» »

kateri OS za "slab" prenosnik?

kateri OS za "slab" prenosnik?

turist1 ::

kateri OS predlagate za manj zmogljiv prenosnik (sempron, celeron procesor, 4gb rama)... je važno ali je 64 ali 32 bitni win za ta dva procesorja??

win7 64bit? bo verjetno najbolje

hvala za nasvete

turist1 ::

ne linux. procesor je 1.6mhz..

Leprechaun ::

Hah, več kot windows xp ne priporočam.
Sam sem imel na namiznem Sempronu 1100-le 1,8GHZ nameščene windows 8.1 in ni bilo za nikamor - CPU je bil vseskozi nabit na 100% (sem pa imel IDE disk, tako, da morda je tudi to nekoliko vplivalo na vse skupaj), na Win 7, bo vse še nekoliko počasneje.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

windows 8.1, je pa vprašanje če nista procesorja prestara za osmico.

NikGaming ::

Sam imam na 2 leti starem PC (i5 3300k, 4GB DDR3, vgrajena GPU... bolj casual zadeva) Visto Home Premium (licenco, iz leta 2008).
Stvar je tako-tako. Za "pisarniško uporabo" je OK, za ostalo pa niti ne. Mogoče bi predlagal Win7, če ne bo OK, pa XP Professional :)

Sami ::

NikGaming je izjavil:

Sam imam na 2 leti starem PC (i5 3300k, 4GB DDR3, vgrajena GPU... bolj casual zadeva) Visto Home Premium (licenco, iz leta 2008).
Stvar je tako-tako. Za "pisarniško uporabo" je OK, za ostalo pa niti ne. Mogoče bi predlagal Win7, če ne bo OK, pa XP Professional :)

i5 3300k in 4GB DDR3 in ti Vista deluje....tako tako? Potem je očitno res nekaj narobe s tvojim računalnikom. Na tem sistemu bi morali delovati vsu Winsi brez problema.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Janac ::

lubuntu

pviran3 ::

Najbolj pomemben je ram.
Za 1gb - xp
za 2gb - xp dela hitro, win7 dela počasi
za 3gb win7 32bit
za >3gb win7 64bit oz win8.1

Sami ::

pviran3 je izjavil:

Najbolj pomemben je ram.
Za 1gb - xp
za 2gb - xp dela hitro, win7 dela počasi
za 3gb win7 32bit
za >3gb win7 64bit oz win8.1


Niti ne...na Sempronu 1.6Ghz ti tudi 16GB RAM-a ne pomaga :D

Drugače pa ja...do 4GB 32bit, nad 4GB RAM-a pa 64bit OS.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

na 1gb dela 8.1 cisto ok..
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

na 1gb dela 8.1 cisto ok..


Na 1GB se že malo muči....2GB+ pa je že OK za pisarniško uporabo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

niti ne. poraba rama v idle je ~300MB.. za web in office cist zadovoljivo.
#brezpodpisa

NikGaming ::

i5 3300k in 4GB DDR3 in ti Vista deluje....tako tako? Potem je očitno res nekaj narobe s tvojim računalnikom. Na tem sistemu bi morali delovati vsu Winsi brez problema.


Bi se kar strinjal, da ni vse OK z njim, a se ne sekiram veliko, saj grem poleti na nekaj boljšega ;) (i7, 16GB DDR3, SSD...)
Za primer, Adobe programov ne morem uporabljati novejših od CS3, čeprav naj bi bil sposoben za CS4.

turist1 ::

trenutno je win7 64 bitni... a je zelo počasen.... čista instalacija razen antivirusa in offica nič drugega na njem.. zelo počasen...

sempron ali celeron 1.6 mhz 8 (nimam tu prenosnika) in 4gb rama.

hojnikb ::

mogoce je disk fuc..
#brezpodpisa

Sami ::

turist1 je izjavil:

trenutno je win7 64 bitni... a je zelo počasen.... čista instalacija razen antivirusa in offica nič drugega na njem.. zelo počasen...

sempron ali celeron 1.6 mhz 8 (nimam tu prenosnika) in 4gb rama.


Poizkusi Win 7/8.1 32Bit, če bo še vedno počasno pa seveda stare dobe XP SP3 32bit.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

turist1 ::

nihče ne ve 100% bo win7 32 bolje deloval na tem procesorju?

hojnikb ::

cekiraj z crystaldiskinfo..
#brezpodpisa

Sami ::

NikGaming je izjavil:

i5 3300k in 4GB DDR3 in ti Vista deluje....tako tako? Potem je očitno res nekaj narobe s tvojim računalnikom. Na tem sistemu bi morali delovati vsu Winsi brez problema.


