj so problem odprti smtp-ji.

NeMeTko ::

Saj nisem rekel, da so odprti dns strežniki problematični - hvala bogu, da so na voljo.

Vendar večinoma providerji varujejo svoj vrtiček in od zunaj ne pustijo poizvedb za druge domene, kot tiste, ki jih gostijo pri sebi.
Tudi moj DNS server je nekoč nekdo bombardiral s queryji za neko xy domeno, pa mi je zadeva začela presedati in sem blokiral vse queryje, ki sprašujejo za druge domene.

Ursic ::

Jaz bi imela tudi eno vprašanje na to temo. Ampak tudi tisti, ki se tukaj proglašajo za nevedneže, so zame barvni televizorji.
Doma imamo wi-fi, ponudnik Siol, Asus router (ena antena, obrnjena navzgor). Vsi računalniki v hiši zaznajo in se povežejo z wi-fijem, vendar po dvominutnem surfanju se javi napaka Strežnika ni mogoče najti. Ko stran osvežiš, zadeva ponovno dela kakšno minuto ali dve. Dokler sem bila edini uporabnik sem to še nekako počela, sedaj pa sta se zbudila tudi moja dva penzionista, ki pa sta malo manj strpna.
No pa na Siolu že leta trdijo, da z njihove strani je vse OK.
HVALA!

amigo_no1 ::

Saj lahko preveriš na routerju, ali pada linija ali (če ni prvo) samo wifi povezava.

Razdalje med routerjem in odjemalci ? Gre za prenosnike ali desktope z anteno ?

Ursic ::

Na routerju je nekaj lučk in na LAN 1 in AIR gorita ozirom blinkajoče se utripata zeleni lučki.
Je vseeno se isto dogaja, če se naslonim na router ali pa če sem od njega oddaljena dve sobi.
Imamo pa prenosnika in stacionarca.

NeMeTko ::

Koliko pa je ta router star? Da nima že počasi kakšne probleme sam s seboj (oz. svojimi kondenzatorji)....

Kar nekaj te opreme je več kot očitno narejene, da nebi delovala bistveno dlje, kot ima garancijo. Potem pa se začnejo kazati takšni čudni znaki, kot si jim priča.

Običajno, če stvar dela eno minuto, bi morala delatu tudi 24 ur. Če po dveh minutah pade, potem lahko močno posumiš, da je lahko tudi nekaj z opremo narobe.

Ursic ::

Super hvala. Po moji neki grobi oceni bi lahko imel že nekih 5 let.
Kaj pa se predlaga za kupiti?

NeMeTko ::

Malo pobrskaj, tovrstnih 'kaj kupiti' nasvetov imaš polno. Načeloma pa vsak svoje kumarice hvali.

Eni prisegajo na eno znamko, drugi na drugo - več ali manj pa je dobro najprej vedeti kaj želiš in koliko denarja imaš na razpolago.
Jaz se v 'home use' zadeve ne spoznam, ker delam z zadevami, ki so v višjem cenovnem razredu za poslovno rabo, zato si ti nebi drznil karkoli predlagati.

Drugače pa ni nujno, da bi bil tvoj Asus že za na odpad. Če bi ga pogledal kakšen ekspert, pa potrdil, da je dejansko kakšen kondenzator odslužil svoje, ga lahko zamenja (so zelo poceni) in ga lahko uporabljaš še nekaj let.

Drugače pa - ti je ta router to počel od vsega začetka? Ali se je to začelo 'enega lepega dne' dogajati?

Če je stvar že dolgo prisotna, bi na spletu preveril, če obstaja kakšen bolj frišen firmware, kot ga imaš nameščenega in bi ga posodobil. Mogoče ti bo že to odpravilo težave.

Ursic ::

:)
Ubistvu, če dobro pomislim imamo že od nekdaj težave, od kar smo se odklopili od starega dobrega kabla.

Če mogoče kaj pomaga pri svetovanju:
"Če ne uspete naložiti nobene strani, preverite povezavo svojega računalnika do interneta." No tole dobim pripisano pod Strežnika ni mogoče najti. Kako pa to človek preveri oziroma o čemu je to sploh govora.

NeMeTko ::

Ta 'diagnoza' ti ne pomaga nič.

Če hočeš karkoli diagnosticirati, moraš poznati nekaj IP naslovov, ki so za tvoje omrežje bistveni: naslov dveh (ali vseh računalnikov), naslov routerja, naslov default gatewaya pri providerju in najmanj še naslov providerjevega DNS strežnika.

Potem pa se lahko lotiš raziskovanja z orodji: ping, ipconfig, nslookup in tracert.

Prvo preveriš, če lahko brez težav pingaš router. Če to ne gre, imaš že na tej relaciji problem.
V tem primeru si pogledaš konfiguracijo mreže z ipconfig. Če si brez pravih parametrov, imaš (poleg ostalega) problem z DHCP strežnikom. Tega lahko zaobideš, da ročno skonfiguriraš parametre za mrežo in ne uporabiš dhcp.

