» »

dns error

dns error

barca ::

Problem sledeč. Na novo sem naložil XP-je in sedaj ko grem na internet (explorer ali firefox) mi veliko strani ne odpre. Javi napako "Cannot find server or DNS Error
Internet Explorer". Pred instalacijo XP-jev (istega kot prej), mi je vse delovalo normalno. Kak nasvet kako odpraviti napako ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Bakunin ::

preveri nastavitve za DNS

cmd line : ipconfig /all

preveri ce imas zagnan windows servis "dnscache"

(dns predpomnilnik pobrises z ipconfig /flushdns)

barca ::

mi lahko malo bolj razlozis kaj moram naredit oziroma pogledat
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Goldee ::

Imaš statične nastavitve IP ali uporabljaš DHCP? (denimo preko routerja?)

Drugače pa pejdi na nadzorno ploščo - omrežne povezave - Local area connection (desni klik) - lastnosti - zavihek podpora - gumb podrobnosti - in poglej kaj ti piše (DNS strežniki)?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

barca ::

Na local area connection, kjer zavihek grem pole (general, authentication, ali advanced)? In kaj bi moralo pisati ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Goldee ::

Na local area connection daš desni klik in izbereš STATUS. Potem pa na zavihek SUPPORT in gumb DETAILS...
Tam se ti odpre novo okno s podatki. Preveri kaj imaš napisano pod DNS SERVER in sporoči.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

barca ::

Pod dns server imam napisano: 217.72.64.10
217.72.64.11
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

schtr4jh ::

Torej uporabljaš voljine dns-je. =)

V nastavitvah mrežne kartice vpiši 193.2.1.66 (arnes dns) in 84.255.209.77 (T2 dns). Nato poročaj če je kaj bolje ;-)

barca ::

kje to vpisem ?
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

schtr4jh ::

Start->Nadzorna plošča->Omrežne povezave->Local Area Connecion (desni klik)->Lastnosti->Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)->Lastnosti
IP naslov naj pridobi avtomatsko, spodaj pa izbereš "Uporabi spodnje DNS naslove" (oziroma nekaj podobnega) in vpišeš tista 2, ki sem jih navedel v zgornjem sporočilu.

Goldee ::

Poskusi še nekaj:
Pejdi v START -> RUN (oziroma pritisni WindowsLOGO tipko + R), pa vpiši CMD in stisni enter.
V črno okno vpiši "ping www.slo-tech.com" pa povej katere številke se ti napišejo (štiri zaporedne). Moralo bi se napisati nekaj v smislu: "Reply from 123.123.123.123 ... "

p.s. Ni ti treba menjati DNS nastavitev, ker tisti DNS-ji, ki jih ti uporabljaš, prav lepo resolvajo (delujejo ok).

/edit: typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

barca ::

Start->Nadzorna plošča->Omrežne povezave->Local Area Connecion (desni klik)->Lastnosti->Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)->Lastnosti
IP naslov naj pridobi avtomatsko, spodaj pa izbereš "Uporabi spodnje DNS naslove" (oziroma nekaj podobnega) in vpišeš tista 2, ki sem jih navedel v zgornjem sporočilu.


ne pomaga nic

Poskusi še nekaj:
Pejdi v START -> RUN (oziroma pritisni WindowsLOGO tipko + R), pa vpiši CMD in stisni enter.
V črno okno vpiši "ping www.slo-tech.com" pa povej katere številke se ti napišejo (štiri zaporedne). Moralo bi se napisati nekaj v smislu: "Reply from 123.123.123.123 ... "

p.s. Ni ti treba menjati DNS nastavitev, ker tisti DNS-ji, ki jih ti uporabljaš, prav lepo resolvajo (delujejo ok).

/edit: typo


napišejo se mi te stevilke
reply from 193.164.138.20
reply from 193.164.138.20
reply from 193.164.138.20
reply from 193.164.138.20
packet sent:4 recevied 4 lost 0

Sam to postaja ze mucno. Sploh pa danes rabim en program, kateri pri instalaciji se azurira na netu, pa tega ne more nrdit, tako da je program neuporaben. Jaz pa bi ga rabil do 19-h met instaliranega.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

schtr4jh ::

Si 100%, da ni problem v programu?

Drugače pa ... Pojdi na eno stran, ki ti jo ne odpre, zaženi cmd (Start->Run->cmd) in vpiši "ping spletna-stran.com". Če ti izpiše številke kot zgoraj, potem ni problem v dns-jih, ampak v brskalniku (poskusi zbrisat začasne datoteke, piškote ...).

barca ::

Sem probal (www.eset.si), pa mi je napisalo da ne more najti gostitelja, ter da naj preverim naslov in poizkusim ponovno.
ale ale terror boys ale ale terror boys ale ale terror ale ale boys ale ale terror boys

Duhec ::

@Barca, to, da si kao na novo naložil XPje osebno dvomim, če ne znaš vpisat niti DNSjev, v isti sapi pa jih poveš kateri so vpisani. Če bi inštaliral XPje se dnsji zagotovo pobrišejo.
Kot drugo pa imaš po vsej verjetnosti kak agresiven spyware, ki ti blokira določene www strani. Lahko imaš pobrkan tudi register z Winsock vnosi (nan netu obstaja programček WinsockxpFix.exe pa ga poženi kot zadnjo možnost).
Še prej z Notepadom editiraj hosts datoteko, ki se nahaja načeloma na lokaciji C:\WINDOWS\system32\drivers\etc in poglej, če so še kake druge cifre in www naslovi v tej datoteki takoj pod prvo vrsto, ki je :
127.0.0.1 localhost
Če so, jih enostavno pobriši, shrani in restartaj komp.
A v varnem zagonu z omrežno podporo www strani normalno odpre ?
Vsekakor najprej komp preskeniraj proti spyware/adware zajedalcem in s protivirusnim programom, ker drugače se boš vrtel v krogu.
Poročaj.

Duhec ::

www.eset.si se ne odziva na ping ravno tako kot www.najdi.si ne.
Uporabi raje tracert namesto pinga, da sploh vidiš kje se ustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wireless - ni dostopa do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
95339 (5079) Gutjerez
»

Tezave po kloniranju diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
562918 (2515) bosmla
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212280 (1892) ultimated4
»

Prepocasen internet (FF, IE, Opera)

Oddelek: Omrežja in internet
81031 (902) kocba

Več podobnih tem