Bi se kar strinjal, da ni vse OK z njim, a se ne sekiram veliko, saj grem poleti na nekaj boljšega ;) (i7, 16GB DDR3, SSD...)
Za primer, Adobe programov ne morem uporabljati novejših od CS3, čeprav naj bi bil sposoben za CS4.


Če se ne sekiraš ga simbolično ceno odkupim :D

Z dodatnim 4GB RAM-om in SSD-jem bi zadeva letela.

turist1 je izjavil:

nihče ne ve 100% bo win7 32 bolje deloval na tem procesorju?


V vsakem primeru bo deloval bolje/hitreje kot s 64bit.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

hojnikb ::

to sploh ni rea... 64bit bo delal slabo samo na malo rama. kar pa 4gb ni..
#brezpodpisa

turist1 ::

@sami bo res 32bitni win7 hitrejsi kot 64 na sempron oz celeron procesorju z 4gb rama ??

NikGaming ::

Žal ni na prodaj, saj je skupen. Za igranje Sid Meier's Civilization 2, tabelce v excelu in podobna nezahtevna starševska opravila je čisto OK, jaz pa grem kmalu na proper laptopa, tako da bom mobilen, pa še komp ki bo zmožen pognati Adobe CC bom imel :)) Sem že večkrat predlagal dodaten RAM, pa tudi ob nakupu sem nasprotoval ne-vgradnji SSD, ampak žal nisem imel veliko besede.

Miha 333 ::

Sami je izjavil:

NikGaming je izjavil:

Sam imam na 2 leti starem PC (i5 3300k, 4GB DDR3, vgrajena GPU... bolj casual zadeva) Visto Home Premium (licenco, iz leta 2008).
Stvar je tako-tako. Za "pisarniško uporabo" je OK, za ostalo pa niti ne. Mogoče bi predlagal Win7, če ne bo OK, pa XP Professional :)

i5 3300k in 4GB DDR3 in ti Vista deluje....tako tako? Potem je očitno res nekaj narobe s tvojim računalnikom. Na tem sistemu bi morali delovati vsu Winsi brez problema.

Dejansko je Vista najbolj požrešen desktop Windows doslej, tako da bi glede na lastne izkušnje kar verjel, da deluje bolj slabo. Pomaga pa, če imaš vse SP ter posodobitve.

hojnikb ::

nebo..

zajec tici drugje ...

resno poglej stanje diska
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

nebo..

zajec tici drugje ...

resno poglej stanje diska


32bit WIN 7 bo deloval malo hitreje.

Kot je rekel hojnikb pa je problem (poleg švoh CPU-ja) tudi drugje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

NikGaming ::

Dejansko je Vista najbolj požrešen desktop Windows doslej, tako da bi glede na lastne izkušnje kar verjel, da deluje bolj slabo. Pomaga pa, če imaš vse SP ter posodobitve.


Imam SP2 in avtomatske posodobitve, ki prihajajo skoraj tedensko ;) Se sprašujem, kako bi šele bilo brez tega.

turist1 ::

disk bi moral biti ok...laptop star okoli 3leta...

oz kako pogledam da bom 100% če je kaj z diskom... (malo se mi mudi, bi sicer sam malo pogooglal...moram laptop danes spraviti v red)...

Sami ::

turist1 je izjavil:

disk bi moral biti ok...laptop star okoli 3leta...

oz kako pogledam da bom 100% če je kaj z diskom... (malo se mi mudi, bi sicer sam malo pogooglal...moram laptop danes spraviti v red)...


Stanje diska lahko preveriš s programom CrystalDiskInfo: http://crystalmark.info/software/Crysta...

Seveda po sveži inštalaciji izklopi "nepotrebne" funkcije kot so: System restore, Windows Defender,iz startupa odstrani nepotrebne procese ki se zaganjajo ob bootanju winsov....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

solatko ::

Windows 8.1 je bolj odziven in hitrejši sistem, kot w7, metroja se znebiš s start gumbom, teče tekoče na atomu 270 z 1GB RAM-a, seveda 32 bit.
Delo krepa človeka

turist1 ::

to vse je odstranjeno. A PA BO WIN7 32bitni res hitrejsi od 64bitnih??
ker sem pravkar naredil svežo instalcijo 64bitnih (nepotrebni servici izklopljeni)... moram res instalirati sedaj 32bitno????

