» »

London

London

Šimpanz ::

čez kakšna dva meseca peljem družino v London. A ma kdo info o kakšnem ugodnem in dobrem hostlu. Glede prevoza bomo najbrž šli kar z Adrio iz Maribora saj je samo ene 100 eur dražja kot Rainair iz Trsta, nimaš pa problemov z prtljago pa še parkirišče je bolj poceni. Vsi nasveti so dobrodošli.

AnriK ::

Mi potujemo s kolegi 26.5 - 31.5. Za nas je najcenejša opcija bivanja bila Airbnb, poglej kej v tej smeri. Sicer pa ti lahko več napišemo ko se vrnemo. :D

Tr0n ::

Posearchaj ST, ker je bilo ze ogromno tem o Londonu.

Apple ::

Šimpanz je izjavil:

čez kakšna dva meseca peljem družino v London. A ma kdo info o kakšnem ugodnem in dobrem hostlu. Glede prevoza bomo najbrž šli kar z Adrio iz Maribora saj je samo ene 100 eur dražja kot Rainair iz Trsta, nimaš pa problemov z prtljago pa še parkirišče je bolj poceni. Vsi nasveti so dobrodošli.


Ti samo glej, kjer koli boste, da bo blizu podzemna... Potem je vse blizu :)
LP, Apple

anko ::

Prevery Easy Hotel. Določeni (Victoria, Old Street/Barbican, Heathrow) imajo družinske sobe za 4 osebe.
Ni neki luksuz, ampak ko sva bila z ženo, je bilo čisto ok. Ko sem bil s celo družino smo bili v nekem kvazi hotelu s 3mi zvezdicami in zajtrkom ter brezplačnimi stenicami. Naslednjič grem raje v Easy.

avtek ::

Tudi jaz dam glas Easy Hotelu. Sobice so dokaj majhne, imajo pa majhno lastno kopalnico in WC. Če imaš namen v sobi samo spati in ne početi kaj drugega je več kot dovolj.

Apple ::

Pa ne iti v Hotel Balkan... ker je še slabš k balkanski :)
LP, Apple

bleem ::

Jaz sem bil v večih hotelih v londonu. Nevem kakšen je tvoj budget, ampak lokacijsko in cenovno sem bil zadovoljen s hotelom St. Giles. Hotel je dobesedno na Oxford streetu. Podzemna je blizu (če so Tottenham court road porihtali), 1minuta peš, če niso je do podzemne par minut hoje. Tam si blizu piccadilly cicruca.

dronyx ::

Hostli so sicer v Londonu na dobrih lokacijah in cene so tudi kar ugodne v skupinskih sobah (8, 16 itd.), samo dvomim, da boš družino peljal v takšen hostel?

Kar sem jaz gledal hotele so cene večinoma 100 evrov ali več na noč, medtem ko dobiš prek Airbnb kakšen apartma tudi za okrog 50 evrov, ampak to je lokacija precej daleč stran od centra, tako da imaš vsak dan kar precej vožnje.

Je pa London kar precej drag in tam kjer moraš plačati vstopnino je takoj 30 evrov in navzgor po osebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gladi ::

Sej maš precej dobrih muzejev zastonj, meni je bil všeč Science museum.

dj_uro ::

za en teden ti ne uide manjka 500eur-700/ osebo...
vw-klub.si

DuleKrtola ::

Apple je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

čez kakšna dva meseca peljem družino v London. A ma kdo info o kakšnem ugodnem in dobrem hostlu. Glede prevoza bomo najbrž šli kar z Adrio iz Maribora saj je samo ene 100 eur dražja kot Rainair iz Trsta, nimaš pa problemov z prtljago pa še parkirišče je bolj poceni. Vsi nasveti so dobrodošli.


Ti samo glej, kjer koli boste, da bo blizu podzemna... Potem je vse blizu :)


Ne kr katerakoli podzemna, more bit Victoria Line!

Phantomeye ::

dj_uro je izjavil:

za en teden ti ne uide manjka 500eur-700/ osebo...


Če ne štejem cene hostla (in par vnaprej rezerviranih avtobusov), sem v štirih dneh porabil tam 300€. Pa smo jedli zunaj. Tako, da je odvisno od navad.

dronyx ::

Ali kdo ve, če je Airbnb zakonit v UK oziroma ali imaš s tem v zvezi lahko kakšne težave?

AnriK ::

Mi smo se ravno včeraj s kolegi vrnal iz Londona. Dobra izkušnja, je pa kar drago v primerjavi z drugimi evropskimi mesti :D

Stroški?
- Stanovanje: Airbnb 550€, 5dni, 5oseb, 3. cona (Do centra z vlakom)
- Letalska karta: Ryan Air, 60€ na osebo
- Tedenska karta za podzemno Cone 1-3 cca 42GBP, čeprav bi mogl dobit 5GBP nazaj ko vrnemo kartico ampak je bil ticket office na naši zadnji postaji zaprt, tako da smo dobil kartico za spominek
- zajtrk + kava v pubu 6GBP/dan
- čez dan kak sendvič 3 GBP + kava 2,5 GBP
- zvečer hamburger/pica/testenine itd povprečno 11-14GBP na dan
- vstopnine so precej drage (Madam T. ~30 GBP, London Eye ~30 GBP), se pa da videt precej zastonj oz. za manjše vstopnine (tower bridge, science museum, NHM, ...)
- zvečer runda piva (22GBP / 5oseb)

Če pa kdo v kratkem potuje, se lahko dogovorimo za prodajo Oyster kartice, ki jo lahko uporabit na koncu pa tudi vrnete za 5GBP. :)

c3p0 ::

So pa kar podražili London Eye, nazadnje sem dal 15 GBP, pa še to se mi je zdelo skoraj predrago.

dj_uro ::

slučajno s Simkotom? -čist btw ;)
vw-klub.si

avtek ::

AnriK je izjavil:


- vstopnine so precej drage (Madam T. ~30 GBP, London Eye ~30 GBP), se pa da videt precej zastonj oz. za manjše vstopnine (tower bridge, science museum, NHM, ...)


Za vse ostale, ki mogoče ne vedo (mogoče ste vi uporabili ta "način") - splača se rezervirati stvari online, je dosti ceneje sploh paketi (naprimer London Eye + Madam T. + ...)

AnriK ::

dj_uro je izjavil:

slučajno s Simkotom? -čist btw ;)

ja

avtek je izjavil:


Za vse ostale, ki mogoče ne vedo (mogoče ste vi uporabili ta "način") - splača se rezervirati stvari online, je dosti ceneje sploh paketi (naprimer London Eye + Madam T. + ...)

Smo rezerviral online kar smo šli, ni treba čakat na tickete...

Maš pa kombinirane vstopnice: opcije Sea Life, London Eye, Madam T., Dungeon
Primer: http://www.thedungeons.com/london/en/bo...

Bookirat moreš pa tam ko maš namen prvo it. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnriK ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje - LONDON

Oddelek: Loža
234650 (2678) Invictus
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
359588 (8686) Phantomeye
»

Najem avtomobila (in ostalo v UK)

Oddelek: Na cesti
274800 (3659) estons
»

Najceneje do Londona

Oddelek: Loža
4410153 (7641) innerspace
»

Jeseni greva s punco v London... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7638293 (34857) strictom

Več podobnih tem