Če ping do routerja dela, probaš ping na dns strežnik od providerja. Če ne dela, uporabiš trecert, da ugotoviš, kje 'zmanjka' povezava.
Lahko poskusiš z nslookup, če se ti dns strežnik odziva (ali pa imaš narobe nastavljenega?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

Ursic ::

Ok. Full ti hvala za vso ažurno pomoč, ampak sej veš, če bi v kitajščini pisal bi te več razumela.
lp

NeMeTko ::

PING: tvoj računalnik se zadere drugemu "ali me slišiš?", drugi, če ga sliši, pa odgovori "SLIŠIM!"

Če poznaš IP naslove tvojih računalnikov lahko kadarkoli v ukaznem oknu sprobavaš ukaz:

ping "ip_naslov" (npr. ping 192.168.111.1)

računalnik pa izpiše v kolikšnem času ti je drugi odgovoril 'slišim' - ali pa napiše 'not reachable' - ni me slišal.

TRACERT: (iz besed TRACE ROUTE) ta ukaz nam izpiše vse IP naslove, ki jih mora prečkati naša povezava da pride do tistega IP naslova, ki smo mu ga podali za cilj. Podobno, kot če janezka pošlješ na pot v šolo in mu rečeš 'opiši mi pot do šole', pa bi janezek po mobiju našteval vsa križišča, ki jih prečka. Če janezek nekje med potjo obstane in ne ve dalje, potem veš, da mora biti nekaj čudnega na tistem križišču, ki ga je zadnjega naštel, oz na poti od tega do naslednjega križišča.
Točno to dela ukaz tracert. Če vpišeš tracert in nek IP naslov, ti bo izpisoval vsa vozlišča, ki jih prečka na poti. Če je obstal že takoj na začetku poti, potem več, da je problem pri tebi, če pa je obstal nekje daleč, ko se ti je izpisalo že nekaj vozlišč, pa veš, da problem ni pri tebi ampak nekje pri ponudniku, ali pa še globlje nekje na internetu.

NSLOOKUP: ta ukaz ti za neko naslov na internetu izpiše pripadajoče ime in obratno. Pri tem kontaktira DNS strežnik, ki ga imaš konfiguriranega na tvojem računalniku (običajno tistega od tvojega providerja), ki ti odgovori na tvojo zahtevo. Isto naredijo vsi internetni programi, le da ti ne vidiš, kako gre vprašati DNS strežnik. Z ukazom "nslookup slo-tech.com" vidiš, kateri DNS strežnik gre tvoj računalnik spraševati, vidiš če ga je uspel kontaktirati in ravno tako vidiš odgovor tega strežnika.
Če ti v spletnem brskalniku vpišeš nek naslov, pa brskalnik od dns strežnika ne dobi IP številke, ne bo mogel prikazati strani, saj ne ve, kam naj se poveže, da bi jo prenesel. Z nslookup tako lahko preveriš, če je razlog nezmožnosti povezovanja/prikaza neke spletne strani v nezmožnosti pridobivanja IP naslova za ime v naslovu.

IPCONFIG: ta ukaz na računalniku izpiše, kako je trenutno konfigurirano omrežje. Za polni pregled nad konfiguracijo je najbolje uporabiti "ipconfig /all", ki izpiše bistveno več podatkov, tako da se da iz njih sklepati, če kaj ni postavljeno tako, kot bi moralo biti.


Sedaj, ko veš, kaj kateri od naštetih ukazov počne, se pa poigraj z njimi. Z nobenim od njih ne moreš ničesar pokvariti, tako da kar brez strahu.
Najprej pingaj vse računalnike in router, da vidiš, če ti to dela. Potem poskusi ping na nek naslov na internetu.
Ukaz ping lahko uporabiš tudi z opcijo /t (napišeš: ping ip_naslov /t ). V tem primeru se ne bo zadrl le 4x, ampak bo neprestano 'pingal', dokler ga ne prekineš s tipkami Ctrl-C. Če recimo tako pingaš svoj router brez prekinitve, boš lepo vidla, kdaj ti je padla povezava z njim (ali pa če ni padla), ko se ti bo spet pojavil problem, da neka spletna stran ne bo dosegljiva.

Zasavcumrn ::

Jutro,

moja težava:Napaka 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Strežnikovega naslova DNS ni mogoče razrešiti.

potreboval bi pomoč za telebane, ker mi je prenehalo odpirati določene int. strani. Prebral na forumu vse o tem, vendar je zame vse napisano znanstvena fantastika. Če ima kdo potrpljenje in čas, da napiše korak po korak kje in kako bi začel odpravljati težavo bi mu bil zelo hvaležen.
Windows 7, wi-fi povezava, Tušmobil, router TP Link N600.

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 ponudnik in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
433783 (2461) MrStein
»

Windows 8 mi noče v domeno

Oddelek: Pomoč in nasveti
202181 (1776) crniangeo
»

Napaka pri povezavi z wifi

Oddelek: Operacijski sistemi
162030 (1877) SeMiNeSanja
»

Problem z brezžično povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
102184 (1942) solatko
»

Zamenjava ISP-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
505092 (4269) NeMeTko

Več podobnih tem