Sami ::

turist1 je izjavil:

to vse je odstranjeno. A PA BO WIN7 32bitni res hitrejsi od 64bitnih??
ker sem pravkar naredil svežo instalcijo 64bitnih (nepotrebni servici izklopljeni)... moram res instalirati sedaj 32bitno????


Nisi že dobil odgovora? Win 7/8.1 32bit bo deloval nekoliko hitreje, ne pričakuj pa čudežev na tem CPU-ju...

Si preveril stanje diska?

Če z rezultatom ne boš zadovoljen pa seveda WIN XP.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

gddr85 ::

če si že dal 64bit lahko pustiš

turist1 ::

moram nocoj uredit prenosnik...par dni nazaj sem dal WIN7 64bitne..zelo počasen....pa da vem a bo res razlika če dam 32 bitne gor...al bi dal XPje..32 :(

Sami ::

turist1 je izjavil:

moram nocoj uredit prenosnik...par dni nazaj sem dal WIN7 64bitne..zelo počasen....pa da vem a bo res razlika če dam 32 bitne gor...al bi dal XPje..32 :(


Glej...razlika definitvno bo...kot sem rekel pa ne pričakuj čudežev....osebno bi probal naprej WIN 7 ali 8.1 32bit...na XP-jih pa bo najbolje delovalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

chrispy ::

kaj pa windows 10?
Sprobaj technical preview pa poročaj kako se ti zdi. Sicer nevem kako se bo kaj obneslo ampak po moji logiki bi moral dobro delovati, saj bo windows 10 tekel tudi na tablicah, ki pa niso nekaj baš močne mašine.

hojnikb ::

na 3 leta starem laptopu nebi noben os smel stekat...
#brezpodpisa

Heavy ::

NikGaming je izjavil:

Sam imam na 2 leti starem PC (i5 3300k, 4GB DDR3, vgrajena GPU... bolj casual zadeva) Visto Home Premium (licenco, iz leta 2008).
Stvar je tako-tako. Za "pisarniško uporabo" je OK, za ostalo pa niti ne. Mogoče bi predlagal Win7, če ne bo OK, pa XP Professional :)



Kaj? Meni je ob izidu vista pro delala normalno na sistemu z athon xp 3200+, 2gb ram in GF 6800, edina razlika z xp je bila ta, da recimo je Battlefield 2142 imel frame drop v igrah z 64 igralci, ko je bilo veliko akcije na kupu (pač je OS požrl več pomnilnika zase kot pa XP).

Si prepričan da nimaš inštaliranih "čudih" programov?

zee ::

NikGaming je izjavil:

Sam imam na 2 leti starem PC (i5 3300k, 4GB DDR3, vgrajena GPU... bolj casual zadeva) Visto Home Premium (licenco, iz leta 2008).
Stvar je tako-tako. Za "pisarniško uporabo" je OK, za ostalo pa niti ne. Mogoče bi predlagal Win7, če ne bo OK, pa XP Professional :)


Pocasen ali pokvarjen trdi disk. Pri starsih delajo Windows 7 na 4 GB RAMa in nekem el-cheapo stirijedrnem Athlonu brez problema...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GTX970 ::

stirijedrni Athlonu vs sempron, ki je bil polž že takoj od začetka ?

GTX970 ::

NikGaming je izjavil:

Sam imam na 2 leti starem PC (i5 3300k, 4GB DDR3, vgrajena GPU... bolj casual zadeva) Visto Home Premium (licenco, iz leta 2008).
Stvar je tako-tako. Za "pisarniško uporabo" je OK, za ostalo pa niti ne. Mogoče bi predlagal Win7, če ne bo OK, pa XP Professional :)

Verjetno 5400 rpm disk.
Daj notri ssd, na novo namesti win 8.1 in bo letelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo zna odklenit HP Bios F 08 za 64bit?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243370 (2835) Zheegec
»

Se splača nadgradnja starega prenosnika?

Oddelek: Strojna oprema
222874 (2194) stara mama
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13820896 (13896) Apache90
»

Kateri windowsi za Intel I3?

Oddelek: Pomoč in nasveti
282221 (1726) Lonsarg
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8010913 (9348) T_F_7

Več podobnih tem