» »

Dobri stari prenosniki ?

Dobri stari prenosniki ?

jalovec09 ::

Kateri stari prenosniki (preko 10 let) so bili za tiste čase najbolši.?
Dell mi je nekdo rekel, da so neuničljivi?

Dr_M ::

IBM definitivno. Ostalo je bolj tako tako. Kolikor imas sreco.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boogie_xlr ::

ThinkPad-i in HPjevi so bili top napram današnjim.

hojnikb ::

Thinkpad itk. Pa tudi HP business serija ni bla slaba (mi še vedno dobro služi 7 leto)...
#brezpodpisa

ST-777 ::

jalovec09 je izjavil:

Kateri stari prenosniki (preko 10 let) so bili za tiste čase najbolši.?
Dell mi je nekdo rekel, da so neuničljivi?
DELL ima serijo Latitude, ki je zelo dobra. "Dell sells the Latitude line as business class notebooks" (anandtech.com)

Novi prenosniki serije Latitude so dragi, starejšega rabljenega Latitude 15" z Win 7, i3 in ekranom 1920 x 1080 LED, pa dobiš že za manj kot 350€ pri podjetjih v Slo., ki se ukvarjajo s prodajo rabljenih prenosnikov.

hojnikb ::

Sicer pa, če se danes kej kupuje manj kot core2 duo niti slučajno ne gledat. Kak pentium m ali bohnedaj pentium 4, to je neuporaben kos železa.
#brezpodpisa

dreta ::

Compaq Armada. Po 20 letih se vedno dela.

Pa iz 80tih ZX81 in Spectrum tudi :))

Arctander ::

IBM/Lenovo Thinkpad. Eden od mojih je star 8 let; skozi je dal že boga in pol (potovanja, padce, uporabo v prašnem okolju ...) in še kar melje. S SSD-jem je tudi še vedno spodobno hiter za office in net.

Glej modele iz serij T in X. Serija R je bolj tako-tako.

pegasus ::

Panasonic toughbook.

solatko ::

Tudi kak commodore c64 se najde v delujočem stanju, Amige, Atari, Amstrad vse delujoče, vendar za današnje razmere praktično neuporabno.
Od novejših mi pa še vedno dobro služi Acer ee na Atomu 270, bo že kar v 10-to leto, gor Android in w 8,1, najde se kak star IBM z celeronom ali centrinotom, veliko dellov z prvimi dvojedrniki, HP-ji so večinoma pocrkale plošče, se pa še najde kak primerek nx6110, ki še brca, nekaj toshib je že precej v letih, nekaj applov še z motorolo procesorji (še pravi jabolčki).

Sicer se pa pri uporabnikih menja ta roba na 5-7let, odvisno od potreb.

Desktop-ov pa se kar nekaj vrti na podnožjih 462a, 478, 574, 775 na 915 chipset-u in enojedrnimi prescoti na do 3,4,
Sem pa videl delovati tudi nekaj 286 in 386 mašin.
Delo krepa človeka

opeter ::

Pri enem znancu imajo enga Apple PowerMaca G4 iz leta 2000 in še vedno deluje brez težav, le disk je bil menjan.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jalovec09 ::

hojnikb je izjavil:

Sicer pa, če se danes kej kupuje manj kot core2 duo niti slučajno ne gledat. Kak pentium m ali bohnedaj pentium 4, to je neuporaben kos železa.


Navadi namizni, imam sedaj P4 2.6 Mhz. Za internet, slike, je OK.

Če ima kdo kak tak prenosnik ga kupim, če ni ravno predrag.

ST-777 ::

solatko je izjavil:

... HP-ji so večinoma pocrkale plošče, se pa še najde kak primerek nx6110, ki še brca
Točno ta model HP nx6110 imam v omari in ga občasno prižgem. Zamenjal sem le RAM 256 MB s 1000 MB in disk, sicer pa dela brez problemov. Škoda, ker disk ni SATA, vstavil bi v prenosnik SSD namesto starega diska.

Nerdor ::

Pozablate na Sony Vaio prenosnike ;)
... for lifetime!

hojnikb ::

>Škoda, ker disk ni SATA, vstavil bi v prenosnik SSD namesto starega diska.

Sj to se da pomagat. Evo :)
http://www.amazon.com/Mini-SATA-mSATA-4...
#brezpodpisa

Invictus ::

ST-777 je izjavil:

solatko je izjavil:

... HP-ji so večinoma pocrkale plošče, se pa še najde kak primerek nx6110, ki še brca
Točno ta model HP nx6110 imam v omari in ga občasno prižgem. Zamenjal sem le RAM 256 MB s 1000 MB in disk, sicer pa dela brez problemov. Škoda, ker disk ni SATA, vstavil bi v prenosnik SSD namesto starega diska.

Obstajajo tudi IDE SSD ...

http://geizhals.eu/?cat=hdssd&xf=4832_1...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ST-777 ::

@hojnikb, tnx za link, vendar to ni zame, tisti, ki je to preizkusil, je napisal: "This gizmo will not do what you expect. There is no way my Samsung 840 Msata ssd plugs into it and there is no way it plugs into my Compaq ide computer. Totally bogus."

@Invictus, poznam IDE SSD-je, ampak so predragi. 142€ za 120 GB ne pride v poštev.

bambam20 ::

Stari Hp-ji..Soseda ima enega iz leta 2004 in še vedno dela.

driver_x ::

Meni še vedno živi en 12 let star Vaio (C2D procersor, disk enkrat vmes nadgrajen na SSD). Pravzaprav mi je razpadel samo en Gericom (a ta firma še obstaja?), vse ostalo (Compaq, HP, IBM, Lenovo) pa mi je v glavnem uspelo prodati ali dati naprej v uporabnem stanju.

Joze_K ::

hehehe,.. mam tudi jaz enga HPja, če kteri rabi.... popolnoma delujoč, še baterija do 2 uri zdrži

HP Compaq nx6125

J

hojnikb ::

ST-777 je izjavil:

@hojnikb, tnx za link, vendar to ni zame, tisti, ki je to preizkusil, je napisal: "This gizmo will not do what you expect. There is no way my Samsung 840 Msata ssd plugs into it and there is no way it plugs into my Compaq ide computer. Totally bogus."

@Invictus, poznam IDE SSD-je, ampak so predragi. 142€ za 120 GB ne pride v poštev.

ker je seveda komentarjem pod amazonu vedno za verjet...

driver_x je izjavil:

Meni še vedno živi en 12 let star Vaio (C2D procersor, disk enkrat vmes nadgrajen na SSD). Pravzaprav mi je razpadel samo en Gericom (a ta firma še obstaja?), vse ostalo (Compaq, HP, IBM, Lenovo) pa mi je v glavnem uspelo prodati ali dati naprej v uporabnem stanju.

core2 duo in 12 let ne gre skupi.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

driver_x ::

hojnikb je izjavil:

core2 duo in 12 let ne gre skupi.


Ups! V spominu sem imel, da sem tistega Vaiota nabavil okoli leta 2003.

Zheegec ::

HP serije NX8000 (recimo NX8220), NW8000 in podobni so bili super. Pa Thinkpad serija T, Vaio VGNT in podobni...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši prenosnik in ssd disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
8839 (641) PunkDude
»

HP Elitebook 840/850 ali Lenovo Thinkpad T460s/560

Oddelek: Kaj kupiti
121680 (1314) Škorc
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387495 (6334) 34054
»

Pretvornik za trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61396 (1311) Brias

Več podobnih tem